Верховна Рада підтримала виплату субсидій для книгарень і видачу сертифікатів на купівлю книжок
Книгарні отримуватимуть відшкодування з державного бюджету на оренду приміщень. Також українцям при народженні та отриманні паспорта у 14 років видаватимуть сертифікат на купівлю книг.
Це передбачає законопроєкт №6287 про стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження, який Верховна Рада ухвалила у першому читанні 25 січня 2022 року. За це рішення проголосували 277 народних депутатів.
«Результати програми «єПідтримка» доводять, що попит на книжки серед українців однозначно є. Тому очікуємо на позитивне голосування за законопроект і у другому читанні. Такі зміни створять можливість збільшити кількість книгарень в Україні», - прокоментував рішення парламенту Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
Державна субсидія на часткову компенсацію оренди надаватиметься щоквартально, починаючи з першого кварталу 2023 року. Отримати її зможуть книгарні, більш ніж 80 відсотків доходів яких приносить саме реалізація книжок. Заявка на оформлення субсидії буде подаватись до Українського інституту книги.
Сертифікат на купівлю книг надаватиметься з 1 січня 2023 року при отриманні свідоцтва про народження, а також при отриманні паспорта громадянина України у 14 років. Сума - 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, сьогодні понад 700 грн. Сертифікат може бути використаний виключно для придбання книг державною мовою у розповсюджувача видавничої продукції.
Новини за темою
Підрядник отримав сертифікат на введення в експлуатацію дороги Дроговиж - Дубина
5 травня 2022
Державна інспекція архітектури та містобудування України (ДІАМ) видала сертифікати для введення в експлуатацію відремонтованих доріг. Як роз’яснили в департаменті дорожнього господарства, після завершення капітального ремонту автомобільної дороги згідно з чинним законодавством необхідно здійснити процедуру введення її в експлуатацію. Для цього Державна інспекція архітектури та містобудування України (ДІАМ) за результатами перевірки видає сертифікат, що засвідчує відповідність закінченого будівництвом об'єкта проектній документації та підтверджує його готовність до експлуатації. Відтак, на цьому тижні ДІАМ видали такий сертифікат для експлуатації автодороги Дроговиж - Дубина, якою здійснюють доїзд на озеро Задорожнє, що у Стрийському районі Львівської області. З цього моменту гарантійний термін експлуатації капітально відремонтованих доріг згідно з договором підряду становить 10 років - на земляне полотно та 8 років - на основу дорожнього одягу. Також за період від грудня 2021 року по квітень цього року ДІАМ видала сертифікати готовності до експлуатації таких об'єктів на території області: – автомобільної дороги загального користування місцевого значення Хильчиці - Ясенівці Золочівського району. Ця дорога є об’їзною Золочева та відіграє важливу логістичну складову для транспортної інфраструктури Золочівського району; – моста на автомобільній дорозі загального користування місцевого значення Судова Вишня - Комарно, Яворівського району Львівської області. Цей міст перебував в аварійному стані і створював загрозу життю людей; – вул. Шкільна (від буд. №1 до буд. № 44) в с. Викоти Самбірського району Львівської області. Дорогу капітально відремонтували задля безпечного руху мешканців села та учнів до школи у с. Викоти. «На цьому робота ЛОВА не зупиняється, продовжуємо підготовку документації для подальшого введення в експлуатацію відремонтованих автомобільних доріг в області». – Наголосив заступник директора департаменту дорожнього господарства Микола Одиноцький.
Житлові субсидії на неопалювальний сезон будуть автоматично перепризначені: детальніше
5 травня 2022
Уряд вніс зміни до порядку призначення житлових субсидій. Зокрема, житлові субсидії на неопалювальний сезон з травня поточного року будуть перепризначені для всіх одержувачів, які отримували житлову субсидію в опалювальному періоді 2021/22 років, автоматично. Перепризначення буде здійснюватись на підставі інформації, наявної в органах соціального захисту населення з оновленням даних про доходи осіб від ПФУ та ДПС. Також призначатимуть субсидію і одержувачам, які отримали грошові валютні кошти від благодійних організацій або придбали для оплати лікування чи навчання. Зазначені зміни зміцнить захист права на отримання житлових субсидій та забезпечить їх безперебійне призначення, нарахування та виплату протягом неопалювального сезону 2022 року. Для отримувачів з регіонів, у яких тимчасово не працюють органи соціального захисту, встановлено спеціальний механізм визначення розміру житлових субсидій протягом неопалювального сезону. Їхній розмір визначатиметься на основі розміру субсидії або пільги за січень 2022 року з урахуванням фактичних даних 2021 року про співвідношення середнього розміру субсидій або пільг у січні та квітні, а також у січні та вересні, як найбільш показовому місяці неопалювального сезону. Варто зазначити, що одержувачам з регіонів, де ведуться бойові дії, субсидію буде призначено з початку сезону, незалежно від того, в якому місяці сезону вони звернулись за призначенням. Також зазначеній категорії субсидіантів дозволено не інформувати про обставини, які впливають на призначення та розмір субсидії протягом воєнного стану. Однак є обов’язок поінформувати про такі обставини протягом першого місяця після скасування воєнного стану. До слова, за підсумками опалювального періоду (жовтень 2021 року – квітень 2022 року) у Львівській області житлову субсидію одержували більше ніж 150 тисяч домогосподарств.
COVID-сертифікат у Дії відображатиметься 1,5 року від дати щеплення
8 квітня 2022
Із 5 квітня COVID-сертифікати в Дії мають новий термін відображення. Міністерство охорони здоров’я разом з Міністерством цифрової трансформації та НСЗУ ухвалили рішення не видаляти з Дії цифровий сертифікат про вакцинацію проти СOVID-19 протягом 545 днів від дати щеплення. “Російське вторгнення змусило понад 3 млн жінок та дітей залишити рідну землю і виїхати за кордон. У багатьох країнах, де зараз знаходяться наші громадяни, діють карантинні обмеження, щоб полегшити процедуру підтвердження вакцинації українців від COVID-19, ми вирішили продовжити відображення сертифікатів в Дії. Це дозволить українцям пред'явити цифровий документ про отриману в Україні вакцинацію від коронавірусної хвороби та отримати наступну потрібну дозу чи мати менші карантинні обмеження, ніж невакциновані особи в країні перебування”, - прокоментувала рішення заступник Міністра з питань цифрового розвитку Марія Карчевич. Слід зауважити, що термін відображення змінено у всіх видах сертифікатів, який підтверджує вакцинальний статус особи: “жовтий” COVID-сертифікат, який підтверджує 1 дозу щеплення проти коронавірусної хвороби; “зелений” COVID-сертифікат, який підтверджує 2 дози щеплення проти коронавірусної хвороби; “бустерний” COVID-сертифікат, який підтверджує 3 дози щеплення проти коронавірусної хвороби. З важливого, сертифікат не оновить нову кінцеву дату автоматично, для цього потрібно повторно надіслати запит у застосунку або на поралі Дії. Так само як ви генерували свій нинішній сертифікат. Нагадаємо, український COVID-сертифікат визнаний країнами-членами Довірчої мережі ЄС, до складу якої входить понад 60 країн світу, серед яких є, зокрема, Польща, Румунія, Словаччина, Німеччина, Італія, Іспанія, Швеція та інші країни (повний перелік країн-учасниць мережі можна знайти тут). Відтак з українським цифровим документом можна уникати карантинних обмежень в іноземних країнах. Водночас слід попередити, що правила використання сертифікатів визначаються кожною країною окремо та можуть суттєво відрізнятися. Тож, важливо ознайомитися з цими правилами в країні перебування. В Україні ж правила використання та терміни дії COVID-сертифікатів залишилися незмінними: 30 діб для сертифікатів про першу дозу щеплення проти COVID-19 (для дводозних вакцин); 270 діб для сертифікатів про другу та ревакцинальну дозу (для дводозних вакцин). Також для пред’явлення сертифіката закордоном можна використовувати як сам QR-код у додатку Дія чи скріншот сертифіката з мобільного застосунку Дія, PDF-документ сертифіката, роздрукований з порталу Дія, чи будь-який інший мобільний додаток-гаманець, який може зберігати сертифікат. Будь-який із обраних варіантів буде валідним для QR-сканера, який перевіряє справжність сертифіката.
Які дані після щеплення бустерною дозою мають бути в ЕСОЗ, щоб згенерувався COVID-сертифікат: роз'яснення МОЗ
7 лютого 2022
Частина питань із завантаженням COVID-сертифікатів пов’язана з невірно внесеними даними про щеплення в електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ). Це зазначила заступниця міністра охорони здоров'я Марія Карчевич. «Ми бачимо деякі труднощі, пов’язані з тим, як вносяться дані. Попри те, що після старту вакцинальної кампанії з бустерного щеплення ми розробили інструкції для медичних працівників, які працюють з системою, та надіслали в усі заклади охорони здоров’я. Однак, можливо, не усім закладам ця інформація надійшла або не всі лікарі з нею встигли ознайомитися», – заявила заступниця міністра. Марія Карчевич нагадала, що для правильно сформованого COVID-сертифіката на підставі бустерної дози потрібно, щоб в ЕСОЗ були коректно внесені вірно такі дані: кількість і порядковий номер вакцини зазначається: «1/1» причина вакцинації: «щеплення за станом здоров’я (планово)» етап вакцинації: «бустерна доза» Також нагадуємо, що на сайті Академії НСЗУ є розроблений новий навчальний матеріал, присвячений внесенню даних після щеплення бустерною дозою. Насамкінець, заступниця міністра зауважила, що пацієнтам також важливо знати цю інформацію, аби разом з лікарем мати можливість звірити коректність введення даних після щеплення.
У Дії з’явився COVID-сертифікат для щеплених бустерною дозою
1 лютого 2022
Відсьогодні усі, хто отримав бустерну дозу щеплення від COVID-19, можуть завантажити новий COVID-сертифікат. Міністерство охорони здоров’я разом з Міністерством цифрової трансформації запустило технічний функціонал для нових цифрових документів про щеплення. Щоб отримати сертифікат, достатньо надіслати запит на порталі чи в застосунку «Дія». Зробити це можна одразу в перший день введення дози вакцини проти COVID-19, щойно медики введуть дані про вакцинацію до ЕСОЗ. Термін дії такого документа складатиме 270 днів, як і в усіх країнах ЄС. “Як і обіцяли, всі, хто отримав бустерну дозу щеплення від COVID-19 можуть завантажити новий COVID-сертифікат. Наразі понад 350 тисяч українців посилили свій захист та вже отримали бустерну дозу антиковідної вакцини. Принаймні 1 дозою вже вакциновано половина дорослого населення. Більше 47% отримали повний базовий курс вакцинації, а саме 2 дози. Збільшення відсотку вакцинованих українців, дозволить нам з більшою впевненістю дивитися у майбутнє”, - заявив міністр Віктор Ляшко. Новим цифровим документом можна користуватися як всередині країни під час введення карантинних обмежень, так і за кордоном. Зокрема, український COVID-сертифікат після бустерної дози буде чинним в Україні з дня вакцинації, а в країнах, які входять до Довірчої мережі, — з 14 дня від дати щеплення. Сертифікат генерується за умови будь-якої з дозволених схем поєднання вакцин, визнаних в Україні. Зауважимо, для бустерної дози Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) рекомендує надавати перевагу м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty, незалежно від того, якою вакциною раніше був проведений повний цикл вакцинації. Слід зазначити, що окрім COVID-сертифіката, українці, які отримали бустер, зможуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Медичний документ видається за місцем щеплення чи в сімейного лікаря, та в ньому мають бути перелічені усі дози вакцинації проти COVID-19 відповідно до вимог. Цей документ, як і COVID-сертифікат, буде чинним 270 днів, рахуючи від дати останнього щеплення проти COVID-19. Окрім того, нагадаємо, два тижні тому Уряд, вслід за рішенням ЄС, скоротив термін дії «зелених» COVID-сертифікатів. Їхній термін дії замість 365 днів тепер складає 270 днів. Щоб новий термін сертифіката коректно відображався у додатку «Дія», слід згенерувати свій документ повторно. Це важливо зробити, оскільки після того, як сплине 270 днів від останньої дози повної вакцинації, документ втратить чинність.
Мінцифри: Розпочато бета-тестування COVID-сертифікатів на підставі ПЛР-тестів у Дії
2 листопада 2021
Відсьогодні Мінцифри спільно з МОЗ та НСЗУ запускає бета-тестування COVID-сертифікатів на підставі ПЛР-тестів у застосунку Дія. За посиланням ви можете зареєструватися на тестування з метою отримання сертифіката. Сертифікат діятиме 72 години з моменту здачі аналізу. Про це інформує Кабмін. Наразі протестувати можна ПЛР-тести з трьох лабораторій — ДІЛА, Ескулаб, Смартлаб та Дніпролаб. Мінцифри спільно з МОЗ та НСЗУ активно працює над підключенням інших лабораторій до Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ). Згодом вони відображатимуться в застосунку. Інші лабораторії поступово долучатимуться до бета-тестування. Як генерується сертифікат: Згенерувати його можна так само, як і COVID-сертифікат про вакцинацію. Після оновлення застосунку в PlayMarket, AppStore або AppGallery в Дії треба натиснути "Послуги", вибрати пункт "COVID-сертифікати" та натиснути "Згенерувати сертифікат". Далі треба надати згоду на отримання даних з Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) до Дії — і все. Дані підтягнуться автоматично. Сертифікат з’явиться поруч із вашими іншими цифровими документами в застосунку. Процес займає кілька хвилин. Усе дуже швидко та зручно. Наразі в застосунку Дія також доступні: міжнародний, “жовтий” та “зелений” внутрішні COVID-сертифікати про вакцинацію. “Жовтий” сертифікат можна отримати після однієї дози вакцини. Він діє 120 днів. А міжнародний та “зелений” діють 365 днів. Українські COVID-сертифікати у Дії офіційно визнані у ЄС, тому українці можуть вільно з ними подорожувати. Уже понад 900 тисяч українців отримали свої міжнародні COVID-сертифікати про вакцинацію. І тисячі скористалися ними у країнах ЄС. А завдяки запровадженню COVID-сертифіката на підставі ПЛР-тесту ще більше українців зможуть подорожувати. Також рекомендуємо перевіряти офіційний перелік країн, в які можна потрапити за допомогою COVID-сертифікатів, та актуальний режим в’їзду й транзиту в різні країни світу на інтерактивній онлайн-мапі Міністерства закордонних справ України
МОЗ: Українці, щеплені від COVID-19 за кордоном, можуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію у свого сімейного лікаря
2 листопада 2021
Українці, які були щеплені від COVID-19 за кордоном, можуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію у свого сімейного лікаря. Що потрібно зробити для отримання такого документу? - Зверніться до сімейного лікаря або в будь-який пункт щеплення; - пред’явіть лікарю офіційно завірену довідку, яка підтверджує факт отримання 1-єї чи 2-х доз вакцини, зроблених за межами України; - на підставі цієї довідки лікар внесе медичний запис до електронної системи охорони здоров’я (з позначкою про дані, внесені на основі вторинного джерела); - лікар роздрукує паперове Міжнародне свідоцтво про вакцинацію (якщо було зроблено два щеплення). Важливо, що за відсутності документу, який підтверджує факт вакцинації за кордоном, лікар не зможе внести дані до електронної системи охорони здоров’я. Відтак видати Міжнародне свідоцтво також буде неможливо. Також МОЗ інформує, що згенерувати цифровий COVID-сертифікат у "Дії", вакциновані за кордоном українці поки що не зможуть. Оскільки, дані внесені в ЕСОЗ з вторинного джерела не вважаються довіреними.
Заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко закликав громадян не зволікати з оформленням субсидій
27 жовтня 2021
Заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко закликав громадян не зволікати з оформленням субсидій, адже традиційно на початку опалювального періоду при надходженні перших платіжок підвищується попит і збільшується кількість громадян, які звертаються з питань оформлення субсидії. Віталій Музиченко підкреслив, що, як і прогнозувалося, зберігається тенденція підвищення попиту на оформлення субсидій. Так, за останній тиждень до органів соціального захисту населення звернулося більше, ніж 50 тис. домогосподарств. Ця цифра дорівнює кількості звернень за місяць у неопалювальному сезоні. Заступник Міністра нагадав, що відповідно до діючого порядку призначення субсидій усі громадяни, які звернулися за її призначенням протягом двох місяців після початку опалювального періоду отримають субсидію з жовтня , тобто з початку опалювального періоду. Довідково Для отримання субсидії звернутися можна в один із зручних способів, які домогосподарства вибирають самостійно: - звернутися до представника територіальної громади або ЦНАПу, - звернутися до органу соціального захисту населення, - відправити документи через «Укрпошту», - онлайн на сайті Мінсоцполітики (потрібно мати електронні засоби ідентифікації).
МОЗ та Мінцифра запускають “жовті” внутрішні COVID-сертифікати в Дії на iOS
24 вересня 2021
Від сьогодні внутрішні “жовті” COVID-сертифікати можна згенерувати в застосунку Дія для користувачів iOS. Для користувачів Android ця опція буде доступна згодом, очікується підтвердження від Google Play. “Жовтий” сертифікат можна отримати наступного дня після першої дози вакцинації дводозною вакциною. Він діятиме 120 днів. “Нові карантинні правила — це можливість стримувати поширення коронавірусної хвороби та зберігати економічну активність країни. Сьогодні Уряд забезпечив вільний доступ до вакцини. Усі, хто хоче вакцинуватись від COVID-19, можуть це зробити. Понад 11 млн доз вакцин різних виробників є в наявності. Головне — це прийти до пункту щеплення, вакцинуватись і отримати захист”, — зазначив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. “Україна перейшла в “жовту” зону епідемічної небезпеки 23 вересня, але завдяки впровадженню “жовтих” внутрішніх COVID-сертифікатів бізнес та навчальні заклади зможуть продовжити роботу. Це зараз нормальна практика в країнах ЄС. Робимо усе, щоб під час карантинних обмежень бізнес працював, а українці могли надалі жити, як і раніше”, — зазначив Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Також у застосунку Дія можна згенерувати внутрішній “зелений” сертифікат, який дійсний 365 днів від дня останньої дози повної вакцинації. COVID-сертифікати матимуть кольорові відмітки лише в цифровому форматі. Друкувати їх на папері відповідного кольору не потрібно. Дозволяється проведення масових заходів, якщо не менше як 80% організаторів таких заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть “жовтий” чи “зелений” COVID-сертифікат. За власником залишається рішення, чи надавати послуги лише вакцинованим клієнтам, чи дотримуватись усіх карантинних обмежень. Школи та університети також працюватимуть за умов жовтого рівня епіднебезпеки, якщо не менше 80% працівників мають “жовті” чи “зелені” COVID-сертифікати. Як згенерувати COVID-сертифікат? Сертифікат можна згенерувати в декілька кліків. Для цього треба оновити застосунок в AppStore. Потім у застосунку Дія потрібно натиснути "Послуги", вибрати пункт "COVID-сертифікати" та натиснути "Отримати сертифікат". Далі Дія.Підписом підписати згоду на отримання даних з Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) до Дії — і все. Дані про вакцинацію підтягнуться автоматично. Сертифікат з’явиться поруч із вашими іншими цифровими документами в застосунку. Проєкт реалізований Мінцифрою спільно з МОЗ України, НСЗУ та за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні, проєкту EU4DigitalUA і Програми EGAP, що виконується Фондом “Східна Європа” та фінансується Швейцарією.
У Міністерстві соцполітики України розповіли як рахуватимуть субсидії у випадку нового локдауну восени
4 серпня 2021
Уряд подовжить дію спеціальних соціальних нормативів при розрахунку субсидій для регіонів, які після 1 жовтня опиняться у «червоній» зоні. Про це повідомили у Міністерстві соціальної політики. Збільшені соціальні норми для розрахунку субсидії на окремі види послуг, які були запроваджені весною минулого року, будуть збережені також в наступному опалювальному сезоні. «Навесні 2020 року, коли країна закрилася на карантин, були збільшені на 50 відсотків нормативи на житлово-комунальні послуги, зокрема, на електроенергію, газ для приготування їжі, підігрів води, адже люди знаходилися вдома, відповідно, витрачали більше цих ресурсів, а їхні доходи при цьому знизились», – зазначила Міністр соціальної політики України Марина Лазебна. За її словами, попри те, що зараз вся Україна знаходиться у «зеленій зоні», а доходи людей почали зростати, Уряд передбачив продовження дії цього компенсаторного заходу для тих регіонів, які з початком опалювального сезону опиняться у «червоній зоні» у випадку нової хвилі коронавірусу. «Ми добре розуміємо, що епідемія коронавірусу не завершилась, по всьому світу йдуть нові спалахи. І у випадку чергової хвилі мешканці регіонів, які опиняться у «червоній зоні», автоматично отримають підтримку від держави у вигляді збільшення соціальних нормативів при наданні житлових субсидій», – підкреслила Міністр.
Учасники першого в Україні навчального курсу «Фахівець (чиня) CivicLab» отримали сертифікати
18 Червня 2021
На Львівщині завершився перший в Україні сертифікаційний навчальний курс «Фахівець (чиня) CivicLab». Захід організувала Львівська облдержадміністрація спільно з Офісом Ради Європи у рамках проєкту «Зміцнення громадської думки у демократичному процесі прийняття рішень в Україні». Серед учасників тренінгу – представники Львівської ОДА, Львівської ОР, районних держадміністрацій та територіальних громад. Навчальний курс містив кілька сесій і сьогодні учасники вже отримали сертифікати – відзнаки «Фахівець(чиня) методики CivicLab». «Радий вітати учасників заходу, приємно, що ви не зупиняєтесь на досягнутому, а прагнете вдосконалюватися з кожним днем вивчаючи нові інструменти залучення громадськості до формування та реалізації регіональної політики. Впевнений, що імплементація в роботу цифрової методики CivicLab - це один з кроків до діджиталізації, який неодмінно стане вашим помічником і допоможе налагодити конструктивний ефективний діалог та взаємодію між органами влади і громадськістю. Дякую нашим партнерам Офісу Ради Європи в Україні за постійну співпрацю та ініціативу у впровадженні новітніх комунікаційних платформ, що допомагає нам завжди йти в ногу з часом. Переконаний, що це не останній наш захід і ми завжди відкриті до нових пропозицій, які сприятимуть розвитку громадянського суспільства на Львівщині», - наголосив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Зазначимо, Львівська обласна державна адміністрація перша в Україні затвердила розпорядження «Про впровадження електронної цифрової методики «CivicLab», яка допомагає напрацювати, аналізувати та прогнозувати варіанти рішень під час проведення консультацій з громадськістю. CivicLab сприятиме зниженню конфліктних ситуацій в суспільстві, що виникають внаслідок одноосібного ухвалення та формального впровадження рішень органами влади без врахування думки громади. А це, своєю чергою, дозволить підвищити рівень довіри суспільства до органів влади, щоб формувати активну громаду, яка нестиме відповідальність за свої рішення. Методика CivicLab є інноваційною. Основним завданням є захист прав і свобод громадян на участь в процесі ухвалення ефективних управлінських рішень. Цей проєкт розробили задля сталого розвитку громад.
Уряд конкретизував зміни в умовах призначення житлових субсидій
19 травня 2021
Сьогодні Уряд прийняв рішення щодо уточнення змін в умовах призначення житлових субсидій, запропонованих Міністерством соціальної політики. Постанова Кабінету Міністрів дозволить призначити субсидію на наступний період для понад 2,5 млн домогосподарств автоматично, без особистого звернення. І тільки 15 % домогосподарств необхідно буде оновити документи для її отримання (близько 460 тис. домогосподарств). Рішенням Уряду передбачено: 1. Не враховувати доходи від розміщення депозитів, оскільки банківські установи подають звіт до ДФС загальною сумою, і наразі відсутня персоніфікована інформація про доходи фізичних осіб від розміщення депозитів. 2. Збільшити до 100 тис. грн суму коштів на депозитному рахунку, перевищення якої позбавляє громадян права на отримання житлової субсидії (наразі це 25 прожиткових мінімумів, або 56 750 гривень). 3. Не враховувати житлові приміщення, які перебувають у спільній частковій або сумісній власності (переважно це приватизація житла), а також ті, які знаходяться в сільській місцевості (в основному це спадщина). Домогосподарствам, у яких відсутні критерії, за яких житлова субсидія не призначається, передбачено автоматичне перепризначення субсидії. Рішення про призначення житлових субсидій таким домогосподарствам в автоматичному режимі прийматиметься органами соціального захисту населення на підставі інформації Мінфіну за результатами проведеної верифікації даних щодо одержувачів житлових субсидій (наявність у власності житлових приміщень, транспортних засобів, депозитних рахунків та інше). Таким чином, призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, буде проводитися без звернень громадян, крім домогосподарств, яким житлова субсидія: - надавалася у грошовій безготівковій формі (необхідно отримати дані для виплати коштів у готівковій формі); була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень; внутрішньо переміщені особи) (необхідно підтвердити місце фактичного проживання); - була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації (необхідно актуалізувати відомості щодо непроживання окремих осіб за місцем реєстрації). «Програма житлових субсидій – це адресна підтримка громадян, які не мають можливості оплатити комунальні послуги, а не підтримка тих, хто приховує свій майновий і матеріальний стан, і як правило, має тіньові доходи, не сплачуючи податки. Тому всі ці зміни про справедливість, адже фінансування призначених субсидій відбувається за рахунок коштів державного бюджету, тобто добросовісних платників податків», - зазначила на засіданні Уряду Міністр соціальної політики Марина Лазебна. Постановою передбачається застосування її норм з 1 травня 2021 року.