Лісівники Львівщини у Литві вивчали нову техніку для роботи в лісі
Фахівці Львівського обласного управління лісового та мисливського гсподарства взяли участь у показі-презентації інноваційного форвардера 208 F 10 WD - лісової машини, розробленої спеціально для роботи на понижених, зволожених ґрунтах.
Презентація проходила у ландшафтному заповіднику в місці злиття річок Нямунас та Невежис в містечку Пунія (Литва).
Спеціалістів з управління на презентацію запросили виробники форвардера – провідна німецька компанія у галузі виробництва лісових машин «HSM». Фахівці компанії презентовану машину розробили в рамках проекту “FORWARDER 2020”, а його базовою моделлю став форвардер 208F.
Особливістю машини є нова система електроніки, нова розробка гідроакумулятора для роботи маніпулятора та додатковий міст до заднього тандему.
Показ відбувався на вільховій лісосіці з дуже заболоченими ґрунтами – і навіть в таких умовах форвардер впорався зі своїми завданнями, а оператор показав найвищу майстерність і усі можливості нової машини.
Важливою складовою зустрічі був нетворкінг та обмін досвідом. Усі учасники мали змогу поставити запитання виробникам лісової машини та оператору, поспілкуватися та перейняти досвід колег з різних країн. Такі заходи дають змогу дізнатися про нові можливості, налагодити контакти та в перспективі перейняти кращі практики та технології для ефективнішого ведення лісового господарства.
Новини за темою
Міністерка економіки Литви Аушріне Армонайте відвідала дітей-переселенців, які тимчасово мешкають на Львівщині
15 квітня 2022
Міністр економіки та інновацій Литви Аушріне Армонайте із робочим візитом відвідала Львівщину. В межах візиту міністерка разом з начальником Львівської обласної військової адміністрації Максимом Козицьким зустрілась із дітками-переселенцями, які проживають у одному із соціальних закладів області. У закладі, який в мирний час опікується дітьми з порушеннями зору та складними порушеннями розвитку раннього, дошкільного та молодшого шкільного віку, сьогодні мешкають 13 дітей зі східних і центральних областей України, де ведуться активні бойові дії. Натомість вихованці закладу перебувають на дистанційному навчанні. «Наш основний меседж, який ми хочемо донести, це те, що ми завжди з вами, ми на вашій стороні і будемо робити спільно все, щоб зупинити Путіна. І я вже чекаю того дня, коли ми разом почнемо відбудовувати Україну. Я сподіваюсь, діти, що ви добре тут проводите час і бажаю, щоб у вас було якомога більше сонячних днів. Не забувайте, що ви - діти й не поспішайте дорослішати надто швидко», - зазначила Аушріне Армонайте. Міністерка подарувала діткам-переселенцям планшети для навчання та солодощі. Також спільно з Максимом Козицьким ознайомилась із роботою закладу. Начальник Львівської ОВА подякував уряду та народу Литви, в особі Аушріне Армонайте, за вагому підтримку України у захисті від зовнішнього ворога.
Литва та Польща активно підтримують Україну у боротьбі з ворогом: Максим Козицький зустрівся з делегаціями Сеймів країн
2 квітня 2022
Сьогодні начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зустрівся з делегаціями Сейму Литовської Республіки та Сейму Республіки Польща. Країни висловили абсолютну підтримку Україні у боротьбі з російським агресором. «Величезне вам дякую за ту допомогу, яку ви надаєте Україні. Це перш за все допомога українському народу, за життя і свободу якого наші військовослужбовці борються на фронті. Зі своєї сторони ми тут робимо все, щоб вони там знали, що їхні діти і жінки можуть тут почуватись у безпеці»,- зазначив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. Своєю чергою Віцемаршалок 8-го та 9-го скликання Сейму Республіки Польща Малгожата Госєвска наголосила: «Ми є тут, щоб показати, як ми сильно вас підтримуємо і наскільки глибоко розуміємо, чим насправді є ця війна. Ви обороняєте всіх нас. Як і у 1920 році українці з поляками боронили Європу від більшовицької навали, так і сьогодні з цією навалою йде боротьба, з тим самим ворогом. Я впевнена, що разом ми переможемо і разом будемо святкувати перемогу». Малгожата Госєвска наголосила, що дуже важливо, щоб усі країни приєднались до санкцій і неухильно їх дотримувались. Як вона розповіла українська діаспора, яка є у Польщі, наскільки могла блокувала фури на польсько-білоруському кордоні, які прямували до росії. Сьогодні українська діаспора проявила ініціативу блокувати польсько-німецький кордон для припинення торгівлі з агресором. Також польська сторона звернулась до Німеччини із закликом припинити цю торгівлю. Адже дуже важливо, за словами польської гості, щоб Німецький уряд прийняв рішення про заборону торгівлі і Росією. Підтримує колегу і Віце-спікер Сейму Литовської Республіки Паулюс Саударгас. «Ми власним прикладом показуємо всій Європі, що потрібно бути тут: і говорити, і допомагати, і надсилати допомогу. Це демонструє, що Україна – це територія демократичного світу, а не територія мордору. Ми завжди попереду говорячи про санкції, адже ми дуже глибоко розуміємо, що час не на нашій стороні. Європа думає: «Ну вони там відбивають самі, нехай самі справляються». Це помилка!», - зазначив Паулюс Саударгас. Сьогодні і Литва і Польща активно допомагають Україні, приймають українців, які покидають державу, втікаючи від бомб та насильства, яке принесла росія у незалежну демократичну країну. Представники сеймів запевнили, що і надалі будуть допомагати у боротьбі зі спільним ворогом.
Львівщина отримала автомобілі швидкої допомоги від Литовського сейму
2 квітня 2022
Сьогодні Львівщина отримала швидкі від Литовського сейму. 4 авто швидкої допомоги відтепер працюватимуть для забезпечення потреби галузі охорони здоров’я Львівщини. Їх передали представники делегації Сейму Литовської Республіки. Авто оснащені обладнанням для надання невідкладної допомоги, проведення реанімаційних заходів тощо. «Ми підтримуємо Україну, наші серця б’ються разом з вами. Адже ви захищаєте всю Європу. Ця війна - це наша війна теж, цей фронт – це фронт всього демократичного світу. Тут вирішується майбутнє Європи. Майже кожен в Литві хоче допомогти. Надсилають гроші на фонди, тоді фонди можуть купити авто і скеровувати сюди. Багато волонтерів самі сюди везуть машини, бронежилети тощо. Важливо, що підтримка України є не тільки на рівні держави, адже кожна людина у Литві хоче чимось допомогти. У Литві 100% підтримка України»,- зазначив Віце-спікер Сейму Литовської Республіки Паулюс Саударгас. Це лише невелика частина допомоги для України від Литви. До прикладу, литовський Фонд Blue and Yellow ще раніше передав Україні сотню джипів. Литва і надалі продовжуватиме допомагати Україні і закликає це робити інші країни. «Дякую польському і литовському народу, адже саме вони надають ту підтримку і допомогу, яка потрібна. Ми часто говоримо про Уряди, парламенти, Президентів, але поки нас не почнуть підтримувати люди в кожній з країн, перемогти буде важко. Величезна подяка саме людям з Литви і Польщі. Це держави, які чітко стоять на нашій стороні, чітко називають росію мордором, а її керівника звіром і поки так не зробить вся інша Європа, ми будемо втрачати тисячі наших людей. Перемога точно буде за нами, але з кожним днем вона нам коштує все дорожче. Я б хотів, щоб таке ж відношення, як у Польщі і Литви до України, було і в інших європейських держав. Адже саме Україна стала на захист демократичних, європейських цінностей і саме ми їх боронимо для всієї Європи», - зазначив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.
Уряд розширив перелік товарів критичного імпорту важливими для аграріїв позиціями
22 березня 2022
Уряд розширив перелік товарів критичного імпорту, включивши в нього необхідну аграріям с/г техніку, запчастини, обладнання для с/г робіт. Йдеться про трактори, с/г машини, вантажівки, сідельні тягачі, обприскувачі, зрошувальне обладнання, сівалки, всю ґрунтообробну техніку, цистерни тощо. Про це розповів Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко. За його словами, у перший же день війни Кабмін Постановою №153 від 24.02.2022 року затвердив перелік товарів критичного імпорту, щоб забезпечити безперебійне постачання продовольства, а також усіх товарів, необхідних для підготовки до весняно-польових робіт. Відтоді цей перелік оновлювався вже 11 разів, щоб Нацбанк міг забезпечувати постійне здійснення транскордонних валютних платежів за операції з імпорту товарів. «Паралельно увесь час ми додавали критичні групи товарів для потреб с/г виробників. Під час останнього оновлення Уряд включив у перелік необхідну аграріям с/г техніку та запчастини, обладнання для с/г робіт (трактори, с/г машини, вантажівки, сідельні тягачі, обприскувачі, зрошувальне обладнання, сівалки, всю ґрунтообробну техніку, цистерни), добрива, препарати тощо», – зазначив Роман Лещенко. Повний оновлений список доступний за посиланням. «Завдання Мінагрополітики – забезпечити безперебійні поставки в Україну всіх позицій, які гарантують українцям продовольчу безпеку. І ми над цим працюємо щодня. Наближаємо нашу Перемогу, яка обов’язково буде за нами», – резюмував Міністр.
Естонія, Латвія та Литва запропонували здобувачам освіти з України можливість продовжити навчання
19 березня 2022
Очільники міністерств освіти і науки Естонії, Латвії та Литви у спільному зверненні bit.ly/36xB2Eg запропонували здобувачам освіти з України можливість продовжити навчання на всіх освітніх рівнях. Для дітей і молоді, які прибувають з України в Естонію у зв’язку з воєнним вторгненням Росії, передбачена можливість продовжити навчання.
«Ми розуміємо, що українці борються за всіх нас», - міністр закордонних справ Литви під час візиту на Львівщину
15 березня 2022
Сьогодні начальник Львівської ОВА Максим Козицький привітав на Львівщині міністра закордонних справ Литовської Республіки Габріеліуса Ландсбергіса. Під час зустрічі обговорили актуальні питання щодо необхідної гуманітарної допомоги та покращення логістики для доставки гуманітарних вантажів до східних областей України. Габріеліус Ландсбергіс запевнив, що з боку Литви є волонтери, які можуть допомогти у перевезенні вантажів у населені пункти, що найбільше постраждали від обстрілів російських військ. «Ми надіялися, що все це швидко закінчиться. Проте цього не сталося. Нам дуже прикро за ті події, які відбуваються у Маріуполі та інших містах. Зараз ми маємо можливість направити в Україну організації, які зможуть допомагати», - зазначив міністр закордонних справ Литви. Він також додав, що для нього сьогодні велика честь бути у Львові і зустрітися з керівництвом області для обговорення співпраці у воєнний час. «Ми розуміємо, що боротьба українців – це боротьба і за всіх нас», - сказав міністр. Максим Козицький розповів, що зараз на Львівщині функціонують два гуманітарних склади, куди прибуває гуманітарна допомога. В основному, гуманітарний вантаж з інших країн прибуває до кордону України з Польщею, звідки його розвозять до складів. Відповідно до запитів з Офісу Президента, вантаж розподіляють по тих населених пунктах, які найбільше потребують допомоги. «Вважаю, що ми вже перемогли. Триває двадцятий день війни і наші Збройні Сили мужньо тримають удар. Але для остаточної перемоги Україні дуже потрібна додаткова зброя. І ми вдячні Литві за військову, фінансову підтримку і за тверду позицію у визнанні російського вторгнення війною проти України. Допомога Литви є безцінною для нашої держави», - сказав начальник Львівської ОВА. Зазначимо, що Габріеліус Ландсбергіс вже не вперше офіційно підтримує Україну. На початку 2015 року міністр попросив про зустріч з російськими депутатами та чиновниками в Москві на тлі російсько-української війни, але російська сторона відмовилася від зустрічі.
«Є два шляхи завершити цю війну і ми обираємо колективну перемогу», - депутат Європарламенту від Литви
12 березня 2022
Напередодні члени Європейського парламенту та євродепутати приїхали у Львів, де зустрілись з керівництвом обласної військової адміністрації. Учасниками зустрічі стали депутати Європарламенту від п’яти країн: Литви, Німеччини, Румунії, Словаччини та Іспанії. Вони підтвердили свою позицію на боці України у боротьбі за її територіальну цілісність та суверенітет. «Коли я дивлюсь на реакцію своїх колег у відповідь на цю жахливу агресію росії проти України, то бачу дуже добрі зміни. Дійсно, ті чи інші рішення ми ухвалюємо з запізненням, але такої солідарності та підтримки з боку Європи я ще ніколи не бачив. Ми розуміємо, які нелюдські методи використовує керівництво росії проти українців. Політичної, економічної та воєнної підтримки з нашого боку повинно бути ще більше», - наголосив депутат Європарламенту від Литви Петрас Ауштрявічюс. За його словами, росія ще не розуміє, який злочин скоює і які наслідки це врешті матиме для неї ж самої. Що стосується питання закриття неба над Україною, то поки від НАТО підтримки немає. «Ми не можемо не реагувати на такі жертви серед мирного населення, які відбуваються у 21 столітті в центрі Європи. Є два шляхи завершити цю війну: колективна перемога або колективна поразка. Звісно, другий варіант нам не підходить, бо це війна проти усієї Європи. Особисто я бачу небагато осіб, які виступають за сучасну політику росії, однак вони теж є. Основне наше завдання зараз – ухвалювати рішення, які б привели Україну до перемоги», - наголосив Петрас Ауштрявічюс. До теми: Ми захищаємо не лише власну землю, але й усі європейські принципи, - Максим Козицький на зустрічі з депутатами Європарламенту. Водночас, депутати Європарламенту й надалі будуть допомагати Україні в гуманітарному, макрофінансовому та військовому плані. Саме тому, вони отримали перелік найнеобхідніших потреб, які найближчим часом сформують і передадуть Україні. Крім того, парламентарі підтримують нашу країну в прагненні стали членом Європейського Союзу. «Нам спала на думку ідея створити європейсько-український форум, тому разом з колегами прибули у Львів. Діяльність цього форуму буде спрямована на те, щоб Україна стала членом ЄС. Про терміни говорити зарано. Будемо лобіювати інтереси України, здійснювати реформи, відбудовуватимемо країну після війни. Вважаю Львів чудовим місцем, де можна розпочати нашу ініціативу», - зазначив депутат. Зі сторони України до участі в форумі запрошують українських політиків, представників неурядових організацій та депутатів. «Ми переможемо, і це буде наша спільна перемога. Слава Україні!», - додав на завершення Петрас Ауштрявічюс.
Максим Козицький зустрівся з послом Литовської Республіки в Україні
6 березня 2022
Сьогодні на Львівщині начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький привітав дипломатичну делегацію з Литовської Республіки на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом в Україні Вальдемарасом Сарапінасом. «Україна для Литви – не лише один з найважливіших партнерів, а й близький друг, якого Литва завжди підтримує. Боротьба з російською агресію є спільною для обох країн. Це аксіома, яку підтримують не лише керівники і політики у нашій державі, а й самі литовці. Ми залишимося з вами. В мирний час наше посольство надавало великого значення нашій співпраці у військовій сфері – це навчальні місії, робота військових інструкторів та інше. А зараз ми надаємо гуманітарну та військову допомогу», - сказав Вальдемарас Сарапінас. Під час зустрічі з паном Послом Максим Козицький наголосив, що делегація може пишатися тим, що представляє таку країну як Литва, яка чесно заявляє, хто друг, а хто ворог, і не боїться сказати світові, хто така росія. «Ми дякуємо вашій країні за те, що вона допомагає нам боротися за незалежність. Дякуємо вашим військовим і вашому дружньому народу. Разом зло можливо здолати! Ми відчуваємо вашу підтримку не лише на словах. Українці цього ніколи не забудуть! Ми віримо у перемогу, бо на нашій стороні правда, сила, і, перш за все, наш народ, який прагне перемоги і знає, за що бореться!», - зазначив начальник Львівської ОВА. Представники литовської делегації також розповіли, що вони вражені стійкістю і патріотизмом мешканців Харкова, Херсона та інших міст, де значна частина населення є російськомовною, проте відстоює свою приналежність лише до рідної України. За підсумками зустрічі сторони узгодили, чим Литва зараз найбільше може допомогти Україні, і, зокрема, Львівщині у розрізі військової та гуманітарної допомоги та для подальшої підтримки областей, які найбільше постраждали від російського вторгнення. Зазначимо, від початку війни вантажні літаки Литви доставили до України військову допомогу, яка включає переносні зенітно-ракетні комплекси «Stinger», а також надають іншу важливу допомогу. На даний час українці – четверта за величиною національна меншина Литви. Більше достовірної інформації про стан справ на Львівщині читайте на телеграм-каналі начальника Львівської ОВА Максима Козицького.
Українцям пояснили, як відрізнити українську техніку від ворожої
26 лютого 2022
Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації інформує населення, як відрізнити українську техніку від ворожої. Російська техніка має темно-зелений та болотний окрас. Іноді присутній трикольоровий окрас. Українська техніка має окрас у вигляді «пікселю» або темно-зелений колір, близький до оливового кольору Техніка окупантів, яка поки що рухається нашою країною має додаткові ознаки, які вказують на напрям руху: Косу лінію на кузові – на Херсон. Мітка Z на кузові — наступ на Харків, також на цьому напрямку помічена Росгвардія (кадирівці). Нині така техніка з під Сум їде на Київ. Трикутник – для підрозділів на Слов'янськ та Краматорськ. Коло – для мобільного резерву. Що робити якщо побачили окупаційну техніку? Повідомте про це ЗСУ за контактами на сайті Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine. Знімайте на відео пересування цієї техніки та викладайте у соцмережі під хештегом #війна_проти_україни. Маєте бажання та можливість — знищуйте ворожу техніку усіма можливими засобами. Ні в якому разі не фільмуйте пересування української військової техніки. Не допомагайте ворогу знищувати вас, ваш будинок, наші міста та Україну.
У 2022 році лісівники Львівщини планують відтворити ліси на площі майже 1400 гектарів
7 лютого 2022
У Львівському лісовому селекційно-насіннєвому центрі підбили підсумки роботи за 2021 рік, а також розповіли про подальші плани. Отже, торік вдалось реалізувати майже 700 тис. штук сіянців на суму майже 3 млн грн. Також того року переробили 79 тонн лісонасіннєвої сировини, з якої отримали майже 2 тони якісного насіння. Підприємство упродовж 2021 року сплатило до бюджетів усіх рівнів 2 млн 859 тис. грн податків та зборів (обов'язкових платежів). Це на 147,1% більше ніж у 2020 році. До бюджету Львівщини сплатили 864 тис. грн. Середньомісячна заробітна плата зросла до 12 511 грн. «Державні лісгоспи - донори бюджетів. Так, лісівники Львівщини сплачують щодня понад 1,5 млн гривень податків та інших обов’язкових платежів. А це – заробітні плати лікарям, вчителям, соціальним працівникам, пенсії, видатки на оборону України», - зазначає начальник Львівського ОУЛМГ Анатолій Дейнека. Загалом лісівники Львівщини у 2021 році висадили понад 8 млн дерев. Зокрема, у межах екологічної ініціативи Президента «Зелена країна» - 3,5 млн сіянців. У 2022 році лісівники Львівщини планують відтворити ліси на площі 1362,8 га. У межах реалізації програми Президента "Зелена країна" на весну 2022 року заплановано висадження 3,7 мільйона дерев. До слова, прослідкувати хід реалізації програми «Зелена країна», а також взяти в ній участь можна на сайті https://zelenakraina.gov.ua/. Нагадаємо, що торік у вересні відбулось відкриття інноваційного лісорозсадницького комплексу з вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою. Про це пресслужба Львівської ОДА писала раніше. Комплекс функціонує на базі ДП «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр», яке застосовує сучасні технології в лісовому насінництві. Проєкт реалізували у співпраці з Львівською обласною державною адміністрацією і Львівською обласною радою за підтримки Державного агентства лісових ресурсів України та Міндовкілля України.
Місцеві дороги на Львівщині очищають понад 150 одиниць техніки
13 грудня 2021
Станом на 13 грудня для очищення доріг у Львівській області залучили 173 одиниці спецтехніки та використали 1969,5 тон піщано-соляної суміші (ПСС) для механізованої та ручної підсипки. Отже, Служба автомобільних доріг області залучила 122 одиниці техніки та використала 1635 тон ПСС. Своєю чергою, департамент дорожнього господарства облдержадміністрації залучив до очищення доріг 51 одиницю технічних засобів та використав 334 тони піщано-соляної суміші. Закликаємо жителів області дотримуватись правил дорожнього руху!
Мінекономіки розширило перелік української сільгосптехніки, 25% вартості якої компенсує держава
2 грудня 2021
Мінекономіки розширило перелік української сільгосптехніки, 25% вартості якої відшкодовує держава. Підтримка надається в рамках бюджетної програми «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва». «Ми продовжуємо розширювати інструменти підтримки національного виробника - доповнили відповідний Перелік сільгосптехніки, яка підлягає компенсації, новими заводами-виробниками. Це гарний стимул для вітчизняних виробників – реалізувати свою продукцію та збільшити доходи, а фермерам – оновити свій парк сільгосптехніки, адже Уряд компенсує 25% її вартості», - прокоментувала Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко. Так, до оновленого переліку включено 209 підприємств, номенклатура їх продукції збільшилася на 235 одиниць с/г техніки – до 17 041 найменувань. Зокрема, доповнено Перелік посівними комплексами, агрегатами та аплікаторами для внесення рідких мінеральних добрив, зерноочищувальними сепараторами, технологічним обладнання для комбікормових заводів та елеваторних комплексів, обладнанням для хімічного захисту рослин, зрошувальним, іригаційним та насосним обладнанням, зерносушарками та теплогенераторами, ваговим обладнанням для зважування сільгосппродукції, напівпричепами, ґрунтообробною технікою, обладнанням для утримання ВРХ та свиней тощо. Із Переліком вітчизняної сільськогосподарської техніки та обладнання можна ознайомитись за посиланням: https://bit.ly/3qxCRpz. Довідково На 2021 рік за бюджетною програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва» передбачено спрямувати 1 млрд грн. За результатами проведеної роботи, 7 194 сільгосптоваровиробники придбали у грудні 2020 року та у період з січня по вересень 2021 року – 12 262 одиниць сільгосптехніки і обладнання вітчизняного виробництва на загальну суму 3 949,3 млн грн (без ПДВ) та отримали часткову компенсацію на суму 991,35 млн грн.