Соціальний захист учасників війни розглянули під час скайп-наради
Заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень взяв участь у скайп-нараді під головуванням міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Оксани Коляди.
В межах зустрічі порушили питання медичного забезпечення ветеранів, врегулювання законодавства щодо надання статусу учасників бойових дій добровольцям на державному рівні, забезпечення житлом учасників війни, питання статусу ветеранів війни та дотримання їх соціальних гарантій.
У міністерстві також анонсували створення у кожному обласному центрі так званого ветеранського простору. Подібний простір має слугувати майданчиком для комунікації між учасниками АТО (ООС) та владою.
У програмі забезпечення психологічної реабілітації учасників війни Львівщина виконала зобов'язань на 93%, де використання коштів становить 76%.
Під час наради обговорили також механізми забезпечення прав і пільг внутрішньо переміщених осіб.
Окрім того, закцентували увагу на доцільності подавати документи на розгляд профільної комісії щодо отримання державної допомоги політв'язнів, якщо такі мешкають на Львівщині.
Новини за темою
На Яворівщині частували піцою внутрішньо переміщених осіб в межах спільного з іноземцями проєкту
11 травня 2022
Минулих вихідних, волонтери з Польщі, Шотландії й Англії відвідали пункти тимчасового розміщення переселенців у Яворівській громаді. Вони частували людей, які через війну покинули свої домівки, власноруч приготованою піцою. «Разом із продуктами, які привезли в Україну, варто взяти з собою трішки усмішки та надії. У такі важкі часи кожна мить відпочинку є на вагу золота», - розповідає волонтер Fundacja Folkowisko. Зазначимо, це не єдиний проєкт, організований Folkowisko Foundation, в підтримку Україні. Завдяки волонтерам в межах іншого проєкту проекту «Сади перемоги», у співпраці з британською організацією «UK to Ukraine», жителі України отримали насіння.
Ветерани Нацгвардії та Збройних Сил: міжнародні спортивні змагання Ігри Нескорених представлятимуть учасники з Львівщини
16 квітня 2022
Від сьогодні стартували міжнародні спортивні змагання Invictus Games або ж Ігри Нескорених. Цьогоріч учасниками стануть військовослужбовці, які отримали поранення в зоні АТО/ООС. Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Змагання триватимуть до 22 квітня. Українську команду представлять також учасники з Львівщини. «Весь світ вкотре побачить силу й міць наших воїнів! Ми боремось на усіх фронтах. Від сьогодні і до 22 квітня наші військовослужбовці та ветерани з різних країн, які отримали поранення чи травми під час виконання службових обов'язків братимуть участь у міжнародних спортивних змаганнях. Силу й міць українського народу цього разу покажуть і четверо представників Львівщини», - зазначив Максим Козицький. Отож, учасниками змагань стануть ветерани Національної Гвардії України Дмитро Афанасьєв та Ігор Галушка, ветерани Збройних сил України Сергій Калитюк та Віктор Легкодух. До слова, Ігри Нескорених не проводили уже два роки через пандемію. А делегація була сформована ще до поширення COVID-19. Львівщину мав представляти ще один учасник – Дмитро Сидорук, срібний призер Ігор Нескорених 2017 року, які відбувалися у Торонто. У 2014 році він одним із перших пішов захищати Україну. Після важкого поранення під луганським аеропортом провів 10 діб у реанімації. Пережив 12 складних операцій. «Дмитро загинув у повномасштабній війні рф проти України 10 днів тому. Вічна пам'ять! Бажаю хлопцям та дівчатам з України перемог, якими б Дмитро та інші наші Герої пишалися! Вболіваємо!», - додав очільник ОВА.
Львівщина стала прихистком для понад 230 тисяч внутрішньо переміщених осіб
24 березня 2022
Одним із головних завдань Львівської ОВА є створення максимально комфортних умов для перебування внутрішньо переміщених осіб. З початку бойових дій область надала прихисток 231 тисячі вимушених переселенців. “Це офіційні дані, реальна цифра значно більша, оскільки багато людей самостійно поселилися у приватному секторі. Знайшли прихисток більше ніж 600 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які приїхали до нас зі зони бойових дій”, - зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Він наголосив, що більш як 1,3 млн порцій їжі приготували місцеві ресторатори для переселенців. Львівщина надалі готова допомагати людям, які вимушено покинули свої домівки. Нагадаємо, що на Арені Львів працює контактний центр, який приймає людей, що прибувають з Головного залізничного вокзалу, приїжджають автобусами та приватним транспортом. Там вони отримують направлення на поселення Окрім того, на вокзалі працює пункт медико-психологічної допомоги. Лікарі, психологи та волонтери надають її цілодобово.
Максим Козицький зустрівся з представниками World Central Kitchen
21 березня 2022
Сьогодні начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зустрівся із представниками неприбуткової неурядової організації World Central Kitchen (WCK). На зустрічі обговорили організацію харчування внутрішньо переміщених осіб на території Львівської області, які змушені були покинути свої домівки внаслідок військової агресії російської федерації проти суверенітету України. Максим Козицький висловив вдячність за підтримку українського народу та забезпечення харчуванням внутрішньо переміщених осіб у Львівській області в умовах воєнного стану. ''Дякую за вашу допомогу та те що ви робите, адже підтримка в цей нелегкий для нашої країни час є надзвичайно важливою для нас та наших співгромадян. Ми, як орган виконавчої влади, докладемо усіх зусиль, щоб усі, хто постраждав від військової агресії рф, були у безпеці на території нашого регіону'', - сказав очільник адміністрації. На зустрічі були присутні представники WCK: директор з операцій шеф-кухарів в організації Тім Кілкойн та Морган Реінс, яка є відповідальною за підтримку закладів громадського харчування. Також присутньою була координаторка від WCK Юля Стефанюк - керуючий партнер «Фест кейтиринг» холдингу емоцій «Fest». ''Зараз в Україні ситуація є важкою, адже велика кількість людей залишилося без даху над головою та без засобів для існування. Ми намагаємося допомогти усім, хто цього потребує зараз найбільше'', - сказав Тім Кілкойн. Керівник управління туризму та курортів Львівської ОВА Наталя Табака зазначила, що наразі представники організації співпрацюють з двома компаніями: ресторанним холдингом ''Fest'' та ресторанною компанією ''Рестарон'', які щоденно готують декілька десятків тисяч порцій їжі для внутрішньо переміщених осіб. ''Станом на сьогодні, представники організації «Світова центральна кухня» створили 8 пунктів харчування для внутрішньо переміщених осіб на українсько-польському кордоні, а також на головному залізничному вокзалі у м. Львові та залізничній станції «Підзамче». Найближчим часом розширюватимуть географію покриття гарячими стравами для біженців, які зайшли прихисток на Львівщині. Також в межах України забезпечують харчування для осіб, які постраждали від агресії рф у 18 містах України у співпраці із понад 150 рестораторів'', - повідомила Наталя Табака. Довідково: «World Central Kitchen» (Світова центральна кухня) – це неприбуткова неурядова організація, яка займається забезпеченням їжею цивільного населення по всьому світу, які постраждали внаслідок стихійних лих, епідемій, воєнних конфліктів, тощо. Організація була заснована у 2010 році у Сполучених Штатах Америки шеф-кухарем Хосе Андресом, готувала їжу на Гаїті після руйнівного землетрусу. З моменту свого заснування WCK організувала харчування в Домініканській Республіці, Нікарагуа, Замбії, Перу, Кубі, Уганді, Багамських островах, Камбоджі та Сполучених Штатах Америки.
Львівська ОВА шукає приміщення для розгортання місць внутрішньо переміщеним особам
17 березня 2022
Львівська обласна військова адміністрація шукає приміщення, де можна розгорнути ліжкомісця для переселенців з інших областей. Про це повідомив Максим Козицький. Зараз на Львівщині проживає 158 тисяч вимушених переселенців. Це без врахування людей, які розмістилися у приватних секторах і ще не стали на облік. Резерв ліжкомісць в області дозволяє прийняти ще 17 тисяч людей. До теми: На Львівщині гостра потреба у розгортанні додаткових місць для внутрішньо переміщених осіб. Запрацювали нові гуманітарні коридори, люди вибираються з окупованих міст і це означає, що Львівщина може потребувати значно більше місць прихистку, ніж є зараз. «Звертаюся до всіх керівників підприємств, установ та організацій різних форм власності, допоможіть військовій адміністрації у розгортанні додаткових місць у нашій області. Маємо максимально залучити усі придатні приміщення у Львівській області. Підтримати земляків – наш обов‘язок», - наголосив начальник Львівської ОВА. Охочих допомогти просимо звертатися у контакт-центр за номерами: 0962328193, 0684147963, 0971821860, 0973474459
На склад Львівської ОВА можна приносити продукти для військових та переселенців: що саме потрібно
6 березня 2022
На склад Львівської обласної військової адміністрації, що знаходиться на нижньому Шуварі (вул. Хуторівка, 4-Б, м. Львів), потрібні продукти та інші речі, які потрібні українським військовим, а також тимчасово переселеним особам. Зокрема, мешканців області, які можуть допомогти, просять приносити: Борошно Макарони Крупи Цукор Рибні консерви Тушонка М'ясо (птиця, свинина, яловичина) Мівіна Олія Риба Одноразовий посуд Контактна особа: 0979790438 - Юрій Фото умовне
Мешканців Львівщини закликають стати волонтерами для внутрішньо переміщених осіб
1 березня 2022
Українська армія захищає нас в епіцентрі воєнних дій, а ми зобов’язані бути надійним тилом. Про це повідомив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький у Facebook. «Люди з інших областей добираються у Львів по кілька діб і ще кілька – змушені чекати на потяг, який перевезе їх через кордон. Матері втрачають молоко через нерви та відсутність сну і не можуть нагодувати немовлят. Наші земляки потребують підтримки! Тому ми почали надавати медико-психологічну допомогу на Головному залізничному вокзалі Львова. За добу волонтерами стали близько сотні фахівців. Приватні клініки скеровують до нас своїх фахівців, ми бачимо і цінуємо цю допомогу! Але потреба у волонтерах залишається доволі великою», - повідомив очільник адміністрації. Якщо ви інтерн, лікар, психолог, зголошуйтесь та переходьте за посиланням. Також Максим Козицький зазначив, що потрібна допомога у прибиранні на вокзалі. Зараз країна перебуває в непростих умовах. Треба на деякий час відкинути усі свої звання та статуси і мобілізувати сили. Перемога вже близько. Кожен і кожна з нас робить у неї свій вклад.
«Майже 40 тисяч внутрішньо переміщених осіб наразі знайшли притулок на Львівщині», - Максим Козицький
1 березня 2022
За офіційними даними, Львівська область станом на сьогодні надала прихисток майже 40 тисячам внутрішньо переміщених осіб. Про це повідомив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. «Маємо розуміти, є ще тисячі осіб, які знайшли помешкання через рідних та знайомих. Сьогодні область готова прийняти ще 20 тисяч осіб. Але щодня ця цифра збільшується. Ми говоримо не про орієнтовні цифри, а про помешкання, здатні забезпечити ліжком, харчуванням, місцем для особистої гігієни», - повідомив Максим Козицький. Через службу у справах дітей на Львівщині знайшли прихисток понад 330 дітей з дитячих будинків. Майже 40 з них прибули вчора з Київщини. Область має місця та очікує на прибуття десятків дітей. Читайте також: Майже 300 дітей зі сходу України успішно евакуювали до дитячих закладів у Львівській області. «Зараз, на жаль, є проблеми з евакуацією зі східних областей України. Нагадаю, на Арені Львів працює центр допомоги внутрішньо переміщеним особам, який допоможе всім знайти помешкання, транспорт або перечекати та зігрітися тут, якщо ви плануєте їхати далі на Захід», - зазначив начальник Львівської ОВА. Для всіх, хто потребує допомоги з розселенням, в області діє «лінія 112». І чат-боти «гарячої лінії» Львівщини: Viber https://chats.viber.com/lodahotline_bot Telegram https://t.me/lodahotline_bot Також контакти центру на Арені-Львів: Щодо транспортних питань 0962328058 Будь-яка потрібна поміч 0962328193 Щодо поселення людей, які прибули до Львова зі східних областей 0684147963; 0971821860; 0973474459; Для тих, хто потребує гуманітарної допомоги 0684147963; 0971821860
Жителям області: для перевезень військовослужбовців та переселенців управління транспорту потребує паливо
28 лютого 2022
Управління транспорту та зв'язку Львівської ОДА для організації перевезення військовослужбовців, а також для перевезення внутрішньо переміщених осіб до центру для тимчасово переміщених осіб потребує паливо. Що ще необхідно: Паливо (дизель); Каністри для палива (в тарі більше 20 літрів); Заправлені (бажано) транспортні засоби (буси/автобуси) з водієм. Готових долучитися просимо телефонувати за номером 096 232 80 58 (є WhatsApp/Telegram). Читайте також: Майже 300 дітей зі сходу України успішно евакуювали до дитячих закладів у Львівській області. Нагадаємо, що у Львівську область прибувають переселенці та діти з дитячих закладів східних областей. Для їх швидкого, комфортного, а головне безпечного пересування управління організувало автобуси.
"Ми проводимо вакцинацію не заради показників, а для того, щоб зберегти життя людей", - Віктор Ляшко під час селектору з керівниками територіальних громад
1 лютого 2022
Найбільше від Covid-19 страждають люди віком 60+. У 80% випадків від ковіду помирають люди саме цієї вікової категорії. Люди віком 50-64 роки потрапляють у лікарні у 46 разів частіше, якщо вони не мають базового курсу вакцинації (першого і другого щеплення). Люди віком 65+ без базового курсу щеплення - у 52 рази частіше. Про це на селекторній нараді з керівниками територіальних громад України наголосив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. Він зазначив, що для збільшення кількості вакцинованих людей у старшій віковій категорії, МОЗ закликає керівників громад особисто підтримати вакцинальну кампанію, перш за все, інформаційно. «Без підтримки саме керівників громад ми не справимось. Оскільки вас обрали люди на місцях, вони довіряють вашому слову і вашим порадам, ви перебуваєте у безпосередніх контактах з людьми. Станьте партнерами МОЗ і допоможіть збільшити кількість щеплених у віковій групі 60+. В Україні двома дозами провакциновано майже 3 млн людей віком 60+. Це 37%. Для того, щоб знизити вплив Covid -19 на цю групу, треба провакцинувати хоча би 70%», - повідомив міністр. У кожній громаді має бути визначений хоча би один день на тиждень, коли у конкретний час приїжджає мобільна бригада, для того, щоб люди похилого віку могли прийти та зробити щеплення. Міністр попросив врахувати, що люди віком 60+ потребують особливої уваги – їм потрібно детально розповісти, як відбувається вакцинація, як працює пункт щеплення, які можуть бути наслідки вакцинації. Також він повідомив, що зараз напрацьовується можливість, щоб люди віком 60+ могли витратити кошти за вакцинацію у межах програми «єПідтримка» на оплату комунальних послуг (світло та газопостачання). «Тому просимо сконтактуватися з регіональними координаторами по вакцинації, чітко узгодити графіки приїзду мобільних бригад, прокомунікувати про це з людьми на місцях. Ми проводимо вакцинацію не для показників, а для того, щоб зберегти життя людей і позбавитися тих карантинних обмежень, які впливають на економіку і розвиток нашої країни та кожної громади зокрема», - зазначив Віктор Ляшко. «Ключовим є саме інформування населення віком 60+ про роботу мобільних бригад, адже, як показують соціологічні дослідження, 25% таких людей не знають, де в їх місцевості є лікарня чи пункт вакцинації. Усі вакцини, які використовують в Україні, є безпечними, ефективними та можуть використовуватися мобільними бригадами на виїздах», - зазначив Головний санітарний лікар України Ігор Кузін. Як розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, у селекторі взяли участь керівники громад, де провакцинували менше ніж 20% людей віком 60+. Він повідомив, що на Львівщині з усіх 73-х територіальних громад, такий показник вакцинації зафіксовано у 14-ти громадах. «Зараз департамент охорони здоров’я ЛОДА спільно з керівниками громад та регіональним координатором з вакцинації від коронавірусної інфекції, за дорученням міністра, розробляють тижневі графіки виїзду мобільних бригад у села, селища та маленькі міста. Таких бригад в області є 103. Графіки передаються до районних адміністрацій, де впорядковуються, і після цього затверджуються наказом департаменту охорони здоров’я. Відповідний наказ скеровують до закладів охорони здоров’я області, які повинні організувати роботу з виїзної вакцинації», - розповів Іван Собко. Окрім того, як зазначив регіональний координатор з питань вакцинації від коронавірусної інфекції на Львівщині Олег Когут, залучатимуть до вакцинації не лише мобільні бригади, а й працівників закладів охорони здоров’я, де облаштовані пункти щеплення. «Мова йде про всі населені пункти, крім великих міст і тих, де працюють центри вакцинації. Виїзди будуть хоча би один раз в тиждень. Графіки виїздів передадуть керівникам громад і через них інформацію буде доведено до населення», - додав Олег Когут.
У січні-листопаді роботою забезпечено понад 300 ветеранів АТО/ООС - Львівський центр зайнятості
14 грудня 2021
За даними Львівського обласного центру зайнятості станом на 1 грудня цього року за посередництва служби зайнятості роботу шукав 391 військовослужбовець, котрий брав участь в АТО/ООС. Незважаючи на карантин, у січні-листопаді поточного року місцем праці забезпечили 306 ветеранів, у тому числі 14 осіб з інвалідністю. Ще 35 колишніх армійців за скеруванням служби зайнятості підвищили кваліфікацію або здобули нову професію, а 208 ветеранів взяли участь у 65 тематичних семінарах або вебінарах, що були організовані службою зайнятості разом з соціальними партнерами задля вирішення найбільш проблемних питань їхньої життєдіяльності, зокрема, щодо санаторно-курортного лікування, виділення земельних ділянок, аспектів призначення пенсійного забезпечення, надання юридичної підтримки та ін. Як свідчить практика, багатьом учасникам російсько-української війни потрібний певний час для інтеграції у мирне життя. Але є й такі, що відразу активно шукають роботу й занурюються в неї з головою. А дехто, повернувшись з поля бою, вирішує відкрити власний бізнес. Загалом із 2015 року посадовці служби зайнятості допомогли повернутися до трудової діяльності 3230 учасникам АТО/ООС. Із них 241 особа, отримавши одноразову виплату допомоги з безробіття, започаткувала власну справу й тепер надає послуги в сфері громадського харчування, автотранспортних перевезень, займається ковальством, вирощуванням ягід, виготовленням дитячих іграшок, виробів з каменю та ін.
Уряд схвалив законопроєкт щодо посилення соціальної захищеності українських ветеранів та їхніх сімей
25 листопада 2021
На черговому засіданні, яке відбулось напередодні, Кабінет Міністрів України схвалив розроблений Міністерством у справах ветеранів України проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України, спрямованих на забезпечення додаткових гарантій соціального захисту ветеранів війни». Документ, який є складовою Плану пріоритетних дій Уряду на 2021 рік, вносить зміни до законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про зайнятість населення», «Про соціальні послуги» в частині посилення соціальної захищеності українських ветеранів та членів їхніх сімей на державному і місцевому рівнях. Йдеться, зокрема, про встановлення додаткових гарантій соціального захисту захисників та захисниць, постраждалих учасників Революції Гідності, а саме: на безоплатне отримання психологічних, соціальних та освітніх послуг, а також посилення їхньої соціальної захищеності на випадок безробіття. Проєкт закону посилює роль центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо підтримки підприємницьких ініціатив серед ветеранів та постраждалих учасників Революції Гідності. Зокрема, у статті 20 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» пропонується закріпити положення такого змісту: «Держава гарантує підтримку і сприяє розвитку підприємницьких ініціатив та господарської діяльності ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, постраждалих учасників Революції Гідності та осіб, на яких поширюється чинність цього Закону». Крім того, впроваджується розробка державних, регіональних та місцевих програм соціального захисту захисників і захисниць та членів їхніх сімей. «Цей законодавчий акт консолідує зусилля держави щодо створення належних умов для комплексної підтримки українських ветеранів та їхніх сімей. Він також змінить підходи до вирішення проблемних питань психологічної реабілітації, рівня освіти, зайнятості, реалізації ветеранських підприємницьких ініціатив, активної участі наших захисників у житті своїх територіальних громад. Дякую Прем’єр-міністру України та всім членам Уряду за підтримку даного законопроєкту. Сподіваюся на швидкий розгляд та ухвалення його Верховною Радою», – зазначила Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.