Уряд схвалив законопроєкт щодо посилення соціальної захищеності українських ветеранів та їхніх сімей
Документ, який є складовою Плану пріоритетних дій Уряду на 2021 рік, вносить зміни до законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про зайнятість населення», «Про соціальні послуги» в частині посилення соціальної захищеності українських ветеранів та членів їхніх сімей на державному і місцевому рівнях.
Йдеться, зокрема, про встановлення додаткових гарантій соціального захисту захисників та захисниць, постраждалих учасників Революції Гідності, а саме: на безоплатне отримання психологічних, соціальних та освітніх послуг, а також посилення їхньої соціальної захищеності на випадок безробіття.
Проєкт закону посилює роль центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо підтримки підприємницьких ініціатив серед ветеранів та постраждалих учасників Революції Гідності. Зокрема, у статті 20 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» пропонується закріпити положення такого змісту:
«Держава гарантує підтримку і сприяє розвитку підприємницьких ініціатив та господарської діяльності ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, постраждалих учасників Революції Гідності та осіб, на яких поширюється чинність цього Закону».
Крім того, впроваджується розробка державних, регіональних та місцевих програм соціального захисту захисників і захисниць та членів їхніх сімей.
«Цей законодавчий акт консолідує зусилля держави щодо створення належних умов для комплексної підтримки українських ветеранів та їхніх сімей. Він також змінить підходи до вирішення проблемних питань психологічної реабілітації, рівня освіти, зайнятості, реалізації ветеранських підприємницьких ініціатив, активної участі наших захисників у житті своїх територіальних громад. Дякую Прем’єр-міністру України та всім членам Уряду за підтримку даного законопроєкту. Сподіваюся на швидкий розгляд та ухвалення його Верховною Радою», – зазначила Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.
Новини за темою
Ветерани Нацгвардії та Збройних Сил: міжнародні спортивні змагання Ігри Нескорених представлятимуть учасники з Львівщини
16 квітня 2022
Від сьогодні стартували міжнародні спортивні змагання Invictus Games або ж Ігри Нескорених. Цьогоріч учасниками стануть військовослужбовці, які отримали поранення в зоні АТО/ООС. Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Змагання триватимуть до 22 квітня. Українську команду представлять також учасники з Львівщини. «Весь світ вкотре побачить силу й міць наших воїнів! Ми боремось на усіх фронтах. Від сьогодні і до 22 квітня наші військовослужбовці та ветерани з різних країн, які отримали поранення чи травми під час виконання службових обов'язків братимуть участь у міжнародних спортивних змаганнях. Силу й міць українського народу цього разу покажуть і четверо представників Львівщини», - зазначив Максим Козицький. Отож, учасниками змагань стануть ветерани Національної Гвардії України Дмитро Афанасьєв та Ігор Галушка, ветерани Збройних сил України Сергій Калитюк та Віктор Легкодух. До слова, Ігри Нескорених не проводили уже два роки через пандемію. А делегація була сформована ще до поширення COVID-19. Львівщину мав представляти ще один учасник – Дмитро Сидорук, срібний призер Ігор Нескорених 2017 року, які відбувалися у Торонто. У 2014 році він одним із перших пішов захищати Україну. Після важкого поранення під луганським аеропортом провів 10 діб у реанімації. Пережив 12 складних операцій. «Дмитро загинув у повномасштабній війні рф проти України 10 днів тому. Вічна пам'ять! Бажаю хлопцям та дівчатам з України перемог, якими б Дмитро та інші наші Герої пишалися! Вболіваємо!», - додав очільник ОВА.
У січні-листопаді роботою забезпечено понад 300 ветеранів АТО/ООС - Львівський центр зайнятості
14 грудня 2021
За даними Львівського обласного центру зайнятості станом на 1 грудня цього року за посередництва служби зайнятості роботу шукав 391 військовослужбовець, котрий брав участь в АТО/ООС. Незважаючи на карантин, у січні-листопаді поточного року місцем праці забезпечили 306 ветеранів, у тому числі 14 осіб з інвалідністю. Ще 35 колишніх армійців за скеруванням служби зайнятості підвищили кваліфікацію або здобули нову професію, а 208 ветеранів взяли участь у 65 тематичних семінарах або вебінарах, що були організовані службою зайнятості разом з соціальними партнерами задля вирішення найбільш проблемних питань їхньої життєдіяльності, зокрема, щодо санаторно-курортного лікування, виділення земельних ділянок, аспектів призначення пенсійного забезпечення, надання юридичної підтримки та ін. Як свідчить практика, багатьом учасникам російсько-української війни потрібний певний час для інтеграції у мирне життя. Але є й такі, що відразу активно шукають роботу й занурюються в неї з головою. А дехто, повернувшись з поля бою, вирішує відкрити власний бізнес. Загалом із 2015 року посадовці служби зайнятості допомогли повернутися до трудової діяльності 3230 учасникам АТО/ООС. Із них 241 особа, отримавши одноразову виплату допомоги з безробіття, започаткувала власну справу й тепер надає послуги в сфері громадського харчування, автотранспортних перевезень, займається ковальством, вирощуванням ягід, виготовленням дитячих іграшок, виробів з каменю та ін.
Ветеранів конфлікту на сході України запрошують взяти участь в проєкті ЄС та розпочати власний бізнес
25 Червня 2021
Щоб підтримати реінтеграцію ветеранів конфлікту на сході України та зміцнити громади в Україні, Європейський Союз підготував нову ініціативу. Вона допоможе ветеранам знайти роботу чи розпочати бізнес, реалізувати свій потенціал та бути корисними для своїх громад. Набір на участь оголошує Всеукраїнська Асоціація Керівників Бізнесу в межах проєкту «Соціально-економічна підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та членів їхніх сімей». Отож, ветерани конфлікту на сході України зможуть взяти участь в проєкті, тим самим започаткувати та розвивати свій бізнес з можливістю отримати грантову допомогу у вигляді обладнання для справи. Якщо Ви маєте посвідчення учасника бойових дій, а головне — хочете започаткувати або вже розвиваєте власний бізнес, то у Вас є можливість отримати грант у вигляді закупівлі обладнання (до 1 000 євро) для Вашої справи для системного запуску бізнесу. Або можливість отримати грант у формі закупівлі обладнання (до 2500 євро) для розвитку вже існуючого бізнесу, якщо Ви відповідаєте критеріям участі. Прийом заявок триватиме до завершення формування тренінгових груп. Пріоритет матимуть заявники, які наразі не мають постійного місця роботи; мають низьку зарплату або часткову зайнятість; самі виховують дітей; утримують багатодітні родини або мають інвалідність; не отримували грант в попередньому проєкті; жінкам-ветеранкам. Грант надається винятково у формі оплати узгодженого обладнання та не передбачає грошових виплат учасникам. Заповнити анкету можна за посиланням: започаткування власного бізнесу — http://bit.ly/СтартБізнесу розширення бізнесу — http://bit.ly/РозвитокБізнесу Детальна інформація про гранти та вимоги доступна також з анкет за посиланнями вище. Участь у проєкті безплатна. Місце проведення проєкту - уся територія України. Бізнес-навчання відбуватиметься у червні 2021 - січні 2022 року (дати проведення узгоджують). Контактна особа для подачі заявок на детальнішої інформації – Михайло Чорний – 0962431089 та Олег Стень – 0987469497. Проєкт впроваджується громадською організацією «Всеукраїнська Асоціація Керівників Бізнесу – UABL» за сприяння Міжнародної організації з міграції (МОМ) та фінансової підтримки Європейського Союзу. Відібраним учасникам тренінгу зателефонують представники Всеукраїнської Асоціації Керівників Бізнесу та повідомлять спосіб, місце та точну дату проведення тренінгу. Якщо у Вас виникли питання, можете звернутись на гарячу лінію МОМ за телефоном: 0-800-215-025 (пн-пт з 10:00 до 17:00) або на електронну пошту IOMVeteranProject@iom.int
Міністерство у справах ветеранів оголосило конкурс проєктів, розроблених громадськими об’єднаннями ветеранів
5 квітня 2021
Оголошено конкурс з визначення загальнодержавних програм (проєктів, заходів), розроблених громадськими об’єднаннями ветеранів, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка у 2022 році. Мета конкурсу - державна підтримка ініціатив, проєктів та заходів громадських об’єднань ветеранів, спрямованих на соціальну адаптацію та працевлаштування учасників АТО/ООС, започаткування ними власної справи, психологічну допомогу ветеранам, членам їхніх родин та членам сімей загиблих, формування позитивного образу ветерана в суспільстві, підняття рівня національно-патріотичного виховання, розвиток фізичної культури і спорту серед ветеранів війни та членів їхніх сімей та інші пріоритетні напрямки. Всі умови та правила подання заявок - на сайті Міністерства у справах ветеранів за посиланням: https://mva.gov.ua/ua/konsultaciyi-z-gromadskistyu/dlya-gromadskosti/finansova-pidtrimka-gromadskih-obyednan-veteraniv/konkurs-2022 Конкурсні пропозиції приймаються до 30 вересня 2021 року. У зв’язку з карантинними обмеженнями конкурсні пропозиції варто надсилати поштою.
Ветерани та учасники бойових дій можуть звертатися за безоплатною вторинною правовою допомогою з будь-яких питань, - Валерія Коломієць
7 вересня 2020
Збройний конфлікт на Сході України триває шостий рік. Кількість осіб, які мають статус учасника бойових дій, суттєво збільшується кожного року. На початок 2020 року їх вже понад 459,6 тис. Ветерани та учасники бойових дій – у трійці категорій, які найчастіше потребують правової допомоги. «Ветерани та учасники бойових дій мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. Тобто можуть скористатися послугами юристів або адвокатів, які співпрацюють з системою безоплатної правової допомоги. Зокрема, для захисту та представництва інтересів у судах, складення документів процесуального характеру», - зазначила заступник Міністра юстиції Валерія Коломієць. За словами заступника очільника Мін’юсту, з 2017 року набули чинності зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», які значно розширили права ветеранів війни та учасників бойових дій щодо отримання безоплатної вторинної правової допомоги. Якщо раніше учасники бойових дій могли звертатися за правовою допомогою виключно щодо вирішення питань їхнього соціального захисту, то тепер – з будь-яких питань. «Починаючи з 2015 року до центрів та бюро за вторинною правовою допомогою звернулися понад 38 тис. учасників бойових дій. З початку цього року БВПД отримали майже 5 тис. учасників АТО/ООС», - розповів в.о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов. Якщо у 2017 році ветерани війни найчастіше зверталися з проблемних питань щодо соціального забезпечення та соціального захисту членів їхніх сімей, то з 2018 року найпоширенішими стали питання сімейного права. Наприклад, минулого року майже кожний п’ятий учасник бойових дій звертався саме з питань сімейного права: розлучення, поділу майна між подружжям, аліментів тощо. «Досить часто учасники АТО/ООС звертаються з питань несення служби. Це стягнення компенсацій за невикористані відпустки при звільненні, оскарження наказів про звільнення, підстави та порядок розірвання військових контрактів, стягнення грошових коштів за піднайм житла», - розповіла директор Краматорського місцевого центру з надання БВПД Вікторія Харенко. Держава надала учасникам бойових дій право на безоплатне отримання земельної ділянки. Але непоодинокі випадки, коли вони потребують допомоги для вирішення земельних питань. Так, до Костянтинівського бюро правової допомоги, що на Донеччині, звернулась учасниця бойових дій, якій сільська рада відмовила у наданні ділянки для ведення особистого селянського господарства. Фахівчиня бюро склала адміністративний позов про визнання дій неправомірними та зобов’язання відповідача повторно розглянути заяву учасниці бойових дій та винести законне рішення. Рішенням суду позовні вимоги клієнтки були задоволені. Захисниця України отримала земельну ділянку. Отримавши правову допомогу з певного питання, учасники бойових дій звертаються до системи БПД і з іншими правовими проблемами. Володимир Д., який захищав Україну на Донбасі, – тепер параюрист, який співпрацює з Бахмутським бюро правової допомоги. Його знайомство з фахівцями бюро розпочалося три роки тому, коли він звернувся за допомогою у складенні заяви про отримання паспорта замість втраченого та зборі необхідних документів. «Потім наші юристи допомагали пану Володимиру складати запити на отримання публічної інформації до органів місцевого самоврядування, надавали роз'яснення норм чинного законодавства щодо діяльності ФОП тощо. Тепер він параюрист, який працює у громаді», - розповіла начальник Бахмутського бюро правової допомоги Оксана Болотюк. Зараз на території Донецької та Луганської областей реалізується пілотний проект «Волонтер БПД». Мета проекту – підвищити рівень обізнаності з правових питань у громадах та спроможність українців захищати свої справа. «На Донеччині конкурсний відбір щодо участі у проекті «Волонтер БПД» пройшли 16 осіб. Протягом двох місяців вони отримуватимуть актуальну інформацію з найпоширеніших правових питань. Упродовж усього навчання учасникам допомагатимуть кваліфіковані юристи», - розповів директор Регіонального центру з надання БВПД у Донецькій та Запорізькій областях Павло Наливайко. Після проходження навчання волонтери БПД дві години на тиждень надаватимуть поради та базову інформацію з правових питань у своїх громадах, поширюватимуть інформацію про систему БПД, перенаправлятимуть людей до місцевих центрів та бюро для отримання більш детальних консультацій або правового супроводу в суді. Про все це представники ЗМІ з Буковини, Львівщини, Тернопільщини, Івано-Франківщини, Волині, Хмельниччини та інших регіонів України дізналися під час престуру «Надання правової допомоги учасникам бойових дій та внутрішньо переміщеним особам». Престур організував Координаційний центр з надання правової допомоги за підтримки «Української ініціативи громадської довіри» (UCBI). Зазначимо, що для отримання безоплатної вторинної правової допомоги ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», мають надати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, реєстраційний номер облікової картки платника податків такої особи, посвідчення встановленого зразка. Надати документи можна не лише особисто звернувшись до одного з місцевих центрів з надання БВПД, а й через електронні засоби зв’язку (адреси та електронні пошти центрів з надання БВПД можна дізнатися на офіційному сайті системи БПД за посиланням https://www.legalaid.gov.ua/tsentry/ ). Отримати безоплатну первинну правову допомогу (юридичну консультацію або роз’яснення з правових питань) можна: – за безкоштовним телефоном системи БПД 0 800-213-103 – у месенджері Фейсбук-сторінки системи БПД https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/ – скориставшись мобільним застосунком «Безоплатна правова допомога», завантаживши його через Google Play чи App Store за посиланням https://bit.ly/3hwwgqR Прочитати правові консультації можна: – у правничій вікіпедії WikiLegalAid https://bit.ly/3lBOkT9 – скориставшись мобільним застосунком «Твоє право», перейшовши за посиланням https://bit.ly/3iorbkE
Львівщина долучилась до роботи Всеукраїнського форуму «Співпраця ветеранської спільноти та органів влади: міф чи реальність»
7 вересня 2020
Цими вихідними в місті Очаків на Миколаївщині відбувся Всеукраїнський форум громадських об'єднань учасників війни на тему «Співпраця ветеранської спільноти та органів влади: міф чи реальність». Це вже вдруге ветерани зі всієї України з'їжджаються обговорити проблемні питання та поділитися досвідом співпраці ветеранів з владою. Делегацію Львівщини представляли начальник управління соціального обслуговування департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Тетяна Медвідь, директор КЗ ЛОР "Будинок воїна" Олег Височанський та представник Міністерства з питань ветеранів України Володимир Шамрай. «Львівщина має чим ділитись і ми радо скористалась можливістю розказати свої успіхи іншим», - наголосила Тетяна Медвідь. Зокрема, відповідно до Комплексної програми соціальної підтримки у Львівській області учасників АТО (ООС) та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні на 2018 – 2020 роки особи з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників АТО/ООС та постраждалих учасників Революції Гідності щороку можуть отримати матеріальну допомогу на реабілітації або санаторно-курортне лікування. Крім цього, департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації закуплено соціальну послугу психологічної реабілітації та духовного відновлення від наслідків травмуючих подій, які призвели до алкогольної чи наркотичної залежності учасників АТО (ООС). У 2020 році за результатами відкритих торгів переможцем визначено Благодійний Фонд «Назарет» та 27.08.2020 укладено відповідний договір на суму 550 тис. грн. У межах договору планується, що реабілітацію пройдуть 25 учасників АТО (ООС). Відмітимо, що на Львівщині протягом останніх трьох років успішно реалізується програма закупівлі житла на умовах співфінансування. Відтак, завдяки цій програмі 56 сімей учасників АТО (ООС) та одна сім’я Героя Небесної Сотні придбали житло. До кінця 2020 року заплановано закупівля житла на умовах співфінансування ще для 16 учасників АТО/ООС. Також, учасники АТО/ООС (у тому числі поранених бійців-добровольці АТО) та членів їх сімей, батьки, дружини і діти загиблих та померлих учасників АТО/ООС, Героїв Небесної Сотні можуть скористатися послугами з організації сімейного відпочинку. У 2020 році такою послугою скористалися вже 425 осіб. Усі вищезазначені заходи, а також багато інших, що забезпечують підтримку учасників АТО/ООС та їх сімей, продовжуватимуться реалізовуватись до кінця 2020-го та у наступних роках. Марта Кудляк
До Дня Героя понад 2 мільйони гривень виплатили ветеранам Української Повстанської Армії
21 травня 2020
989 ветеранів Української Повстанської Армії, вдів (вдівців) ветеранів УПА отримали одноразову грошову допомогу до Дня Героя в розмірі прожиткового мінімуму для працездатної особи на 01.01.2020 (2102 гривні). Такі виплати передбачено Комплексною програмою соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області на 2018-2020 роки. Довідково: День Героїв або Свято Героїв — щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських вояків -- борців за волю України, передусім лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, гайдамаків, опришків, січових стрільців, вояків Армії УНР, ОУН-УПА, а також Героїв Небесної Сотні та сучасної російсько-української війни. В сучасному вигляді відзначається 23 травня.
Львівські футболісти подбали про ветеранів спорту на карантині
3 квітня 2020
У період карантину близько півсотні футбольних ветеранів Львівщини та їхні родичі отримали продуктові набори, засоби індивідуального захисту і гігієни. Реалізація такої ініціативи стала можливою завдяки особистій участі очільника Львівської асоціації футболу Олександра Шевченка. Серед тих, хто отримав пакунки, екс-футболісти, тренери, спостерігачі арбітражу, спортивні історики. «Насправді тішить, що це не поодинока ініціатива. Приємно, що наші спортсмени пам‘ятають про своїх старших по цеху колег», – зазначає начальник управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Роман Хім‘як. Напередодні, у п‘ятницю, до потребуючих з допомогою навідався також чемпіон Європейських і Світових ігор, багаторазовий призер етапів Прем’єр-ліги та Серії А Станіслав Горуна. «Пропоную кожному, хто має бажання і фінансову можливість, привезти пакет із продуктами кільком знайомим пенсіонерам чи сім’ям, в яких батьки в цей складний час без роботи. Це не челендж і не розвага. Просто подумайте про людей, які живуть у вашому будинку, на вашій вулиці, про бабусь і дідусів, про своїх вчителів, зателефонуйте і запитайте, що їм зараз потрібно. Купіть і привезіть», – закликає Станіслав Горуна.
У Львові представили проєкт All4One, спрямований на всебічну підтримку ветеранів
19 листопада 2019
Сьогодні, 19 листопада, у Львівській ОДА відбулась презентація проєкту «All4One: комплексна програма психологічної та менторської підтримки ветеранів». Участь у заході взяв заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень, представники профільних департаментів, ветеранських організацій, підприємницьких кіл міста та області, а також самих учасників проєкту All4One. Зазначимо, All4One – проєкт, що реалізується Фондом Східна Європа разом з БО «БФ «Лінія Життя України» (Lifeline Ukraine) та фінансується Посольством Великої Британії в Україні, складається з трьох ключових компонентів: гарячої лінії з надання психологічної допомоги – за коротким номером 7333 мотиваційної підтримки ветеранів програми професійного навчання та наставництва Ключова мета ініціативи – допомогти українським ветеранам повернутися до активного мирного життя, реінтегруватися в суспільство через навчання, профорієнтацію та подальше працевлаштування. Представила проєкт Наталя Слинько, програмна директорка Фонду Східна Європа. Вона розповіла, що від середини жовтня вже працює гаряча лінія підтримки ветеранів. Короткий номер 7333 приймає дзвінки цілодобово та бе вихідних з усіх куточків України. Особливість гарячої лінії в тому, що в її роботі реалізваний принцип «рівний-рівному» – операторами працюють самі ветерани АТО/ООС, які пройшли спеціальне навчання за участі, в тому числі, й міжнародних тренерів. З операторами також працюють і професійні психологи. Ключова мета гарячої лінії – превенція суїцидів, профілактика психологічного здоров’я ветеранів та їхніх рідних та близьких. Також представили й активності за іншим компонентом проєкту – програмою мотиваційної підтримки ветеранів. Проєкт All4One триватиме до березня 2020 року. До нього залучені три пілотні регіони – Донецька, Дніпропетровска та Львівська області. Зустріч, яка відбудулась сьогодні у Львові, - перша, так би мовити, «установча». Далі учасники проєкту All4One вирушать до Краматорська та Дніпра.
На Львівщині обговорили потреби ветеранів через призму соціальної та професійної реадаптації
18 жовтня 2019
Сьогодні, 18 жовтня, відбувся круглий стіл “Обговорення потреб ветеранів через призму соціальної та професійної реадаптації”. Участь у заході взяв голова Львівської ОДА Маркіян Мальський з дружиною. “Емоції і психологічне навантаження, через пройшли ці люди, залишиться з ними назавжди. Ми зустрічаємося з учасниками українсько-російської війни і щодня намагаємось їм допомагати. Робимо усе, що в силах держави, щодня думаємо про проблеми цих людей. Але важливою є синергія роботи держави, іноземних партнерів, волонтерів та учасників бойових дій, які розуміють один одного. Усі разом ми повинні сприяти вирішенню цих питань, не зупинятись, а активізувати нашу діяльність для того, аби наші Герої, відчували, що вони зробили найбільше, що можна було для України”, - зазначив очільник області. Також Маркіян Мальський додав, що під час зустрічі з дипломатичними місіями, тема ветеранів війни є пріоритетною. У межах зустрічі очільник області відзначив подякою облдержадміністрації голову, керівника медичних програм Української Федерації Америки, президента Федерації Українців в США Зеню Черник за вагомий особистий внесок у розвиток міжнародних відносин між Україною та США, активну громадську діяльність із запровадження та реалізації гуманітарних, медичних програм і проектів з надання медичної допомоги хворим дітям та важкопораненим Захисникам України.
Соціальний захист учасників війни розглянули під час скайп-наради
30 вересня 2019
Заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень взяв участь у скайп-нараді під головуванням міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Оксани Коляди. В межах зустрічі порушили питання медичного забезпечення ветеранів, врегулювання законодавства щодо надання статусу учасників бойових дій добровольцям на державному рівні, забезпечення житлом учасників війни, питання статусу ветеранів війни та дотримання їх соціальних гарантій. У міністерстві також анонсували створення у кожному обласному центрі так званого ветеранського простору. Подібний простір має слугувати майданчиком для комунікації між учасниками АТО (ООС) та владою. У програмі забезпечення психологічної реабілітації учасників війни Львівщина виконала зобов'язань на 93%, де використання коштів становить 76%. Під час наради обговорили також механізми забезпечення прав і пільг внутрішньо переміщених осіб. Окрім того, закцентували увагу на доцільності подавати документи на розгляд профільної комісії щодо отримання державної допомоги політв'язнів, якщо такі мешкають на Львівщині.
Ветеранів Львівщини запрошують отримати грант на навчання та перекваліфікацію
30 серпня 2019
Ветеранів з Львівської області запрошують взяти участь в проекті, який дасть можливість отримати грант до 400 євро на проходження професійних курсів із підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації в навчальних закладах України. Учасниками проекту уже стали 266 ветеранів(-ок), 51 з яких - зі Львова та області. 181 ветеран захистив грантову заявку та отримав грант на навчання, 40 яких - зі Львова та області. Що пропонує проект? 2-денні тренінги про те, як інтегрувати військовий досвід у цивільну професію індивідуальні гранти на навчання та перекваліфікацію у розмірі до 400 євро 1-денні тренінги із розвитку навичок самопрезентації, лідерства, фінансової грамотності, ведення переговорів та ефективного діалогу, тайменеджменту тощо поради персонального кар’єрного консультанта, який допоможе розробити індивідуальну стратегію працевлаштування Для участінеобхідно заповнити анкету за посиланням . Зазначимо, що Проект впроваджується Міжнародною організацією з міграції за фінансування Європейського Союзу. ГО «Центр зайнятості Вільних людей» є Виконавчим партнером проекту та реалізує його в Київській, Дніпропетровській та Львівській області.