Понад 3 тисячі дітей вакцинували на Львівщині від поліо: вакцинальну кампанію продовжили

23 лютого 2022р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

З 1 лютого в Україні триває кампанія з вакцинації від поліомієліту дітей, яких не вакцинували вчасно. Це пов’язано з тим, що нещодавно в Україні підтвердили два випадки поліо серед дітей, який призвів до паралічу: у вересні минулого року – у півторічної дитини у Рівненській області, у січні цього року – у дворічної дитини у Закарпатській області. Виникнення навіть одного випадку захворювання на поліомієліт розцінюється як спалах захворюваності на цю недугу.

«На Львівщині нараховувалось 19 480 дітей віком від 6 місяців до 6 років, які не отримали жодного з шести необхідних щеплень від поліо. З них вже отримали щеплення у межах вакцинальної кампанії 3726 осіб», - розповіла Наталія Іванченко, керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ, експертка департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з епідеміології.

Вона також повідомила, що вакцинальну кампанію продовжили до 10 березня.

Як інформують у Міністерстві охорони здоров’я, упродовж перших трьох тижнів кампанії планували щепити 144 тисяч дітей в усіх областях України. Станом на 18 лютого щеплення отримали 40 026 дітей, що становить майже 28% від запланованої кількості. 

«Темпи вакцинації залишаються недостатніми. Водночас високе охоплення щепленнями на першому етапі — ключова складова для подолання спалаху поліомієліту. Сьогодні діти, які не мають всіх необхідних щеплень проти поліо, у небезпеці. Проте результати перших трьох тижнів кампанії довели, що потрібен додатковий час на завершення кампанії форсованої імунізації», – заявив головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Поліомієліт може призвести до незворотного паралічу, а в найгіршому випадку – до смерті. Врятувати і підтримувати життя в разі ураження дихальних м’язів, можна лише штучно підтримуючи процес дихання. Після поліомієліту функція вражених хворобою органів та м’язів не відновлюється.

«Наше завдання – виявити якомога більше дітей, які мають порушення Національного календаря щеплень, або не мають їх взагалі, і вакцинувати. Адже тільки це допоможе нам здолати поліомієліт – страшну хворобу, яка повернулася в Україну», – додав головний санлікар.

Нагадаємо, 15 лютого у Львові біля Львівської ОДА відбулася акція «Вакцинуй від поліо дитину – врятуй країну!», метою якої є привернення уваги громадськості до спалаху поліомієліту в Україні та необхідності вчасної вакцинації дітей від цієї хвороби.

Читайте також:

  • Як передається вірус поліо, скільки щеплень і в якому віці потрібно зробити дитині для вироблення імунітету – за посиланням.
  • Чому важливо зробити щеплення від поліо: головні акценти – читайте тут.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook