Юрій Холод проінспектував реконструкцію Собору святого Юра
Сьогодні, 18 вересня, відбулась виїзна нарада щодо реконструкції Собору святого Юра за участю заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Юрія Холода.
Зазначимо, що у 2018 році з державного бюджету на реконструкцію виділили 20 мільйонів. У 2019 році реконструкція фінансується за рахунок коштів перехідної субвенції.
Відтак, завершені роботи з облаштування верхнього обходу навколо Собору. Виконані роботи з каналізування.
Нагадаємо, що зараз тривають роботи з облаштування північного обходу.
Довідково:
Архикатедральний собор святого Юра у Львові - собор Галицької митрополії УГКЦ, до 1817 при монастирі Чину св. Василія Великого, бароково-рококовий монументальний архітектурний ансамбль з виразними національними рисами (1744–1762), вважався головною святинею українських греко-католиків, до побудови Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві.
Розташований на Святоюрській горі, за адресою: площа Святого Юра № 5. Висота над рівнем моря — 321 метр.
З 1998 року Собор разом із Ансамблем історичного центру Львова належить до Світової спадщини ЮНЕСКО. Власне собор є частиною комплексу: барокового собору (1745–1770) з дзвіницею (дзвін з 1341), рококової з класицистичними портиками митрополичої палати (1761–1762), будинків капітули, тераси з двораменними сходами, ажурної огорожі довкола соборового подвір'я з двома брамами в подвір'ї (1771) та мурів, що обводять капітульні будинки і митрополичі сади (1772).
Багатовікову архітектурну історію Святоюрського монастиря умовно можна поділити на два великі періоди відповідно до історії його головної споруди. Перший період тривав майже півтисячоліття — від початків чернечої оселі приблизно до середини XVIII ст., — завершився руйнацією старого храму. Другий період розпочався з будівництва нового собору, яке згодом стало новою точкою відліку в цілеспрямованому формуванні майбутнього ансамблю. Завершився він у XIX ст., коли з'явилася остання з існуючих нині будівель.
Новини за темою
В межах "Великого будівництва" у Дрогобичі активно триває реконструкція стадіону «Галичина» (ВІДЕО)
8 лютого 2022
Проєктом передбачено реконструкція стадіону з улаштуванням футбольного поля, трибун та підтрибунних приміщень (тренажерні зали, роздягальні, душові тощо), внутрішні та зовнішні оздоблювальні роботи, комплексний благоустрій території, закупівля та монтаж обладнання. Улаштування інженерних мереж (водопостачання, водовідведення, електропостачання, опалення та вентиляція). ''З державного бюджету наприкінці минулого року на реконструкцію стадіону «Галичина» скерували 20 мільйонів гривень. Будівництво об’єкта розпочалось у 2010 році. За період 2010-2021 року розпочали загальнобудівельні роботи з реконструкції західної трибуни з надбудовою для розміщення адміністративних, господарських та спортивних приміщень, провели роботи з улаштування господарської та дощової каналізації, системи зовнішнього водопостачання, провели підготовчі роботи з улаштування основи для футбольного поля з щебеню та піску та завершили улаштування зовнішнього освітлення'', — зазначив голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. Станом на сьогодні тривають улаштування підлоги, електропостачання та електроосвітлення західної трибуни. Розпочали прокладання ліній пожежного водогону, улаштування кабельних ліній для забезпечення електроосвітлення веж стадіону. Реалізація цього проєкту суттєво покращить умови для занять спортом для 500 осіб, створить 20 додаткових робочих місць та 990 глядацьких місць західної трибуни. Роботи на об'єкті тривають у межах програми Президента "Велике будівництво".
Цього року розпочнуть реконструкцію західної об’їзної Львова
1 лютого 2022
Цього року розпочнуть реконструкцію західної об’їзної Львова. Загальна протяжність дороги – понад 15 кілометрів. Сьогодні заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко провів робочу нараду із представниками Служби автомобільних доріг та ОТГ щодо реалізації цього інфраструктурного проекту. Як зазначили під час наради, у лютому буде оголошено тендер на будівництво першої ділянки об’їзду від Рясне-Руської до Зимної Води з влаштуванням трьохрівневої розв’язки, яка примикатиметься до вулиці Городоцької. Її протяжність 6 кілометрів, дорога буде І категорії, матиме наземні пішохідні переходи та по дві смуги руху. Наступна ділянка від шляхопроводу у Солонці до кільцевої розв’язки у Сокільниках протяжністю 3 кілометри. Тендер планують оголосити весною. На цій ділянці передбачається дві транспортні розв'язки. “На сьогодні важливо викупити земельні ділянки, які є на цих територіях. Відтак в межах наради з представниками ОТГ, САД та міською владою узгодили подальший агоритм дій. Зокрема, усі ділянки мають бути викуплені в законний спосіб, відтак важливо по кожному обєкту провести експертно-грошову оцінку”, - зазначив Юрій Бучко. Також він додав, що зараз у розробці проектно- кошторисна документація на третю ділянку від Сокільник до Зимної Води.
У Мостиськах триває реконструкція парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва
5 січня 2022
В межах Програми охорони навколишнього природного середовища на 2021-2025 рр. розпочато реалізацію проєкту «Реконструкція парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Парк ім. Т.Шевченка» по вул. Т. Шевченка, 31а в м. Мостиська Львівської області». Метою реалізації проєкту є збереження унікального місцевого рослинного світу парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення, який розташований у центральній частині Мостиськ площею 1,9 га. Зокрема, в межах заходу будуть виконані наступні роботи: висаджування дерев та кущів; належний догляд за наявними рослинами; влаштування доріжок вздовж території парку; прокладання мереж електропостачання для забезпечення освітлення парку; встановлення урн та лавок в межах парку. У 2021 році з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища профінансовано 881,0 тис. грн та розпочато роботи з реконструкції парку ім. Т. Шевченка в Мостиськах, а саме улаштовано пішохідні доріжки покриттям ФЕМ площею 817 м2.
Максим Козицький привітав мешканців Львівщини з прийдешнім Новим роком (ВІДЕО)
1 січня 2022
У новорічно-різдвяний час усі ми чекаємо дива. Хочемо, щоб позаду залишилися проблеми та незгоди, а наступний рік був кращий та щасливіший. Нехай так і станеться! Незважаючи на всі труднощі та виклики, цінуймо прості речі: прогулянку з дітьми, спілкування з рідними та друзями, кожну мить, яку дарує нам життя! Живімо тут і сьогодні! Цінуймо час для найдорожчих! Водночас, пам’ятаймо про головне, вміймо дякувати Богу і поважати воїнів, єднатися заради добра громади, області та України! Нехай Новий, 2022 рік, буде щедрим на радісні події і в кожну оселю принесе любов, мир та достаток. Хай подарує справжні перемоги Україні! Розквіту нашому краю! З Новим роком та Різдвом Христовим, Львівщино! Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький
«Велике будівництво»: у Волі Висоцькій на Жовківщині відкрили дитячий садок на 40 навчальних місць
30 грудня 2021
У с. Воля Висоцька Жовківської територіальної громади Львівського району після трирічної реконструкції відкрили дошкільний навчальний заклад. Відтепер у садку зможуть навчатися 40 дітей.Реконструкцію провели у межах програми Президента України «Велике будівництво». Загальна вартість ремонтних робіт склала майже 18,5 млн грн, з яких майже 4 млн грн скерували з обласного бюджету. Окрім того, 8,5 млн грн виділили з державного бюджету та 6 млн – з бюджету громади. На урочистий захід завітали представники влади, керівництво громади, села, вихователі та майбутні вихованці садочку, батьки. Участь у відкритті садка взяв голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. «Наше завдання - дарувати дітям щасливе дитинство і створювати гідні умови для навчання у незалежній державі. Ми маємо виховувати їх справедливими, чесними та працьовитими. Батьки мають допомагати дітям у досягненні висот. Відкриття цього садочка - це комфортні умови для малечі та вихователів, а також нові робочі місця. Програма Президента асоціюється з будівництвом доріг, об'єктів інфраструктури, але також вона дає можливість виховувати українця. Завдяки спільним зусиллям громади, створюються умови для виховання дитини, щоб вона з дитинства розуміла, що таке українська пісня, народний танець. Дякую усім, хто долучився до реалізації цього закладу», - зазначив Максим Козицький. Воля-Висоцька входить до складу Жовківської територіальної громади Львівського району. Населення складає 1724 жителі, з них 157 - діти дошкільного віку, які до цього часу не мали змоги навчатись через відсутність дошкільного навчального закладу. Щоб розв'язати проблему, придбали нежитлове приміщення, яке реконструювали під дошкільний навчальний заклад на 40 місць. Реконструкція будівлі також дозволить створити п’ятнадцять нових робочих місць, забезпечить отримання якісного рівня теплового комфорту/санітарних норм для належної організації навчально-виховного процесу у приміщеннях закладу та дозволить економити бюджетні кошти на оплату послуг з теплопостачання будівлі. Зокрема, під час реконструкції: добудували другий поверх; улаштували дах, підлогу, інженерні мережі (водопостачання, каналізування, опалення, вентиляції, електропостачання); встановили віконні та дверні блоки; провели внутрішні оздоблювальні роботи; здійснили утеплення та опорядження фасадів; облаштували паливну з встановленням електричних котлів; провели благоустрій території та закупили необхідне обладнання.
«Освітня академія» відкриває нові можливості у розвитку галузі освіти на Львівщині», - Іван Собко
14 грудня 2021
Під час творчої зустрічі у Львівському професійному коледжі готельно-туристичного та ресторанного бізнесу представники відділів освіти Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської та Тернопільської облдержадміністрацій обговорили інновації та зміни в освіті. Зустріч організував департамент освіти і науки Львівської ОДА у межах програми «Освітня академія для управлінців освіти». Відкрив захід профільний заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. «Освітня академія» - це платформа, яка дає можливість дискутувати та обговорювати важливі актуальні питання у галузі освіти. Головним здобутком цієї програми мають бути реальні рішення, які реалізовуватимуть на практиці. Одним з таких рішень є створення наглядових рад при закладах профтехосвіти, до яких входять представники бізнесу. Це дозволить навчати майбутніх спеціалістів відповідно до потреб ринку праці. Сьогодні ж до творчої зустрічі залучені представники облдержадміністрацій, і, сподіваюся, що результатом зустрічі стане напрацювання дієвих рішень у галузі освіти на міжобласному рівні», - зазначив заступник голови Львівської ОДА. У режимі онлайн до зустрічі долучилася заступниця Міністра освіти і науки Віра Рогова. У заході також взяв участь директор департаменту освіти і науки ЛОДА Олег Паска, заступниця директора Ольга Котовська, представники Центру інноваційних освітніх технологій НУ «Львівська Політехніка», КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут педагогічної освіти», Харківського національного педагогічного університету ім. Г. Сковороди. Зустріч включала три дискусійні панелі, під час яких представники департаментів освіти і науки облдержадміністрацій західних областей України обговорили: створення і впровадження моделі національного освітнього технопарку підвищення якості дошкільної і загальної середньої освіти за участі закладів освіти, які працюють за науково-педагогічним проєктом «Інтелект України»; досягнення та перспективи дистанційної освіти; проблеми фінансування освітньої галузі та шляхи їх вирішення. Довідково: Програма Львівської облдержадміністрації «Освітня академія» - це майданчик для обміну думками. Місце, де освітяни можуть ділитися власним досвідом, а також здобувати нові знання. Це новий формат спілкування та практичного навчання, у якому беруть участь працівники відділів освіти громад Львівщини, керівники та педагогічні працівники навчальних закладів.
40 місць для дошкільнят громади: триває реконструкція дитсадка у с. В’язова
8 грудня 2021
Триває реконструкція приміщення дошкільного навчального закладу в селі В’язова Жовківського району. Роботи проводять в межах програми Президента України «Велике будівництво». Замовником робіт є Жовківська міська рада. Будівництво об’єкта розпочали цьогоріч, на що загалом передбачили 20 млн 753 тис. грн. Фінансується реконструкція за кошти ДФРР, місцевого бюджету та субвенції з державного бюджету. У проєкті передбачили реконструкцію приміщення під дитячий садок (добудова корпусу), влаштування даху, заміну вікон та дверей, влаштування інженерних мереж (водопостачання та водовідведення, теплопостачання, електропостачання), фасадні, внутрішні оздоблювальні роботи, проведення до ладу території, закупівлю обладнання. Станом на зараз на об’єкті проводять роботи зі зведення даху. Також тривають роботи із заливання стяжок з утепленням підлоги у спальних і ігрових кімнатах, розпочали роботи із монтажу внутрішніх електромереж. Реконструкція об’єкта у В’язовій дозволить створити 40 місць для дошкільнят та ще 15 нових робочих місць. Таким чином дитсадок забезпечить право дітей на здобуття дошкільної освіти.
У Мостиськах завершують реконструкцію стадіону
2 грудня 2021
У Мостиськах триває реконструкція стадіону «Карпати». Тут вже облаштували легкоатлетичні доріжки та розпочали встановлення трибуни для вболівальників. Інформують в управлінні молоді та спорту Львівської обласної державної адміністрації. Також передбачено проведення комплексної реконструкції адміністративного будинку стадіону з підведенням інженерних мереж. Для цього з обласного бюджету скерували 7 мільйонів гривень. Ще 2 мільйони громада дофінансовує самотужки. Роботи на об’єкті відбуваються у межах Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини, яку реалізовує управління молоді та спорту Львівської ОДА. «З кожним роком ми інвестуємо все більше коштів у межах Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини саме у великі інфраструктурні об‘єкти. Тут можуть змагатись та розвиватись таланти, які росли на «штучках» – ігрових майданчиках з різного типу синтетичним покриттям, яких сьогодні маємо вдосталь», - пояснив керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як. Нагадаємо, цьогоріч у межах програми також проводять реконструкцію стадіонів у Сокалі та Стрию.
Реконструкція Архикатедрального собору святого Юра триває
27 листопада 2021
На Львівщині реконструкція греко-католицького Архикатедрального собору св. Юра триває. Він є однією з найвизначніших пам’яток архітектури на Заході України. Наразі розпочали підготовчі роботи з реставрації фасаду Митрополичих палат, а також встановили риштування. Реставратори вже проводять роботи зі збереження білокам'яних елементів фасаду. За словами начальника управління Романа Калагурського роботи з відновлення собору проходять відповідно до графіка. «Зараз реконструкція на тому етапі, коли парафіяни бачать значні зміни, оскільки територія нижнього подвір’я перед входом у собор у належному вигляді. Працівники підрядної організації працюють щодня, аби завершити роботи вчасно» - зазначив начальник управління Роман Калагурський. Додамо, виконання першого комплексу будівельних робіт стартували 11 жовтня поточного року. Більше, ніж за місяць, працівники підрядної організації ТОВ «Підприємство «Турист» завершили роботи з впорядкування нижнього подвір’я. Зокрема, демонтували стару бруківку, а територію долішнього подвір’я заклали новою бруківкою та встановили поребрик. З метою підняття рівня землі навколо обходу собору встановили георешітки для підсилення ґрунту, який усувався.
Реконструкція Архикатедрального собору святого Юра триває
27 листопада 2021
На Львівщині реконструкція греко-католицького Архикатедрального собору св. Юра триває. Він є однією з найвизначніших пам’яток архітектури на Заході України. Наразі розпочали підготовчі роботи з реставрації фасаду Митрополичих палат, а також встановили риштування. Реставратори вже проводять роботи зі збереження білокам'яних елементів фасаду. За словами начальника управління Романа Калагурського роботи з відновлення собору проходять відповідно до графіка. «Зараз реконструкція на тому етапі, коли парафіяни бачать значні зміни, оскільки територія нижнього подвір’я перед входом у собор у належному вигляді. Працівники підрядної організації працюють щодня, аби завершити роботи вчасно» - зазначив начальник управління Роман Калагурський. Додамо, виконання першого комплексу будівельних робіт стартували 11 жовтня поточного року. Більше, ніж за місяць, працівники підрядної організації ТОВ «Підприємство «Турист» завершили роботи з впорядкування нижнього подвір’я. Зокрема, демонтували стару бруківку, а територію долішнього подвір’я заклали новою бруківкою та встановили поребрик. З метою підняття рівня землі навколо обходу собору встановили георешітки для підсилення ґрунту, який усувався.
Реконструкцію дитячого садочка у Волі-Висоцькій завершують
26 листопада 2021
У Волі-Висоцькій завершують реконструкцію дитячого садочка для 40 дітей Жовківської громади. Цьогоріч на реконструкцію дитсадка скерували майже 10 мільйонів. Цей проєкт передбачає: добудову та надбудову другого поверху під дошкільний навчальний заклад на 40 місць; улаштування даху, підлоги та інженерних мереж (водопостачання, каналізування, опалення; вентиляції, електропостачання); встановлення віконних та дверних блоків; здійснення внутрішніх оздоблювальних робіт; утеплення та опорядження фасадів; встановлення паливної з встановленням електричних котлів; благоустрій території, а також закупівлю обладнання. Загальна вартість робіт у Волі-Висоцькій - понад 16 мільйонів гривень. Нагадаємо, роботи на цьому об’єкті тривають у межах програми Президента «Велике будівництво».
У Волі-Висоцькій завершують реконструкцію дитячого садка на 40 місць
22 листопада 2021
У межах програми Президента України «Велике будівництво» у Волі-Висоцькій завершують реконструкцію дитячого садка для 40 дітей. Воля-Висоцька входить до складу Жовківської територіальної громади Львівського району. Населення складає 1724 жителі, з них 157 - діти дошкільного віку, які не мають змоги навчатись через відсутність дошкільного навчального закладу. Щоб вирішити проблему придбали нежитлове приміщення, яке надалі будуть реконструювати під дошкільний навчальний заклад на 40 місць. Замовником робіт виступає Жовківська міська рада. Загальна кошторисна вартість робіт понад 16 мільйонів гривень. Реконструкцію розпочали у 2019 році коштами місцевого бюджету. За два минулі роки на об’єкт спрямували 7,9 млн грн. За цей час підсилили фундаменти, добудували другий поверх, встановили дах, сходи, виконали стяжки в приміщеннях, встановили віконні та дверні блоки. Введення об’єкту в експлуатацію забезпечить створення 40 нових місць для дошкільнят та 15 нових робочих місць для мешканців громади. Цьогоріч на реконструкцію дитсадка скерували майже 10 мільйонів. Проєкт передбачає: добудову та надбудову другого поверху під дошкільний навчальний заклад на 40 місць, улаштування даху, підлоги, інженерних мереж (водопостачання, каналізування, опалення, вентиляції, електропостачання), встановлення віконних та дверних блоків, здійснення внутрішніх оздоблювальних робіт, утеплення та опорядження фасадів, влаштування паливної з встановленням електричних котлів, благоустрій території, а також закупівля обладнання.