Важлива інформація для одержувачів пільг на ЖКП
Починаючи з листопада 2019 року мешканці будуть отримувати квитанції за комунальні послуги з повним розміром платежу – без урахування пільг та субсидій.
Це пов’язано із новим механізмом нарахування пільг на ЖКП, який вступив в силу з 1 жовтня 2019 року.
Нагадаємо, що відтепер пільга надається у грошовій формі органами соціального захисту населення.
Розраховані суми пільг перераховуватимуться АТ «Ощадбанк» для подальшого проведення ним розрахунків з надавачами послуг за кожного конкретного пільговика (безготівкова форма).
Пільговикам, які подали заяву до органу соціального захисту населення на отримання пільги готівкою, виплата буде здійснюватися у готівковій формі у зазначений у заяві спосіб (банк або пошта).
У разі отримання готівки пільговик має сплатити спожиті послуги повністю. Інші пільговики сплачують, як і раніше, частину платежу, а суму пільги за них перерахує надавачу послуг АТ «Ощадбанк» (за наявності даних про номер мобільного телефону пільговик отримає інформаційне повідомлення від банку про проведені платежі).
Враховуючи, що відповідний механізм запроваджується вперше, через неточності в даних з технічних причин можуть бути випадки не нарахування окремим особам суми пільги за жовтень 2019 року.
У такому разі рекомендуємо звернутися до органу соціального захисту населення за місцем проживання для уточнення інформації. Сума пільги у такому випадку за жовтень буде донарахована в наступному місяці.
Новини за темою
Житлові субсидії на неопалювальний сезон будуть автоматично перепризначені: детальніше
5 травня 2022
Уряд вніс зміни до порядку призначення житлових субсидій. Зокрема, житлові субсидії на неопалювальний сезон з травня поточного року будуть перепризначені для всіх одержувачів, які отримували житлову субсидію в опалювальному періоді 2021/22 років, автоматично. Перепризначення буде здійснюватись на підставі інформації, наявної в органах соціального захисту населення з оновленням даних про доходи осіб від ПФУ та ДПС. Також призначатимуть субсидію і одержувачам, які отримали грошові валютні кошти від благодійних організацій або придбали для оплати лікування чи навчання. Зазначені зміни зміцнить захист права на отримання житлових субсидій та забезпечить їх безперебійне призначення, нарахування та виплату протягом неопалювального сезону 2022 року. Для отримувачів з регіонів, у яких тимчасово не працюють органи соціального захисту, встановлено спеціальний механізм визначення розміру житлових субсидій протягом неопалювального сезону. Їхній розмір визначатиметься на основі розміру субсидії або пільги за січень 2022 року з урахуванням фактичних даних 2021 року про співвідношення середнього розміру субсидій або пільг у січні та квітні, а також у січні та вересні, як найбільш показовому місяці неопалювального сезону. Варто зазначити, що одержувачам з регіонів, де ведуться бойові дії, субсидію буде призначено з початку сезону, незалежно від того, в якому місяці сезону вони звернулись за призначенням. Також зазначеній категорії субсидіантів дозволено не інформувати про обставини, які впливають на призначення та розмір субсидії протягом воєнного стану. Однак є обов’язок поінформувати про такі обставини протягом першого місяця після скасування воєнного стану. До слова, за підсумками опалювального періоду (жовтень 2021 року – квітень 2022 року) у Львівській області житлову субсидію одержували більше ніж 150 тисяч домогосподарств.
Верховна Рада підтримала виплату субсидій для книгарень і видачу сертифікатів на купівлю книжок
26 січня 2022
Книгарні отримуватимуть відшкодування з державного бюджету на оренду приміщень. Також українцям при народженні та отриманні паспорта у 14 років видаватимуть сертифікат на купівлю книг. Це передбачає законопроєкт №6287 про стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження, який Верховна Рада ухвалила у першому читанні 25 січня 2022 року. За це рішення проголосували 277 народних депутатів. «Результати програми «єПідтримка» доводять, що попит на книжки серед українців однозначно є. Тому очікуємо на позитивне голосування за законопроект і у другому читанні. Такі зміни створять можливість збільшити кількість книгарень в Україні», - прокоментував рішення парламенту Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. Державна субсидія на часткову компенсацію оренди надаватиметься щоквартально, починаючи з першого кварталу 2023 року. Отримати її зможуть книгарні, більш ніж 80 відсотків доходів яких приносить саме реалізація книжок. Заявка на оформлення субсидії буде подаватись до Українського інституту книги. Сертифікат на купівлю книг надаватиметься з 1 січня 2023 року при отриманні свідоцтва про народження, а також при отриманні паспорта громадянина України у 14 років. Сума - 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, сьогодні понад 700 грн. Сертифікат може бути використаний виключно для придбання книг державною мовою у розповсюджувача видавничої продукції. Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики
Десять організацій осіб з інвалідністю області отримали право на користування пільгами з оподаткування
23 грудня 2021
Відбулось засідання комісії з питань надання підприємствам та організаціям громадських організацій осіб з інвалідністю дозволу на право користування пільгами з оподаткування. Засідання провели під головуванням заступника голови облдержадміністрації Віталія Загайного. «Державна підтримка підприємств, які працевлаштовують людей з інвалідністю через пільги в оподаткуванні - це дієвий спосіб соціальної підтримки людей з інвалідністю. Ключові критерії при прийнятті рішення з надання пільги - це середній рівень заробітної плати та рівень видатків на заходи соціальної підтримки працівників підприємств», - заступник голови ЛОДА Віталій Загайний. На засіданні члени комісії розглядали питання надання дозволу на право користування пільгами з оподаткування десяти підприємствам Львівщини. З-поміж них: ПОГ «Біндер-клас» Львівської обласної громадської організації «Працюючі інваліди Львівщини». Підприємство «Версавія» товариства осіб з інвалідністю «Рок». Підприємство «Граніт» Львівської обласної організації Українського товариства глухих; Дрогобицьке підприємство осіб з інвалідністю «Діброва» громадської організації «Професійної медичної та соціальної реабілітації інвалідів»; Дрогобицького підприємства осіб з інвалідністю «Добробут» ГО «Професійної, медичної та соціальної реабілітації інвалідів»; Дрогобицьке меблеве підприємство «Карпати» Українського товариства глухих»; Реабілітаційно-комерційний центр «Орієнтир» ГО «Фонд реабілітації інвалідів України»; Навчально-виробниче підприємство «Рейтар-плюс» Львівського обласного фонду соцзахисту та реабілітації інвалідів Союзу організації осіб з інвалідністю; Підприємство «Санаторій «Східницькі Карпати»» ГО осіб з інвалідністю «Прометей»; Бродівське меблеве підприємство «Явір» УТОГ; У межах дискусії члени комісії ухвалили рішення надати дозвіл на пільгове оподаткування усім з вищезгаданих організацій. Одне підприємство отримало дозвіл на право користування пільгами з оподаткування на пів року. До слова, середньооблікова чисельність осіб з інвалідністю, які працюють на цих підприємствах за 9 місяців поточного року становить 137 людей. Упродовж 2021 року комісією надано 24 дозволи підприємствам та організаціям, заснованим громадськими організаціями осіб з інвалідністю, на право користування пільгами з оподаткування. Комісії проводять щоквартально.
Заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко закликав громадян не зволікати з оформленням субсидій
27 жовтня 2021
Заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко закликав громадян не зволікати з оформленням субсидій, адже традиційно на початку опалювального періоду при надходженні перших платіжок підвищується попит і збільшується кількість громадян, які звертаються з питань оформлення субсидії. Віталій Музиченко підкреслив, що, як і прогнозувалося, зберігається тенденція підвищення попиту на оформлення субсидій. Так, за останній тиждень до органів соціального захисту населення звернулося більше, ніж 50 тис. домогосподарств. Ця цифра дорівнює кількості звернень за місяць у неопалювальному сезоні. Заступник Міністра нагадав, що відповідно до діючого порядку призначення субсидій усі громадяни, які звернулися за її призначенням протягом двох місяців після початку опалювального періоду отримають субсидію з жовтня , тобто з початку опалювального періоду. Довідково Для отримання субсидії звернутися можна в один із зручних способів, які домогосподарства вибирають самостійно: - звернутися до представника територіальної громади або ЦНАПу, - звернутися до органу соціального захисту населення, - відправити документи через «Укрпошту», - онлайн на сайті Мінсоцполітики (потрібно мати електронні засоби ідентифікації).
Три громадські організації осіб з інвалідністю отримають право на користування пільгами з оподаткування
10 вересня 2021
Напередодні, відбулось засідання комісії з питань надання підприємствам та організаціям громадських організацій осіб з інвалідністю права на користування пільгами з оподаткування. Засідання провели під головуванням заступника голови облдержадміністрації Віталія Загайного. «Держава має готовий механізм, завдяки якому стимулює залучення людей з інвалідністю до праці через пільги з оподаткування для господарств, які працевлаштували більше ніж 50% людей з інвалідністю у своїх трудових колективах. Це реальна допомога приватного сектору та людям з інвалідністю», - заступник голови ЛОДА Віталій Загайний. На засіданні члени комісії розглядали питання надання дозволу на права користування пільгами з оподаткування чотирьом підприємствам Львівщини. З-поміж них: Львівське швейне підприємство «Силует» Львівського товариства глухих Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Українського товариства глухих»; Колективне підприємство «Палітурник» ГО «Товариства інвалідів праці Львівської області Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України»; ПОГ «Виробнича гільдія» ГО «Організація осіб з інвалідністю «Новий шлях Галичини»; ПОГ «Біндер-клас» Львівської обласної громадської організації «Працюючі інваліди Львівщини». У межах дискусії члени комісії ухвалили рішення надати дозвіл на пільгове оподаткування трьом з вищезгаданих організацій. До слова, загальна кількість працевлаштованих осіб з інвалідністю на цих підприємствах складає 65 людей.
У Міністерстві соцполітики України розповіли як рахуватимуть субсидії у випадку нового локдауну восени
4 серпня 2021
Уряд подовжить дію спеціальних соціальних нормативів при розрахунку субсидій для регіонів, які після 1 жовтня опиняться у «червоній» зоні. Про це повідомили у Міністерстві соціальної політики. Збільшені соціальні норми для розрахунку субсидії на окремі види послуг, які були запроваджені весною минулого року, будуть збережені також в наступному опалювальному сезоні. «Навесні 2020 року, коли країна закрилася на карантин, були збільшені на 50 відсотків нормативи на житлово-комунальні послуги, зокрема, на електроенергію, газ для приготування їжі, підігрів води, адже люди знаходилися вдома, відповідно, витрачали більше цих ресурсів, а їхні доходи при цьому знизились», – зазначила Міністр соціальної політики України Марина Лазебна. За її словами, попри те, що зараз вся Україна знаходиться у «зеленій зоні», а доходи людей почали зростати, Уряд передбачив продовження дії цього компенсаторного заходу для тих регіонів, які з початком опалювального сезону опиняться у «червоній зоні» у випадку нової хвилі коронавірусу. «Ми добре розуміємо, що епідемія коронавірусу не завершилась, по всьому світу йдуть нові спалахи. І у випадку чергової хвилі мешканці регіонів, які опиняться у «червоній зоні», автоматично отримають підтримку від держави у вигляді збільшення соціальних нормативів при наданні житлових субсидій», – підкреслила Міністр.
Уряд конкретизував зміни в умовах призначення житлових субсидій
19 травня 2021
Сьогодні Уряд прийняв рішення щодо уточнення змін в умовах призначення житлових субсидій, запропонованих Міністерством соціальної політики. Постанова Кабінету Міністрів дозволить призначити субсидію на наступний період для понад 2,5 млн домогосподарств автоматично, без особистого звернення. І тільки 15 % домогосподарств необхідно буде оновити документи для її отримання (близько 460 тис. домогосподарств). Рішенням Уряду передбачено: 1. Не враховувати доходи від розміщення депозитів, оскільки банківські установи подають звіт до ДФС загальною сумою, і наразі відсутня персоніфікована інформація про доходи фізичних осіб від розміщення депозитів. 2. Збільшити до 100 тис. грн суму коштів на депозитному рахунку, перевищення якої позбавляє громадян права на отримання житлової субсидії (наразі це 25 прожиткових мінімумів, або 56 750 гривень). 3. Не враховувати житлові приміщення, які перебувають у спільній частковій або сумісній власності (переважно це приватизація житла), а також ті, які знаходяться в сільській місцевості (в основному це спадщина). Домогосподарствам, у яких відсутні критерії, за яких житлова субсидія не призначається, передбачено автоматичне перепризначення субсидії. Рішення про призначення житлових субсидій таким домогосподарствам в автоматичному режимі прийматиметься органами соціального захисту населення на підставі інформації Мінфіну за результатами проведеної верифікації даних щодо одержувачів житлових субсидій (наявність у власності житлових приміщень, транспортних засобів, депозитних рахунків та інше). Таким чином, призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, буде проводитися без звернень громадян, крім домогосподарств, яким житлова субсидія: - надавалася у грошовій безготівковій формі (необхідно отримати дані для виплати коштів у готівковій формі); була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень; внутрішньо переміщені особи) (необхідно підтвердити місце фактичного проживання); - була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації (необхідно актуалізувати відомості щодо непроживання окремих осіб за місцем реєстрації). «Програма житлових субсидій – це адресна підтримка громадян, які не мають можливості оплатити комунальні послуги, а не підтримка тих, хто приховує свій майновий і матеріальний стан, і як правило, має тіньові доходи, не сплачуючи податки. Тому всі ці зміни про справедливість, адже фінансування призначених субсидій відбувається за рахунок коштів державного бюджету, тобто добросовісних платників податків», - зазначила на засіданні Уряду Міністр соціальної політики Марина Лазебна. Постановою передбачається застосування її норм з 1 травня 2021 року.
Львівщина отримала кошти на виплату соцдопомог, пільг та субсидій
23 квітня 2021
В область надійшли кошти на виплату державних соціальних допомог, а також на виплату пільг та житлових субсидій у грошовій формі. Як повідомляють у департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації, впродовж цього тижня в область з державного бюджету надійшли кошти для проведення наступних виплат: пільги і житлові субсидії громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі - 174,524 млн. грн.; деякі види допомог, компенсацій, грошового забезпечення та оплата послуг окремим категоріям населення - 28, 133 млн. грн.; соціальні стипендії студентам (курсантам) закладів фахової передвищої та вищої освіти - близько 5 млн. грн.; щомісячна адресна допомога внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг - 3,1 млн. грн.; матеріальна допомога військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби - 11,345 тис. грн. Загалом для проведення вищезазначених виплат на Львівщину впродовж звітного періоду скеровано близько 210, 718 млн. грн.
Львівщина отримала кошти на виплату соцдопомог, пільг та субсидій
23 квітня 2021
В область надійшли кошти на виплату державних соціальних допомог, а також на виплату пільг та житлових субсидій у грошовій формі. Як повідомляють у департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації, впродовж цього тижня в область з державного бюджету надійшли кошти для проведення наступних виплат: пільги і житлові субсидії громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі - 174,524 млн. грн.; деякі види допомог, компенсацій, грошового забезпечення та оплата послуг окремим категоріям населення - 28, 133 млн. грн.; соціальні стипендії студентам (курсантам) закладів фахової передвищої та вищої освіти - близько 5 млн. грн.; щомісячна адресна допомога внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг - 3,1 млн. грн.; матеріальна допомога військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби - 11,345 тис. грн. Загалом для проведення вищезазначених виплат на Львівщину впродовж звітного періоду скеровано близько 210, 718 млн. грн.
На Львівщину надійшли кошти для виплати пільг і субсидій за січень
2 лютого 2021
Вчора на Львівщину надійшло 383 мільйони гривень для виплати пільг і субсидій за січень. Вже найближчим часом ці кошти будуть зараховані на рахунки мешканцям. «В області налічується майже 140 тисяч домогосподарств, які користуються субсидією та понад 31 тисяча пільговиків, що отримують ці виплати в готівковій формі (ще близько 80 тисяч пільговиків продовжують користуватися безготівковою формою, тобто суми їхніх коштів напряму зараховуються постачальникам послуг», - розповів в.о. директора департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Віктор Степанюк. Він також нагадав, що за оформленням субсидії можна звернутися: особисто до посадової особи територіальної громади, ЦНАПу а також органу соціального захисту населення у містах обласного значення; дистанційно через веб-сайт Мінсоцполітики; заповнивши заяву і декларацію і відправивши її поштою до органу соціального захисту населення. Всю корисну інформацію про можливість оформлення субсидій та зразки необхідних для заповнення документів можна знайти за посиланням.
Як оформити житлову субсидію онлайн
18 січня 2021
Особи, які раніше не користувалися субсидіями, сьогодні мають можливість подати відповідну заявку онлайн. Зробити це можна на сайті Міністерства соціальної політики. Покрокова інструкція є за посиланням. Подати заявку на оформлення субсидії також можна, звернувшись особисто до посадової особи територіальної громади, ЦНАПу чи органу соціального захисту населення у містах обласного значення. Або заповнивши заяву і декларацію та відправивши їх поштою до органу соціального захисту населення. «Уряд прагне зробити державні послуги максимально доступними для кожного українця, тож постійно працює над спрощенням цієї процедури. Зокрема було полегшено оформлення субсидії для осіб, які отримують допомогу по частковому безробіттю у зв’язку із запровадженням карантину», - зазначає прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Також із березня 2020 року діє автоматичне перепризначення субсидії на наступні періоди. І на цей опалювальний сезон субсидію в автоматичному режимі було перепризначено для понад 2,7 млн домогосподарств. Крім того, минулого місяця ми ухвалили кілька рішень, які значно розширили коло отримувачів субсидії.
Майже 150 тисяч домогосподарств на Львівщині отримують субсидії
12 січня 2021
У Львівській області житлову субсидію одержують 149 340 домогосподарств – це дані станом на 31 грудня 2020 року. Всього в Україні субсидії отримує понад 3,1 млн домогосподарств, при цьому середній розмір нарахувань їм за місяць становить близько 1633 грн. Розмір обов’язкової частини платежу за послуги для кожної сім’ї визначається індивідуально за єдиною формулою і залежить виключно від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу. Такий підхід забезпечує принцип соціальної справедливості – що менші доходи домогосподарства, то меншим є відсоток обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги. У грудні 2020 року Уряд прийняв кілька рішень щодо спрощення порядку надання житлових субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, зокрема: надано можливість отримувати житлову субсидію домогосподарствам, у складі яких є особи, що офіційно працюють за кордоном у країнах, з якими Україною не укладено договорів про соціальне забезпечення, або перебувають за кордоном у період догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку; надано право на отримання житлової субсидії на загальних підставах особам, які набули право власності на житло протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії, зокрема, шляхом успадкування, та особам, які не мають доходів і відповідно до законодавства звільнені від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (до того житлова субсидія їм могла призначатися лише за рішенням комісії); при встановленні права осіб на отримання житлової субсидії урахування перевищення граничної величини відбуватиметься не за показниками опалюваної площі житлового приміщення, а його загальної площі, ‒ це дасть змогу автоматизувати процес отримання даних з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, оскільки в базах даних державних органів влади немає інформації про розміри опалюваної площі приміщень; розширено перелік каналів інформаційної взаємодії між АТ ,,Ощадбанк” та одержувачами пільг і житлових субсидій шляхом використання месенджерів. Крім того, рішенням Уряду врегульовано питання призначення житлових субсидій в частині спрощення оформлення субсидії для осіб, які отримують допомогу по частковому безробіттю у зв’язку із запровадженням карантину. Також, ще з березня 2020 року у зв’язку із встановленням карантину діє норма щодо автоматичного перепризначення субсидії на наступні періоди без звернення громадян. На період встановленого карантину запроваджено спрощену процедуру оформлення субсидії для громадян, які втратили роботу і зареєструвалися в центрах зайнятості, а розрахунок розміру субсидії до кінця дії карантину здійснюється на збільшені на 50% соціальні норми споживання окремих послуг (газ для приготування їжі та підігріву води, електроенергія, водопостачання). Ті домогосподарства, які раніше не користувались субсидіями, але при зростанні витрат на комуналку їм складно оплачувати ЖКП, можуть звернутися за оформленням субсидії: особисто до посадової особи територіальної громади, ЦНАПу а також органу соціального захисту населення у містах обласного значення; дистанційно через веб-сайт Мінсоцполітики; заповнивши заяву і декларацію і відправивши її поштою до органу соціального захисту населення. Призначення житлової субсидії та інформування заявника про результати розгляду документів відбувається у термін до 10 днів або до 30 днів у виключних випадках - якщо це потребує складання акту обстеження матеріально-побутових умов проживання сім’ї та прийняття відповідного рішення комісією при місцевих органах влади. Крім цього, майже 1,8 млн сімей в Україні користується пільгами при оплаті житлово-комунальних послуг і мають знижку від 25 до 100 відсотків залежно від категорії пільговика (особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники бойових дій, учасники війни, чорнобильці, діти війни тощо).