На Львівщині тривають роботи із облаштування 12 мультифункціональних майданчиків для занять ігровими видами спорту
Про стан реалізації бюджетної програми “Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво мультифункціональних майданчиків для занять ігровими видами спорту” говорили під час наради під головуванням заступника голови Львівської ОДА Івана Собка сьогодні, 10 грудня.
Загальний обсяг субвенції з державного бюджету на будівництво мультифункціональних майданчиків для занять ігровими видами спорту у 2019 році для Львівської області становить 11 996 500 грн.
Головним розпорядником субвенції та відповідальним за виконання бюджетної програми є Мінмолодьспорту, а розпорядники субвенції за місцевими бюджетами визначаються рішенням відповідної місцевої ради про такий бюджет згідно із законодавством. Субвенція спрямована на будівництво нових спортивних майданчиків або реконструкцію/модернізацію.
Реалізація проєктів відбувається на умовах співфінансування, де не менше 50% коштів передбачається з місцевих бюджетів або інших джерел, а другу половину складуть кошти субвенції, але не більше 1 млн 100 тис грн.
«Важливо у повному обсязі використати субвенцію з державного бюджету до кінця року та забезпечити своєчасне співфінансування з місцевих бюджетів, як цього вимагає нормативна база, і звичайно, якісно завершити усі роботи з будівництва мультифункціональних майданчиків», - наголосив Іван Собко.
Зазначимо, мультифункціональний майданчик – спеціалізований майданчик (площинна споруда) завдовжки не менше ніж 38 метрів і завширшки не менше ніж 20 метрів, призначений для занять з не менше ніж чотирьох ігрових видів спорту, який має спеціальне покриття, розмітку для різних ігрових видів спорту та необхідне обладнання, що відповідає правилам проведення змагань, затвердженим в установленому законодавством порядку.
Новини за темою
Керівникам громад доручили напрацювати плани щодо джерел збалансування місцевих бюджетів
15 квітня 2022
Представники департаменту фінансів провели нараду у режимі zoom-конференції з керівниками фінансових управлінь райдержадміністрацій та фінансових підрозділів територіальних громад. Обговорили низку питань: хід виконання місцевих бюджетів за перший квартал, погашення дефіциту коштів із заробітної плати та збалансування місцевих бюджетів в умовах воєнного стану. Вкотре наголосили на перегляді пріоритетності видатків, раціональному та ефективному їх використанні. За результатами наради, керівникам фінансових органів райдержадміністрацій, територіальних громад для забезпечення безперервного функціонування бюджетної сфери та інфраструктури територіальних громад у період дії воєнного стану доручили розробити заходи щодо джерел збалансування місцевих бюджетів. Організувати дистанційні робочі місця з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, у разі виникнення надзвичайної ситуації.
В області провели перше засідання міжвідомчої робочої групи з виявлення майна росії та її резидентів
8 квітня 2022
Сьогодні відбулось перше засідання міжвідомчої робочої групи завдання якої здійснення на території Львівської області заходів спрямованих на виявлення об'єктів права власності країни агресора – російської федерації та її резидентів. Робочу групу створили наказом начальника Львівської обласної військової адміністрації Максима Козицького 5 квітня. Дещо пізніше її склад доповнили. Так, сьогодні сюди входять представники від Бюро економічної безпеки, Львівської регіональної митниці, регіональної філії «Львівська залізниця» АТ «Українська Залізниця», Головного управління Нацполіції у Львівській області, Львівського обласного територіального центру комплектування та соцпідтримки, Західного міжрегіонального територіального управління АРМА з місцезнаходженням у Львові, Територіального управління Державного Бюро розслідувань, розташованого у Львові, Управління Служби безпеки України у Львівській області, Львівської обласної прокуратури, Управління стратегічних розслідувань у Львівській області Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції України, Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів), Управління патрульної поліції у Львівській області, Головного управління ДПС у Львівській області. Усі дотичні служби працюватимуть над виявленням і пошуком майна росії та її резидентів. Як зазначили під час засідання, частина учасників групи вже має певні напрацювання та прийняті рішення в цьому напрямку. «Будемо діяти виключно в межах чинного законодавства. Оскільки рішення про примусове вилучення приймає саме Рада національної безпеки і оборони України, яке вводиться в дію указом Президента України, наше спільне завдання виявити, забезпечити унеможливлення відчуження, вилучення, або вивезення майна за межі території України і скерувати відповідне подання в РНБО»,- зазначив перший заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації Андрій Годик. Наступне засідання обласної міжвідомчої робочої групи з виявлення майна росії та її резидентів запланували провести наступного тижня. Нагадаємо, що 3 березня Верховна Рада України дозволила націоналізувати російське майно в Україні. Так, на терміновому засіданні парламент ухвалив закон про примусове вилучення в Україні об'єктів, що належать Росії, російським компаніям і громадянам Росії. Рішення про конфіскацію ухвалюватиме РНБО.
Львівський фаховий коледж спорту – у трійці найкращих в Україні за підсумками року
24 березня 2022
Львівський фаховий коледж спорту зайняв другу позицію у рейтингу закладів спеціалізованої освіти спортивного профілю України, який підготувало Міністерство молоді та спорту України за підсумками 2021 року. На першому та на третьому місці опинилися споріднені заклади Харкова. Як розповідають у навчальному закладі, найбільший внесок у загальний успіх внесли відділення жіночої і вільної боротьби, велоспорту, веслування на байдарках і каное, кульової стрільби і гандболу. Загалом впродовж минулого року спортсмени коледжу вибороли 50 медалей, в тому числі 20 золотих, на офіційних міжнародних змаганнях та 695 – на всеукраїнських. Нагадаємо, коледж є закладом фахової передвищої освіти, який має право готувати фахівців на освітньому рівні молодшого бакалавра за спеціальністю 017 «фізична культура та спорт».
Керівникам фінансових управлінь громад наголосили на необхідності переглянути пріоритетність видатків у воєнний час
16 березня 2022
З метою оперативного та ефективного прийняття управлінських рішень для забезпечення функціонування установ і закладів бюджетної сфери, комунальних підприємств, забезпечення базових потреб жителів територіальних громад та переміщених осіб у період воєнного стану, департамент фінансів за участі керівників фінансових управлінь райдержадміністрацій та фінансових підрозділів територіальних громад провів zoom-нараду. Під час наради розглянули проблематику прогнозного невиконання дохідної частини місцевих бюджетів у воєнний час. Також обговорили особливості бюджетного процесу, зміни до бюджетного та податкового законодавства, які впорядковують діяльність органів влади у період воєнного стану. Керівникам фінансових управлінь наголосили на перегляді пріоритетності видатків, раціональному їх використанні з метою збалансування відповідних бюджетів.
Максим Козицький провів робочу нараду з оргвідділом проєкту «Почуй лікаря»
23 лютого 2022
Сьогодні, під час наради голова Львівської ОДА разом з представниками проєкту обговорили завдання "Почуй лікаря", зокрема, про розширення тем щодо здоров’я у школах та закладах професійно-технічної освіти. «Лише кілька місяців тому ми зі студентами-медиками розпочали проєкт з пропаганди здорового способу життя у школах області. А сьогодні вони, разом з молодими лікарями, вже вибудовують цілу структуру просвітницької діяльності у містах та селах. І можуть докорінно змінити ставлення дітей до свого здоров’я і здоров’я своїх близьких», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Керівниця інформаційного відділу проєкту розповіла, що більшість тем звучать на тему статевого дозрівання та особистої гігієни: «Діти часто соромляться говорити на такі теми з дорослими, навіть батьками, а волонтерів проєкту сприймають як друзів», - розповіла Олена Мисько. Відтепер у школах, закладах професійно-технічної освіти та ВНЗ волонтери проводитимуть лекції на такі теми: • Гінекологія; • Травми; • Вакцинація; • Ментальне здоров’я; • Харчування/спорт; • Стоматологія. «Ми напрацювали певні стратегічні кроки: відтак розширили перелік тем, визначили координаторів проєкту, які допомагатимуть організовувати лекції в навчальних закладах, а також розширили базу лікарів, які готові консультувати та відповідати на питання, що цікавлять школярів та студентів. Відзначу, що в межах проєкту ми плануємо організовувати лекції в школах не лише для школярів, а й для дорослого населення», - зазначила радниця голови Львівської ОДА та керівниця проєкту Галина Бордун. Учасники проєкту також напрацювали структуру з трьох відділів: організаційний, медійний та інформаційний, над кожним з яких працюватиме окрема група. Нагадаємо, проєкт «Почуй лікаря» є ініціативою Львівської ОДА, метою якого є профілактика та інформування, а також роз'яснення про важливі питання щодо здоров’я волонтерами-медиками та медичними експертами.
Львівщина співпрацюватиме з Польщею щодо вирішення проблем басейну річки Західний Буг
11 лютого 2022
Учора відбулася нарада під головуванням першого заступника голови Андрія Годика за участі голів територіальних громад щодо перспективи створення Європейського угрупування територіального співробітництва в межах басейну річки Західний Буг ''Надбужжя''. Наприкінці 2021 року було підписано Меморандум про співпрацю між керівництвом Львівської обласної державної адміністрації та Люблінським воєводством щодо утворення нової структури для консолідації зусиль щодо вирішення проблем басейну річки Західний Буг. Басейн річки Західного Бугу на території Львівської області займає площу Золочівського, Львівського, Червоноградського та Яворівського району. У басейні річки Західний Буг наявні такі проблеми: загроза повеней і підтоплень у весняний та літній періоди, забруднення вод стоками, наявність 40 очисних споруд, попадання забруднених зворотних вод (особливо в районі Добротвірської ТЕС), ерозія берегів, можливі зміни русла та необхідність берегоукріплень. Як зазначив Андрій Годик, створення такої форми єврорегіонального співробітництва надасть нові перспективи та можливості вирішення спільних проблем через залучення фінансування Європейського союзу шляхом реалізації проєктів міжнародної технічної допомоги як екологічного, так і соціально-економічного спрямування, скористатися фінансовою підтримкою в рамках Державної програми розвитку транскордонного співробітництва та поглибити співпрацю з польськими колегами. Створення ЄУТС «Надбужжя» відкриє нові можливості транскордонного співробітництва та підвищення його ефективності і реалізації потенціалів територій. За результатами зустрічі напрацювали дорожню карту щодо створення Асоціації територіальних громад розташованих в межах басейну річки Західний Буг.
На 375 національних заходах Львівщина цьогоріч прийме понад 44 тисячі спортсменів
1 лютого 2022
Міністерство молоді та спорту уклало Єдиний календарний план фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України на 2022. У переліку – 375 заходів, що відбудуться на Львівщині. Це найважливіші для держави змагання та навчально-тренувальні збори. Координуватиме їх проведення на території області управління молоді та спорту Львівської ОДА. «Проведення таких заходів – це велика відповідальність, адже їх якість залежить від злагодженої роботи міністерства, управління, національної та обласної федерацій. Особливо, у час пандемії, коли важливо забезпечувати й епідеміологічну безпеку учасників. Однак з іншого боку, це можливість залучення додаткових коштів для регіону, адже всі заходи фінансуються Міністерством, і добра промоція Львівщини серед інших областей», – зазначає керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як. Зокрема, цьогоріч відбудуться 162 заходи з олімпійських видів спорту. Найбільше змагань та тренувальних зборів цьогоріч заплановано зі стрільби кульової – понад 30 впродовж року. У трійці лідерів за кількістю заходів також веслування на байдарках та каное та велосипедний спорт. На території області також заплановані національні івенти зі стрільби з лука, вільної боротьби, карате, боксу, стрибків на батуті, стрільби стендової, тхеквондо, фехтування, веслування на байдарках та каное, легкої атлетики, плавання, стрибків у воду, сучасного п’ятиборства, тріатлону. Відбудуться на Львівщині та змагання з ігрових видів спорту: бадмінтону, водного поло, регбі та футболу. Серед зимових видів спорту найбільше заходів заплановано з лижних перегонів та гірськолижного спорту. Також впродовж року на Львівщині відбудеться 125 заходів з неолімпійських видів спорту, що складає 15% від загальної кількості усіх подій, які цьогоріч відбудуться в державі. Найбільше заходів заплановано з танцювального спорту, флорболу, футзалу, панкратіону та регбілігу. Для людей з інвалідністю буде проведено 80 всеукраїнських спортивних заходів, найбільше з яких – реабілітаційно-спортивні збори. Більшість подій прийматиме Західний реабілітаційно-спортивний центр. Ветерани спорту на Львівщину завітають на 8 спортивних змагань. За прогнозами Міністерства молоді та спорту, сумарно учасниками перелічених змагань та навчально-тренувальних зборів стануть понад 44 тисячі найкращих спортсменів збірних команд України. «За останній рік на Львівщині змінилось близько 10 очільників обласних федерацій. Більшість з них – це молоді люди, які самі пройшли чималий шлях у спорті. Вони неодноразово були на міжнародних змаганнях і готові генерувати зміни у своїх видах спорту у нас та ініціювати нові проєкти з високою доданою вартістю. Тому, думаю, щороку кількість національних спортивних івентів, які приймає Львівщина, тільки зростатиме», – додає Роман Хім’як.
Вже 5,5 млн українців скористалися пропозицією отримати виплати за повну вакцинацію проти COVID-19 – нарада у Президента
29 грудня 2021
В Україні зроблено 28,05 млн щеплень проти COVID-19, вакцинацією охоплено 14,6 млн громадян, з яких двома дозами щеплено 13,4 млн осіб. Про це йшлося на селекторній нараді щодо протидії поширенню коронавірусу, яка відбулася під головуванням Президента Володимира Зеленського. Як доповів Главі держави Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, на сьогодні вже понад 5,5 млн вакцинованих українців подали заяву на отримання 1 тис. грн від держави в межах програми «єПідтримка». Загалом 6,6 млн громадян України відкрили спеціальні рахунки в банках. За словами Дениса Шмигаля, через Ощадбанк на спецрахунки українців переказано понад 3,6 млрд грн, з яких громадяни вже витратили понад 365 млн грн. За інформацією уряду, 35% цих коштів українці витратили на книжкову продукцію, 32% – на відвідання кінотеатрів, 11% – на залізничні перевезення і 10% на інші напрямки. Як повідомили представники Міністерства охорони здоров’я, наразі в Україні зафіксовано 116 тис. активних хворих на COVID-19. У медичних закладах зайнято 18 тис. ліжок, що становить 26% усього ліжкового фонду. У Кабміні зазначили, що для забезпечення киснем ліжок для ковідних хворих було додатково закуплено кисневі станції. Підписано контракти на придбання 225 кисневих станцій на загальну суму 648 млн грн.
Для реалізації першої черги проєкту "Мале карпатське коло" на наступний рік необхідно 4,2 млрд гривень
22 грудня 2021
Державний інвестиційний проєкт "Мале Карпатське коло" стартував у 2019 році. На сьогодні роботи з виготовлення проектно-кошторисних документацій для реалізації об’єктів виконані на 80%. На цьому сьогодні наголосив голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький під час наради, яка відбулась у Івано-Франківську щодо реалізації проекту під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. Участь у нараді взяли заступник голови Юрій Бучко, директор департаменту дорожнього господарства Орест Шуліковський. “У межах проєкту "Мале Карпатське коло" заплановано будівництво трьох нових перевалів, які дозволять повноцінно використати рекреаційний потенціал Славська і Боржави, з’єднають скелі Довбуша з Тустанню і курортами Трускавця та Східниці, і дозволять комфортне та безпечне пересування подорожуючим центральною частиною Українських Карпат. Водночас, діючі автошляхи, в межах проекту заплановано максимально розширити, зробити більш безпечними - зокрема, з допомогою нових безпечних розв’язок, освітлення і відеоспостереженням та створити повноцінні умови для велотуристів. Капітальний ремонт має відбутися і на всіх мостових переходах, які вичерпали свій ресурс у суворих гірських умовах. Ми також розраховуємо на те, що нові проектовані пункти пропуску «Боберка – Смольнік» (кордон Україна – Республіка Польща, північна частина Львівської області) та «Яблунівка – Каминиця» ( кордон Україна – Румунія), від яких беруть початок автошляхи, включені до проекту "Мале Карпатське коло", дозволять ще більше розкрити туристичний потенціал Українських Карпат”, - зазначив Максим Козицький. Наразі розпочато реалізацію І чергу проєкту «Мале Карпатське коло». Виготовлено передпроєктну та проєктно-кошторисну документацію на будівництво та капітальний ремонт для 12 об’єктів. Це за такими напрямками автомобільних доріг та штучних споруд на них: - Напрямок Славське - Верхній Студений (С141516 Славське - Хащованя на ділянці км 0+000 - км 5+100; С141516 Славське – Хащованя на ділянці км 5+550 - км 12+200 (коригування ПКД), Міст С141516 Славське – Хащованя на км 2+062; Міст С141516 Славське – Хащованя на км 2+816; Виготовлення перед проєктної документації з будівництва Хащовання (Львівська обл.) – Верхній Студений (Закарпатська обл.). - Напрямок Славське – Сеченів (Міст С141515 Славське - Вигода на км 0+080, Міст С141515 Славське - Вигода на км 2+799). - Напрямок Тухля - Плав’я (С141507 Хітар - Тухля км 9+100 - км 25+100, Міст С141507 Хітар - Тухля на км 13+258, Міст С141507 Хітар - Тухля на км 13+950, Міст С141507 Хітар - Тухля на км 17+905, Міст С141507 Хітар - Тухля на км 25+095). - Напрямок Східниця – Дубина (С141525 Корчин – Дубина (розробляється ПКД на капітальний ремонт). - Напрямок Східниця – Турка (О141902 Турка — Східниця). “Відповідно до розроблених проєктно-кошторисних документацій, вартість робіт по об’єктах становить 2, 03 млрд гривень. Служба автодоріг розпочала роботи на 6 об’єктах. Ще 5 об’єктів завершили ремонтувати. Перша черга передбачає ремонт та реконструкцію 75 км доріг державного значення та 80 км доріг місцевого. Друга - ремонт та будівництво 143 км доріг”, - додав очільник області. Водночас він наголосив, що на наступний рік потреба у фінансуванні становить 4, 2 млрд гривень для ремонту автошляхів державного та місцевого значення. Також зазначив, що ЛОДА звернулася до Державного агентства автомобільних доріг України з проханням взяти на баланс автомобільні дороги загального користування місцевого значення, що входять у Мале карпатське коло та проєктно-кошторисні документації на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт цих доріг та штучних споруд на них. “Львівщина готова сприяти та працювати над реалізацією проєкту. Ми переконані, що він справді має реальну потугу дати потужний поштовх розвитку туризму в нашій області, а також вдихнути нове життя таких туристичних центрів, як Славське, Рожанка (Верхня і Нижня), Сколе та Плай, а з боку Закарпаття – Пилипець, Ізки, Синевир та Міжгір’я, та на Івано-Франківщині – Вигода, Вишків і Буковель», - зазначив Максим Козицький. У свою чергу Прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголосив, що проєкт “Мале карпатське коло” має стати ключовим на наступний рік у межах Президентської програми “Велике будівницво”. Він зазначив, що важливою є спільна робота трьох областей у реалізації дорожньої інфраструктури та акцентував, що центральна влада сприятиме у розвитку цього проекту та залученні коштів.
Заборгованість з виплати зарплати на Львівщині зменшилась на 33%
21 грудня 2021
Сьогодні, 21 грудня, заступник директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Орест Гринів взяв участь у черговому засіданні Міжвідомчої робочої групи з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати (грошового забезпечення), яке провели під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко. Під час засідання розглянули питання стану погашення заборгованості з виплати заробітної плати в окремих регіонах, а також виконання доручень Кабінету Міністрів з цих питань. Орест Гринів поінформував членів робочої групи про ситуацію з виплатою заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій Львівської області, зокрема щодо зарплатних боргів вугледобувних підприємств, а також щодо позивної динаміки зменшення заборгованості на 33%. Обласна державна адміністрація вкотре звернулась до відповідних центральних органів виконавчої влади щодо вирішення питання заробітної плати ДП «Львіввугілля». «Питання забезпечення своєчасної виплати заробітної плати та погашення заборгованості з її виплати є важливими для облдержадміністрації. Органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування області продовжується системна робота спрямована на погашення заборгованості із заробітної плати та дотримання трудових прав працівників», – зазначив Орест Гринів.
Показники виконання програми розвитку спорту та молодіжної політики на Львівщині обговорили на засіданні комісії
13 грудня 2021
У 2021 році управління молоді та спорту Львівської ОДА реалізовує три обласні програми: комплексну програму розвитку фізичної культури та спорту, «Молодь Львівщини» та програму розвитку «Пласту» на Львівщині. Станом на сьогодні загальний відсоток виконання програм складає понад 85%. Про це на засіданні постійної комісії з питань молоді та спорту Львівської облради доповів начальник управління Роман Хім’як. «Цьогорічна Програма розвитку фізичної культури та спорту особлива тим, що вперше в межах програми реалізовуємо три великі об’єкти – стадіони у Яворові, Мостиськах та Стрию. Реконструкції цих об’єктів передбачають облаштування нових глядацьких місць, легкоатлетичних доріжок, нового покриття», - зазначив Роман Хім’як. Також цього року триває реалізація ще чотирьох об’єктів у межах президентської програми «Велике будівництво: реконструкція будівлі басейну ДЮСШ "Тризуб плюс" на вул. Галицькій,1 в с. Давидів; капітальний ремонт фізкультурно-спортивного комплексу "Сокіл" у Сокалі; реконструкція спортивних майданчиків зі штучним покриттям у ЛНУ ім. Івана Франка; реконструкція спортивного комплексу «Шахтар» в м. Червонограді. Вже завершені роботи на стадіонах у Самборі та Буську. Роман Хім’як також розповів, що у межах Програми розвитку фізичної культури та спорту у 2021 році заплановано реалізувати 21 спортивний майданчик розміром 42 на 22 м: у селах Міженець Добромильської громади, Дідилів Новояричівської громади, Сокіл Кам'янка-Бузької громади, Тершів та Стара Сіль Старосамбірської громади, Доброгостів Трускавецької громади, Бучали Комарнівської громади, Бабина Новокалинівської громади, Рудники Миколаївської громади, селищі міського типу Красне Красненської громади, у Судовій Вишні, Рудках, селищі міського типу Магерів Добросинсько-Магерівської громади, Великому Колодному Жовтанецької громади, Дрогобичі, Підгірцях Стрийської громади, Завидовичах Великолюбінської громади, Новояворівську, Борині, Мшані Городоцької громади та Радехові. На 19 об’єктах роботи вже завершені. «Також, у межах Програми розвитку фізичної культури та спорту, повністю завершено облаштування «Активних парків» у 21 громаді у межах соціального проєкту «Активні парки – локації здорової України». Локації містять лавочку, бруси, турнік, координаційну лінію, опору для віджимання. Завдяки стендам із QR-кодами кожен житель територіальної громади може самостійно займатися фізичною активністю. Для цього необхідно взяти смартфон, навести на спеціальний QR-код, обрати рівень складності і з допомогою зіркового тренера розпочинати вправи та зміцнювати своє здоров’я», - додав начальник управління молоді і спорту Львівської ОДА. У межах обласної програми «Молодь Львівщини» у 2021 році вже завершено три комплексні проєкти – «Рада твого району», «Форум можливостей Не_формат» та «Навчання для молодіжних просторів в громадах», спрямовані на розвиток молодіжної політики у громадах, налагодження комунікації з молодіжними працівниками, консультування щодо створення молодіжних рад та роботи молодіжних просторів. Зазначимо, що станом на 13 грудня в області зареєстровано 20 молодіжних рад та створено 13 ініціативних груп. Загалом в межах Програми реалізовано 32 проєкти по конкурсній складові та понад 20 заходів, організатором яких є управління молоді та спорту спільно з Міністерством молоді та спорту, партнерами та інститутами громадянського суспільства. На наступний рік у проєкті обласного бюджету на фізичну культуру передбачено 42,2 млн грн, на молодіжну політику – 3,0 млн грн і пластовий рух – 1,8 млн. грн.
Із січня тисячу гривень, яку отримають вакциновані громадяни України, можна буде витратити ще й на ліки – нарада у Президента
13 грудня 2021
У січні 2022 року розшиться перелік товарів і послуг, які можна буде придбати на 1 тис. грн, надану державою кожному українцю, який отримав повний курс щеплень. Про це повідомили на селекторній нараді під головуванням Президента Володимира Зеленського. «З 19 грудня повністю вакцинованим українцям буде нарахована одна тисяча гривень. Вони зможуть витратити ці кошти на напрямки, які найбільше постраждали від пандемії, – записатися в спортзал, піти в кінотеатр, музей або на концерт, купити квиток на потяг або літак, придбати книги. Водночас, дослухавшись до побажань наших громадян поважного віку, для яких важливою є підтримка здоров’я, зокрема в умовах пандемії, було ухвалено рішення додати до переліку доступних товарів ще й ліки», – зазначив Володимир Зеленський. Глава держави висловив переконання, що такий крок збільшить кількість щеплень проти COVID-19 серед літніх людей, а також сприятиме лікуванню й профілактиці інших захворювань. Нині Міністерство цифрової трансформації доопрацьовує технічні можливості для того, щоб купівля ліків за передбачені за щеплення кошти стала доступною з січня наступного року. Загалом в Україні повний курс вакцинації проти COVID-19 пройшли вже понад 40% дорослих громадян.