Шляхи розвитку професійно-технічної освіти розглянули на конференції за участі міністра освіти

25 жовтня 2019р, Новини. Департамент освіти і науки, Прес-служба ОДА

У Львові сьогодні стартувала Міжнародна наукова конференція щодо Туринського процесу, в межах якої обговорять ключові здобутки й рекомендації його імплементації на загальнонаціональному та регіональному рівнях.

На важливості залучення ключових інституцій до впровадження процесу наголосила під час свого робочого візиту на Львівщину міністр освіти та науки України Анна Новосад.

«Уряд  визначив розвиток професійно-технічної освіти як один із пріоритетів, і ставить собі за мету знайти та втілити в життя ті механізми, які мотивуватимуть випускників українських шкіл обирати собі майбутню професію у галузі технічної освіти. Ми хочемо спрямувати більше зусиль на розвиток цього сегменту освіти. Маємо надію, що наші іноземні партнери нам у цьому допоможуть та поділяться досвідом. У цьому процесі потрібен комплексний та систематичний підхід», - наголосила під час відкриття конференції Анна Новосад.

За словами міністра понад 75% школярів одинадцятих класів скеровують свої погляди на виші, хоча професійна освіта дає більше шансів на розвиток, кар’єрний ріст і гідну зарплату.

На думку заступника голови Львівської облдержадміністрації Івана Собка, розвиток професійно-технічної освіти сприятиме активізації економічного зростання регіону, адже багато іноземних інвесторів зацікавленні у відкритті нових підприємств та працевлаштуванні місцевих фахівців.

«Боротьбу за фахові робітничі кадри та їх гідну оплату ми поки що, на жаль, програєм сусіднім країнам. Наші спеціалісти повинні працювати тут, в Україні, робити її успішною та економічно стабільною. Готуючи стратегію розвитку регіону до 2027 року, у сфері освіти чітко прописано пріоритет у напрямі розвитку професійно-технічної освіти. За останні два роки в профтехосвіту вкладено 100 млн грн і ця робота триватиме і надалі», - переконаний заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко.

Основним акцентом буде покращення матеріально-технічної бази навчальних закладів, на що залучатимуть різні джерела фінансування.

Окрім того, Львівська, Вінницька, Запорізька, Миколаївська, Полтавська, Рівненська та Чернівецька області змагатимуться за 20 млн євро, які будуть спрямовані в 4 з цих регіонів для будівництва по 1 центру професійної досконалості.

У кожній з обраних пілотних областей на можливість стати центром професійної досконалості претендує по 3 заклади професійної освіти.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook