Мешканців Львівщини запрошують до відзначення Дня Гідності та Свободи
У четвер, 21 листопада, у Львові відбудуться урочистості з нагоди Дня Гідності та Свободи і шостої річниці початку Революції Гідності.
Розпочнуться урочистості покладанням квітів та запалення лампадок на могилах борців за незалежність України.
«У День Гідності ми запрошуємо разом помолитися за Героїв Небесної Сотні на Личаківський цвинтар, а біля пам’ятника Шевченку згадаємо події шестирічної давнини та вшануємо героїв, адже це буде для них найкращою подякою», - наголосила керівник апарату Львівської облдержадміністрації Маріанна Вільшинська.
Окрім того, відбудеться відкриття виставки-флешмобу «Принеси фото з Майдану» на площі перед колишнім кінотеатром «Дзвін». Детальна програма відзначення Дня Гідності та Свободи тут.
Також мешканців Львівщини запрошують 23 листопада о 15:45 на площу перед пам’ятником Шевченку до вшанування жертв Голодомору, що відбувається щороку у четверту суботу листопада.
Новини за темою
У День Гідності та Свободи у Львові вшанували пам'ять патріотів
21 листопада 2021
21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи, в пам'ять героїв, які загинули в боротьбі за свободу і незалежність нашої держави. З нагоди його відзначення, на Личаківському кладовищі у Львові відбулися заходи зі вшанування пам'яті новітніх українських Героїв, які віддали своє життя у боротьбі за Україну. Представники обласної влади, українські військові, представники духівництва та громадськість поклали квіти до могил загиблих під час Революції Гідності борців за волю України, похованих на полі почесних поховань № 67. Окрім того, військові капелани та священники відслужили панахиду за новітніми Героями, а також молились за мир на українській землі. «Гідність проявляється лише в момент вибору. Її не опишеш словами. Для гідності має вагу тільки дія. Бо Гідність - це наша свобода творити своє майбутнє так, як ми хочемо і як ми його бачимо. Цю свободу ми відстояли на Майдані. Революція Гідності – наш останній Рубікон, після якого - і молоді, і старші - маємо за святий обов’язок: самим вирішувати, якою буде Україна завтра. Вірю, що зможемо перемогти ворога, досягнути добра і розквіту України», – зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. «Ми заплатили й продовжуємо платити за свободу велику ціну. І ніколи не забудемо всіх, хто віддав за Україну життя. І ніколи не пробачимо тим, хто забирав ці життя й хотів позбавити нас волі. Але головне, що це нікому не вдалось і ніколи не вдасться», – сказав Президент України Володимир Зеленський у своєму зверненні. Нагадаємо, День Гідності та Свободи запровадили на честь двох доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції та Революції Гідності. Українці почали його відзначати у 2014 році.
У Львові вшанували пам’ять Бориса Возницького
16 квітня 2021
Сьогодні, 16 квітня, Львівщина вшановує пам'ять Героя України, академіка, лауреата Шевченківської премії, незмінного упродовж 50-ти років директора Львівської національної галереї мистецтв – Бориса Возницького. «Музейний геній, охоронець українського мистецтва та культури, фанат своєї справи, Герой України Борис Возницький. Порятунок і збереження пам’яток нашої історії та культури стали сенсом його життя. Завдяки Борису Григоровичу весь світ та Україна дізнались про величні роботи Іоана Георга Пінзеля, які він віднайшов у 60-70-х роках, а вже на початку ХХІ століття вони були розміщені у паризькому Луврі та у Відні. Возницький дав друге життя Олеському, Золочівському, Підгорецькому, Свірзькому замкам. Завдяки йому ми пишаємось нашою Львівською картинною галереєю, яка на сьогодні є найбільшим музеєм європейського мистецтва в Україні. Шануємо пам’ять про Великого українця!» - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. До могили Бориса Возницького на Личаківському кладовищі поклали квіти, священики виконали чин панахиди. До заходів із вшанування багаторічного директора Львівської національної галереї мистецтв долучилася також хорова капела «Дударик». «Ми сьогодні згадуємо світлу людину, яка була генератором неймовірної енергії. Борис Возницький запам’ятався нам як людина, щиро віддана своїй справі. Його внесок у збереження і розвиток української культури, духовності, важко переоцінити. Він як ніхто розумів роль культури в розвитку держави. Я мав честь бути особисто знайомим із Борисом Возницьким. Він був і є особисто для мене і, напевно, для багатьох, прикладом відношення до справи, яку робиш і яку любиш», - звернувся до присутніх заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний. Нагадаємо, Борис Возницький народився 16 квітня 1926 року в селі Ульбарів, тепер Дубенського району на Рівненщині. До останніх днів віддавався музейній справі. Про внесок у культурну спадщину свідчить хоча б той факт, що реліквії та раритети, які він врятував від знищення, оцінюються майже так, як і весь золотовалютний запас України.
На Львівщині вшанували пам'ять Романа Іваничука
27 травня 2020
Сьогодні на Личаківському кладовищі вшанували пам’ять письменника, Героя України Романа Іваничука. Квіти до могили Романа Іваничука поклали заступник голови Львівьскої ОДА Іван Собко, директор депаратменту культури, національностей та релігій Ірина Гаврилюк, начальник відділу мистецтв та розвитку культури Василь Гладкий. "Найкраще вшанування письменника - це перечитування його творів. А в Іваничука є що читати. Якщо об’єднати усі його романи в один цикл - вийде один великий роман про історію України, в який автор вклав весь свій талант", - зазначив Іван Собко. Відомого українського письменника також вшанували спільною молитвою. Довідково. Роман Іваничук – український письменник, громадський діяч, Герой України, один з організаторів Товариства української мови ім. Т. Шевченка, член Спілки письменників України, депутат Верховної Ради України І-го скликання, Заслужений працівник культури України. У 1958 р вийшла друком перша збірка новел «Прут несе кригу», яка принесла Роману Іваничуку визнання.
На Львівщині відзначили День Гідності та Свободи
21 листопада 2019
На площі біля пам’ятника Т. Шевченку сьогодні, 21 листопада, зібрались сотні людей, аби відзначити День Гідності та Свободи та вшанувати 6-ту річницю Революції Гідності. Участь у заходах взяли представники обласної влади, активна громадськість, учасники Революції Гідності, студенти та волонтери. В межах відзначення сьогодні також відбудеться презентація проекту «Мій Майдан» та відкриття виставки-флешмобу «Принеси фото з Майдану». Нагадаємо, з нагоди відзначення річниці Революції Гідності на Личаківському кладовищі у Львові відбулися заходи зі вшанування пам'яті новітніх українських Героїв, які віддали своє життя у боротьбі за Україну.
На Личаківському кладовищі помолились за полеглих Героїв
30 березня 2019
Сьогодні, 30 березня, на місці поховання Героїв АТО капелани Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла відслужили панахиду. На полях почесних поховань спільно із родинами військових, що віддали своє життя за Україну, помолився і голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка. Панахида за загиблими Героями з благословення владики Ігоря, Архиєпископа і Митрополита Львівського УГКЦ відбувається кожної останньої суботи місяця об 11.00
На Личаківському цвинтарі вшанували пам'ять новітніх Героїв
21 листопада 2018
Сьогодні, з нагоди відзначення річниці Революції гідності на Личаківському кладовищі у Львові відбулися заходи зі вшанування пам'яті новітніх українських Героїв, які віддали своє життя у боротьбі за Україну. Представники обласної влади, українські військові, представники духівництва та громадськість поклали квіти до могил загиблих під час Революції Гідності борців за волю України, похованих на полі почесних поховань № 67. Окрім того, військові капелани та священики відслужили панахиду за новітніми Героями, а також молились за мир на українській землі.
До Дня Гідності та Свободи Держархів підготував онлайн-виставку «Україна – країна нескорених»
19 листопада 2018
До Дня Гідності та Свободи Державний архів Львівської області підготував онлайн-варіант тематичної виставки «Україна – країна нескорених» за документами, що зберігаються у Державному архіві Львівської області, також використали матеріали архівного відділу Яворівської райдержадміністрації та народного музею історії ЛНУ імені Івана Франка. Основним завданням виставки є віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.
На Львівщині спільно з громадськістю напрацьовують програми відзначення Дня Гідності та Голодомору
14 листопада 2018
Сьогодні, 14 листопада, голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся із представниками громадських організацій, аби узгодити програми урочистостей з нагоди Дня Гідності та Свободи і п’ятої річниці початку Революції Гідності, а також заходів з вшанування 85-их роковин Голодомору в Україні. Окрім того, розглянули також і заходи, спрямовані на відзначення Дня Збройних сил України, який святкують 6 грудня. «Ми уже традиційно збираємось з вами тут перед тим як відзначати пам’ятні дати. Ми спілкуємося, радимося та обмінюємось думками для того, щоб гідно візначити важливі події», - зазначив очільник Львівщини. Відтак, наймасштабніші заходи в межах відзначення Дня Гідності та Свободи запланували на площі перед пам’ятником Тарасові Шевченку у Львові 21 листопада. «Ми запрошуємо усіх на площу перед пам’ятником Тарасові Шевченкові, де ми створимо маленьку реконструкцію Майдану і зануримось у спогади та відтворимо його дух», - зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації Мирослава Туркало. На площі планують створити пересувну виставку, фотогалерею подій Майдану, а також відбудеться мистецьке дійство. На завершення присутніх планують пригостити кулішем. Також вона додала: «У цей день ми вшануємо наших Героїв – Героїв Небесної Сотні на Личаківському кладовищі. Зокрема, ми покладемо квіти та запалимо лампадки і на Личаківському кладовищі на полі почесних поховань №67». У межах вшанування 85-их роковин Голодомору впродовж дня, 24 листопада, відбудуться Поминальні Служби Божі у всіх храмах Львова та області за жертвами голодоморів. На площі перед пам’ятником Тарасові Шевченку відбудеться загальнонаціональна «Хвилина мовчання», а опісля, присутні візьмуть участь у Всеукраїнській акції «Запали свічку». Молодіжні громадські організації Львівщини покладуть квіти та лампадки до Пам’ятного знаку жертвам Голодомору та політичних репресій. Зауваження та пропозиції можна скерувати у департамент внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації або департамент з питань культури, національностей та релігій.
На Львівщині вшанували добровольців, які полягли в боротьбі за Україну
14 березня 2018
Сьогодні, 14 березня, на Львівщині відзначають День українського добровольця. З цієї нагоди на Личаківському кладовищі відбулися заходи із вшанування пам'яті борців за волю України. На полі почесних поховань №76 запалили лампадки та поклали квіти представники влади, громадськості, військові та усі небайдужі. "Ми сьогодні мусимо віддати шану тим сміливцям, які першими встали на захист нашої держави, які не побоялись ні війни, ні смерті, які мали свою принципову патріотичну позицію. Саме завдяки їм ми змогли показати ворогові, що ми сильні, що ми єдині, і ми обов`язково переможемо", - зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський. Нагадаємо, День українського добровольця відзначають в Україні 14 березня. Свято запроводила своїм рішенням Верховна Рада України для вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.
Міністр закордонних справ Павло Клімкін вшанував на Личаківському цвинтарі Героїв Небесної Сотні та воїнів АТО
2 березня 2018
Сьогодні, 2 березня, міністр закордонних справ України Павло Клімкін в межах свого робочого візиту на Львівщину вшанував пам'ять загиблих на Майдані патріотів. Лампадки та квіти поклали до могил Героїв Небесної Сотні, що на Личаківському кладовищі. Окрім того, міністр закордонних справ Павло Клімкін, голова Львівської ОДА Олег Синютка, голова Львівської Обласної ради Олександр Ганущин та консул Генерального Консульства Республіки Польща у Львові Мар'ян Орліковський поклали квіти до меморіалу полеглих у зоні АТО українців. В межах вшанування представники влади поспілкувалися із родичами загиблих учасників АТО, а також поклали лампадки до Меморіалу Української Галицької Армії. На завершення делегація урочистою колоною перейшла на Польський військовий меморіал, де поклали квіти та лампадки до польських поховань.