На Львівщині провели кампанії із подолання не задекларованої праці
Понад 11,1 тис роботодавців торгівельної сфери та громадського харчування відвідали фахівці Головного управління Держпраці у Львівській області в рамках проведення кампанії щодо подолання не задекларованої праці. Окрім цього, проведено значну кількість семінарів, нарад та іншого плану зустрічей з представниками підприємств, проведено роз’яснювальну роботу серед молоді про негативні наслідки тіньової зайнятості.
«Наші представники спілкувались із роботодавцями та працівниками щодо необхідності легалізації трудових відносин та неприпустимості допуску до виконання робіт неоформлених працівників. Ми також спільно з нашими соціальними партнерами – представниками державної податкової служби, пенсійного фонду, центру зайнятості, держпродспоживслужби органами місцевого самоврядування роз’яснювали підприємцям які загрози несуть неоформлені трудові відносини як для кожного окремого громадянина - роботодавець це чи працівник, так і для Держави загалом. Ми розповсюдили в області значну кількість інформаційних матеріалів щодо небезпек тіньової зайнятості , попереджали громадян і через засоби масової інформації. Впевнені, що усі роботодавці почули. А от чи всі прислухались – дуже сподіваємось і перевіримо», - зазначила начальник Головного управління Держпраці у Львівській області Ольга Вільхова.
Слід зазначити, за результатами проведеної інформаційної кампанії буде проведено ґрунтовний аналіз, за результатами якого і відбуватиметься інспекційний блок.
Держпраці закликає роботодавців легалізувати трудові відносини. Працівників бути відповідальними та не погоджуватись працювати без трудового договору.
Новини за темою
Компенсацію за працевлаштування переселенців отримали 11 працедавців Львівщини
27 квітня 2022
Станом на сьогодні до Львівського обласного центру зайнятості надійшли документи від 17 фірм і компаній для призначення компенсації витрат з оплати праці за працевлаштування 25 осіб, що офіційно визнані внутрішньо переміщеними. З них 11 працедавців вже отримали кошти, загальна сума яких становить 110,5 тис. грн. Серед тих, хто подав документи переважають галузі переробної промисловості (виробництво), заклади роздрібної торгівлі, організації харчування, професійної, наукової та технічної діяльності, охорони здоров’я, сільського господарства та будівництва. За словами директора Львівського обласного центру зайнятості Василя Барилюка, ініціатива уряду, на яку виділили 200 млн грн, покликана підтримати вітчизняний бізнес, що продовжує функціонувати час війни, активізує процес працевлаштування переселенців, сприятиме відновленню вітчизняної економіки та зменшенню рівня безробіття. Скористатися державною фінансовою допомогою, що надається у розмірі 6500 гривень упродовж 2-х місяців з дати працевлаштування ВПО на умовах строкового або безстрокового трудового договору, гіг-контракту, зокрема за сумісництвом, можуть суб’єкти господарської діяльності, які перебувають на обліку як платники єдиного страхового внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, подали податкову звітність за четвертий квартал 2021 року або річну звітність за минулий рік. При цьому встановлений переселенцям розмір заробітної плати не може бути меншим за мінімальний. Програма діє у період воєнного стану та впродовж 30 календарних днів після його закінчення, однак вона не поширюється на установи на організації, що фінансуються з бюджету, а також фонди соціального страхування. Щоб отримати компенсацію, працедавець повинен не раніше ніж через 5 днів після працевлаштування ВПО подати до базового центру зайнятості або філії ЛОЦЗ заяву встановленого взірця, копію наказу про працевлаштування особи, документ, що підтверджує працевлаштування на умовах, передбачених Порядком, відомості про працівників, які є застрахованими особами, копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Більш детально процедура надання працедавцям компенсації описана в інфографіці за посиланням https://bit.ly/3rLlpAI .
За три поточні місяці на Львівщині працевлаштували понад три тисячі людей
14 квітня 2022
У січні-березні поточного року послуги з питань працевлаштування в обласній службі зайнятості отримували майже 23 тисячі осіб, у тому числі трохи більше ніж 20 тисяч офіційно визнаних безробітних. «Якщо порівнювати цьогорічні статистичні дані з цифрами за перший квартал торік, то число тих, хто шукав роботу за сприяння служби зайнятості, зменшилося на 21,5 тис. осіб або на 52%. Водночас в області на 5 тис. одиниць або 34% скоротилася кількість вільних робочих місць і вакантних посад: якщо у січні-березні 2021 року працедавці задекларували 14,7 тис. вакансій, то в поточному році до нас надійшло 9,7 тис. пропозицій працевлаштування», – повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк. За його словами, за три місяці 2022 року фахівцям служби зайнятості вдалося забезпечити роботою 3,1 тис. осіб, у тому числі 2,8 тис. безробітних. Більш як чверть безробітних працевлаштована на підприємства переробної промисловості, а п’ята частина погодилася працювати у сфері гуртової та роздрібної торгівлі або влилася у трудові колективи, що займаються ремонтом автотранспортних засобів і мотоциклів. Станом на 1 квітня роботу за посередництва служби зайнятості шукали понад 12 тисяч безробітних, серед яких 63% – жінки. Найбільшу частку – 18% – складали ті, що працювали у сфері торгівлі та послуг, 17% обіймали посади керівників і менеджерів, 14% відносилися до професіоналів, 13% – до фахівців. В основному (54%) на лаві безробітних опинилися працівники, звільнені з підприємств, установ та організацій за угодою сторін (ст. 36 п.1 КЗпПУ), котрі у термін до одного року після припинення трудових відносин звернулися до служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні. Більшість безробітних – 62% – з вищою освітою, 29% – з професійно-технічною, а 9% – із середньою.
Компенсація витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб: алгоритм дій
24 березня 2022
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 331 «Про затвердження Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні» працедавець у разі забезпечення роботою вимушено переміщених осіб на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту), гіг-контракту, у т. ч. за сумісництвом, має право на отримання компенсаційної виплати у розмірі 6500 гривень за кожну таку особу. Загальна тривалість надання компенсації не може перевищувати два місяці з дня працевлаштування. Програма діє у період воєнного стану та впродовж 30 календарних днів після його закінчення. «Суб’єкти господарської діяльності, котрі претендують на компенсацію, повинні перебувати на обліку як платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, мати подану податкову звітність за IV квартал 2021 р. або річну звітність за 2021 рік, – повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк. – Слід врахувати, що розмір встановленої працівнику зарплати не може бути нижчим за мінімальні стандарти, встановлені законодавством». За його словами, щоби отримати компенсацію, працедавець не раніше ніж через 5 днів після працевлаштування внутрішньо переміщеної особи повинен надіслати заяву (бланк – за посиланням https://bit.ly/37Nlhtf ) в електронній формі через «Портал Дія» або відвідати центр зайнятості (філію ЛОЦЗ) за місцем знаходження й особисто подати заяву у паперовій формі чи надіслати її на адресу електронної пошти відповідного центру зайнятості (e-mail базових центрів зайнятості або філій Львівського ОЦЗ – за посиланням https://bit.ly/37SXcS3 ). У разі подання заяви через центр зайнятості (філію) також слід додати: копію наказу про працевлаштування особи, документ, що підтверджує працевлаштування на умовах, передбачених вищевказаною Постановою, відомості про працівників, які є застрахованими особами (бланк – за посиланням https://bit.ly/3NgIEeW), копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. «Запроваджена урядом ініціатива дозволить не тільки підтримати бізнес у непростий воєнний час, а й сприятиме відновленню економіки та запобігатиме росту безробіття», – резюмував Василь Барилюк.
Львівська обласна служба зайнятості нагадує переселеним особам щодо можливості працевлаштування
14 березня 2022
Львівська обласна служба зайнятості працює в штатному режимі та допоможе кожному, хто готовий працювати в тилу, знайти роботу незалежно від наявності у вимушених переселенців трудової книжки, розірваних трудових відносин, місця реєстрації тощо. Звертайтеся у будь-який центр зайнятості або філію Львівського обласного центру зайнятості, які вам зручно відвідувати. Контакти за посиланням. Додаткову інформацією можна отримати, зателефонувавши на «гарячі лінії» Львівського ОЦЗ: - (032)245 05 45 (понеділок-четвер з 09:00 до 18:00 год, у п’ятницю – з 09:00 до 16:45). - 380966825183 (щоденно з 09:00 до 19:00 год). Консультації з питань роботи обласної служби зайнятості, можливостей працевлаштування, реєстрації клієнтів та отримання статусу безробітного також можна отримати за допомогою: - телеграм-каналу Львівської обласної служби зайнятості @DCZ_Lviv; - месенджеру Львівської обласної служби зайнятості. Щоденно на сайті Львівського обласного центру зайнятості оновлюється інформація про наявність вільних робочих місць і вакантних посад. Окрім того, відомості про можливості працевлаштування, а також варіанти роботи на волонтерських засадах оперативно розміщуються на профілі «Львівська обласна служба зайнятості» у соціальній мережі «Фейсбук».
Центри зайнятості сприятимуть переселенцям у пошуку роботи, в тому числі на релокованих підприємствах
12 березня 2022
Сьогодні Львівщина щодня приймає українців, які залишають свої домівки через бойові дії. Одні залишаються в області на тривалий час, інші, щоб перепочити зі складної дороги, треті, щоб вирушити далі на кордон. Ті ж, які залишаються, потребують чи надалі потребуватимуть заробітку. Як розповів керівник департаменту економічної політики ЛОВА Степан Куйбіда таким особам у працевлаштуванні сприятимуть Центри зайнятості. «Центри зайнятості будуть приймати абсолютно всіх людей, які будуть до них звертатись. При пошуку роботи залучатимуть ті виробництва, які мають актуальні вакансії, а також ті, які релокуються на Львівщину і шукатимуть працівників»,- зазначив Степан Куйбіда. Відтак, якщо людина переїхала на Львівщину з інших областей, де тривають активні бойові дії, вона зможе звернутись у найближче територіальне відділення центру зайнятості та отримати послуги передбачені у випадку безробіття. Також у співпраці з органами місцевого самоврядування області сформують потребу в кадрах в комунальних установах територій. Степан Куйбіда також наголосив підприємцям області на важливості відновлення їх діяльності, запуску підприємств, виробництв. Нагадаємо, ще раніше голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький звернувся до підприємців області з проханням відновити діяльність.
Понад 3 тисячі дітей вакцинували на Львівщині від поліо: вакцинальну кампанію продовжили
23 лютого 2022
З 1 лютого в Україні триває кампанія з вакцинації від поліомієліту дітей, яких не вакцинували вчасно. Це пов’язано з тим, що нещодавно в Україні підтвердили два випадки поліо серед дітей, який призвів до паралічу: у вересні минулого року – у півторічної дитини у Рівненській області, у січні цього року – у дворічної дитини у Закарпатській області. Виникнення навіть одного випадку захворювання на поліомієліт розцінюється як спалах захворюваності на цю недугу. «На Львівщині нараховувалось 19 480 дітей віком від 6 місяців до 6 років, які не отримали жодного з шести необхідних щеплень від поліо. З них вже отримали щеплення у межах вакцинальної кампанії 3726 осіб», - розповіла Наталія Іванченко, керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ, експертка департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з епідеміології. Вона також повідомила, що вакцинальну кампанію продовжили до 10 березня. Як інформують у Міністерстві охорони здоров’я, упродовж перших трьох тижнів кампанії планували щепити 144 тисяч дітей в усіх областях України. Станом на 18 лютого щеплення отримали 40 026 дітей, що становить майже 28% від запланованої кількості. «Темпи вакцинації залишаються недостатніми. Водночас високе охоплення щепленнями на першому етапі — ключова складова для подолання спалаху поліомієліту. Сьогодні діти, які не мають всіх необхідних щеплень проти поліо, у небезпеці. Проте результати перших трьох тижнів кампанії довели, що потрібен додатковий час на завершення кампанії форсованої імунізації», – заявив головний санітарний лікар України Ігор Кузін. Поліомієліт може призвести до незворотного паралічу, а в найгіршому випадку – до смерті. Врятувати і підтримувати життя в разі ураження дихальних м’язів, можна лише штучно підтримуючи процес дихання. Після поліомієліту функція вражених хворобою органів та м’язів не відновлюється. «Наше завдання – виявити якомога більше дітей, які мають порушення Національного календаря щеплень, або не мають їх взагалі, і вакцинувати. Адже тільки це допоможе нам здолати поліомієліт – страшну хворобу, яка повернулася в Україну», – додав головний санлікар. Нагадаємо, 15 лютого у Львові біля Львівської ОДА відбулася акція «Вакцинуй від поліо дитину – врятуй країну!», метою якої є привернення уваги громадськості до спалаху поліомієліту в Україні та необхідності вчасної вакцинації дітей від цієї хвороби. Читайте також: Як передається вірус поліо, скільки щеплень і в якому віці потрібно зробити дитині для вироблення імунітету – за посиланням. Чому важливо зробити щеплення від поліо: головні акценти – читайте тут.
1 лютого стартує кампанія зі щеплення від поліомієліту дітей, які не були вакциновані вчасно
24 січня 2022
1 лютого в Україні розпочинається кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту. Її перший етап охопить дітей віком від 6 місяців до 6 років, які пропустили вакцинацію за Національним календарем, і триватиме три тижні. Таких заходів необхідно вжити через виявлення вірусу у 20 дітей на Рівненщині й Закарпатті восени 2021 року (тоді 1 дитина отримала параліч, а 19 були контактними і мали безсимптомний перебіг). Ще один випадок захворювання на поліомієліт зафіксований в Україні 24 січня 2022 року. «Поліомієліт ‒ захворювання, яке може спричинити невиліковний параліч. Особливо вразливі до нього діти до 6 років. Через низький рівень охоплення щепленнями поліо повернувся в Україну. Це ставить під загрозу кожну невакциновану або не повністю вакциновану дитину. Перший етап реагування на спалах поліомієліту триватиме три тижні. Щоби задовольнити загальну потребу, а також забезпечити проведення цього етапу, держава додатково закупила 400 тисяч доз якісної вакцини. Ми маємо всі можливості для того, щоб вийти на рекомендований ВООЗ рівень охоплення щепленнями ‒ 95% ‒ і захистити наших дітей», ‒ говорить Ігор Кузін, заступник Міністра охорони здоров’я ‒ головний державний санітарний лікар України. Наприкінці грудня ухвалили План реагування на спалах поліо в Україні, який передбачає 2 етапи: Етап 1. Кампанія щеплення вакциною ІПВ дітей віком від 6 місяців до 6 років, які не отримали необхідної кількості доз, відповідно до Національного календаря щеплень. Даний етап починається 1 лютого і триватиме три тижні. Це необхідно для захисту невакцинованих дітей від інфікування. У межах цього етапу щеплення мають отримати майже 140 тисяч дітей. Етап 2. У межах якого щеплюватимуть вакциною ОПВ усіх дітей віком до 6 років, навіть якщо вони мають усі необхідні щеплення відповідно до Національного календаря. Це необхідно для захисту дітей від інфікування та зупинення циркуляції вірусу. Упродовж цього етапу планується охопити до 550 тисяч дітей. Дати проведення будуть оголошені заздалегідь. Отримати щеплення можна безоплатно у вашого сімейного лікаря чи в найближчій амбулаторії. «Поліомієліт повернувся в Україну через низькі показники планової імунізації. Майже 30% дітей в Україні не захищені від поліомієліту. Кожній невакцинованій або не повністю вакцинованій дитині загрожує невиліковний параліч на все життя. Це те, що батьки можуть дуже легко попередити, просто дотримуючись календаря щеплень у дитинстві. Захищаючи свого малюка, ви захищаєте кожну дитину в Україні», – підкреслює Мурат Шахін, голова офісу ЮНІСЕФ в Україні. Поліо може загрожувати великій кількості нещеплених або не повністю щеплених дітей невиліковним паралічем (зазвичай ніг) і навіть смертю протягом кількох годин. «Кампанія зі щеплення вакциною ІПВ необхідна для забезпечення індивідуального захисту невакцинованих або не повністю вакцинованих дітей. Після цього слід провести додаткові раунди імунізації вакциною ОПВ, щоб зупинити поширення смертоносного поліовірусу в країні. Обидві вакцини безпечні та ефективні для захисту вашої дитини», – сказав доктор Ярно Хабіхт, голова Бюро ВООЗ в Україні. 5–10% тих, кого паралізувало внаслідок поліомієліту, помирають через те, що параліч уразив саме дихальні м’язи. 1 з 200 інфікованих вірусом поліомієліту отримує параліч на все життя. «Зустріч із вірусом не завжди супроводжується паралічем. Але ми не можемо сказати, яка дитина буде тією, чия зустріч із вірусом завершиться паралічем на все життя. Проте ми можемо сказати, що вакцина ІПВ (яка містить інактивовані штами вірусу усіх трьох типів: типи 1, тип 2, тип 3) забезпечує індивідуальний захист від таких наслідків, як параліч. Це інформація для тих батьків, хто сумнівається, чи захищати дитину. Так, дитину захищати потрібно. І для цього в Україні є всі можливості», — підкреслив Федір Лапій, дитячий лікар-імунолог, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики. Довідково: Відповідно до Національного календаря, дітей щеплюють від поліо 6 разів: у 2 та 4 місяці від народження — інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ) (ін’єкції); у 6 та 18 місяців, а також у 6 та 14 років — оральною поліомієлітною вакциною (ОПВ) (краплі). Шести доз вакцини достатньо, щоби сформувався імунітет до поліомієліту на все життя. Обидві вакцини, ІПВ і ОПВ, формують імунітет до поліомієліту. ІПВ запобігає розвитку клінічних проявів інфекції у разі потрапляння поліовірусу до центральної нервової системи, таким чином захищаючи від паралічу. ОПВ формує імунітет в кишківнику й у такий спосіб захищає від зараження і запобігає передачі вірусу. Станом на 1 грудня 2021 року рівень охоплення щепленнями від поліомієліту дітей до року в Україні становив 73,3%.
Цьогоріч за сприяння служби зайнятості роботу знайшли майже 29 тисяч мешканців області
30 грудня 2021
За цей рік 9,4 тисячі підприємств, установ та організацій заявили про потребу у робочій силі. До обласної служби зайнятості надійшла інформація про наявність 43 тисяч вакансій. Інформують у Львівському обласному центрі зайнятості. Статут безробітного отримали 41,9 тис осіб. Роботою забезпечили 28,7 тис жителів області, у тому числі 20,9 тис безробітних. У середньому щодня служба зайнятості працевлаштовувала 115 жителів області. «Одноразову виплату допомоги з безробіття для започаткування власної справи отримали 25 осіб, новими робочими місцями з наданням працедавцям компенсації зі сплати єдиного соціального внеску забезпечили 200 осіб, у тому числі 56 безробітних з числа соціально вразливих верств населення, 144 особи працевлаштували на підприємства, що ведуть діяльність у пріоритетних видах економіки», - зазначають у Львівському обласному центрі зайнятості. Професійним навчанням охопили 5 тис безробітних, 91% із них повернулися до трудової активності, до участі у громадських та інших робіт тимчасового характеру залучили 710 безробітних. Станом на 29 грудня за сприяння служби зайнятості роботу в області шукали 12,8 тис безробітних, у базі вільних робочих місць і вакантних посад налічувалося 4,5 тис пропозицій працевлаштування. Середній розмір зарплати, зазначений у вакансіях, становив 9,1 тис грн, у середньому на одне робоче місце в області претендували 3 безробітних.
В області позитивна динаміка із зайнятості: зростає база вакансій, зменшується число безробітних
7 вересня 2021
Процеси, що відбуваються в економіці регіону чи країни, закономірно впливають на ситуацію у сфері зайнятості. Якщо торік через пандемію та її наслідки фірми та компанії вимушено скорочували обсяги виробництва, а рівень безробіття стрімко зростав, то із січня поточного року ринок праці поволі починає відновлюватися: збільшується кількість заявлених працедавцями вакансій, зменшується число безробітних. Інформують у Львівському обласному центрі зайнятості. «У перші дні січня цього року в області налічувалося 3,2 тис пропозицій працевлаштування, а станом на 1 вересня працедавці Львівщини задекларували 5,8 тисяч вільних робочих місць і вакантних посад, тобто на 2,6 тис більше, – повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк. – В основному пропонується робота кваліфікованим робітникам з інструментом, професіоналам, персоналу сфери торгівлі і послуг, а також робітникам по обслуговуванню обладнання і машин». За його словами, на Львівщині зменшується число безробітних. Так, напередодні нового року за сприяння служби зайнятості роботу на Львівщині шукали 28,2 тис безробітних, а на початку вересня на 10,3 тис менше, тобто 17,9 тис осіб. Дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили сягнув позначки один до трьох, тоді як станом на 1 січня 2021 року за одну вакансію конкурували 8 безробітних.
Тенденції працевлаштування у аграрному секторі розглянули в межах Ярмарку кар’єри
19 травня 2021
На онлайн-платформі ZOOM Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького провели 12-й щорічний Ярмарок кар’єри. Участь у заході взяла студентська молодь, випускники навчальних закладів, представники департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА та обласного центру зайнятості, викладачі та науковці. З вітальним словом до учасників онлайн-дискусії звернувся заступник голови Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний. «Розвиток сільськогосподарського виробництва не можливо уявити без забезпечення його кваліфікованими спеціалістами. Адже від рівня кваліфікації, вдалого підбору кадрів залежить майбутнє підприємства, а відтак і забезпечення харчової безпеки області та всієї країни в цілому. Сьогодні в області працює понад 1,2 тис сільгосппідприємств, в тому числі 700 фермерських господарств. Уже 5 рік поспіль спостерігається нарощення обсягів виробництва валової сільськогосподарської продукції, який зріс на 14,8%. З року в рік збільшуються посівні площі за рахунок викупу прав оренди землі на аукціонах та оренди розпайованих земель. Уже з початку року продано на аукціонах права оренди на 1,7 тис га земель вартістю оренди 8 млн грн. Це свідчить про зацікавленість виробників і високу конкуренцію на ринку» - зазначив він. Так, в межах заходу порушили питання організації системи навчання, перепідготовки, підвищення кваліфікації кадрів та працевлаштування молоді у час пандемії. Директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман зазначила: «Львівська область є рекордсменом за кількістю сільського населення, тому працевлаштування на селі – важлива умова розвитку економіки регіону. Про розвиток аграрного сектору регіону свідчить не тільки позитивна динаміка у сплаті податків та ЄСВ, а також тренд, що наростає, у кількості робочих місць, які створюють аграрні структури. Навіть в умовах трудової міграції за останні 5 років цей показник по області збільшився на 10%». Та окреслила тенденції працевлаштування в агросфері на найближчий час. «У найближчі роки буде зберігатись дедалі більший попит з боку сільськогосподарських підприємств на агрономів, технологів, ветеринарів, юристів, економістів, ІТ фахівців, менеджерів, маркетологів і звичайно, НR фахівців. Крім того, ми розраховуємо на рахунок державних та обласних програм підтримки пришвидшити позитивну динаміку само зайнятості сільського населення, а саме у створені сімейних ферм та кооперативів»,- зазначила Тетяна Гетьман.
ЮНІСЕФ та ГО «Дівчата» запускають освітню кампанію для підлітків
25 березня 2021
ЮНІСЕФ в Україні та його імплементуючий партнер ГО «Дівчата» розпочали спільну всеукраїнську освітню кампанію «Здоров’я без сорому». Вона зосередиться на підвищенні обізнаності підлітків (учнів 5-11 класів) щодо здорових гігієнічних практик. Підлітки – високоактивна група суспільства, і тому є одними з основних розповсюджувачів вірусу SARS-CoV-2, що викликає COVID-19. Крім цього, за даними дослідження ЮНІСЕФ 2018 року, більшість підлітків (91,2% дівчат та 73,9% хлопців з 11 888 опитаних) виражали потребу в отриманні ширшої інформації про гігієну, зокрема менструальну. 61,8% з них хотіли б отримувати таку інформацію у школі або на відповідних тренінгах. На жаль, 64,5% дівчат із 3 136 опитаних зізналися, що їм доводилося пропускати навчання через стигму і проблеми, пов'язані з менструацією. Саме тому ЮНІСЕФ та ГО «Дівчата» розпочали проєкт з підвищення обізнаності з основ здоров’я та гігієни, а саме: попередження поширення COVID-19 та інформування підлітків щодо питань менструальної гігієни. Його реалізація передбачає проведення очних (з дотриманням всіх необхідних заходів безпеки) або онлайн уроків у школах лекторами-експертами, а також безоплатне надання індивідуальних гігієнічних наборів учасникам. У межах проєкту планується проведення близько 2000 уроків по всій Україні з охопленням 50 000 дітей, їхніх батьків та освітян. У фокусі кампанії – Схід України та Закарпаття, де проживає велика кількість представників вразливих груп населення. Уроки будуть зосереджені на інформуванні підлітків про шляхи та попередження розповсюдження COVID-19, сучасні засоби особистої гігієни, фізіологічні особливості дорослішання і відповідні зміни в організмі хлопців та дівчат. Зокрема, будуть висвітлені питання менструального здоров’я. Навчальні матеріали ґрунтуються на експертній інформації від лікарів-гінекологів. Юлія Спориш, засновниця та голова ГО «Дівчата», наголошує: «Одним із найгостріших питань, пов’язаних з менструальною гігієною українських підлітків, є серйозна стигма, що лежить на цій темі. Молодь не бачить навколо себе компетентних та надійних джерел інформації щодо нагальних питань власної фізіології. Це може призвести до фатальних помилок у практиках підтримання свого здоров’я та гігієни, скоєнню яких ми хочемо і маємо стати на заваді». Наразі бракує коректної інформації про менструальну гігієну та здорову поведінку під час менструації. Цей брак, а також несвобода обговорення теми на рівнях «дитина-школа» та «дитина-батьки» веде до стигматизації. Крім того, цю тему недостатньо обговорюють з хлопцями, адже близько 70% з 12 473 опитаних* ніхто й ніколи не говорив про неї. Таким чином хлопці можуть приєднатися до цькування дівчат, які мають певні проблеми (наприклад, плями на одязі, нестачу коштів на придбання засобів гігієни та анормальний менструальний біль) через власні упередження та незнання. ЮНІСЕФ та ГО «Дівчата» планують кардинально змінити ситуацію, що склалася, та вітають медійну підтримку у висвітленні їхніх зусиль. Питання за телефоном +380939228241 (Дар’я Чекалова) або електронною адресою: godivchata@gmail.com *Вся наведена статистика представлена у дослідженні: UNICEF, WHO, Joint Monitoring Programme 2018, Drinking water, sanitation and hygiene in schools: Global baseline report 2018, August 2018.
Для представників 15-ти центрів зайнятості організували навчання щодо безпечної міграції та працевлаштування
10 грудня 2020
Для представників 15-ти місцевих центрів зайнятості провели навчання із підвищення рівня обізнаності вразливих груп населення області щодо безпечної міграції та працевлаштування. Навчання відбулось в межах проєкту «Інформування населення щодо безпечної міграції закордон», який реалізує благодійний фонд «Карітас СДЄ УГКЦ» за підтримки департаменту соціального захисту населення. Учасники проєкту мали змогу ознайомитись із такими поняттями, як: «торгівля людьми», «жертва», «потерпілий», «примусова праця» тощо. Обговорили усі ключові аспекти, які сприяють виявленню потерпілих. Дізнались правила безпечної міграції. Тренери наголосили, що торгівля людьми – це злочин, і ця проблема потребує розголосу. Лише завдяки комплексному підходу можна попередити це явище та зміцнити захист прав потерпілих. Важливо було надати учасникам тренінгу розуміння проблеми та загальні тенденції, а також розвіяти основні стереотипи та надати базову інформацію щодо визначення торгівлі людьми, її форм та ознак. Здобуті знання стануть основою для проведення подальших заходів у Центрах зайнятості та роботи з безробітніми з метою протидії торгівлі людьми та незаконній трудовій міграції. Зазначимо, проєкт «Інформування населення щодо безпечної міграції закордон» благодійного фонду «Карітас СДЄ УГКЦ» є одним з переможців конкурсу з визначення проектів (заходів) у галузі сімейної політики та протидії торгівлі людьми, розроблених інститутами громадянського суспільства та благодійними організаціями, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка у 2020 році.