У Новояворівському ВПТУ відкрили навчально-практичний центр електрозварювального профілю

31 січня 2022р, Новини. Департамент освіти і науки, Прес-служба ОДА

У державному навчальному закладі «Новояворівське професійно-технічне училище» запрацював навчально-практичний центр електрозварювального профілю.

Навчально-практичні центри (НПЦ) – це частина приміщень закладу професійної освіти з новим обладнанням та технікою. Там учні проводять практичні заняття, а дорослі – підвищують кваліфікацію або перенавчаються. Створення НПЦ  в Україні розпочали у 2016 році.

«Це вже другий навчально-практичний центр для Новояворівського вищого професійного училища. У 2018 році тут облаштували НПЦ токарної справи.

Відкриття навчально-практичних центрів можливе лише за консолідації зусиль усіх зацікавлених сторін. Ці зусилля треба скеровувати також на руйнування стереотипів про професійно-технічну освіту. Зараз ми відчуваємо брак робітничих кадрів. Тому подібний заклад - один із тих, які готують затребуваних, перспективних фахівців.

Облаштування НПЦ обійшлося у 2,3 млн грн, з яких, 930 тис грн – кошти обласного бюджету. Основну частину фінансування склала субвенція з державного бюджету у розмірі 1,017 млн грн», - розповів профільний заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

Окрім того, зі спецфонду училища виділили 236 тис грн, 100 тис грн скерувала Новояворівська міська рада, 50 тис грн -  Яворівська районна рада.

Навчально-практичний центр складається із робочих майстерень та аудиторії для теоретичних занять.

Директор департаменту освіти і науки Олег Паска переказав усім присутнім вітання від Генерального директора Директорату професійної освіти Ірина Шумік та побажав успіху у навчанні учням училища.

«Точно знаю, що такі нові центри дають дітям більше задоволення від навчання та покращують їх рівень як майбутніх фахівців. Маємо надію що НПЦ буде одним із прикладом того, що освіту треба розвивати і вкладати кошти в те, що завтра дасть користь і учням, і закладу, і економіці області», - зазначив  Олег Паска.

До слова, за професією «Електрогазозварник» щорічно навчається понад 100 учнів. Загалом в училищі навчаються 736 учнів. Більше про заклад тут - https://ndnz.com.ua/

Нагадаємо, нещодавно НПЦ для підготовки майбутніх електромонтерів з’явився у Турківському професійному ліцеї. Загалом на Львівщині з 2016 року відкрили вже 38 навчально-практичних центрів.

Довідково:

ДНЗ «Новояворівське вище професійне училище» відкрили у 1980 році. На базі Яворівського державного гірничо-хімічного підприємства «Сірка». Зараз у закладі на базі дев’ятого класу готують спеціалістів з одинадцяти професій, серед яких електрозварник, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, токар, водій автотранспортних засобів категорії «С», оператор з обробки інформації та програмного забезпечення, кухар, кондитер, перукар та ін. На базі одинадцятого готують спеціалістів з професій слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, токар, водій автотранспортних засобів категорії «С».

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook