У Львові обговорили створення нового екологічного ландшафтного рекреаційного парку на території області

25 грудня 2021р, Новини. Управління туризму та курортів, Департамент екології та природних ресурсів, Прес-служба ОДА

Напередодні відбулась перша нарада щодо створення громадської спілки (об’єднання) кластеру «Екологічний ландшафтний рекреаційний парк Раковець».

У межах наради учасникам зустрічі презентували вже існуючий об’єкт. Також для усіх присутніх відбулось соціально-економічне обґрунтування створення кластеру та пропозиції щодо його структури.

Нагадаємо, що в червні під час виїзного засідання у відпочинковий комплекс «Козацька слобода Раковець», що в селі Воля Якубова керівництво Львівської ОДА спільно з представниками місцевої влади та бізнесу  обговорили стратегічний розвиток туристичної інфраструктури  Львівщини.

На території передкарпатського регіону багато туристично-привабливих об’єктів поруч з відпочинковими комплексами. Їхні власники, а також представники місцевої влади зацікавлені, щоб туризм у краї розвивався. Тож за підсумками зустрічі виникла ідея створити на території комплексу кластеру «Екологічного ландшафтного рекреаційного парку «Раковець».

«Розвиток туристичної сфери на Львівщині передбачає створення об’єктів природоохоронного значення, їх інтеграцію до туристичних маршрутів. Такий підхід дає можливість реалізовувати концепцію з промоції Львівщини, як регіону активного та здорового відпочинку. Сьогоднішня зустріч стосувалася питань розвитку туристично-рекреаційного комплексу з включенням природоохоронних територій та створення нового об’єкту з вдалим поєднанням таких компонентів: історико-культурного, природо-рекреаційного, туристичного. Сучасний турист найбільше цінує їх гармонійне поєднання», - зауважив заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний.

Головні завдання, які має вирішити створення парку є: 

  • зберегти цінні історико-культурні комплекси та об’єкти;
  • створити умови для ефективного туризму, відпочинку та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах з додержанням режиму охорони заповідних природних комплексів і об’єктів;
  • сприяти екологічній та освітньо-виховній роботі.

До переліку потенційних учасників Кластеру увійшли: готельно-курортний комплекс «Карпати», фермерське господарство «Лаванда Раковенць». Управління туризму та курортів Львівської ОДА, департамент  екології та природних ресурсів, власники земельних ділянок (ФОП/ФО), Дрогобицька ОТГ, кафедра фармакогнозії Львівського національного медичного університету , Міжнародний центр Європейської інтеграції України тощо.

Проєкт організації території Парку потрібно розробити відповідно до законодавства України, з метою провадження діяльності з охорони та використання історичних комплексів, ландшафтного парку та об’єктів, а також розвитку регіонального та внутрішньодержавного туризму. 

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook