Для уникнення зриву опалювального сезону у Новояворівську та Новому Роздолі розроблять чіткий план
15 жовтня 2019р, Новини. Департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства, Прес-служба ОДА
Маркіян Мальський ініціює звернення до прем’єр-міністра України Олексія Гончарука із закликом скликати позачергове засідання державної комісії з питань техногенної-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, аби розглянути питання з опалювальним сезоном на найвищому рівні.
Відповідні матеріали щодо проблеми та шляхів її вирішення мають підготувати найближчим часом.
Окрім того, АРМА мусить вжити заходів щодо управителя в частині виконання зобов’язань, а на ПП «Гарант-Енерго М» поклали зобов’язання забезпечити своєчасний початок опалювального сезону.
«Той стан речей, що зараз є у Новояворівську та Новому Роздолі може призвести до надзвичайної ситуації. Ми повинні мати напрацьований чіткий план дій, за яким будемо реагувати, на випадок якщо ТЕЦи не запустяться своєчасно», - наголосив голова ОДА.
В ході наради обговорили також шляхи унеможливлення аварійних ситуацій та виявлення пошкоджень на магістралі.
Розглянули також можливість реструктуризації боргів за попередній опалювальний період. Ключовим питанням залишається погашення заборгованості із зарплати.
Новини за темою
Керівникам громад доручили напрацювати плани щодо джерел збалансування місцевих бюджетів
15 квітня 2022
Представники департаменту фінансів провели нараду у режимі zoom-конференції з керівниками фінансових управлінь райдержадміністрацій та фінансових підрозділів територіальних громад. Обговорили низку питань: хід виконання місцевих бюджетів за перший квартал, погашення дефіциту коштів із заробітної плати та збалансування місцевих бюджетів в умовах воєнного стану. Вкотре наголосили на перегляді пріоритетності видатків, раціональному та ефективному їх використанні. За результатами наради, керівникам фінансових органів райдержадміністрацій, територіальних громад для забезпечення безперервного функціонування бюджетної сфери та інфраструктури територіальних громад у період дії воєнного стану доручили розробити заходи щодо джерел збалансування місцевих бюджетів. Організувати дистанційні робочі місця з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, у разі виникнення надзвичайної ситуації.
В області провели перше засідання міжвідомчої робочої групи з виявлення майна росії та її резидентів
8 квітня 2022
Сьогодні відбулось перше засідання міжвідомчої робочої групи завдання якої здійснення на території Львівської області заходів спрямованих на виявлення об'єктів права власності країни агресора – російської федерації та її резидентів. Робочу групу створили наказом начальника Львівської обласної військової адміністрації Максима Козицького 5 квітня. Дещо пізніше її склад доповнили. Так, сьогодні сюди входять представники від Бюро економічної безпеки, Львівської регіональної митниці, регіональної філії «Львівська залізниця» АТ «Українська Залізниця», Головного управління Нацполіції у Львівській області, Львівського обласного територіального центру комплектування та соцпідтримки, Західного міжрегіонального територіального управління АРМА з місцезнаходженням у Львові, Територіального управління Державного Бюро розслідувань, розташованого у Львові, Управління Служби безпеки України у Львівській області, Львівської обласної прокуратури, Управління стратегічних розслідувань у Львівській області Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції України, Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів), Управління патрульної поліції у Львівській області, Головного управління ДПС у Львівській області. Усі дотичні служби працюватимуть над виявленням і пошуком майна росії та її резидентів. Як зазначили під час засідання, частина учасників групи вже має певні напрацювання та прийняті рішення в цьому напрямку. «Будемо діяти виключно в межах чинного законодавства. Оскільки рішення про примусове вилучення приймає саме Рада національної безпеки і оборони України, яке вводиться в дію указом Президента України, наше спільне завдання виявити, забезпечити унеможливлення відчуження, вилучення, або вивезення майна за межі території України і скерувати відповідне подання в РНБО»,- зазначив перший заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації Андрій Годик. Наступне засідання обласної міжвідомчої робочої групи з виявлення майна росії та її резидентів запланували провести наступного тижня. Нагадаємо, що 3 березня Верховна Рада України дозволила націоналізувати російське майно в Україні. Так, на терміновому засіданні парламент ухвалив закон про примусове вилучення в Україні об'єктів, що належать Росії, російським компаніям і громадянам Росії. Рішення про конфіскацію ухвалюватиме РНБО.
Керівникам фінансових управлінь громад наголосили на необхідності переглянути пріоритетність видатків у воєнний час
16 березня 2022
З метою оперативного та ефективного прийняття управлінських рішень для забезпечення функціонування установ і закладів бюджетної сфери, комунальних підприємств, забезпечення базових потреб жителів територіальних громад та переміщених осіб у період воєнного стану, департамент фінансів за участі керівників фінансових управлінь райдержадміністрацій та фінансових підрозділів територіальних громад провів zoom-нараду. Під час наради розглянули проблематику прогнозного невиконання дохідної частини місцевих бюджетів у воєнний час. Також обговорили особливості бюджетного процесу, зміни до бюджетного та податкового законодавства, які впорядковують діяльність органів влади у період воєнного стану. Керівникам фінансових управлінь наголосили на перегляді пріоритетності видатків, раціональному їх використанні з метою збалансування відповідних бюджетів.
Максим Козицький провів робочу нараду з оргвідділом проєкту «Почуй лікаря»
23 лютого 2022
Сьогодні, під час наради голова Львівської ОДА разом з представниками проєкту обговорили завдання "Почуй лікаря", зокрема, про розширення тем щодо здоров’я у школах та закладах професійно-технічної освіти. «Лише кілька місяців тому ми зі студентами-медиками розпочали проєкт з пропаганди здорового способу життя у школах області. А сьогодні вони, разом з молодими лікарями, вже вибудовують цілу структуру просвітницької діяльності у містах та селах. І можуть докорінно змінити ставлення дітей до свого здоров’я і здоров’я своїх близьких», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Керівниця інформаційного відділу проєкту розповіла, що більшість тем звучать на тему статевого дозрівання та особистої гігієни: «Діти часто соромляться говорити на такі теми з дорослими, навіть батьками, а волонтерів проєкту сприймають як друзів», - розповіла Олена Мисько. Відтепер у школах, закладах професійно-технічної освіти та ВНЗ волонтери проводитимуть лекції на такі теми: • Гінекологія; • Травми; • Вакцинація; • Ментальне здоров’я; • Харчування/спорт; • Стоматологія. «Ми напрацювали певні стратегічні кроки: відтак розширили перелік тем, визначили координаторів проєкту, які допомагатимуть організовувати лекції в навчальних закладах, а також розширили базу лікарів, які готові консультувати та відповідати на питання, що цікавлять школярів та студентів. Відзначу, що в межах проєкту ми плануємо організовувати лекції в школах не лише для школярів, а й для дорослого населення», - зазначила радниця голови Львівської ОДА та керівниця проєкту Галина Бордун. Учасники проєкту також напрацювали структуру з трьох відділів: організаційний, медійний та інформаційний, над кожним з яких працюватиме окрема група. Нагадаємо, проєкт «Почуй лікаря» є ініціативою Львівської ОДА, метою якого є профілактика та інформування, а також роз'яснення про важливі питання щодо здоров’я волонтерами-медиками та медичними експертами.
Львівщина співпрацюватиме з Польщею щодо вирішення проблем басейну річки Західний Буг
11 лютого 2022
Учора відбулася нарада під головуванням першого заступника голови Андрія Годика за участі голів територіальних громад щодо перспективи створення Європейського угрупування територіального співробітництва в межах басейну річки Західний Буг ''Надбужжя''. Наприкінці 2021 року було підписано Меморандум про співпрацю між керівництвом Львівської обласної державної адміністрації та Люблінським воєводством щодо утворення нової структури для консолідації зусиль щодо вирішення проблем басейну річки Західний Буг. Басейн річки Західного Бугу на території Львівської області займає площу Золочівського, Львівського, Червоноградського та Яворівського району. У басейні річки Західний Буг наявні такі проблеми: загроза повеней і підтоплень у весняний та літній періоди, забруднення вод стоками, наявність 40 очисних споруд, попадання забруднених зворотних вод (особливо в районі Добротвірської ТЕС), ерозія берегів, можливі зміни русла та необхідність берегоукріплень. Як зазначив Андрій Годик, створення такої форми єврорегіонального співробітництва надасть нові перспективи та можливості вирішення спільних проблем через залучення фінансування Європейського союзу шляхом реалізації проєктів міжнародної технічної допомоги як екологічного, так і соціально-економічного спрямування, скористатися фінансовою підтримкою в рамках Державної програми розвитку транскордонного співробітництва та поглибити співпрацю з польськими колегами. Створення ЄУТС «Надбужжя» відкриє нові можливості транскордонного співробітництва та підвищення його ефективності і реалізації потенціалів територій. За результатами зустрічі напрацювали дорожню карту щодо створення Асоціації територіальних громад розташованих в межах басейну річки Західний Буг.
Понад 250 послуг можна отримати в сучасному Дія Центрі Новояворівська
10 лютого 2022
Сьогодні у Новояворівську урочисто відкрили четвертий Дія Центр. Новий центр буде надавати 254 адміністративні послуги для 52-ох тисяч мешканців Новояворівської територіальної громади. У новому Дія Центрі надаватимуть широкий спектр послуг, зокрема: реєстрація місця проживання, реєстрація речових прав на нерухоме майно, реєстрація бізнесу, послуги у сфері земельних відносин та архітектурно-будівельної діяльності, а також соціальні послуги. На важливості відкриття Дія Центру наголосила заступниця міністра цифрової трансформації Людмила Рибчинська. ''Ми з радістю повідомляємо, що і в Новояворівській громаді відтепер працюватиме Дія Центр. Саме тут ви зможете отримати швидкий та якісний сервіс, адже та кількість адміністративних послуг, яку тут пропонують, лише показує, що держава намагається бути щораз ближчою та відкритішою для кожного громадянина зокрема'', - сказала Людмила Рибчинська. На відкритті також був присутній і голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. ''Говорячи про будівництво нової держави, на першому місці повинна знаходитися людина, для якої ці зміни втілюються в життя. Саме тому "Дія" розшифровується як "держава" і "я", що підкреслює важливість людини в процесі розвитку та трансформації держави. У цьому центрі можна відкрито та без черг отримати широкий спектр послуг. У нашій області функціонує наразі 153 точки, де мешканці можуть отримати якісні адміністративні послуги. Цей центр є 4-им Дія.Центром та 55 ЦНАПом", - сказав Максим Козицький. Загальна вартість реалізованого проєкту становить понад 4 мільйони гривень за які здійснили капітальний ремонт приміщень будівлі палацу культури "Кристал" для облаштування центру та закупили необхідне обладнання (меблі, комп’ютерну та іншу організаційну техніку).
У Новояворівському ВПТУ відкрили навчально-практичний центр електрозварювального профілю
31 січня 2022
У державному навчальному закладі «Новояворівське професійно-технічне училище» запрацював навчально-практичний центр електрозварювального профілю. Навчально-практичні центри (НПЦ) – це частина приміщень закладу професійної освіти з новим обладнанням та технікою. Там учні проводять практичні заняття, а дорослі – підвищують кваліфікацію або перенавчаються. Створення НПЦ в Україні розпочали у 2016 році. «Це вже другий навчально-практичний центр для Новояворівського вищого професійного училища. У 2018 році тут облаштували НПЦ токарної справи. Відкриття навчально-практичних центрів можливе лише за консолідації зусиль усіх зацікавлених сторін. Ці зусилля треба скеровувати також на руйнування стереотипів про професійно-технічну освіту. Зараз ми відчуваємо брак робітничих кадрів. Тому подібний заклад - один із тих, які готують затребуваних, перспективних фахівців. Облаштування НПЦ обійшлося у 2,3 млн грн, з яких, 930 тис грн – кошти обласного бюджету. Основну частину фінансування склала субвенція з державного бюджету у розмірі 1,017 млн грн», - розповів профільний заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Окрім того, зі спецфонду училища виділили 236 тис грн, 100 тис грн скерувала Новояворівська міська рада, 50 тис грн - Яворівська районна рада. Навчально-практичний центр складається із робочих майстерень та аудиторії для теоретичних занять. Директор департаменту освіти і науки Олег Паска переказав усім присутнім вітання від Генерального директора Директорату професійної освіти Ірина Шумік та побажав успіху у навчанні учням училища. «Точно знаю, що такі нові центри дають дітям більше задоволення від навчання та покращують їх рівень як майбутніх фахівців. Маємо надію що НПЦ буде одним із прикладом того, що освіту треба розвивати і вкладати кошти в те, що завтра дасть користь і учням, і закладу, і економіці області», - зазначив Олег Паска. До слова, за професією «Електрогазозварник» щорічно навчається понад 100 учнів. Загалом в училищі навчаються 736 учнів. Більше про заклад тут - https://ndnz.com.ua/ Нагадаємо, нещодавно НПЦ для підготовки майбутніх електромонтерів з’явився у Турківському професійному ліцеї. Загалом на Львівщині з 2016 року відкрили вже 38 навчально-практичних центрів. Довідково: ДНЗ «Новояворівське вище професійне училище» відкрили у 1980 році. На базі Яворівського державного гірничо-хімічного підприємства «Сірка». Зараз у закладі на базі дев’ятого класу готують спеціалістів з одинадцяти професій, серед яких електрозварник, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, токар, водій автотранспортних засобів категорії «С», оператор з обробки інформації та програмного забезпечення, кухар, кондитер, перукар та ін. На базі одинадцятого готують спеціалістів з професій слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, токар, водій автотранспортних засобів категорії «С».
У Новороздільському центрі соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від насильства, зможуть перебувати 10 осіб
28 січня 2022
Сьогодні при Новороздільському територіальному центрі соціального обслуговування відкрили денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/ або насильства за ознакою статі, з кризовою кімнатою. Участь у відкритті взяли заступниця Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Ольга Ревук та профільний заступник голови Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний. Приміщення Центру має загальну площу 340 м2 та включає чотири спальні для одночасного перебування десяти осіб, кухню, спортивний зал, відпочинкову кімнату, дитячу ігрову кімнату з інтерактивною підлогою. У Центрі працюватимуть один фахівець із соціальної роботи та один психолог. Термін перебування у Центрі - до 10 діб. У разі кризової ситуації – до 20. Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.06.2021 № 696-р , місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, для Львівській області передбачено субвенцію в розмірі 18 444,30 тис. грн., з них 4 442,339 тис. грн – на відкриття відповідного Центру у Новому Роздолі. Окрім того: для створення притулку для жінок та дітей, які постраждали від домашнього насильства, у Моршинській ТГ - 9 492,312 тис. грн; для створення денного центру для осіб, які постраждали від домашнього насильства, з кризовою кімнатою у Дрогобицькій ТГ - 2 000,337 тис. грн; для створення денного центру для осіб, які постраждали від домашнього насильства, з кризовою кімнатою у Новороздільській ТГ - 4 442,339 тис. грн; для закупівлі автомобіля та доукомплектування Притулку для жінок та дітей, які постраждали від домашнього насильства, Центру соціально-психологічної допомоги у Львівській області - 2 509,312 тис. грн. Щоб потрапити у центр, необхідно звернутися до поліції або до місцевого центру надання соціальних послуг, керівника громади, які допоможуть заявнику/заявниці підготувати документи, необхідні для поселення у центр, та сконтактуються з керівником відповідного центру. Нагадаємо, також сьогодні денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/ або насильства за ознакою статі, з кризовою кімнатою відкрили у Дрогобичі.
Вже 5,5 млн українців скористалися пропозицією отримати виплати за повну вакцинацію проти COVID-19 – нарада у Президента
29 грудня 2021
В Україні зроблено 28,05 млн щеплень проти COVID-19, вакцинацією охоплено 14,6 млн громадян, з яких двома дозами щеплено 13,4 млн осіб. Про це йшлося на селекторній нараді щодо протидії поширенню коронавірусу, яка відбулася під головуванням Президента Володимира Зеленського. Як доповів Главі держави Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, на сьогодні вже понад 5,5 млн вакцинованих українців подали заяву на отримання 1 тис. грн від держави в межах програми «єПідтримка». Загалом 6,6 млн громадян України відкрили спеціальні рахунки в банках. За словами Дениса Шмигаля, через Ощадбанк на спецрахунки українців переказано понад 3,6 млрд грн, з яких громадяни вже витратили понад 365 млн грн. За інформацією уряду, 35% цих коштів українці витратили на книжкову продукцію, 32% – на відвідання кінотеатрів, 11% – на залізничні перевезення і 10% на інші напрямки. Як повідомили представники Міністерства охорони здоров’я, наразі в Україні зафіксовано 116 тис. активних хворих на COVID-19. У медичних закладах зайнято 18 тис. ліжок, що становить 26% усього ліжкового фонду. У Кабміні зазначили, що для забезпечення киснем ліжок для ковідних хворих було додатково закуплено кисневі станції. Підписано контракти на придбання 225 кисневих станцій на загальну суму 648 млн грн.
Для реалізації першої черги проєкту "Мале карпатське коло" на наступний рік необхідно 4,2 млрд гривень
22 грудня 2021
Державний інвестиційний проєкт "Мале Карпатське коло" стартував у 2019 році. На сьогодні роботи з виготовлення проектно-кошторисних документацій для реалізації об’єктів виконані на 80%. На цьому сьогодні наголосив голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький під час наради, яка відбулась у Івано-Франківську щодо реалізації проекту під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. Участь у нараді взяли заступник голови Юрій Бучко, директор департаменту дорожнього господарства Орест Шуліковський. “У межах проєкту "Мале Карпатське коло" заплановано будівництво трьох нових перевалів, які дозволять повноцінно використати рекреаційний потенціал Славська і Боржави, з’єднають скелі Довбуша з Тустанню і курортами Трускавця та Східниці, і дозволять комфортне та безпечне пересування подорожуючим центральною частиною Українських Карпат. Водночас, діючі автошляхи, в межах проекту заплановано максимально розширити, зробити більш безпечними - зокрема, з допомогою нових безпечних розв’язок, освітлення і відеоспостереженням та створити повноцінні умови для велотуристів. Капітальний ремонт має відбутися і на всіх мостових переходах, які вичерпали свій ресурс у суворих гірських умовах. Ми також розраховуємо на те, що нові проектовані пункти пропуску «Боберка – Смольнік» (кордон Україна – Республіка Польща, північна частина Львівської області) та «Яблунівка – Каминиця» ( кордон Україна – Румунія), від яких беруть початок автошляхи, включені до проекту "Мале Карпатське коло", дозволять ще більше розкрити туристичний потенціал Українських Карпат”, - зазначив Максим Козицький. Наразі розпочато реалізацію І чергу проєкту «Мале Карпатське коло». Виготовлено передпроєктну та проєктно-кошторисну документацію на будівництво та капітальний ремонт для 12 об’єктів. Це за такими напрямками автомобільних доріг та штучних споруд на них: - Напрямок Славське - Верхній Студений (С141516 Славське - Хащованя на ділянці км 0+000 - км 5+100; С141516 Славське – Хащованя на ділянці км 5+550 - км 12+200 (коригування ПКД), Міст С141516 Славське – Хащованя на км 2+062; Міст С141516 Славське – Хащованя на км 2+816; Виготовлення перед проєктної документації з будівництва Хащовання (Львівська обл.) – Верхній Студений (Закарпатська обл.). - Напрямок Славське – Сеченів (Міст С141515 Славське - Вигода на км 0+080, Міст С141515 Славське - Вигода на км 2+799). - Напрямок Тухля - Плав’я (С141507 Хітар - Тухля км 9+100 - км 25+100, Міст С141507 Хітар - Тухля на км 13+258, Міст С141507 Хітар - Тухля на км 13+950, Міст С141507 Хітар - Тухля на км 17+905, Міст С141507 Хітар - Тухля на км 25+095). - Напрямок Східниця – Дубина (С141525 Корчин – Дубина (розробляється ПКД на капітальний ремонт). - Напрямок Східниця – Турка (О141902 Турка — Східниця). “Відповідно до розроблених проєктно-кошторисних документацій, вартість робіт по об’єктах становить 2, 03 млрд гривень. Служба автодоріг розпочала роботи на 6 об’єктах. Ще 5 об’єктів завершили ремонтувати. Перша черга передбачає ремонт та реконструкцію 75 км доріг державного значення та 80 км доріг місцевого. Друга - ремонт та будівництво 143 км доріг”, - додав очільник області. Водночас він наголосив, що на наступний рік потреба у фінансуванні становить 4, 2 млрд гривень для ремонту автошляхів державного та місцевого значення. Також зазначив, що ЛОДА звернулася до Державного агентства автомобільних доріг України з проханням взяти на баланс автомобільні дороги загального користування місцевого значення, що входять у Мале карпатське коло та проєктно-кошторисні документації на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт цих доріг та штучних споруд на них. “Львівщина готова сприяти та працювати над реалізацією проєкту. Ми переконані, що він справді має реальну потугу дати потужний поштовх розвитку туризму в нашій області, а також вдихнути нове життя таких туристичних центрів, як Славське, Рожанка (Верхня і Нижня), Сколе та Плай, а з боку Закарпаття – Пилипець, Ізки, Синевир та Міжгір’я, та на Івано-Франківщині – Вигода, Вишків і Буковель», - зазначив Максим Козицький. У свою чергу Прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголосив, що проєкт “Мале карпатське коло” має стати ключовим на наступний рік у межах Президентської програми “Велике будівницво”. Він зазначив, що важливою є спільна робота трьох областей у реалізації дорожньої інфраструктури та акцентував, що центральна влада сприятиме у розвитку цього проекту та залученні коштів.
Заборгованість з виплати зарплати на Львівщині зменшилась на 33%
21 грудня 2021
Сьогодні, 21 грудня, заступник директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Орест Гринів взяв участь у черговому засіданні Міжвідомчої робочої групи з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати (грошового забезпечення), яке провели під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко. Під час засідання розглянули питання стану погашення заборгованості з виплати заробітної плати в окремих регіонах, а також виконання доручень Кабінету Міністрів з цих питань. Орест Гринів поінформував членів робочої групи про ситуацію з виплатою заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій Львівської області, зокрема щодо зарплатних боргів вугледобувних підприємств, а також щодо позивної динаміки зменшення заборгованості на 33%. Обласна державна адміністрація вкотре звернулась до відповідних центральних органів виконавчої влади щодо вирішення питання заробітної плати ДП «Львіввугілля». «Питання забезпечення своєчасної виплати заробітної плати та погашення заборгованості з її виплати є важливими для облдержадміністрації. Органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування області продовжується системна робота спрямована на погашення заборгованості із заробітної плати та дотримання трудових прав працівників», – зазначив Орест Гринів.
Із січня тисячу гривень, яку отримають вакциновані громадяни України, можна буде витратити ще й на ліки – нарада у Президента
13 грудня 2021
У січні 2022 року розшиться перелік товарів і послуг, які можна буде придбати на 1 тис. грн, надану державою кожному українцю, який отримав повний курс щеплень. Про це повідомили на селекторній нараді під головуванням Президента Володимира Зеленського. «З 19 грудня повністю вакцинованим українцям буде нарахована одна тисяча гривень. Вони зможуть витратити ці кошти на напрямки, які найбільше постраждали від пандемії, – записатися в спортзал, піти в кінотеатр, музей або на концерт, купити квиток на потяг або літак, придбати книги. Водночас, дослухавшись до побажань наших громадян поважного віку, для яких важливою є підтримка здоров’я, зокрема в умовах пандемії, було ухвалено рішення додати до переліку доступних товарів ще й ліки», – зазначив Володимир Зеленський. Глава держави висловив переконання, що такий крок збільшить кількість щеплень проти COVID-19 серед літніх людей, а також сприятиме лікуванню й профілактиці інших захворювань. Нині Міністерство цифрової трансформації доопрацьовує технічні можливості для того, щоб купівля ліків за передбачені за щеплення кошти стала доступною з січня наступного року. Загалом в Україні повний курс вакцинації проти COVID-19 пройшли вже понад 40% дорослих громадян.