Туристичний потенціал Львівщини представили в межах конференції у Республіці Польща
У місті Ряшів Республіка Польща відбулась конференція в межах відкриття проєкту «Нафтова спадщина діяльності Ігнатія Лукасевича». Метою проєкту є збереження та популяризація історичної спадщини Ігнатія Лукасевича задля збільшення туристичного потоку та зміцнення транскордонного співробітництва Підкарпатського воєводства та Львівської області. Про це інформують в управлінні туризму та курортів Львівської ОДА.
Під час конференції обговорили ключові завдання та заходи проєкту, представили ряд презентацій про життя Ігнатія Лукасевича, обговорили, що приваблює туриста, які передумови його розвитку та об‘єкти нафтової спадщини по обидва боки кордону.
На запрошення співорганізаторів конференції Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон «Карпати-Україна» в межах програми заходу виступив заступник начальника управління туризму та курортів Тарас Лозинський. Присутнім на заході він розповів про нафтову спадщину та формування туристичних продуктів.
«Вкотре переконуємось, що Львівщина унікальний туристичний регіон. Поруч із культурним, релігійним, природним туризмом маємо усі ресурси для розвитку промислового. Якщо говорити про об’єкти промислового туризму то історичні нафтові копальні у місті Борислав є одним із успішних прикладів. Це єдине місто в світі, яке розміщене на промисловому нафтогазовому та озокеритному родовищі з численними джерелами мінеральних і лікувальних вод. Борислав можна вважати містом-музеєм під відкритим небом яке розташоване на нафтовому родовищі. Тут можна побачити усі можливі варіанти видобутку нафти, зокрема ямки-копанки, нафтові вежі та верстати-гойдалки», - зазначив Тарас Лозинський.
По завершенню проєкту буде випущено туристичний путівник, в якому представлять визначні об‘єкти нафтової спадщини.
Зазначимо, що проєкт «Нафтова спадщина діяльності Ігнатія Лукасевича» реалізовується в межах програми транскордонного співробітництва PL-BY-UA 2014-2020.
Новини за темою
У Львові розпочалася XXVI Міжнародна конференція «Молода спортивна наука України»
5 травня 2022
Сьогодні у Львові стартувала конференція «Молода спортивна наука України», участь в якій візьмуть представники України, Польщі, Італії, Саудівської Аравії, Туреччини, Іраку, Катару та Литви. Цьогорічний захід проводять в онлайн форматі. Серед тем, які обговорять учасники зокрема такі: - Пізнання життя через фізичне виховання - Підготовка вчителів фізкультури та спорту на прикладі Польщі - Фізична культура та спорт як складник здоров'я збережної освіти під час пандемії - Психофізіологічні особливості дітей 8-10 років та інші. Директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска виступив із вітальним словом, в якому наголосив на актуальності тематики конференції та значній ролі фізичного виховання у формуванні здорової молоді. «Сидячий спосіб життя має серйозний негативний вплив на здоров’я школярів. Як наслідок малорухомого дистанційного навчання, яке в Україні триває вже третій рік, лікарі вже спостерігають у школярів проблеми постави, проблеми з хребтом та тиском, а тривале сидіння в гаджетах суттєво погіршує зір. Ваша конференція й ті питання, які ви порушуєте, є дуже актуальними з огляду на те, що проблеми зі здоров’ям підлітків серйозно зростають», - наголосив Олег Паска. Конференція триватиме до 6 травня.
Німецький туроператор вперше завітав на Львівщину, щоб розробити нові туристичні програми
18 лютого 2022
Представник туристичного оператора «Tour mit Schanz» Йоахим Анц з Німеччини вперше відвідав Львівщину та поділився враженнями від перебування з працівниками управління туризму та курортів ЛОДА. Візит Йоахима Анца до України був запланований у межах проєкту «Greentour Ukraine», що фінансується Європейським Союзом. Його мета – створити нові можливості для бізнесу у сфері сталого туризму. Перші зустрічі учасників «Greentour Ukraine», де українські та німецькі компанії мали можливість познайомитись один з одним, відбувались онлайн. Наступний крок передбачав приїзд представників туристичних операторів з Німеччини до України. Але в минулу суботу візит делегації скасували, через рекомендації МЗС утриматись від поїздок до України. Йоахим Анц вирішив самостійно прилетіти до Львова для налагодження співпраці у туристичній сфері. «У понеділок показали Йоахиму Львів та познайомили з представниками туристичної галузі області. Наступного дня їздили в Дрогобич і Тустань. Оскільки він більше зацікавлений у культурному туризмі, то ми вибрали саме ці пункти. Дрогобич – це церква ЮНЕСКО, солеварня, єврейська тематика, ну а Тустань – це поєднання природи та історії одночасно, тому теж було йому цікаво», – зазначила засновниця та генеральний директор компанії «Карпати.інфо» та туристичного оператора «Karpaty.travel» Ганна Сидоренко, яка також є учасницею проєкту «Greentour Ukraine». Під час візиту поспілкувались про розробку нових туристичних програм для німецьких туристів в Україні. Також йшла мова про організацію інфотурів. «Львівський аеропорт нарощує географію авіасполучень і наш регіон має цікаві туристичні пропозиції для іноземних, в тому числі і німецьких туристів. Туристичні напрямки, на яких спеціалізується Йоахим, для нас є в пріоритеті. Це той змістовний турист, який приїжджає і готовий пізнавати культуру та витрачати у нас кошти. Під час зустрічі ми домовились про промоційний візит німецьких турагентів до України, для того, щоб максимально донести інформацію про туристичні можливості і щоби туроператори на особистому досвіді пересвідчилися в якості, сервісі та безпеці», - зазначила керівниця управління туризму та курортів ЛОДА Наталя Табака. Своєю чергою, Анц розповів, що має хороші враження від перебування на Львівщині і зацікавлений привозити сюди туристів. «Я є представником компанії, яка вивчає культуру, історію, політичні речі, активний туризм. Вперше прилетів до Львова. Дуже зворушений з приводу того, що побачив. У Львівського регіону є дуже велика культурна різноманітність. Не можу виділити щось одне, тут є багато об’єктів ЮНЕСКО, вразили дерев’яні церкви, пейзажі, люди, їжа. Ми насолоджувались смакуванням кави в центрі міста. Тут люди з відкритим серцем та душею», – поділився Анц Йоахим. Читайте також: Представників туристичної галузі Львівщини закликають долучитися до порталу discover.ua
Представників туристичного бізнесу запрошують до наглядових рад при закладах профтехосвіти
27 січня 2022
Вчора відбулася онлайн-зустріч щодо створення наглядових рад при закладах професійної (професійно-технічної) освіти Львівської області за спеціальностями туризм та готельно-ресторанний бізнес, під час якої учасникам зустрічі розповіли про основні аспекти участі представників бізнесу у наглядових радах. Як зазначила керівниця управління туризму та курортів Львівської ОДА Наталя Табака, за результатами туристичної стратегічної сесії, яка відбулась наприкінці 2021 року, одним із проблемних питань галузі є кадри - їх підготовка, навчання у відповідності до потреб ринку, а також втримання кадрів після навчань на місцях. «Тож запрошуємо представників галузі долучатись до наглядових рад при навчальних закладах та спільно впливати на необхідні зміни в підготовці кадрів та їх професійної кваліфікації у відповідності до сучасних тенденцій» - наголосила Наталя Табака. Окрім того, радниця голови Львівської ОДА Галина Бордун ознайомила учасників зустрічі з покроковою інструкцією створення наглядових рад. «Є певний розрив між запитами від бізнесу і навченістю випускників, підготовкою кадрів закладами професійно-технічної освіти. Зважаючи на це, пропонуємо створити наглядові ради при таких навчальних закладах з представників бізнесу (туризму, готельно-ресторанної справи, легкої промисловості, харчової, будівництва тощо), аби виокремити найзатребуваніші професії. Наша мета – зробити усе можливе, аби молодь не виїжджала за кордон, а залишалась працювати на Львівщині й отримувала легальну заробітну плату та можливості для розвитку і професійного зростання», - зазначила Галина Бордун. Детальніше про проєкт: https://loda.gov.ua/news?id=64142 Реєстрація для участі у проєкті - за посиланням: https://forms.gle/MF1HU8JQEp9otAuG7 Нагадаємо, що методичні рекомендації щодо створення наглядової (піклувальної) ради закладів професійної (професійно-технічної) освіти затвердили в червні 2021 року, згідно з наказом Міністерства освіти і науки України.
У Львові обговорили створення нового екологічного ландшафтного рекреаційного парку на території області
25 грудня 2021
Напередодні відбулась перша нарада щодо створення громадської спілки (об’єднання) кластеру «Екологічний ландшафтний рекреаційний парк Раковець». У межах наради учасникам зустрічі презентували вже існуючий об’єкт. Також для усіх присутніх відбулось соціально-економічне обґрунтування створення кластеру та пропозиції щодо його структури. Нагадаємо, що в червні під час виїзного засідання у відпочинковий комплекс «Козацька слобода Раковець», що в селі Воля Якубова керівництво Львівської ОДА спільно з представниками місцевої влади та бізнесу обговорили стратегічний розвиток туристичної інфраструктури Львівщини. На території передкарпатського регіону багато туристично-привабливих об’єктів поруч з відпочинковими комплексами. Їхні власники, а також представники місцевої влади зацікавлені, щоб туризм у краї розвивався. Тож за підсумками зустрічі виникла ідея створити на території комплексу кластеру «Екологічного ландшафтного рекреаційного парку «Раковець». «Розвиток туристичної сфери на Львівщині передбачає створення об’єктів природоохоронного значення, їх інтеграцію до туристичних маршрутів. Такий підхід дає можливість реалізовувати концепцію з промоції Львівщини, як регіону активного та здорового відпочинку. Сьогоднішня зустріч стосувалася питань розвитку туристично-рекреаційного комплексу з включенням природоохоронних територій та створення нового об’єкту з вдалим поєднанням таких компонентів: історико-культурного, природо-рекреаційного, туристичного. Сучасний турист найбільше цінує їх гармонійне поєднання», - зауважив заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний. Головні завдання, які має вирішити створення парку є: зберегти цінні історико-культурні комплекси та об’єкти; створити умови для ефективного туризму, відпочинку та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах з додержанням режиму охорони заповідних природних комплексів і об’єктів; сприяти екологічній та освітньо-виховній роботі. До переліку потенційних учасників Кластеру увійшли: готельно-курортний комплекс «Карпати», фермерське господарство «Лаванда Раковенць». Управління туризму та курортів Львівської ОДА, департамент екології та природних ресурсів, власники земельних ділянок (ФОП/ФО), Дрогобицька ОТГ, кафедра фармакогнозії Львівського національного медичного університету , Міжнародний центр Європейської інтеграції України тощо. Проєкт організації території Парку потрібно розробити відповідно до законодавства України, з метою провадження діяльності з охорони та використання історичних комплексів, ландшафтного парку та об’єктів, а також розвитку регіонального та внутрішньодержавного туризму.
Голови громад Львівщини спільно з керівництвом облдержадміністрації обговорили план економічного розвитку в 2022 році
17 грудня 2021
Наприкінці року в області напрацьовують план розвитку Львівщини на наступні 12 місяців. Відтак, сьогодні у Львові стартувала конференція на тему «Львівщина у 2022 році. Виклики та перспективи соціально-економічного розвитку». Мета конференції – забезпечити сталий розвиток всіх рівнів управління Львівщини до стандартів найкращих сучасних демократичних практик. Учасниками стали голови як районних державних адміністрацій, так і територіальних громад області. Долучився до дискусії також голова Львівської ОДА Максим Козицький. «Львівщина - одна з трьох областей, які є пілотними в Україні для реалізації проєкту з розвитку місцевого самоврядування USAID ГОВЕРЛА. Сподіваємося, що інструменти, які ми напрацюємо разом, підвищать спроможність місцевого самоврядування, а, в результаті, рівень життя людей. Наступний рік є дуже особливим, адже змінюється законодавство, і ми всі маємо бути до цього готові. Насамперед йдеться про просторові плани територій, стратегії громад та приведення всієї документації у відповідність до чинних законів. Це речі, які пропонує проєкт ГОВЕРЛА. Але втілити їх ми можемо тільки у співпраці. І ЛОДА вже є тим третім важливим партером», - зазначив Максим Козицький. Вже понад рік Львівщина живе за новим планом та надає громадам підтримку з напрацювання стратегій. Цьогоріч відібрали 7 громад для супроводу процесів стратегічного планування. Таку ж кількість громад супроводжують і від обласної ради. «Щоб реалізувати всі наші амбітні дії, ми маємо мати спільну велику ціль. Наприклад, аби Львівщина стала українською Баварією. І це цілком реалістично, якщо ми разом активно над цим працюватимемо», - додав голова Львівської ОДА. Також в межах заходу за багаторічну сумлінну працю, професіоналізм та вагомий внесок у розвиток місцевого самоврядування відзначили: Щебеля Андрія – Миколаївського міського голову; Гамара Юрія – Самбірського міського голову; Канівця Олега – Стрийського міського голову. Нагадаємо, що конференція організована Львівською облдержадміністрацією спільно з Проєктом USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування «ГОВЕРЛА». Згідно з проєктом, обрали 10 громад області, які отримують всебічну підтримку, аби зміцнити місцеве самоврядування. «Проєкт розрахований до кінця 2026 року. Зі свого боку, ми б хотіли продовжити співпрацю з Львівською ОДА, щоб разом максимально допомогти забезпечити інституційну-фінансову спроможність решті 63 громадам. Першочергово намагатимемося допомогти розібратися з просторовим планом. Це власне те, що може стати хорошим інструментом для економічного розвитку. Також підтримуватимемо громади в розробці стратегічних планів, трансформації всієї документації у відповідність до чинних і нових законів», - розповіла заступниця керівника Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Наталія Гнидюк. Під час заходу відбудуться панельні дискусії. Учасники заходу мають окреслити пріоритети державної та регіональної політики у 2022 році, основні виклики, що матимуть місце в процесі досягнення ефективного управління територіями та зміцнення спроможності громад. Крім цього, узгодити спільні дії, котрі б покращили ефективність системи місцевого самоврядування Львівщини.
У Львові розпочалася міжнародна конференція щодо протидії поширення залежностей в Україні та Польщі
8 грудня 2021
Сьогодні, 8 грудня, у Львові стартувала міжнародна науково-практична конференція «Представлення результатів досліджень поширення залежностей у Польщі та Україні, обмін досвідом у сфері місцевих стратегій профілактики і вирішення проблем залежностей». Конференція спрямована на те, щоб обговорити результати спільних досліджень, актуальні проблеми пов’язані із вживанням алкоголю та психоактивних речовин в Україні та світі, а також розробити стратегії боротьби на обласному та локальному рівнях з проблемами пов’язаними з вживанням психоактивних речовин. Участь в конференції взяв заступник голови Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний. «Тема сьогоднішньої конференції вкрай важлива. Адже узалежнення – це проблема, яка не може залишатися без уваги ні влади, ні громадських організацій, ні представників церков, оскільки залежність призводить до руйнування життя та долі людей. Певна категорія людей намагається нав’язати людям залежність, ми, стоячи по іншу сторону, повинні застосовувати якісні методики лікування та запобігання. Вдячний польським колегам за можливість ознайомитися з їхнім досвідом вирішення як запобігти та протидіяти цій проблемі, надалі використовуючи максимально якісно та продуктивно в українських умовах. Впевнений, що сьогоднішня конференція буде не лише фінішем, а й стартом для започаткування наступної співпраці», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний. Конференція зініційована Фондом «ПРАЕСТЕРНО» (Варшава) за фінансової підтримки державної агенції з вирішення алкогольних проблем Республіки Польща (PARPA) в співпраці з Львівської обласною державною адміністрацією, Національним університетом «Львівська Політехніка» та Благодійним фондом «Карітас» Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ. Серед тем, які розглядалися впродовж сьогоднішньої конференції є: вживання алкоголю та інших психоактивних речовин у Львівській області – результати опитування за репрезентативною вибіркою 15+ років; роль сімейних факторів у вживанні українською молоддю психоактивних речовин. Дослідження проведене у Львівській області 2020-го; міжкультурне польсько-українське порівняння вживання психоактивних речовин молоддю у Варшаві, Львові та Дрогобичі; Е-залежність у пандемії COVID-19: порівняння польських та українських досліджень; вживання психоактивних речовин підлітками під час пандемії – порівняння 2016-2020 років Мокотовських досліджень; психосоціальні та пандемічні детермінанти вживання психоактивних речовин 15-річними підлітками Участь в заході очно та онлайн режимі взяли професори Інституту психіатрії і неврології у Варшаві та університетів Львова, а також представники територіальних громад, працівники служб у справах дітей, медики (лікарі-наркологи), освітяни, а також особи, які реалізують або реалізовуватимуть заходи з протидії алкоголізму та наркоманії у територіальних громадах. Триватиме конференція упродовж двох днів і завершиться завтра, 9 грудня. До слова, у Львівській області здійснюється співпраця з польськими державними та громадськими інституціями щодо обміну досвідом і покращенням розв'язання проблем пов’язаних з вживанням алкоголю та наркотиків з 2016 року.
У Львові триває конференція «Надрокористування в Україні: перспективи інвестування»
29 листопада 2021
Сьогодні стартувала сьома міжнародна конференція «Надрокористування в Україні: перспективи інвестування». Учасників заходу привітав заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. “Львівщина багата корисними копалинами.Мінерально-сировинний потенціал області складає 500 родовищ, половину з них активно використовують. Львівщина нарощує видобуток вуглеводнів, ми це бачимо і за сплатою податків. Так, від видобування нафти і газу з початку року підприємства сплатили до бюджету 100 млн гривень. Це вдвічі більше, ніж торік. Вважаю, такий захід – це потужна платформа для обміну ідеями та планами щодо подальшого розвитку галузі. Бажаю учасникам плідної роботи та чітких напрацювань”, - зазначив Юрій Бучко. Конференція триватиме упродовж трьох днів та передбачає декілька секцій. Учасники обговорять, які зміни варто очікувати від змін законодавства у сфері надрокористування, порушать екологічні питання у цій галузі тощо. Організовують захід Державна служба геології та над України, а також Державна комісія України по запасах корисних копалин.
«Завдяки реформі енергетичного сектору в ЄС для України відкриваються нові можливості», - Максим Козицький
26 листопада 2021
Учора відбулася міжнародна конференція «H2EU+Store» за участю газових компаній Австрії, Німеччини, Словаччини та України. З цієї нагоди до Львова з‘їхалися представники таких компаній, як: RAG Austria, Gas Connect Austria, Bayerngas, Bayernets, Open Grid Europe, Eustream. Українську сторону представляли Нафтогаз України, Оператор ГТС України та Еко-Оптіма, а також Іванофранківський університет нафти і газу. Відкрив захід голова Львівської ОДА Максим Козицький. «Зміни клімату змушують нас задуматися про завтрашній день. Нещодавня конференція ООН в Глазго чітко показала, що європейські лідери це усвідомлюють. Саме тому 450 компаній з 45 країн світу домовилися зменшити викиди в атмосферне повітря до нуля, розуміючи, що відмова від викопного палива є неминучою. Львівщина - один із тих регіонів, який готовий до подібних викликів та змін. Тому я надіюся, що наша зустріч стане наріжним каменем співпраці і ті рішення, які приймуть тут, будуть втілені в життя», - наголосив Максим Козицький. У межах заходу оператор газосховищ України приєднався до міжнародного проєкту з виробництва водню в Україні «H2EU+Store». Також доєднався до заходу через скайп-зв’язок заступник міністра енергетики Максим Немчинов. «Ті виклики, які стосуються енергетичної безпеки та незалежності, є особливо актуальними в наш час, зважаючи на поведінку країни-агресора. Тому мати екологічно чисту зелену альтернативу - це те, до чого ми повинні прагнути. Проблеми зміни клімату є глобальнішими за всі інші, адже не хочеться лишити нашим дітям у спадок планету непридатну для існування», - зазначив Максим Немчинов. Представники України та провідні гравці газового ринку Словаччини, Німеччини та Австрії підписали відповідний меморандум про втілення намірів щодо поширення «зеленої» енергетики. Під документом свої підписи поставили представники RAG Austria, Gas Connect Austria, Bayerngas, Bayernets, Open Grid Europe, Eustream, Nafta. З української сторони ініціативу підтримали Нафтогаз України, Оператор ГТС України та Еко-Оптіма. Ініціатива «H2EU+Store» передбачає виробництво водню в Україні, його транспортування та зберігання на території Центральної Європи та постачання кінцевим споживачам у Німеччині. В межах проєкту запланована інтенсифікація виробництва відновлюваної електроенергії для виробництва водню в Україні, модернізація газотранспортної інфраструктури та потужностей для зберігання водню в ПСГ України та Центральної Європи.
У Рава-Руській реалізують проект зі створення осередку культур разом з ДБСТ
29 жовтня 2021
Вчора, у Раві-Руській, відбулась конференція з нагоди відкриття виставки «Храми Львівської Архідієцезії – пам’ятки архітектури». Її реалізують в межах проєкту «Монастирі близнюки: Венгров та Рава-Руська». Серед учасників заходу - заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний, начальник служби у справі дітей ЛОДА Володимир Лис, Архієпископ Мечислав Мокшицький. Основними цілями проєкту є відродження 2-ох історичних монастирів, надання доступу до об’єктів, що мають високу художню та культурну цінність. Також - створення нового трансграничного туристичного продукту: маршрут пострефоматських монастирів, розповсюдження культурної спадщини постреформатського францисканського ордена, розвиток діалогу польсько-українських культур через обмін молоддю, наукові конференції та культурні заходи. Відтак, збільшувати привабливість прикордонних території (Польща-Україна) планують шляхом створення Центру діалогу культур у Венгрові та осередку діалогу культур разом з дитячим будинком сімейного типу в Раві-Руській. «Проект, без сумніву, має дуже велику та потужну мультикультурну складову, яка матиме хороший відбиток на подальшому житті всієї будівлі. Ми не лише повертаємо споруду до первинного задуму, але створюємо нову соціальну цінність через розміщення дитячих будинків сімейного типу» - зазначив Віталій Загайний. Метою проекту є збільшення туристичної привабливості прикордонних територій (Польща-Україна), шляхом створення маршруту постреформацьких монастирів, розвитку діалогу культури, шляхом створення центру діалогу культур у Венгрові та центру діалогу культур в Раві-Руській. Влітку минулого року проект отримав авансовий платіж в сумі 64 801,79 євро, а в жовтні - другу половину авансового платежу 198 552, 95 євро. На 2021 рік передбачене співфінансування з обласного бюджету по Регіональній програмі з міжнародного та транскордонного співробітництва, європейської інтеграції 1500, 00 тис грн. Наразі в Раві-Руській виконують будівельні роботи з реконструкції монастирського комплексу та реставраційні роботи. Вже утеплили дах, проклали водовідведення та каналізацію, провели демонтажні роботи, а також реконструювали котельні. «На сьогоднішній день понад 100 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, перебувають в інтернатних закладах різних типів. В більшості, це діти старшого віку та великих родинних груп. Саме для них створюються дитячі будинки сімейного типу. Станом на сьогодні в області функціонує 38 будинків дитячого типу, в яких проживає 263 дитини», - розповів начальник служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис.
Туроператорам презентували зміни у Жовківському замку
29 жовтня 2021
28 жовтня Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького організувала промотур до Жовківського замку. Музей-заповідник «Жовківський замок» – наймолодший відділ галереї мистецтв і найбільший музей в Україні. Нещодавно тут відкрили нову експозицію, під яку адаптували цілий поверх одного з корпусів замку. «Раніше в замку було мало на що подивитися і ми часто показували його туристам тільки зовні, а потім брали ключі та йшли до синагоги. Зараз замку є що показати і це дуже важливо», – зазначила керівниця туристичної компанії «Атвест України»Наталія Гладілова. За її словами, туристам у музеях потрібен також інтерактивний простір. Проведення на подвір’ї замку середньовічних фестивалів, реконструкція лицарських боїв, дегустації їжі та напоїв, які б були прив’язані до історичних подій, уроки історії у стінах замку для школярів, що вивчають козаччину, фотозони та сувеніри – це перелік рекомендацій від учасників рекламного туру щодо покращення роботи «Жовківського замку». «Культурний туризм – найчисельніший у світі. Його потрібно розвивати. На Львівщині найбільше історико-архітектурних пам’яток в Україні. Добре, коли представники музейних установ зацікавлені у ефективній співпраці з туроператорами та екскурсоводами», – розповів заступник керівника управління туризму та курортів облдержадміністрації Тарас Лозинський. Помічник директора Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького Роман Назаровець під час зустрічі зазначив, що працює над угодою щодо врегулювання питання відвідання закладів галереї мистецтв екскурсоводами. Нагадаємо, що з 2021 р Жовківський замок став частиною програми Президента України «Велика реставрація», яка передбачає його відновлення як об’єкту культурно-історичної спадщини впродовж декількох наступних років.
"На успіх у туризмі можна розраховувати у випадках співпраці різних суб’єктів господарської діяльності", - Віталій Загайний
29 жовтня 2021
Впродовж 27-29 жовтня відбувається ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Сталий розвиток туризму на засадах партнерства: освіта, наука, практика» на базі Львівського торговельно-економічного університету. Участь в ній взяли науковці, представники громадських організацій та індустрії гостинності з України, онлайн долучились учасники з Грузії, Узбекистану й Польщі. З вітальним словом до учасників конференції звернувся заступник голови Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний. «Такого роду заходи дають змогу поділитися досвідом, це можливість спільно з різними представниками туристичного сегменту, а саме науковцями, бізнесом готелярів, закладів громадського харчування, проговорити і визначити нові форми співпраці. Адже туризм є надзвичайно інтеграційною сферою діяльності – на успіх можна розраховувати у тих випадках, коли між собою співпрацюють різні суб'єкти. І саме тоді результатом є кінцевий якісний туристичний продукт», - зазначив Віталій Загайний. Заступник голови ОДА закцентував на тому, що з 30 жовтня уся область, а зокрема й сфера гостинності, житиме за правилами «червоної зони» карантину й закликав до їх дотримання. Протягом чотирьох пленарних засідань конференції говорили про тренди й новітні освітні технології в сфері гостинності, інклюзивний туризм, роль єврорегіонів у розвитку індустрії. Під час заходу для учасників було презентоване промо-відео медичного й оздоровчого туризму Львівської області. «Метою конференції є обмін досвідом з питань теорії та практики індустрії туризму, висвітлення проблемних питань, пов’язаних з функціонуванням суб’єктів туристичної діяльності, консолідація зусиль науки і практики для сталого туризму в Україні», - пояснила Марта Барна, перша проректорка, професорка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи факультету товарознавства, управління та сфери обслуговування Львівського торговельно-економічного університету. Ще до початку конференції опубліковано наукові тези. Учасники визначили стратегічні бачення, як допомогти розвитку української економіки в частині сфери обслуговування і туризму. «За результатами конференції буде ухвалена резолюція з конкретними кроками, рішеннями, які ми скеруємо у відповідні структури на рівні міністерств для прийняття до відома того, що думають науковці й практики про розвиток туризму, особливо у такий складний час, як пандемія COVID-19», - підсумувала Марта Барна. Другого дня учасники конференції відвідали туристичні цікавинки (дестинації) Славської, Козівської й Сколівської громад Львівщини. Міжнародна науково-практична конференція проведена за сприяння Львівської обласної державної адміністрації.
На Львівщині триває конференція Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020»
28 жовтня 2021
Сьогодні в межах Програми Транскордонного Співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020» відбулася конференція «ТКС 2021 – це не наукова фантастика». Участь у заході взяв директор департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської обласної державної адміністрації Роман Шепеляк. «Впровадження програм INTERREG, а конкретніше Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна», яка функціонує в рамках Європейського Інструменту Сусідства, має надзвичайний вплив на розвиток Львівщини: захищає та популяризує культурну та природну спадщину, відроджує транспортну інфраструктуру, покращує діяльність пунктів перетину кордону, а також покращує стан служб охорони здоров'я та громадської безпеки. Вищезазначена діяльність не тільки позитивно впливає на економічний, екологічний та культурний розвиток, але й створює передумови для комунікації та залученню мешканців прикордонних територій України і Польщі», - зазначив він. Так, сьогодні, завдяки впровадженню Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020», на території Львівщини реалізовують 40 проєктів міжнародної технічної допомоги, де Львівська облдержадміністрація виступає бенефеціаром із загальним бюджетом для України приблизно 30 млн євро. «Знаковим є те, що 2021 рік є роком Станіслава Лема, під брендом якого проходить сьогоднішня конференція і 100-річчя якого ми із нашими друзями з Генерального Консульства Республіки Польща у Львові мали нагоду святкувати 2 тижні тому. Сподіваюся, що нова програма INTERREG 2021-2027 (у якій вибрано 4 пріоритети - довкілля, здоров’я, туризм, співпраця), надасть нам широкі можливості розширити горизонти та напрямки співпраці, а наявне українсько-польське двостороннє партнерство, що сформувалася в процесі успішного впровадження проєктів, дозволить нам пліч-о-пліч прямувати до світлого майбутнього та збагачувати наші великі нації», - наголосив Роман Шепеляк. Довідково: За період з 2018 -2021 років в департаменті МТД та МС ЛОДА на супроводі перебуває приблизно 60 проєктів МТД, з яких 40 - Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020». Проєкти були співфінансовані на суму приблизно 20 млн грн, зокрема з державного бюджету - близько 50 млн грн, обласного – 127,6 млн грн, місцевих – понад 10 млн грн.