Львівщина поглиблюватиме співпрацю з Державою Ізраїль
Сьогодні, 28 січня, перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський зустрівся з представником організації Натів в Західному регіоні Україні, консулом Посольства Держави Ізраїль в Україні Максимом Шмагіним.
«Я хочу висловити слова великої шани і пам’яті за тим народом, який був підданий знищенню. І це є наша спільна історія, бо український народ також постійно перебував під пресом. Ми повинні пам'ятати про ці дні, про цих людей для того, щоб ці уроки спільної історії не повторилися в майбутньому. Ми зараз маємо усі можливості для того, щоб активізувати нашу спільну роботу, особливо в контексті підписання між Україною та Державою Ізраїль угоди про зону вільної торгівлі. Це має стати новим поштовхом нашої співпраці», - зазначив Ростислав Замлинський.
Увагу присутніх зосередили на економічному зростанні Львівської області та ознайомили присутніх із програмами, за допомогою яких учасники АТО відкривають власний бізнес.
У свою чергу, Максим Шмагін подякував за теплий прийом та наголосив, що Держава Ізраїль зацікавлена у налагодженні тісної співпраці між країнами. А також висловив пропозицію організувати Дні ізраїльської культури.
Окрім того, Ростислав Замлинський позитивно відмітив бажання Держави Ізраїль взяти участь у Book Forum та представити здобутки держави.
Також гостей запросили взяти участь у виставці «Агропорт», а також Міжнародному економічному форумі.
Новини за темою
Близько 170 тонн: Угорщина передає до України гуманітарний вантаж
8 березня 2022
Угорщина готова приймати біженців з України, які у зв’язку з вторгненням росії вимушені покидати домівки в пошуках безпеки. Про це сьогодні розповів Надзвичайний та Повноважний Посол Угорщини в Україні Іштван Ійдярто під час зустрічі з начальником Львівської обласної військової адміністрації Максимом Козицьким. Зараз Угорщина надає Україні гуманітарну допомогу, яка прибуває через територію Закарпатської області. Загалом гуманітарний вантаж складає понад 170 тонн. Здебільшого, це непродовольчі речі та дитячий одяг. Окремо постачають пальне. Своєю чергою, Максим Козицький подякував за гуманітарну допомогу. «Світ повинен бачити хто є хто у цій війні. Українці гідно відстоюють своє право на свободу, на безпеку, на життя. Однак, ми платимо занадто високу ціну. Тож сподіваюся, що врешті усі європейські країни зрозуміють з ким зараз бореться Україна. Це не лише загроза для нас. Боротьба українців – це також захист усієї Європи», - начальник Львівської ОВА. Нагадаємо, що посольство Угорщини зараз розміщене у Львові. До слова, позиція Угорщини щодо постачання зброї в Україну залишається незмінною.
Максим Козицький привітав на Львівщині Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Індія в Україні
7 березня 2022
Сьогодні начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький привітав на Львівщині Партха Сатпаті - Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Індія в Україні. Посол висловив подяку очільнику області за допомогу в евакуації з України близько 1500 індійських студентів у перші дні війни. Він також розповів, що на даний час ще 700 громадян Індії перебувають у Сумах і найближчими дня їх евакуюють на західну Україну. Окрім того, Партха Сатпаті зазначив, що вражений тим, як Львівщина допомагає великій кількості людей, яка зараз щодня прибуває в область, рятуючись від російської агресії. У свою чергу Максим Козицький подякував пану Послу за надання Україні 35 тонн гуманітарної допомоги. Він зазначив, що така підтримка зараз є вкрай важливою для переселенців. Зазначимо, що 2 березня Генеральна Асамблея ООН схвалила резолюцію, згідно з якою країни-члени Організації засуджують військове вторгнення росії в Україну. Індія від голосування утрималася. Читайте також: Представники парламенту Естонії під час зустрічі з Максимом Козицьким висловили підтримку Україні
Естонія і Латвія нададуть Україні військову та гуманітарну допомогу: про це детальніше
1 березня 2022
Сьогодні, 1 березня, голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зустрівся з Надзвичайними і Повноважними Послами Естонії та Латвії в Україні. Максим Козицький подякував послам за допомогу їхніх країн та підтримку України у такий скрутний момент. «Естонія направить Україні додаткову військову допомогу у вигляді протитанкових ракет Javelin та зенітних боєприпасів. Латвія передає понад 30 вантажівок із боєприпасами, шоломами, сухпайками, медприладами та ліками, а також 500 тонн дизельного палива. Крім того, будуть передані боєприпаси, про що повідомив міністр оборони країни. Це свідчить про надзвичайно сильну підтримку та віру в нашу країну. Лише такими консолідованими діями усіх європейських партнерів ми зможемо завдати потужнішого удару по ворогу», – сказав голова Львівської обласної військової адміністрації. Надзвичайний і Повноважний Посол Естонії в Україні Каймо Кууск заявив, що Україна була та буде стратегічним партнером. «Ми від початку підтримували прагнення України до вступу у Європейський союз. Саме вашу країну ми бачимо повноправним учасником європейського товариства. Учорашнє підписання Володимиром Зеленським заявки на членство України у ЄС є надзвичайно приємною новиною для нас, адже процес вступу розпочався давно, але зараз є хороший момент для реалізації цього задуму», – зазначив посол Естонії. Надзвичайний і Повноважний Посол Латвії в Україні Ілгварс Клава був здивований консолідацією українців у такий скрутний момент для країни. «Я вражений тим, наскільки великий дух взаємодопомоги панує поміж українцями. Та кількість людей, які зараз допомагають армії, є лише підтвердженням моїх слів. Зараз вкрай важливою є допомога іноземних друзів і ми робимо все, щоб Україна вистояла та стала частиною однієї європейської сім'ї народів». – Запевнив посол Латвії. Також посли обох держав поцікавилися, яка ще допомога потрібна та запевнили, що вони будуть і надалі підтримувати Україну і її територіальну цілісність.
Перший заступник голови Львівської ОДА зустрівся з послом Королівства Нідерландів в Україні
21 лютого 2022
Сьогодні перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Нідерландів в Україні Йеннесом де Молом. «Ваш візит є підтвердженням, що Україна не є на самоті. Дякую дуже за підтримку з боку Європейського союзу, адже вона дає змогу нашій державі покращити та зміцнити як військовий, так і політичні блоки», - сказав Андрій Годик Своєю чергою, Йеннес де Мол запевнив, що Нідерланди і надалі підтримуватимуть Україну у всіх сферах. «Мені дуже приємно перебувати на Львівщині, адже цей регіон має особливий інвестиційний клімат. Саме тому понад 400 нідерландських компаній ІТ сектору отримують послуги з таких міст як Львів та Харків. Інвестиції в економіку Львівщини з боку нідерландських компаній лише підкреслюють важливість вашого регіону для нашої країни. Ми підтримуємо та будемо підтримувати надалі вашу територіальну цілісність та суверенітет», - зазначив посол. Також він підкреслив, що Почесне консульство Королівства Нідерландів успішно працює у Львові упродовж 25 років і це дуже знаково, як для регіону, так і для країни. Андрій Годик зазначив, що закордонні інвестори є важливими для нашого регіону. «Для нас сьогодні дуже важлива довіра інвестора. Тому ми докладаємо максимум зусиль, щоб сприяти внесенню інвестицій в регіон. Потенціал Львівщини є не до кінця розкритим у Нідерландах, тому я впевнений, що нашу співпрацю потрібно поглиблювати щораз більше. Ми максимально відкриті та готові до роботи із представниками бізнесу Нідерландів. Збільшення іноземних інвестицій та відкриття нових підприємств дозволяють створювати нові робочі місця, підвищувати заробітну платню, що є у пріоритеті нашої роботи», - сказав Андрій Годик.
Максим Козицький зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Вірменія в Україні
26 листопада 2021
Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Вірменія в Україні Владімір Карапетян перебуває із візитом на Львівщині. Сьогодні з ним зустрівся голова Львівської ОДА Максим Козицький. Спершу сторони обговорили ті виклики, які сьогодні постають перед країнами у зв’язку із пандемією коронавірусу. Опісля – багатовекторну співпрацю між Вірменією та Львівською областю. Максим Козицький спільно з керівниками профільних структурних підрозділів Львівської ОДА ознайомив гостя із потенціалом Львівщини у різних сферах. Це і промисловість, і освіта, і туризм тощо. Також він запропонував в майбутньому підписати меморандум про співпрацю Львівської області з однією з областей Республіки Вірменія. ‘Ця зустріч є важливою для поновлення контактів так поглибленням співпраці у таких сферах як економіка, наука та культура. Можливість розширення сфер діяльності між обома країнами та, зокрема, нашим регіоном є необхідною передумовою для хорошого діалогу між представниками влади та бізнесу’, - зазначив Максим Козицький. Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Вірменія в Україні Владімір Карапетян також наголосив на важливості підтримки зв’язків між Україною та Вірменією. ‘Цією зустріччю є хорошою основу для подальшого розвитку наших відносин як між країнами, так і між регіонами. Зважаючи на історичну присутність вірмен у цьому регіоні ми переконані, що обмін повинен бути не лише економічним, але й культурним’, - сказав Владімір Карапетян. Цьогоріч також виповнюється 30 років з моменту реєстрації Вірменської Апостольської церкви в Україні та 30-річчя налагодження дипломатичних відносин між Вірменією та Україною, що також було однією з підтем дискусії.. Говорили і про торговельні місії, як спосіб розширення економічної співпраці. Запропонували в наступному році організувати торгову місію представників Львівської області у Вірменію. Представленим почесним гостям також був Експортний каталог Львівщини та інвестиційний паспорт області. Це промоційні документи, які презентують потенціал нашої області, є збірником пропозицій для майбутніх інвесторів. Окрім цього, експортний каталог – детальний опис підприємств-експортерів, які вже успішно працюють та розвивають власні ідеї, відтак запрошують до співпраці інвесторів та підприємців з України та закордону. Також запропонували ідею щодо проведення двостороннього престуру та візиту представників туристичної індустрії Вірменії у наш регіон. Додамо, що в межах візиту Посол візьме участь в культурній події з нагоди розширення меж Почесного Консульства Республіки Вірменія.
На Дні іспанської культури до Львова завітала Повноважний і Надзвичайний Посол Королівства Іспанія в Україні
28 вересня 2021
На Львівщині з офіційним візитом перебуває Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Іспанія в Україні Сільвія Кортес Мартін. У межах свого візиту пані Посол зустрілася з очільником Львівської області Максимом Козицьким. Під час зустрічі сторони основну увагу зосередили на питанні посилення співпраці не лише між двома країнами, але й з Львівською областю зокрема. «Не потрібно наголошувати наскільки для України та Львівщини важлива співпраця з іноземними партнерами. Зараз важливо посилити нашу роботу у сфері економіки, туризму, а також в галузі освіти. Безумовно, Україна та Іспанія мають багато культурної спадщини, якою готові ділитися між собою та з усім світом. Яскравим доказом цього є Дні Іспанії у Львові, які сьогодні відчинять двері усім охочим. Також цікаво напрацювати туристичні напрямки між нашими державами, адже вони знаменні своїми історичними регіонами. Звичайно, необхідно транслювати традиції одні одних, а зробити це можна також завдяки освітнім програмам, співпраці між університетами», - зазначив Максим Козицький. До слова, упродовж 28 вересня – 1 жовтня у Львові триватимуть «Дні Іспанії у Львові», під час яких організатори запланували низку культурно-мистецьких заходів. Зокрема, йдеться про виставки мистецьких творів, створених іспанськими авторами або ж на іспанську тематику, що сьогодні зберігаються в музеях Львова. На учасників дійства чекають ще чимало цікавих атракцій, в тому числі урочисте відкриття виставки «Шлях Сантьяго» у Палаці графів Потоцьких. Своєю чергою, пані Посол відзначила, що готова підтримувати будь-які ініціативи області, спрямовані на розвиток відносин між обома країнами та окремими регіонами. «Розпочинаються Дні іспанської культури, які презентують саме у Львові. Загалом це будуть культурні заходи, але вони матимуть також вплив і на економічні зв’язки, оскільки сьогодні ми відкриваємо офіс Міжнародного товариства українсько-іспанської дружби. У нас є досвід співпраці з областю. Це, переважно невеликі культурні проєкти, але, завдяки товариству ми хочемо перевести нашу співпрацю на більш інституційний рівень. Одним з наших проєктів є виставка «Шлях Сантьяго», який веде до іспанської Галіції і проходить через Київ, Львів (місцеву Галіцію), а далі до Німеччини та Франції», - зауважила Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Іспанія в Україні Сільвія Кортес Мартін. Каміно де Сантьяго (Шлях Саньтяго) — це мобільна виставка, або ж паломницький маршрут в іспанське місто Сантьяго де Компостела до собору Святого Якова. Раніше його проходили виключно з релігійних цілей, зараз — і щоб надихнутися природою, і щоб насолодитися мандрівкою Португалією, Іспанією та Францією. Існує кілька маршрутів, один з яких пролягає через українські міста. Принагідно, пані Посол запросила керівництво області підтримати таку ідею і долучитися до пішого проходження маршруту територією Львівщини. «За часів незалежності Україна та Іспанія підтримує добрі стосунки у галузі туризму та культурних ініціатив. Тому ми раді вітати у Львові поважних дипломатів Королівства Іспанії. Сподіваємося, що наші спільні культурні ініціативи - це лише початок зміцнення дружніх стосунків, економічних та туристичних зв’язків, міжнародної підтримки та співпраці у всіх галузях», - додав Максим Козицький. Нагадаємо, заходи Днів Іспанії у Львові організовує ГО Міжнародне товариство українсько-іспанської дружби, офіс якого сьогодні офіційно відкриють по вулиці Ковжуна, 6 у Львові.
Під час зустрічі у Львові з Надзвичайним і Повноважним послом Хорватії обговорили розвиток галузей туризму та освіти між державами
25 Червня 2021
До Львова з робочим візитом завітала Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Хорватія в Україні Аніца Джамич. Сьогодні пані Посол зустрілася з головою Львівської облдержадміністрації Максимом Козицьким. Основну увагу зосередили на питаннях співпраці між двома державами та яким чином можна посилити економічні та культурні зв’язки України та Хорватії. «Більшість з нас чули про Хорватію, як про дуже гостинну туристичну державу. Однак наша співпраця досі належним чином не налагоджена. Наші культури та мови є близькими. Навіть в історичному аспекті також є точки, що зближують наші народи. Переконаний, що обом державам буде корисним досвід партнерства у різних сферах, тому зі свого боку будемо напрацьовувати заходи, які б покращили зв’язок між Хорватією та Україною. Принагідно, популяризуватимемо Львівщину, як привабливий край для туристів та інвесторів», - наголосив очільник Львівщини. Зі свого боку, пані Посол відзначила якість будівництва доріг, розвиток інфраструктури, стрімкий злет сфери ІТ в Україні та Львівщині. У межах зустрічі з Надзвичайним і Повноважним послом Хорватії обговорили питання створення прямого авіасполучення між Львовом та столицею Хорватії. «Сьогодні нам важливо визначити основні напрямки, у яких будемо посилювати співпрацю з Україною та Львівщиною. Зараз існує запит на експорт українських товарів у Хорватію. Існує великий інтерес до ІТ-сфери. Власне ми зацікавлені посилити партнерство з Україною. Перш за все, це стосується сфери туризму. Ми хочемо, аби більше туристів з Хорватії обирали для себе саме вашу країну для подорожі та обов’язково завітали до Львова. Для цього варто розширити мережу авіасполучень. Було б добре, якби з’явився прямий рейс зі Львова до Загреба», - зауважила Аніца Джамич. Наступним напрямком співпраці визначили освітню галузь. Зокрема, говорили про молодіжний обмін студентами з обох країн. Як зазначила Аніца Джамич, під час практики чи навчання у хорватських університетах молодь зможе активно обмінюватися досвідом та набувати нових знань. У Хорватії, як і в більшості європейських країн, діють навчальні програми Еразмус, Еразмус +, а також існує обмін на рівні кафедр хорватської мови для викладачів. «Важливо, щоб після пандемії ВНЗ України взялись укладати угоди з хорватськими університетами щодо програм обміну. Таким чином влада візьме на себе відповідальність за українську молодь», - додала Надзвичайний і Повноважний Посол. Довідково: Хорватська сторона допомогла організувати поїздку українських дітей з Львівщини для реабілітації до Республіки Хорватія, що відбудеться цьогоріч у липні. Йдеться про дітей з сімей вимушено переселених осіб зі Сходу України та дітей учасників АТО/ООС. Ілона Орнат
Максим Козицький привітав на Львівщині Надзвичайного і Повноважного Посла Франції в Україні Етьєна де Посена
14 Червня 2021
Сьогодні, 14 червня, голова Львівської ОДА Максим Козицький зустрівся із Надзвичайним і Повноважним послом Франції в Україні Етьєном де Понсеном. Під час зустрічі обговорили процес виконання реформи децентралізації в області та запровадження президентської програми "Велике будівництво". «Торік в Україні реалізували реформу децентралізації, в результаті якої територіальні громади отримали більше самостійності та можливостей. Мешканці громад зрозуміли, що відповідальність за їх добробут лежить на них самих, зокрема, на місцевій владі, яку вони обирали. Реформа децентралізації – одна з найважливіших, які проводилися в Україні, на рівні з реформою освіти, що дозволила змінити систему вступу у навчальні заклади. Це зміни, які є стимулом для подальшого розвитку всієї держави. Львівщина – це привабливий регіон з туристичної точки зору, адже щорічно сюди звідусіль приїжджають до 3 млн туристів. В області розташовано п’ять оздоровчих та шість гірськолижних курортів. Сподіваюсь, що цей візит стане поштовхом до налагодження подальшого співробітництва між Францією та Україною, і Львівською областю, зокрема», - зауважив Максим Козицький. «Система управління територіальними громадами у Франції дуже схожа з системою управління в Україні. Організація префектур у Франції може стати гарним прикладом для України. Також зараз туризм загалом відновлюється після карантину. І в «Альянс Франсез» готують гідів, які зможуть проводити екскурсії для французьких туристів про французьку історію Львова», - розповів Етьєн де Понсен. Також Максим Козицький та Етьєн де Понсен обговорили перспективи і переваги президентської програми «Велике будівництво». Як зауважив очільник області, тільки на Львівщині в межах програми проводять реконструкцію та розбудови дитячих садків, шкіл, закладів охорони здоров’я, об’єктів спортивної інфраструктури. На завершення зустрічі Максим Козицький подякував Надзвичайному і Повноважному Послу за підтримку територіальної цілісності та незалежності України з боку Франції на міжнародному рівні та подарував вишиванку та книгу "Мальовнича Львівщина", натомість у подарунок від французьких гостей отримав почесну медаль французького державного політичного діяча, генерала Шарля де Голля. Зазначимо, що візит Надзвичайного і Повноважного Посла відбувається в межах щорічного фестивалю «Французька весна» у Львові. Як зауважив Етьєн де Понсен, особливістю фестивалю є те, що він проходить на території всієї України, а не лише у Львові. На зустрічі були присутні директор департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва облдержадміністрації Роман Шепеляк, т.в.о. Представника МЗС України у Львові Катерина Терек-Медвецькі, радник голови облдержадміністрації Віктор Шмигельський, директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА Ірина Гаврилюк. Серед представників іноземної делегації: спеціаліст з українських питань Міністерства закордонних справ Франції Андре Ґодю, координатор мережі ГО «Альянс Франсез» в Україні Тома Белламі, директор «Альянс Франсез» у Львові Ніколя Фасіно, Почесний консул Франції у Львові Данило Ярема, Президент «Альянс Франсез» у Львові Василь Кметь. Ілона Орнат
Голова Офісу Президента підсилює зв'язки з Вашингтоном для спільного протистояння російської агресії
19 березня 2021
Останні дії глави Офісу Президента Андрія Єрмака привели до встановлення каналів комунікації України та США, спрямованих на протидію впливу Російської Федерації. Про це написав у Facebook політконсультант Сергій Биков. «Розвідка США не визнала причетність влади України до втручання у вибори США. При цьому, розвідка побачила, що президент РФ Володимир Путін був у курсі дій подсанкціонного нардепа Деркача та його спроб скомпрометувати Джо Байдена, втрутившись в американські вибори публікацією плівок. Джо Байден в інтерв'ю назвав Путіна вбивцею і сказав, що Росія відповість за втручання у вибори. Дубинський і Деркач (народні депутати - прим. ред.) вже заплатили за свою участь в цій історії санкціями», - розповів він. В даний момент у Банкової є «коридор можливостей» при взаєминах з США, і глава ОП Єрмак провів кілька кадрових призначень, спрямованих на зміцнення зв'язків двох країн. «Оксана Маркарова відправлена послом України в США, заступником в ОП узятий Ігор Брусило. Маркарова повинна працювати з демократичним лобі в США, а Брусило змістовно готувати візити президента, наповнюючи їх змістом. Ці кадрові рішення були тактичними ходами Андрія Єрмака, який відповідає за міжнародку», - зауважив експерт. За словами Бикова, зараз Єрмак готує розмову радників країн Нормандського формату, паралельно посилюючи взаємодію з США, демонструючи Байдену, що Україна готова боротися з російським впливом. «Медведчук, санкції проти телеканалів, деолігархізація, виключення Дубинського з «Слуги народу», розслідування підписання Харківських угод, запуск «Кримської платформи» і кадрове посилення на американському напрямку - це все тактика ОП. Очевидно, що Єрмак затіяв багатоходівку зі спробою налагодити предметні відносини з США по Росії, посилити тиск на Москву з питання Криму», - резюмував експерт.
Максим Козицький зустрівся із заступником міністра закордонних справ України Євгенієм Єніним
17 лютого 2021
Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький та заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод зустрілись із заступником міністра закордонних справ України Євгенієм Єніним та директором Четвертого територіального департаменту Євгеном Пікаловим. Під час зустрічі обговорювали напрямки міжнародної співпраці, зокрема з країнами Азіатського регіону. Максим Козицький зазначив, що область зацікавлена в активізації співробітництва у різних сферах з країнами Центральної та Південно-Східної Азії. «Для нас дуже важливо розширювати зовнішньоторговельні контакти, щоб допомогти нашим товаровиробникам експортувати продукцію до цих країн. На Львівщині активно розвивається промисловість та сільськогосподарський сектор, альтернативна енергетика, харчопереробна промисловість, працюємо над створенням індустріальних парків. І нам було б цікаво знайти партнерів для створення нових підприємств, впровадження нових технологій», - зазначив очільник області. Він додав, що на зустрічах з іноземними партнерами важливо акцентувати увагу на рекреаційних ресурсах Львівщини. «Трускавець, Східниця, Моршин сьогодні можуть запропонувати медичні послуги на високому світовому рівні, зокрема у галузях гастроентерології, косметології, стоматології. І це в комплексі з цікавим активним відпочинком та екскурсіями, якісним сервісом». Заступник міністра зазначив, що медичний та оздоровчий туризм є важливим для поглиблення міжнародних зв’язків. Відтак, в межах візиту на Львівщину, Євген Єнін відвідає Трускавець. Окрім того, під час зустрічі обговорили можливості поглиблення українсько-азіатських відношень в галузі освіти та культури, сільського господарства, розвиток авіасполучення та нарощення прямих авіарейсів. Цьому сприятимуть, зокрема, і відкриття Почесних консульств країн Азії у Львові. «У Львові працюють Почесні консульства Казахстану, Кореї та Індонезії, активно діє ГО «Культурно-дослідницький центр України та Китаю «Ланьхва». Вони великою мірою сприяють міжрегіональному співробітництву з цими країнами. Однак важливо, щоб на Львівщині працювали консульства також інших країни Азіатсько-Тихоокеанського регіону», - сказав Максим Козицький. Своєю чергою, заступник міністра пообіцяв сприяння їх відкриттю на рівні МЗС.
Львівщина і Словенія спільно працюватимуть над розвитком громад області
3 грудня 2020
Львівщина налагоджує співпрацю зі Словенією. Зокрема, обговорили спільні кроки у напрямку завершення реформи децентралізації та розвитку громад. Про це йшлося сьогодні під час зустрічі першого заступника голови Львівської ОДА Андрія Годика із Надзвичайним та Повноважним Послом Словенії в Україні Томажем Менціном. Серед учасників зустрічі також – уповноважена до програми U-Lead від Словенії Дарія Зорко Менцін, радник з економічних питань Посольства Тарас Притула, керівники профільних департаментів Львівської ОДА та директор Агенції регіонального розвитку Львівщини Тарас Баранецький. «Україна і Львівщина зокрема перебуває у низці процесів інституційних реформ. Однією з найважливіших є реформа децентралізації та формування нового адміністративно-територіального устрою країни», – розповів Андрій Годик. Він зазначив, що сьогодні відбувається передача повноважень на місця, окрім повноважень це і фінансові ресурси. «Перед формуванням об’єднаних територіальних громад була проведена значна аналітична робота. В першу чергу вона була спрямована на те, щоб громади, які утворюються були самодостатніми, конкурентоспроможними і фінансово незалежними. Сьогодні ми на завершальному етапі реформи. Вже відбувся виборчий процес відповідно до якого сформовані нові органи місцевого самоврядування в межах нових адміністративно-територіальних одиниць. До кінця цього року на законодавчому рівні будуть врегульовані всі питання в частині правонаступництва органів місцевого самоврядування і локальних органів виконавчої влади», – зазначив перший заступник голови Львівської ОДА. Як додав Тарас Баранецький торік напередодні формування адміністративно-територіального устрою Львівська ОДА разом з проектом міжнародно-технічної допомоги, громадськими організаціями провела приблизно чотири сотні консультативних зустрічей щодо формування оптимального устрою. «Під час формування територій громад ми намагались зробити все, щоб у нас не було дрібних, неспроможних громад, які не можуть самостійно забезпечити свого розвитку», – зазначив він. Гості зі Словенії висловили готовність до співпраці у напрямку розвитку територіальних громад. Зокрема, зупинились на питанні обміну досвідом у туризмі, а також управлінні лісовими ресурсами. Розвивати співпрацю Словенія і Львівщина планують і в економічній сфері, напрямку залучення інвестицій.
Децентралізацію, підтримку бізнесу та боротьбу із коронавірусом обговорили на зустрічі із Надзвичайним і Повноважним Послом Швеції в Україні
6 жовтня 2020
Голова Львівської ОДА Максим Козицький зустрівся сьогодні із Надзвичайним і Повноважним Послом Швеції в Україні Тобіасом Тибергом, аби обговорити політичну та економічну ситуацію в області. Очільник області висловив сподівання на те, що цей візит стане поштовхом до подальшого співробітництва між Швецією та Україною та наголосив, що Швеція давно відома як одна з найбільш проукраїнських держав світу. Також голова ОДА ознайомив Надзвичайного і Повноважного Посла із економічною ситуацію в області в період пандемії ковронавірусу та наголосив на важливості підтримки бізнесу в умовах спаду економіки. «Covid-19 став для нас сильним ударом. Постраждали від пандемії різні сфери бізнесу, тому надходження до бюджету за рахунок сплати податків теж знизились. Державна підтримка бізнесу була одним із пріоритетів нашої роботи. В межах програми «5-7-9», яка передбачає надання кредитів на розвиток власної справи, видали кредитів для підприємців на 546 млн, за цим показником Львівщина перебуває на другому місці серед усіх регіонів у країні. Окрім того, майже 40 тисяч осіб скористалось програмою часткової компенсації заробітної плати через втрату зайнятості у зв’язку із пандемією. Підтримка малого і середнього бізнесу, а також усі процедури із кредитування зараз спрощені», - акцентував Максим Козицький. Надзвичайний і Повноважний Посол Швеції в Україні Тобіас Тиберг відзначив високий потенціал обласної влади у роботі із підприємцями, наголосивши на вправному використанні владою усіх доступних інструментів для врегулювання ситуації. «Приємно чути, що влада на Львівщині активно включилась у підтримку бізнесу, адже в інших областях така підтримка мала обмежені можливості. Західна Україна, а Львівщина зокрема, має найвищий рівень міграції, як робочої, так і туристичної, тому вона найбільше постраждала через поширення коронавірусу. Поза тим перед вами стоять серйозні економічні, політичні та соціальні виклики. Інші регіони мають брати із Львівщини приклад та надихатись вашими ідеями та рішеннями», - зазначив Тобіас Тиберг. Під час розмови сторони обговорили питання залучення інвестицій, розвиток альтернативної енергетики та трансформації вугільної сфери, а також реформу децентралізації та підвищення фінансової грамотності фахівців в об’єднаних територіальних громадах.