Львівщина налагоджує багатовекторну співпрацю із Республікою Корея
16 жовтня 2019р, Новини. Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, Прес-служба ОДА
Сьогодні, 16 жовтня, перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Василь Лозинський зустрівся із Радником-посланником Посольства Республіки Корея в Україні О Джунгином, аби узгодити напрями подальшої двосторонньої співпраці.
Під час зустрічі обговорили питання співробітництва у сфері бізнесу між Республікою Корея та Україною, зокрема Львівщиною.
«Львівщина зацікавлена в розвитку всебічного взаємовигідного співробітництва із Кореєю, тож маємо надію на подальшу роботу із представників вашого бізнесу. Наша область може запропонувати чимало можливостей, оскільки налагодження міжнародної співпраці – одне із пріоритетних завдань нашої діяльності», - зазначив Василь Лозинський.
Він також відзначив добре розвинену інфраструктуру та вигідне географічне розташування області, що неабияк важливо для залучення інвесторів.
Гості, своєю чергою, наголосили на великому потенціалі Львівщини у різних сферах та важливості багатовекторної співпраці.
«Дуже би хотілось, щоб Львівщина була у переліку місць, які ми можемо запропонувати нашим туристам та нашому бізнесу. У цьому контексті варто посилити роботу інформаційного характеру, - наголосив О Джунгин. - Важливо також, що на Львівщині є великий потенціал для розвитку співпраці у сфері IT- технологій, адже знаю, що тут працює багато хороших програмістів».
Під час розмови сторони обмінялися думками щодо розвитку індустріальних парків на Львівщині, а також співпраці у агропромисловому секторі.
Також домовились про надання Посольству Республіки Корея в Україні детальної інформації про інвестиційну привабливість області та її економічний потенціал.
Новини за темою
«Львівщина безпечна як для проживання, так і для ведення бізнесу», - Андрій Годик на зустрічі з радником-посланником Посольства Республіки Корея
21 лютого 2022
Сьогодні перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик зустрівся із радником-посланником Посольства Республіки Корея в Україні О Джункеуном. Участь у зустрічі також взяли секретарі Посольства та Почесний консул Республіки Корея у Львові Владислав Ртіщев. «Сьогодні за Україною і ситуацією навколо нашої держави стежить увесь світ. Але завдяки підтримці наших закордонних партнерів, ми знаємо, що ми не одні, і ми впевнені, що вистоїмо перед загрозою», – зазначив Андрій Годик. Він наголосив, що Львівщина залишається безпечною як для проживання населення, так і для ведення бізнесу. «Немає жодної паніки, ані серед бізнесу, ані серед інвесторів», – зазначив Андрій Годик. Перший заступник розповів, що сьогодні ведеться активна робота у напрямку підготовки населення до життя в умовах можливої надзвичайної ситуації чи військового стану. Працівники державних установ, органів місцевого самоврядування, мешканці вивчають домедичну допомогу, проходять вишкіл. В області активно формують підрозділи територіальної оборони, сприяють їх фінансовому забезпеченні. Обговорили сторони і готовність області прийняти тих, хто шукатиме безпеки та притулку. Відтак, як зазначив Андрій Годик, завдання сьогодні створити максимальні умови, щоб у випадку надзвичайної ситуації, всі, хто цього потребуватиме, були забезпечені можливістю проживання. Зважаючи на безпекові виклики, сьогодні Львів також став центром дипломатичного життя України. Відтак, присутні зупинились і на питанні розвитку співпраці між областю та Республікою Корея. «Львівщина – єдина область в Україні, яку я відвідав тричі за останні три роки. І разом з послом ми б хотіли розширити співпрацю зі Львовом та областю», – зазначив радник-посланник Посольства Республіки Корея в Україні О Джункеун. Відтак, усі деталі по співпраці планують обговорити на найближчій зустрічі Посла Республіки Корея в Україні та голови Львівської ОДА. Читайте також: Перший заступник голови Львівської ОДА зустрівся з послом Королівства Нідерландів в Україні.
Голова Офісу Президента підсилює зв'язки з Вашингтоном для спільного протистояння російської агресії
19 березня 2021
Останні дії глави Офісу Президента Андрія Єрмака привели до встановлення каналів комунікації України та США, спрямованих на протидію впливу Російської Федерації. Про це написав у Facebook політконсультант Сергій Биков. «Розвідка США не визнала причетність влади України до втручання у вибори США. При цьому, розвідка побачила, що президент РФ Володимир Путін був у курсі дій подсанкціонного нардепа Деркача та його спроб скомпрометувати Джо Байдена, втрутившись в американські вибори публікацією плівок. Джо Байден в інтерв'ю назвав Путіна вбивцею і сказав, що Росія відповість за втручання у вибори. Дубинський і Деркач (народні депутати - прим. ред.) вже заплатили за свою участь в цій історії санкціями», - розповів він. В даний момент у Банкової є «коридор можливостей» при взаєминах з США, і глава ОП Єрмак провів кілька кадрових призначень, спрямованих на зміцнення зв'язків двох країн. «Оксана Маркарова відправлена послом України в США, заступником в ОП узятий Ігор Брусило. Маркарова повинна працювати з демократичним лобі в США, а Брусило змістовно готувати візити президента, наповнюючи їх змістом. Ці кадрові рішення були тактичними ходами Андрія Єрмака, який відповідає за міжнародку», - зауважив експерт. За словами Бикова, зараз Єрмак готує розмову радників країн Нормандського формату, паралельно посилюючи взаємодію з США, демонструючи Байдену, що Україна готова боротися з російським впливом. «Медведчук, санкції проти телеканалів, деолігархізація, виключення Дубинського з «Слуги народу», розслідування підписання Харківських угод, запуск «Кримської платформи» і кадрове посилення на американському напрямку - це все тактика ОП. Очевидно, що Єрмак затіяв багатоходівку зі спробою налагодити предметні відносини з США по Росії, посилити тиск на Москву з питання Криму», - резюмував експерт.
Максим Козицький зустрівся із заступником міністра закордонних справ України Євгенієм Єніним
17 лютого 2021
Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький та заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод зустрілись із заступником міністра закордонних справ України Євгенієм Єніним та директором Четвертого територіального департаменту Євгеном Пікаловим. Під час зустрічі обговорювали напрямки міжнародної співпраці, зокрема з країнами Азіатського регіону. Максим Козицький зазначив, що область зацікавлена в активізації співробітництва у різних сферах з країнами Центральної та Південно-Східної Азії. «Для нас дуже важливо розширювати зовнішньоторговельні контакти, щоб допомогти нашим товаровиробникам експортувати продукцію до цих країн. На Львівщині активно розвивається промисловість та сільськогосподарський сектор, альтернативна енергетика, харчопереробна промисловість, працюємо над створенням індустріальних парків. І нам було б цікаво знайти партнерів для створення нових підприємств, впровадження нових технологій», - зазначив очільник області. Він додав, що на зустрічах з іноземними партнерами важливо акцентувати увагу на рекреаційних ресурсах Львівщини. «Трускавець, Східниця, Моршин сьогодні можуть запропонувати медичні послуги на високому світовому рівні, зокрема у галузях гастроентерології, косметології, стоматології. І це в комплексі з цікавим активним відпочинком та екскурсіями, якісним сервісом». Заступник міністра зазначив, що медичний та оздоровчий туризм є важливим для поглиблення міжнародних зв’язків. Відтак, в межах візиту на Львівщину, Євген Єнін відвідає Трускавець. Окрім того, під час зустрічі обговорили можливості поглиблення українсько-азіатських відношень в галузі освіти та культури, сільського господарства, розвиток авіасполучення та нарощення прямих авіарейсів. Цьому сприятимуть, зокрема, і відкриття Почесних консульств країн Азії у Львові. «У Львові працюють Почесні консульства Казахстану, Кореї та Індонезії, активно діє ГО «Культурно-дослідницький центр України та Китаю «Ланьхва». Вони великою мірою сприяють міжрегіональному співробітництву з цими країнами. Однак важливо, щоб на Львівщині працювали консульства також інших країни Азіатсько-Тихоокеанського регіону», - сказав Максим Козицький. Своєю чергою, заступник міністра пообіцяв сприяння їх відкриттю на рівні МЗС.
Делегація з Республіки Корея представила на Львівщині концепцію неперервної освіти
27 листопада 2019
Голова Львівської обласної державної адміністрації Маркіян Мальський зустрівся із мерами корейських міст та представниками Асоціації корейських міст, що навчаються. «Сьогодні я радо ознайомлюся із вашою презентацією. Ми хочемо визначити ті сфери, у яких ми зможемо плідно співпрацювати. У місті Львові та на Львівщині зосереджено найбільше архітектурних пам’яток і культурної спадщини, інтелектуального потенціалу та виробничих можливостей. Ми – серед лідерів за кількістю студентів в Україні. В області високо розвинена сфера ІТ-індустрії і присутня достатня кількість іноземних інвесторів. Ми щиро сподіваємося на подальший розвиток партнерських стосунків між нашими народами у різних сферах», - наголосив очільник Львівщини. Відтак, у межах зустрічі сьогодні, 27 листопада, гості ознайомили присутніх із концепцією постійної освіти. Відтак, вони наголосили на тому, що концепція неперервної освіти закріплена у законодавчому полі, зокрема, і у Конституції Республіки Корея. Мер району Сеодемун міста Сеул Сеок Джин Мун зазначив, що Корея займає перше місце за статистикою ЮНЕСКО щодо безперервної освіти. Окрім того він додав, що кожен із громадян держави зацікавлений у тому, щоб отримати хорошу та якісну освіту. І як результат – Південна Корея займає 12 місце в рейтингу економік світу. «Саме у сфері освіти у нас є багато спільного і ми зможемо побудувати міцний фундамент для співпраці», - сказав Сеок Джин Мун. «Я переконаний, що є прямий зв'язок між якістю освіти і розвитком економіки. Можливість продовжувати навчатися – це можливість розвиватися людині далі. Досвід продовження освіти є цікавим, зокрема у вимірах сучасних світових змін. Безперервна освіта є відкриває нові можливості для людей старших людей», - додав Маркіян Мальський. Проект постійної освіти поділений на два типи: безкоштовний та платний. Загальні курси – викладаються безкоштовно, для підвищення кваліфікації – на платній основі. Освіта, яка сприяє розвитку міста також безоплатна. Більшість обирає ті курси, що пов’язані із їхніми хобі. За підсумками зустрічі сторони домовилися про прес-тури Львівщиною та містами-учасниками делегації для представників ЗМІ, а також для туроператорів та освітян. Довідково: Глобальна мережа ЮНЕСКО міст, що навчаються, створена Інститутом ЮНЕСКО з освіти впродовж життя відповідно до Пекінської декларації (2013). Мета Мережі — сприяти спільнотам міста в розширенні індивідуальних прав і можливостей особистості в навчанні впродовж життя і, як наслідок, соціальній згуртованості та економічному зростанню міст, регіонів і країн. Мережа допомагає розвиткові діалогу між містами в питаннях політики, їх взаємному навчанню, сприяє встановленню зв’язків і партнерських відносин, забезпечує розвиток потенціалу, розробку засобів заохочення й визнання прогресу в створенні міста, що навчається.
У Львові розпочав роботу І Міжнародний експертний форум: «Україна-Європа: між політичними деклараціями та експертними оцінками»
13 вересня 2019
У п’ятницю, 13 вересня, на факультеті міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка розпочав роботу І Міжнародний експертний форум: «Україна-Європа: між політичними деклараціями та експертними оцінками». Форум організований та проводиться Координаційним центром міжнародного діалогу Україна-ЄС спільно із Центром міжнародної безпеки та партнерства під патронатом Міністерства закордонних справ України. Форум покликаний визначити ефективність співпраці експертних центрів та політичного керівництва держав у світлі імплементації експертного знання у політичні декларації та рішення. Участь у форумі беруть експерти з України, Польщі, Словаччини та Угорщини, професорсько-викладацький склад факультету міжнародних відносин ЛНУ ім. Івана Франка. Привітав учасників та гостей перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Василь Лозинський. «Українці за своїм світосприйняттям та типом культури завжди були європейським народом, європейська спрямованість – це фактор сприяння безпеці, політичній та економічній стабільності. Двостороння співпраця України з державами-сусідами та діалог з Європейським Союзом мають для нас пріоритетне значення. Ми розвиваємо партнерські відносини із країнами ЄС, тому проведення таких форумів за участі європейського експертного середовища мають практичне значення. Приємно бути тут сьогодні, бажаю учасникам заходу плідної праці та цікавих дискусій», - наголосив Василь Лозинський. Додамо, в ході роботи Форуму розглядатимуться також питання: Політична експертиза у сучасних міжнародних відносинах: від теорії до практики – методологія та методика експертного аналізу; Національні механізми формування та використання експертних оцінок у прийнятті зовнішньополітичних рішень; Експертні системи у формуванні регіональної безпекової політики.
Львівщина напрацьовує спільні проекти із Республікою Корея
21 Червня 2019
Сьогодні, 21 червня, т.в.о. голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський зустрівся із делегацією керівництва округу Хамьянг Республіки Корея, аби напрацювати шляхи взаємодії між відповідними регіонами в культурному, економічному та технологічному плані. У ході зустрічі Ростислав Замлинський ознайомив гостей із економічним розвитком регіону, динамікою створення нових робочих місць та інвестиційним кліматом на Львівщині. «За останні роки Львівщина наростила свій інвестиційний потенціал, завдяки чому вдалося реалізувати чимало проектів та створити майже 30 тисяч робочих місць. Регіональна влада всіляко сприяє розвитку бізнесу в регіоні та створює усі умови для відкриття нових підприємств. Ми готові до розвитку співпраці із Республікою Корея у різних галузях. Наша співпраця, окрім економічної, може також охопити туристичну галузь та культурну сферу, адже саме завдяки культурі можна краще пізнати одне одного та знайти точки дотику. Для Львівщини особливо важлива співпраця в питанні розвитку демократії, адже Корея також відчуває вплив тієї країни, яка розпочала агресію проти України», - зазначив під час зустрічі Ростислав Замлинський. Т.в.о. голови також акцентував увагу на доцільності відкриття на території Західної України, а саме у Львові, представництва Національної туристичної організації Кореї. Гості своєю чергою наголосили на помітному розвитку регіону впродовж останнього часу та наголосили на важливості розвитку інфраструктури, як складової активної співпраці у торгівлі. «Дуже приємно опинитись нарешті у вашому краї, де особливо чітко видно вашу українську культуру та мову. Ця перша зустріч стане поштовхом до динамічної та результативної співпраці. Багато корейських міст налагодили співпрацю із містами західної Європи, але співпраця із Львівщиною обіцяє бути особливо привабливою. У цього регіону величезний потенціал. Наш округ має угоду про співпрацю із Дрогобичем, тому сподіваюся на довгі та дружні відносини», - наголосив губернатор округу Хамьянг Сео Чун Сео. Під час розмови сторони порушили питання проведення у Львові Днів корейської культури, організації промотурів для журналістів та туристичних операторів, а також участь корейської сторони у Міжнародному економічному форуму наприкінці жовтня у Львові та участь української сторони у Всесвітній експозиції женьшеню у Кореї.
Торік на Львівщині організували 150 зустрічей з іноземними партнерами
28 лютого 2019
Сьогодні, 28 лютого, відбувся звіт департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської обласної державної адміністрації. У межах звіту директор департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської обласної державної адміністрації Роман Шепеляк ознайомив присутніх із заходами, які здійснили у 2018 році та окреслив основні напрями діяльності на 2019 рік. Відтак, у 2018 році провели 150 зустрічей з іноземними партнерами, з них - 88 з делегаціями іноземних урядів та дипломатичних представництв з понад 30 країн світу. Окрім того, минулого року підписали 3 міжнародні угоди з регіонами іноземних держав, досягнули домовленостей щодо встановлення партнерських зв'язків із 6 регіонами. Також відбулося 5 закордонних візитів керівництва області до регіонів партнерів, а також організували 4 візити високого рівня до Львівської області.
Львівщина поглиблюватиме співпрацю з Державою Ізраїль
28 січня 2019
Сьогодні, 28 січня, перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський зустрівся з представником організації Натів в Західному регіоні Україні, консулом Посольства Держави Ізраїль в Україні Максимом Шмагіним. «Я хочу висловити слова великої шани і пам’яті за тим народом, який був підданий знищенню. І це є наша спільна історія, бо український народ також постійно перебував під пресом. Ми повинні пам'ятати про ці дні, про цих людей для того, щоб ці уроки спільної історії не повторилися в майбутньому. Ми зараз маємо усі можливості для того, щоб активізувати нашу спільну роботу, особливо в контексті підписання між Україною та Державою Ізраїль угоди про зону вільної торгівлі. Це має стати новим поштовхом нашої співпраці», - зазначив Ростислав Замлинський. Увагу присутніх зосередили на економічному зростанні Львівської області та ознайомили присутніх із програмами, за допомогою яких учасники АТО відкривають власний бізнес. У свою чергу, Максим Шмагін подякував за теплий прийом та наголосив, що Держава Ізраїль зацікавлена у налагодженні тісної співпраці між країнами. А також висловив пропозицію організувати Дні ізраїльської культури. Окрім того, Ростислав Замлинський позитивно відмітив бажання Держави Ізраїль взяти участь у Book Forum та представити здобутки держави. Також гостей запросили взяти участь у виставці «Агропорт», а також Міжнародному економічному форумі.
Львівщина розширює багатовекторну співпрацю із Самаркандською областю Узбекистану
17 травня 2018
Сьогодні, 17 травня, у межах візиту до Республіки Узбекистан голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся із хокімом Самаркандської області Турожбоном Джураєвим. Сторони обговорили питання двостороннього співробітництва між областями. Зосередили увагу зокрема на питаннях популяризації туристичного та рекреаційного потенціалу Львівської області, розширення двостороннього торговельно-економічного співробітництва між регіонами, участь у міжнародних виставках, співпраці у галузі освіти і науки, а також у сфері культури. Олег Синютка ознайомив Турожбона Джураєва із еконономічним розвитком Львівської області та наголосив, що висока якість продукції та традиційно високий рівень туристичних і логістичних послуг – це ті чинники, які можуть сприяти розвитку двосторонніх бізнесових взаємин. Окрім того, сторони висловили зацікавленість у відкритті прямих регулярних рейсів Львів - Ташкент - Львів.
Львівщина активізує співпрацю з Китайською Народною Республікою у культурному і туристичному напрямах
28 квітня 2018
Сьогодні, 28 квітня, перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський зустрівся з делегацією м. Ліян, Китайської Народної Республіки. Ростислав Замлинський привітав представників делегації і ознайомив із економічним, культурним, туристичним розвитком Львівщини. “В області активно розвивається туризм, промисловість, дорожня інфраструктура, ІТ-сфера, окрім того 25 % культурного надбання ЮНЕСКО зосереджено саме на Львівщині. Тому ми хочемо запропонувати вам організувати мистецькі дні м. Ліян, це стане позитивним фактором для розширення співпраці”, – зазначив Ростислав Замлинський. У відповідь голова Ліянського комітету Китайської народної політичної узгоджувальної ради Ді Лісінь зазначив, що делегація після візиту зацікавлена у розвитку культури і туризму. “Нам дуже подобається ваше місто, ми сподіваємось, що спільно розвиватимемо економічну, культурну та інші сфери. Ваша область має великі ресурси і я вірю, що ми зможемо співпрацювати. Ми будемо популяризувати Львівщину і розповідати про неї у своїй країні”, – наголосив Ді Лісінь. 10 квітня, у КНР підписали угоду про наміри щодо встановлення побратимських відносин між Трускавцем та м. Ліян. “Ці перші кроки, які закладені в угоді сприятимуть розвитку медичного туризму та інфраструктури і Трускавця, і загалом Львівської області”, – підкреслив радник голови Львівської ОДА з питань міжнародного співробітництва Юрій Котик. Відтак, у межах зустрічі акцентували увагу на прес-турі журналістів з КНР на Львівщину задля ознайомлення з туристичним потенціалом. Також перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський запросив делегацію на Міжнародний економічний форум, який відбуватиметься наприкінці жовтня.
«Меншість серед більшості»: у Львівській політехніці відбувся Міжнародний симпозіум щодо функціонування української меншини у Польщі
25 квітня 2018
Сьогодні, 25 квітня, у НУ "Львівська політехніка" відбувся Міжнародний симпозіум "Меншість серед більшості: українці Польщі". Із вітальним словом до учасників звернувся голова Львівської ОДА Олег Синютка. "Дискусія про меншість українців в Польщі є нетиповою і особливою, якщо її порівняти із становищем українців у будь-якій іншій державі. Сьогодні і Президент, і Уряд чітко бачать в наших сусідах наших партнерів, лобістів, країну, яка на моє переконання і далі залишатиметься локомотивом руху України до стандартів Європейського Союзу, до членства України в Північноатлантичному Альянсі. Друге важливе для нас – сьогодні на території Республіки Польща є історичні цінності, родові коріння мешканців, які сповідують українську ідентичність і ми повинні зробити усе, щоб ці українські корені, культурні надбання залишалися в доброму стані, і були тими осередками, які сприятимуть розвитку української культури", - зазначив Олег Синютка. Опісля із тематичними довідями виступили народний депутат України, член групи з міжпарламентських зв'язків з Республікою Польща, голова підкомітету з питань економічного, секторального співробітництва та поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Оксана Білозір, член Спільної комісії уряду та національних і етнічних меншин, директор Підляського Наукового Інституту, Польща, м. Люблін д-р Григорій Купріянович, член Головної управи Об'єднання українців Польщі, м.Перемишль Ігор Горків. Відтак, у межах зустрічі порушили питання національних меншин у Європі як одне із найбільш актуальних та гострих у політиці країн ЄС та Польщі, зокрема вплив особливостей національного і загальноєвропейського законодавства, візової лібералізації, інтенсифікації міграції українців до країн ЄС, внутрішньополітичної кон’юнктури України та Польщі, зовнішньополітичної діяльності наших держав та євроінтеграції на стан і функціонування української меншини у Польщі.
Делегація Республіки Корея ознайомилась із аграрним потенціалом Львівщини
13 квітня 2018
Делегація Республіки Корея на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом в Україні Лі Янг Гу з робочим візитом відвідали Львівський національний аграрний університет. Під час зустрічі ректор університету Володимир Снітинський ознайомив з історією створення, науковими досягненнями університету в аграрній галузі та системою підготовки кадрів. А також досягнуто домовленостей з профессором Лі Чжонг Хва щодо напрацювання меморандуму по співпраці між Львівським національним аграрним університетом та Національним університетом Aндонг.