Медики закликають вакцинуватись від цьогорічних штамів грипу

9 грудня 2020р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

Вакцинація проти грипу цьогоріч актуальна як ніколи: медики остерігаються, що в організмі людини можуть зустрітись одночасно і вірус ковіду, і вірус грипу.

Для людини, яка піддасться впливу вірусів наслідки можуть бути гірші, ніж для людини, яка захищена від грипу.

«Вакцинація від грипу на Львівщині розпочалася у жовтні. Цього року попит переважає над пропозицією вакцини. Відповідно спершу всі купували її власним коштом чи за кошти підприємств. І таких людей в області вакцинували понад 8 тисяч. Надійшло також 5 тисяч доз вакцини для щеплення медиків, які надають допомогу хворим на Covid-19. Ми очікуємо, що будуть на Львівщину ще поставки вакцини проти грипу. Ситуація із наявністю вакцин в аптеках та медичних закладах динамічно змінюється, адже вакцину швидко розкуповують», - розповіла керівник Лабораторного центру Наталія Іванченко.

За її словами, зараз варто вакцинуватись тим, хто цього ще не зробив.

«Для вироблення імунітету, організм потребує 14 днів, тоді людина буде захищена від вірусу грипу. Вірус буде циркулювати, але масового захворювання поки що нема, і тому варто вакцинуватись до пікового періоду», - пояснила Наталія Іванченко.

Львівщина належить до дозорних областей. Кожне респіраторне захворювання медики не досліджують на грип.

«Обстежуються лише п’ять осіб в тиждень у другій міській поліклініці міста Львова, яка визначена дозорним центром, а також п’ять осіб, які звертаються із ознаками грипоподібного захворювання у Львівську обласну клінічну інфекційну лікарню.  З тих усіх обстежених, лише в однієї людини був підтверджений грип В. Поки що маємо сприятливу ситуацію стосовно захворювання на грип в нашій області, але якщо вже є один випадок, будуть і інші», - підсумувала керівник лабцентру.

Ключові слова:

вакцинаціягрип

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook