На Львівщині відбулась міжнародна конференція з актуальних питань розвитку торгівлі і логістики з країнами Центральної Азії
Сьогодні, 17 жовтня, у Львові, відбулась Міжнародна конференція з актуальних питань розвитку торгівлі і логістики з країнами Центральної Азії. Захід провели в межах навчально-ознайомчої поїздки в Україну спеціалістів з цих напрямків із Казахстану, Киргизстану, Таджикистану, Узбекистану.
Привітав учасників заходу перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський.
«Львівщина активно розвивається, зокрема з точки зору інвестиційної привабливості. Наша область має людський потенціал, кваліфіковані кадри, розгалужену сферу бізнесу, приріст експорту в країни Європейського Союзу, а також потенціал для експорту на Азійський ринок. Також в області активно розвивається агропромисловий напрямок, діяльність фермерських господарств, виробництво натуральної та корисної сільськогосподарської продукції. Для підтримки інвесторів у Львівській ОДА діє відділ супроводу інвестиційних проєктів. Ми маємо добрі практики і результати, підтримку партнерів», - зазначив Василь Лозинський.
Також перший заступник голови висловив вдячність організаторам та партнерам конференції та поїздки.
Окрім важливих питань галузі, учасники конференції - представники бізнесу, представники митних та фітосанітарних органів відвідають об’єкти холодного зберігання, прикордонний пункт Краковець. Також відбудуться ділові зустрічі бізнес-делегацій.
Серед учасників заходу: спеціалісти державних органів по митному і фітосанітарному контролю, транспортній і торговій політиці, представники транспортно-логістичних центрів, транспортні й логістичні компанії, оператори логістичних центрів, транспортні та логістичні асоціації Казахстану, Киргизстану, Таджикистану, Узбекистану та України.
Організатори ознайомчого візиту: проєкт USAID із конкурентоздатності, торгівлі та створенню робочих місць в Центральній Азії (CTJ), Програма GIZ «Спрощення процедур торгівлі в Центральній Азії» (TFCA) за підтримки Львівської торгово-промислової палати.
Новини за темою
Відновлення ланцюгів постачання продовольства: для спеціалістів логістики відбудеться низка круглих столів
11 травня 2022
Для спеціалістів логістики відбудеться низка круглих столів щодо відновлення ланцюгів постачання галузі харчової промисловості в умовах воєнного та післявоєнного стану в Україні. За підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) у травні-червні в режимі онлайн заплановано провести 5 таких зібрань. До участі запрошуються спеціалісти з логістики, які працюють у компаніях виробниках, ритейлерах та дистрибуторах харчових продуктів, логістичних компаніях та тих, що надають послуги і рішення з логістики. Перший круглий стіл відбудеться 20 травня 2022 року (з 16:00 до 18:30) на тему «Місце управління товарними запасами у концепції Supply Chain під час війни», в межах якого будуть розглянуті питання: формування асортименту, виходячи з пропозицій на ринку та потреби забезпечити покупців необхідними товарами у магазині; практичні поради по закупівлі товарів під час війни для продуктового ритейлу без участі автозамовлення; робота з місцевими та іноземними виробниками: що спрацювало ефективніше?; укладання договорів, практичні поради. Які нові умови з’явились за часів війни і як в таких умовах працювати? Наступні круглі столи відбудуться в період з 24 травня по 3 червня 2022 року, про їх проведення буде повідомлено додатково. Учасники круглих столів отримають відповіді на актуальні питання щодо ведення бізнесу в умовах сьогодення, зможуть ставити спікерам питання та брати участь в обговоренні і дискусіях. Ознайомитись детально із програмою круглих столів, спікерами, зареєструватись можна за посиланням або заповнивши онлайн-форму.
Бронежилети, каски, рації: гуманітарні штаби на Львівщині потребують засобів захисту для українських військових
10 березня 2022
На території Львівщини діють сім гуманітарних штабів, які розгорнули в обласних центрах. Основним залишається штаб на вул. Коперника, 17. Громадські організації, волонтери та жителі області зараз активно допомагають зібрати необхідну гуманітарну допомогу для переселенців та військовослужбовців. «Зараз ми маємо змогу відправляти щодня близько тисячі тонн гуманітарного вантажу в Київ, Запоріжжя, Харків, Мелітополь, Маріуполь, Бердичів. Сьогодні налагоджена логістика постачання цієї допомоги по Україні, зокрема завдяки «Укрзалізниці»», - розповів під час брифінгу заступник голови ЛОР Юрій Холод. До основних потреб кожного штабу належать, перш за все, засоби індивідуального захисту для українських військових: каски, бронежилети, рації, плитоноски. Усіх, хто може допомогти зібрати чи закупити ці речі, просимо зголошуватися та звертатися до штабів. Адреси та контакти подаємо ось тут. Не менш важливою залишається потреба в продовольстві, особливо в регіонах, де повністю відсутні харчі. Зібрати необхідно продукти тривалого зберігання, товари для сухпайків. «За вчорашній день у межах області розселили понад 8 тисяч переселенців. Відповідно нам важливо забезпечити їх товарами першої необхідності. Зокрема: ковдрами, подушками, покривалами, матрацами, спальниками тощо», - додав Юрій Холод. Значна частина гуманітарного вантажу надходить з-за кордону: Польща, Чехія, Велика Британія, Нідерланди, Німеччина, Австрія, Словаччина, Литва. Транспортні компанії Львівщини допомагають доставити його до місць призначення.
Орест Чемерис і Роман Шепеляк взяли участь у І міжнародній конференції з питань захворюваності, поширеності та вакцинації від ковіду
26 листопада 2021
24 листопада 2021 року в Жешуві (Підкарпатське воєводство Республіки Польща) відбулась І міжнародна конференція з питань захворюваності, поширеності та вакцинації від ковіду. Участь в заході взяли керівник департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис, директор департаменту міжнародної технічної допомоги і міжнародного співробітництва Львівської ОДА Роман Шепеляк, воєвода Підкарпатського воєводства Ева Ленярт, головний санітарний лікар Польщі, воєвода Люблінського воєводства. До зустрічі через Zoom-платформу долучився Міністр охорони здоров’я Польщі Адам Недзельський. Обговорили актуальні питання захворюваності та вакцинації проти коронавірусної хвороби. Також в ході зустрічі йшлось про важливі аспекти стимулу населення до вакцинації та досвіду інших країн у цьому процесі. «COVID-19 спричинив руйнівну кількість загиблих по всьому світу. Тепер ми можемо категорично заявити, що без вакцин проти COVID-19, як головного інструменту для стримування цієї пандемії, не обійтися, адже вони збільшили наші шанси на перемогу. Але вакцини повинні супроводжуватися рядом превентивних заходів, щоб зберегти низький рівень передачі та зберегти суспільство відкритим», – наголосив під час конференції директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.
Підприємців області запрошують долучитись до вебінару з питань торгівлі з Ізраїлем
4 лютого 2021
Рада експортерів та інвесторів при МЗС України, Посольство України в Державі Ізраїль та Офіс з просування експорту України запрошують підприємців взяти участь в онлайн-заході GO ISRAEL. В межах заходу розкажуть про нові можливості для експорту і двосторонньої співпраці, які надає Угода про зону вільної торгівлі з Ізраїлем. Про це розповіли у департаменті економічної політики Львівської ОДА. Та додали, що вебінар буде особливо корисний представникам агропромислового комплексу, меблевої індустрії, легкої промисловості, машинобудування, деревообробної промисловості, ІТ, будівельної галузі, сфери послуг тощо. «Огляд тарифів, квот на різні групи товарів, особливості сертифікації для експорту, особливості роботи на ізраїльському ринку, усунення бар’єрів для експорту товарів – ці та інші питання, які розглянуть під час заходу, є важливими для підприємців, які хочуть розширювати свою експортну діяльність і зацікавлені у ринках Ізраїлю. Відтак, пропонуємо підприємцям Львівщини долучитись до цієї події»,- зазначила керівник Служби експортера Львівської ОДА Христина Каліш. Захід відбудеться 23 лютого 2021 року з 11:00 до 13:10 год на онлайн-платформі ZOOM. Участь у заході безкоштовна. Реєстрація за посиланням. Довідково: 1 січня 2021 року набрала чинності Угода про вільну торгівлю між Україною та Державою Ізраїль. У 2019 році Угоду ратифікувала Україна, у 2020 році - Ізраїль. Починаючи з 1 січня 2021 року українські виробники та експортери можуть скористатися перевагами, які надає зона вільної торгівлі для розвитку співпраці з Ізраїлем. Особливості положень Угоди: - преференційний доступ для товарів походженням з території сторін; - розширення ринків збуту; - застосування положень Конвенції Пан-Євро-Мед для цілей визначення походження товарів; - можливість подальшої лібералізації сторонами торгівлі послугами протягом двох років після набрання чинності Угодою; - оподаткування товарів відповідно до Стамбульської Конвенції про тимчасове ввезення; - створення спільного комітету, який здійснює моніторинг імплементації Угоди та розглядає всі питання, пов’язані з торгівлею.
На Львівщині представили механізми протидії алкоголізму та наркоманії
9 грудня 2020
У понеділок, 8 грудня у Львові та Варшаві (Польща) відбулась міжнародна науково-практична онлайн-конференція «Підготовка та впровадження Стратегії з протидії алкоголізму та наркоманії у Львівській області». Учасники, зокрема, обговорили питання проведення профілактичних заходів щодо протидії алкоголізму та наркоманії та напрацювали шляхи вирішення проблем. Відтак, представили проєкт Стратегії з протидії алкоголізму та наркоманії у Львівській області. До роботи конференції долучився заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень. «Ми виробили чіткий план Стратегії з протидії алкоголізму та наркоманії у Львівській області. Ми мусимо розуміти, що без щоденної чіткої роботи, ми не досягнемо мети. Вірю, що ця спільна робота дасть позитивний результат. Особливо це важливо зараз, в часи пандемії, коли перед нами постає багато викликів», - зазначив Тарас Грень. Конференція стала завершальним етапом проєкту «Співпраця з Україною в сфері вирішення алкогольних проблем на місцевому рівні», що реалізований на Львівщині Фондом «ПРАЕСТЕРНО» (Варшава) за підтримки Державної агенції з вирішення проблем, пов’язаних з алкоголем Республіки Польща (PARPA). «Співпраця Львівської політехніки, зокрема кафедри соціології та соціальної роботи із польськими колегами розпочалась майже 5 років тому. Сьогодні ми підбиваємо підсумки проведеної спільної роботи у сфері вирішення алкогольних проблем на місцевому рівні. Ми провели низку заходів із попередження вживання алкоголю та інших психоактивних речовин, провели дослідження поведінкових залежностей сучасної молоді, визначили шляхи профілактики. Відтак, сподіваюсь на подальшу нашу спільну працю та впровадження нових проєктів», - наголосив Роман Корж, проректор Національного університету «Львівська політехніка». Серед учасників заходу також: представники департаменту соціального захисту населення, департаменту охорони здоров’я, служби у справах дітей облдержадміністрації, Львівського обласного центру соціальних служб, науковці Національного університету «Львівська політехніка», працівники ЗРЦ «Назарет».
До Дня туризму у франковому університеті організували міжнародну наукову конференцію
27 вересня 2019
У межах відзначення Всесвітнього дня туризму, сьогодні, 27 вересня, на географічному факультеті Львівського національного університету ім. І. Франка проходить ХІІІ міжнародна наукова конференція «Географія, економіка і туризм: національний і міжнародний досвід». В конференції взяли участь представники наукового середовища з країн Польщі, Білорусі, Литви, Німеччини та України. «Ми високо цінуємо співпрацю з науковим середовищем, адже саме ви відіграєте важливе значення у розвитку туристичної галузі та створенні нових туристичних продуктів з метою подальшого формування позитивного іміджу Львівщини як туристичної дестинації. Сьогодні вкрай важливо об’єднати наші зусилля задля спільного визначення нових точок росту в туристичній сфері області, враховуючи сучасні тренди, які обирають туристи для подорожей. Завдяки професійному викладацькому складу географічного факультету, щорічно випускаються кваліфіковані фахівці, які забезпечують належне функціонування у готельно-ресторанній, гастрономічній, туроператорській діяльності, центрах туристичної інформації і в туристичній галузі загалом. Таким чином Львівщина входить до трійки найпривабливіших туристичних територій України», - зазначив заступник начальника управління туризму та курортів Тарас Лозинський. Під час заходу заслухали ряд виступів та обговорили питання туристичних виставок, їх місце та роль в сучасній економіці, використання інструментів інтернет-маркетингу в туризмі та міжнародні спортивні заходи, як інструмент залучення туристів та їх вплив на економіку держави. Організатори заходу – кафедра туризму географічного факультету і кафедра країнознавства і міжнародного туризму факультету міжнародних відносин ЛНУ ім. І. Франка.
З нагоди професійного свята на Львівщині відзначили кращих працівників у сфері торгівлі
26 липня 2019
З 1995 року щорічно в останню неділю липня в Україні святкують День працівників торгівлі. Сьогодні, 26 липня, відбулися урочистості з нагоди професійного свята. Участь у заході взяв голова Львівської обласної державної адміністрації Маркіян Мальський. "Попри всі складнощі ведення бізнесу в Україні, ми бачимо розвиток підприємництва. Ви є прикладом того, як треба рухатись уперед, попри усі труднощі. Підприємці недооцінені державою у повній мірі. Бізнес - це той фактор, який робить державу багатою, сплачуючи податки та створюючи робочі місця. Коли ми зрозуміємо, що бізнес має розвиватись та працювати у максимально комфортних умовах, тоді наша держава буде багатою, а разом з нею і всі ми", - зазначив очільник Львівщини. Відтак, з нагоди професійного свята кращим представникам галузі вручили Подяки голови Львівської обласної державної адміністрації. Окрім того, за багаторічну сумлінну працю та значний внесок у розвиток торговельної галузі ректора Львівського торгово-економічного університету Петра Куцика нагородили Почесною грамотою облдержадміністрації.
Актуальні питання видобутку газу та нафти розглядають в межах міжнародної конференції Carpathian Oil & Gas Conference 2019
23 травня 2019
Сьогодні, 23 травня, на Львівщині розпочала роботу Міжнародна конференція щодо питань видобутку нафти та газу Carpathian Oil & Gas Conference 2019. Захід має на меті стати майданчиком для провідних нафтогазових, бурових і сервісних компаній Центральної і Східної Європи, що сприятиме формуванню регіонального центру видобутку, зберігання, переробки та транспортування вуглеводнів, створення хабу сервісних послуг, покращенню інвестиційної привабливості України в середовищі нафтогазових інвесторів. Привітав учасників заходу перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський. «Вітаю вас на Львівщині, це край, який багатий ресурсами та, що найголовніше, людьми. У Львівському регіоні енергетичні ресурси і нафтогазовидобуток був вперше розвіданий і перші куби газу були інвестовані в промисловий розвиток регіону, як зрештою і всієї України. Мені дуже приємно, що сьогодні, вже вдруге на Львівщині, відбувається такий захід, адже це говорить про велику увагу до регіону з точки зору потенційного розвитку. По-друге - ми, як орган виконавчої влади на регіональному рівні, вважаємо за доцільне сприяти розвитку бізнесу, який ставить собі за ціль розвивати та нарощувати темпи виробництва, а сьогодні ми говоримо про нафто- газовидобуток і тут вас завжди раді вітати і органи виконавчої влади завжди сприятимуть розвитку вашого виробництва та бізнесу. Мені також приємно, що тут в нас є хороша і академічна база, база підготовки професійних кадрів, відповідні дослідницькі організації. Також дуже приємно, те, що особливо зараз місцева влада зацікавлена, щоб здійснювався видобуток нафти та газу, адже як відомо частина рентних платежів розщеплюється і є надходження до місцевих бюджетів. Так майже 90 млн грн минулого року було скеровано до місцевих бюджетів. Це черговий інструмент для того, щоб зацікавити місцеві громади розвивати такий бізнес. Хочу подякувати компанії «Укргазвидобування», а також підприємствам, які знаходяться на території Львівщини, оскільки ми маємо хороші і соціальні партнерські відносини. Коли громада, бізнес, органи влади спільно інвестують не лише у виробництво чи видобуток, а також у соціальну інфраструктуру, дорожню інфраструктуру, підготовку та завершення будівельних робіт в садочках чи школах - це конкретні речі, які ми разом з вами робимо. Це є вкрай важливі започаткування, адже так спільно разом з вами ми будуємо нашу державу»,- зазначив Ростислав Замлинський. Відтак, в межах заходу відбудуться 4 сесії: «Нафтогазова галузь України: геологічне вивчення, стан запасів, буріння, видобуток», «Буріння та бурове обладнання», «Бурові сервіси. Закінчення та освоєння свердловин», «Інтенсифікація видобутку вуглеводнів». У другий день, 24 травня, розглянуть ключові зміни українського ринку газу та інтеграцію України в європейський ринок газу. Також учасники дискутуватимуть щодо напрямку розвитку українського ринку газу та відвідають виробничі об’єкти «Укргазвидобування» та БК «Горизонти» у місті Стрий. Детальніше із програмою конференції можна ознайомитись за посиланням.
У Центрі Шептицького відбудеться І-а Міжнародна конференція публічного адміністрування
17 травня 2019
У понеділок, 20 травня, в Центрі Митрополита Андрея Шептицького відбудеться «I Міжнародна конференція публічного адміністрування». Про це інформують у департаменті економічної політики Львівської ОДА. Мета конференції – активізувати публічно-приватний діалог щодо процесів трансформації державного управління в Україні, обмін кращими світовими практиками розробки рішень та їх адвокації на національному і місцевому рівнях, покращення обізнаності щодо інноваційних інструментів залучення громадян до процесів прийняття владних рішень, забезпечення підзвітності і прозорості врядування. Ключові тематичні напрямки: реформа державного управління України в контексті кращих світових практик Good Governance, сучасні механізми управління регіональним розвитком, інноваційні інструменти залучення громадян до процесів врядування на всіх рівнях, відповідальне лідерство в часи турбулентності. До заходу долучаться більше 200 учасників, серед яких представники дипломатичного корпусу, посадовці центральних та місцевих органів влади,співробітники міжнародних організацій, активісти неурядового сектору, представники програм міжнародної технічної допомоги, провідні міжнародні експерти (Грузія, Естонія, Норвегія, Сполучені Штати Америки). Почесний гість форуму: доктор Френсіс Фукуяма, директор Центру демократії, розвитку та верховенства права Стенфордського університету. Контактна особа з організаційних питань – Катерина Шуварська, +380931149925, kateshuvarska@gmail.com. Організатори: Школа публічного управління Українського католицького університету, Міністерство інфраструктури України, Львівський регуляторний хаб, Офіс підтримки реформ Міністерства інфраструктури України. Початок заходу о 09:30 год.
У Львові відбудеться І-а Міжнародна конференція публічного адміністрування
11 травня 2019
У понеділок, 20 травня, у Львові у Центрі Шептицького УКУ (вул. Стрийська 29) відбудеться І-а Міжнародна конференція публічного адміністрування. Захід має на меті активізацію публічно-приватного діалогу щодо процесів трансформації державного управління в Україні, обмін кращими світовими практиками розробки рішень та їх адвокації на національному і місцевому рівнях, покращення обізнаності щодо інноваційних інструментів залучення громадян до процесів прийняття владних рішень, забезпечення підзвітності і прозорості врядування. Ключові тематичні напрямки: реформа державного управління України в контексті кращих світових практик Good Governance, сучасні механізми управління регіональним розвитком, інноваційні інструменти залучення громадян до процесів врядування на всіх рівнях, відповідальне лідерство в часи турбулентності. До заходу долучаться більше 200 учасників, серед яких представники дипломатичного корпусу, посадовці центральних та місцевих органів влади,співробітники міжнародних організацій, активісти неурядового сектору, представники програм міжнародної технічної допомоги, провідні міжнародні експерти (Грузія, Естонія, Норвегія, Сполучені Штати Америки). Почесний гість форуму: доктор Френсіс Фукуяма, директор Центру демократії, розвитку та верховенства права Стенфордського університету. Зареєструватись для участі у конференції можна за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdQdFayt6dDFJ_niedK3v5KF7KNjWZErOZ5pFdUNmfY8OHGew/viewform?fbclid=IwAR0demghwdfGvwg9gXYbtFpo4RyK-LetKoBFpYwElB2Ye1v0VrB4lluVkVQ Організатори: Школа публічного управління Українського католицького університету, Міністерство інфраструктури України, Львівський регуляторний хаб, Офіс підтримки реформ Міністерства інфраструктури України.
Ми повинні засвоїти уроки історії, щоб закріпити українську державність сьогодні, - Олег Синютка у межах Міжнародної наукової конференції
30 жовтня 2018
Сьогодні, 30 жовтня, відбувається Міжнародна наукова конференція «Західноукраїнська Народна Республіка: революція, державність, соборність. До 100-річчя утворення ЗУНР». Участь у конференції взяв голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка. «Я дуже радий, що у наших стінах відбувається така вагома подія, яка, я переконаний, дасть не тільки обгрунтовані твердження стосовно дискусійних сторінок нашої історії, а дуже чітко розставить акценти сторічної давнини. Коли на уламках імперії творилися нові держави і серед них достойне місце займає Українська держава, створена на Західних теренах української нації. Це буде не лише дискусія про те, що відбувалось сто років тому, це обов’язково повинен бути аналіз, який пов’язаний з тогочасними подіями. Українці, які перебрали у кінці жовтня – на початку листопада 1918 року владу у тих місцях, де українське населення становило значну більшість через певний період часу втратило не тільки армію, але й державність. Я переконаний, що ці події повинні для нас слугувати добрим уроком, що необхідно зробити сьогодні, коли в умовах, коли триває російська агресія, коли окуповано частину української території, щоб не просто зберегти державу, але навічно закріпити своє місце серед всіх європейських націй. Я перекнаний, що обов’язково ми повинні подискутувати ті уроки війського мистецтва, військової частини, які стосуються історії ЗУНРу. Ключова річ, на якій ми сьогодні повинні наголосити нашому українському народу – це розміння того, чому ми втратили державу 100 років тому та що необхідно зробити, щоб закріпити українську державність, особливо сьогодні. Ця дискусія стане ще одним поступом, ще одним уроком для того, щоб зробити всиновки з історії українського народу та не втратити надбання українців ХХІ століття», - зазначив Олег Синютка. Зазначимо, що організатор заходу - Національна академія наук, Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича. «1 листопада – це один із моїх улюблених сюжетів як історика. Адже ці події продемонстрували українську рішучість у боротьбі за незалежність, вміння військових та політиків співпрацювати. Як знаємо, наслідком Листопадового чину стало продовження української держави не тільки у Львові, але в інших містах краю. За цим постала Західноукраїнська Народна Республіка, - зазначив під час виступу голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович. Окрім того він додав: «Я переконаний, що лише разом - історики, громадські організації та органи влади - лише разом ми зможемо віддати належну шану учасникам революції 1917-1921 років. А також взяти з їхнього досвіду найважливіші для сьогодення кроки». Також у межах конференції ректор Прикарпатського національного університет імені Василя Стефаника Ігор Цепенда презентував перший том енциклопедії «ЗУНР». «Це лише перший том. Ми сподіваємося у найближчі місяці, що матимемо повноцінне видання, що буде завершенням тієї прації, яка створить фундамент для наступник досліджень Західноукраїнської Народної Республіки. Я переконаний в тому, що ми дійсно на добрій дорозі», - повідомив Ігор Цепенда. На Міжнародній конференції передбачили роботу в секціях, зокрема в роботі 1-ої секції «ЗУНР в джерелах та історіографії, історичному краєзнавстві, етнографії та регіоналістиці» представлять інтерактивну карту з нанесеними точками, де відбувалися події дислокування командування та частин УГА під час Листопадового чину та оборони Львова, розроблену інститутом археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України за підтримки Львівської обласної державної адміністрації.
Працівники Держархіву Львівської області обмінялись досвідом із польськими колегами
23 жовтня 2018
Цими днями в м. Перемишль-Маркова (Республіка Польща) відбулась міжнародна наукова конференція «Проблема допомоги євреям під час ІІ Світової Війни за джерелами польських та іноземних архівів», у якій взяли участь представники з архівів Польщі та України, зокрема Державного архіву Львівської області. Відтак, заступник директора Держархіву Львівської області Галина Кордіяка виступила із доповіддю «Порятунок євреїв місцевим населенням Галичини у роки нацистської окупації (за джерелами Державного архіву Львівської області)». Учасники наукової конференції відвідали Музей поляків, що рятували євреїв під час Другої світової війни імені родини Ульмів в Маркова. Конференцію організували з метою аналізу всіх збережених історичних матеріалів, де висвітлено ставлення суспільства до трагедії Голокосту, а також масштаби допомоги єврейському населенню, кількість людей, що брали участь в цій діяльності, та кількість людей, які померли чи зазнали репресій через будь-яку форму підтримки єврейської громади.