Для людей, які повернулися з країни із зафіксованим спалахом недуги, створили онлайн-форму

27 лютого 2020р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

За минулу добу на Львівщині не зафіксовано жодного випадку інфікування коронавірусом. Про це сьогодні розповіли під час брифінгу щодо ситуації із коронавірусом на Львівщині.

«Львівська обласна рада щоденно тримає руку на пульсі щодо ситуації, яка пов’язана з поширенням небезпечного коронавірусу у світі і моніторить інформацію щодо можливого виявлення цієї хвороби на Львівщині. Також ми розпочали інформаційну кампанію щодо роз’яснення, зокрема населенню, які потрібно вживати щодень превентивні заходи, щоб уберегтися від будь-яких проявів гострих респіраторних захворювань. Ми звернулися до закладів освіти щодо проведення уроків з роз’яснення школярам, студентам, як себе поводити у період підвищеної захворюваності на ГРВ. Впевнений, якщо ми дотримуватимемося елементарних профілактичних заходів, то впораємось з будь-якими викликами», - зазначив заступник голови Львівської обласної ради Юрій Гудима.

Для людей, які повернулись з країни, у якій зафіксовано спалах коронавірусу, просять повідомляти про це департамент охорони здоров’я ЛОДА шляхом заповнення онлайн-форми за посиланням або в телефонному режимі за номером: 260-19-18.

«На всіх офіційних ресурсах запрацювала Google-форма для осіб, які повернулися з можливої зони ураження. За допомогою цієї форми ми зможемо здійснювати активний патронаж таких осіб.  У санаторії Немирів учора відбулась робоча нарада із медичним персоналом, і там сьогодні стартувало переведення пацієнтів у Львівський регіональний фтизіо-пульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр з метою підготовки об’єкту під обсервацію. Закупівля тестів та засобів захисту уже розпочалась, всі процедури уже тривають», - розповів т.в.о. директора департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Андрій Васько.

За його словами, в пунктах пропуску та аеропорту, прикордонники забезпечені в достатній кількості безконтактними термометрами, окрім того на прикордонних пунктах чергують бригади швидкої медичної допомоги, у випадку необхідності вони будуть транспортувати пацієнтів о обласну клінічну інфекційну лікарню.

«Задля того, щоб забезпечити унеможливлення потрапляння вірусу на територію Львівщини прикордонники здійснюють термометрію у пунктах пропуску. Голова  прикордонної служби України особисто здійснює перевірку та забезпечення усіх процесів. Усі прикордонники забезпечені засобами захисту. Для усіх працівників провели навчання. Вимірювання температури проводять для ста відсотків тих, хто в’їжджає в країну. У разі відмови від вимірювання температури, прикордонники мають право не проводити паспортний контроль. Моніторинг температури є обов’язковим для всіх. І варто сказати, що всі ставлять з розумінням, і відмов від такої процедури наразі не було», - зазначив начальник санітарно-епідемічного загону - головний державний санітарний лікар зони відповідальності підполковник медичної служби Ігор Куцяба.

З учора усі автомобільні пункти пропуску – Смільниця, Краківець, Рава-Руська і Шегині, а також міжнародний аеропорт Львів – працюють в посиленому режиму.

«Держпродспоживслужба разом із Державною прикордонною службою та Лабораторним центром МОЗ України здійснюють термометрію осіб з потенційної зони ураження. На всіх точках організовано чергування бригад лікарів. При виявленні осіб із підозрою на наявність вірусу, її доставлять в інфекційну лікарню. Причин для паніки нема. Всі служби працюють в посиленому режимі в межах відпрацьованого протоколу. Люди, які повернулися із-закордону, мусять ретельніше стежити за станом свого здоров’я. Ставмося до ситуації зі всієї серйозністю, однак пам’ятаймо, що четверо із п’ятьох захворілих мають легкий перебіг хвороби, відсоток смертності станови до 2,5 відсотків. В цьому аспекті варто зазначити, що при щорічному сезонному грипі відсоток смертності не набагато менший і становить 1%», - акцентувала в.о. начальника відділу санітарної охорони територій Головного управління Держпродспоживслужби України у Львівській області Лілія Михайлів.

Для Львівщини також закуплять тест-системи для виявлення вірусу.

«З’явилися вже тест-системи, які дозволять оперативно з’ясувати чи хвора людина, а для підтвердження будуть проводитись дослідження в лабораторному центрі. Закуповувати тести ми почнемо щойно буде вирішено питання про закупівлю. Пріоритетними регіонами для поставки цих тест-систем є Львівська, Чернівецька та Закарпатська області. Зараз разом із лабораторією Центру громадського здоров’я і нашими лабораторіями обговорюємо методологію проведення дослідження та наявність матеріалів для тих тест-систем, адже кожна така система вимагає різних форм застосування», - розповів директор обласного лабораторного центру Роман Павлів.

Зазначимо, голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький сьогодні проінспектує обласну інфекційну клінічну лікарню на предмет готовності до коронавірусу.

Ключові слова:

брифінгкоронавірус

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook