На Львівщині стартував перший міжрегіональний семінар із сучасних підходів до адміністрування соціального захисту на рівні ОТГ

19 вересня 2019р, Новини. Служба у справах дітей, Департамент соціального захисту населення, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 19 вересня, у Львові, стартував перший міжрегіональний семінар-тренінг із сучасних підходів до адміністрування соціального захисту на рівні ОТГ. Захід відбувається в межах проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України».

Серед понад сотні учасників тренінгу, представники із Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької областей.

«Наше завдання – внести розуміння в розвиток відповідного процесу формування ОТГ і місця сфери соціальної підтримки, соціального захисту та забезпечення в сфері діяльності ОТГ. Сьогодні ми з вами поговоримо про основні проблеми, ті, які бачимо ми, хочемо почути бачення, яке є у вас. Ми всі з вами вчимося і наше завдання побудувати ту модель, яка буде відповідати основній меті децентралізації, буде абсолютно корисна і забезпечуватиме всі потреби на місцях», - зазначив заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко.

Привітав учасників заходу та побажав плідних напрацювань перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський.

«Важливо розуміти, що окрім економіки, фінансів, наповнення бюджетів є надзвичайно важлива сфера, сфера соціального захисту. Адже саме від неї дуже часто залежить, як людина почуває себе в своїй країні, місті, містечку чи селищі, в своїй об’єднаній територіальній громаді. Дуже приємно, що сьогоднішній захід об’єднав усі ОТГ, які є на території Львівщини і це засвідчує, що вам не байдужа ця тема і  ви готові в ній працювати та розвиватись. Дякую тим, хто ініціював це навчання та підтримав ініціативу, а також тим, хто сьогодні вже працює в даному напрямку, ваша праця – надзвичайно важлива, це інвестиція у добробут суспільства, покращення життя його громадян. Вірю, що спільними зусиллями ми плідно і результативно рухатимемось в даному напрямку», - наголосив Василь Лозинський.

Відтак, представники ОТГ, структурних підрозділів з питань соціального захисту населення, служб у справах дітей обласних державних адміністрацій, обласних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, регіональних управлінь Пенсійного фонду України, обласних служб зайнятості, територіальних відділень Фонду соціального страхування України навчатимуться упродовж двох днів.

Під час першого дня розглянуть концептуальні підходи побудови інтегрованої системи соціального захисту на рівні ОТГ, досвід адміністрування надання послуг з соціальної підтримки населенню та впровадження  інтегрованої системи соціального захисту на рівні ОТГ, досвід співпраці та розвиток сервісів державної служби зайнятості для потреб мешканців  ОТГ. Окрім цього, розкажуть, як проводити комплексну оцінку соціальних проблем в громаді та здійснювати стратегічне планування розвитку соціальних послуг та формувати відповідні бюджетні програми.  Також учасники навчатимуть розробляти соціальні мікро-проекти в громаді.

В межах другого дня учасники ознайомляться з кращими місцевими практиками організації прийому громадян з питань соціального захисту у фронт-офісах ОТГ та організацією надання інтегрованих соціальних послуг в ОТГ, зокрема відвідають Гніздичівську ОТГ  та Центр надання адміністративних послуг та послуг соціального характеру  у форматі «Прозорий офіс» у Львові.     

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook