Уряд погодив внесення змін до Податкового та Митного кодексів України
Сьогодні Уряд погодив внесення змін до Податкового та Митного кодексів України, що дасть змогу розблокувати використання кредиту 100 млн євро. Три міжнародних пункти пропуску на Львівщині розбудовуватимуть за кошти польського кредиту.
Львівщина отримає дешеві фінансові ресурси для розбудови прикордонної дорожньої інфраструктури та облаштування пунктів пропуску українсько-польського кордону.
«Сьогодні у нас чудові новини. Хочу особисто подякувати Прем’єр-Міністру України Денису Шмигалю за прийняття даного рішення. Його можна назвати історичним, адже попереднім вдвом Урядам досі не вдавалося цього зробити», - наголосив голова Львівської ОДА Максим Козицький.
У рамках договору, Укравтодор отримає 68 млн євро на розбудову дорожньої інфраструктури на підходах до 6 пунктів пропуску на українсько-польському державному кордоні. Державна митна служба - 25 млн євро на облаштування пунктів пропуску «Шегині», «Краківець» та «Рава-Руська», а прикордонна служба України – 7 млн євро на реконструкцію 7 відділів прикордонної служби.
Погоджені зміни уточнюють перелік операцій, товарів, що звільняються від оподаткування податками, сплати митних платежів на території України в рамках реалізації відповідного договору між Урядами двох країн.
Новини за темою
Максим Козицький повідомив актуальну обстановку на пунктах пропуску Львівщини
8 травня 2022
З 6 квітня на ПП на в‘їзд в Україну почали утворюватися черги з охочих розмитнити та ввезти автомобілі. Це і досі впливає на пропускні операції. Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Черги на в’їзд в Україну перед пунктами пропуску на Львівщині станом на 18:00 год: ППр Угринів – 200 легкових; ППр Рава – Руська – 230 вантажних, легкових немає; ППр Грушів – 460 легкових; ППр Краківець – 350 легкових та 520 вантажних; ППр Шегині – 570 легкових та 180 вантажних; ППр Смільниця – 200 легкових. Очільник області додав, що майже усі легкові машини чекають на розмитнення. За добу на одному ПП розмитнюють в середньому 50 легкових автівок. «У Раві-Руській черг з легкових автівок нема, бо там їх не пропускають. Якщо на легкових машинах везуть гуманітарну допомогу, їх на кордоні намагаються пропускати поза чергою, якщо така можливість є. У Краківці та у Шегинях пріоритет надають вантажним автомобілям, оскільки черга там одна», - зазначив Максим Козицький. Також фахівці Львівської митниці радять: якщо ви повертаєтесь з-за кордону і везете автівку на розмитнення, краще скористатися ПП в Угринові, Смільниці та Грушеві, оскільки там нема черг із вантажівок. Якщо ж ви везете гуманітарну допомогу, краще повертатися в Україну через ПП у Раві-Руській та Краківці.
На Львівщині двічі лунала повітряна тривога: була загроза ракетного удару
6 травня 2022
За минулу добу в області було два сповіщення про повітряну тривогу. На Львівщині була загроза повітряно-ракетного удару. Про це інформує начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Окрім цього, працівники ДСНС ліквідували 18 пожеж сухостою в усіх районах Львівської області, окрім Яворівського та Самбірського. Згоріло майже 2 гектари. Начальник Львівської ОВА нагадує, що паліям за скоєне загрожує адміністративна та кримінальна відповідальність. Надали прихисток ще 39 людям з інших областей. Від 24 лютого, за офіційними даними, – приблизно 340 тисячам. Кордон на виїзд на переходах у Львівській області перетнули 18 тисяч людей. Станом на 9 годину на усіх пунктах пропуску є черги, а саме: «Угринів», «Грушів» та «Смільниця» – легкові автомобілі на в'їзд; «Рава-Руська» – вантажівки по обидві сторони кордону; і – легкові автівки на в’їзд; «Краківець» і «Шегині» – легкові автомобілі та вантажівки в обох напрямках. Також у Краківці 2 автобуси на виїзд. Поліція опрацювала 1505 звернень щодо підозрілих людей та об'єктів.
Львівська ОВА отримала засоби першої необхідності, призначенні для тривалого перебування в укритті
22 квітня 2022
Напередодні Львівська обласна військова адміністрація отримала від польських волонтерських організацій 150 спеціальних індивідуальних пакетів з речами та продуктами першої необхідності. У разі тривалого перебування людей в укритті Львівської ОВА, ці пакети слугуватимуть, як додаткові запаси, кожен з яких важить в середньому 4-5 кілограми. Їх можна використовувати упродовж 2-4 діб. Кожен окремий комплект містить у собі: продукти харчування тривалого зберігання, засоби гігієни, теплі речі, а саме покривала, а також спальники та каремати. До цього набору належать також медикаменти, зокрема знеболювальні препарати. «За ініціативи Львівської ОВА польські волонтерські організації відгукнулися допомогти з комплектування об’єктів укриття необхідними речами, призначеними для тривалого перебування. Частину наборів отримала військова адміністрація, іншу частину – укриття залізничного вокзалу. Загалом йдеться про 300 наборів з продовольством, медикаментами, засобами гігієни тощо. Важливо, щоб подібного роду засобами забезпечити якомога більше укриттів не лише на теренах області, щоб на випадок будь-якої надзвичайної ситуації люди мали елементарні запаси для життя», - зазначив заступник начальника Львівської ОВА Віталій Загайний. Якщо ж в укритті зникне електрика, отримані пакети забезпечені батарейками, ліхтариками та павербанками. Комплекти з речами першої необхідності надали три благодійні волонтерські організації Польщі за ініціативи Львівської ОВА, Благодійного Фонду «Лазар» та координаторів евакуаційної місії по роботі з тимчасово переміщеними особами залізничного вокзалу, волонтерів Володимира Михалишина та Костянтина Кармалюка. Йдеться про благодійний фонд «Великий оркестр Різдва» (Fundacja WIelka Orkiestra Świątecznej Pomocy), Центру гуманітарної допомоги «Шегині» (Сentrum pomocy humanitarnej Szeginie). А також ГО Асоціація анімації прикордонної культури «Folkowisko» (Stowarzyszenie animacji kultury pogranicza folkowisko), яка з перших днів війни надає гуманітарну допомогу біженцям з України. Надалі такими пакетами планують забезпечити ще більше укриттів.
Умови транспортування з України людей з інвалідністю та дітей-сиріт:Максим Козицький зустрівся з делегацією Державного фонду реабілітації осіб з інвалідністю Республіки Польща
20 квітня 2022
Cьогодні начальник обласної військової адміністрації Максим Козицький провів онлайн розмову із дружиною Президента Республіки Польща Агатою Корнхаузер-Дудою та заступником Міністра сім’ї та соціальної політики Павелом Вдувіком. Також участь у зустрічі з очільником Львівщини взяла делегація Державного фонду реабілітації осіб з інвалідністю Республіки Польща (PFRON). Очільник області подякував польській стороні за підтримку українців в тяжкі часи боротьби з російським агресором. “Ви надали справжню можливість для понад 2,5 мільйонів українців знайти безпечний прихисток та почуватися себе, наче вдома. У перші дні війни мало хто вірив, що українці вистоять. Але польський народ прийняв рішення допомагати нам. Завдяки вам ми маємо гуманітарний коридор або, як його ще називають, шлях життя. Ми відчуваємо вашу допомогу щодня. Наприклад, вчора спільно з прем’єр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким відкрили на Львівщині модульне містечко для переселенців. Це перше таке містечко в Україні. Є у нас також багато інших важливих спільних проєктів. Дякую вам за цю підтримку”. – зазначив Максим Козицький. Дружина Президента Республіки Польща наголосила, що Польща намагається створювати комфортні умови для перебування українців, а також співпрацює з іншими державами щодо прихистку вразливих груп населення. У межах зустрічі сторони порушили питання евакуації на територію Польщі дорослих осіб з інвалідністю та дітей-сиріт, в тому числі з інвалідністю. Зокрема, обговорили координаційні моменти щодо транспортування осіб та можливості їх розміщення. Дружина Президента Республіки Польща наголосила, щодля зручності перевезення людей з інвалідністю важливо створити на території України своєрідний хаб, де люди тимчасово перебуватимуть перед переїздом у Польщу. Польська сторона акцентувала на необхідності напрацювання єдиного переліку документів – усталеної форми для перетину кордону, де б була вказана уся інформація, у тому числі і про діагнози осіб з інвалідністю, перелік ліків, які вони приймають, дозування та періодичність прийому, а також умови транспортування цих осіб. Пані Дуда окремо наголосила, що виникають проблеми при приїзді до Польщі великих груп українських дітей з інтернатних закладів. “Були випадки, коли приїжджали групи з понад 100 дітей і ми були змушені розділяти їх на декілька підгруп. У зв’язку з тим, що у Польщі такі заклади розраховані до 14 осіб, маємо прохання враховувати це під час формування груп. А також, щоб опікуни були розподілені між ними”, - зазначила дружина Президента Республіки Польща. Також сторони узгодили, що обов’язковою є процедура обліку осіб, які виїжджають за кордон на тимчасове проживання. Акцентували на важливості формальної реєстрації дітей, зокрема на консульському рівні у співпраці із урядами країн перебування. Окремо зазначили, що для зручності перевезення людей важливо задіяти всі можливі шляхи сполучення
На західному кордоні оформили понад 460 транспортних засобів з гуманітарними вантажами
11 квітня 2022
До України за минулу добу прибули понад 31 тисяча осіб, 27 тисяч з яких – українці. Крім того, оформлено понад 460 транспортних засобів з гуманітарними вантажами. Разом з тим, з України минулої доби вибули майже 39 тисяч осіб. Понад 27 тисяч з них перетнули кордон через українсько-польську ділянку, решта поїхали до інших країн-членів ЄС та Молдови. За 10 квітня західні кордони України з ЄС та Молдовою перетнули понад 70 тисяч осіб та понад 15 тисяч транспортних засобів. Ці показники, у порівнянні з попередньою добою, вказують на помірне зменшення пасажиропотоку. Рекомендуємо відстежувати завантаженість пунктів пропуску для перетину кордону до ЄС і Молдови (у Чернівецькій області) на фейсбук-сторінці Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон. Дані оновлюються кожні три години. Нагадуємо, що пропуск осіб через державний кордон здійснюється уповноваженими службовими особами Державної прикордонної служби України за дійсними паспортними чи іншими, передбаченими законодавством та міжнародними договорами, документами. При цьому, у виключних випадках, прикордонники можуть приймати окремі рішення щодо пропуску осіб, які їдуть за кордон з гуманітарною метою в пошуках захисту від російської агресії. Що більше документів, виданих державними органами України, така особа зможе пред’явити під час паспортного контролю, тим легше можна прийняти рішення щодо її пропуску. Також прикордонники можуть враховувати чи велися бойові дії, чи працюють ЦНАПи та інші державні установи в регіоні, з якого прямує людина. Зазначимо, що у випадках, визначених законодавством, для перетинання державного кордону громадяни крім паспортних документів повинні мати також інші підтверджувальні документи.
Польська залізниця спрощує правила безкоштовного користування поїздами на території Польщі для українців
9 квітня 2022
Відтепер українці, які не мають закордонного паспорта або номера PESEL, але мають квиток на поїзд від Укрзалізниці, оформлений в Україні для проїзду в Польщу, можуть надавати його для оформлення безкоштовних проїздних документів територією Польщі. Збережіть квиток на поїзд, який ви купували в Україні (як електронний, так і придбаний в касі) для подорожі в Польщу - він дає право на поїздки залізницею по території Польщі не тільки в день перетину кордону, але й надалі. Інші правила безкоштовного користування залізницею Польщі для українців залишаються такими ж, скористатись можливістю безкоштовного проїзду в поїздах 2-го класу TLK та IC можуть українці, які перетнули кордон з 24 лютого, та належать до наступних груп: - діти до 18 років; - жінки; - чоловіки старше 60 років; - чоловіки віж 18 до 60 років з інвалідністю. Посадка в поїзди - по заздалегідь отриманих в касі безкоштовних квитках, які видаються за умови пред'явлення закордонного паспорта громадянина України або проїздного документа від Укрзалізниці на поїзд до Польщі або Повідомлення про присвоєння номеру PESEL разом з будь-яким іншим документом, що посвідчує особу. Громадянам з інвалідністю також треба пред'явити документи, що підтверджують їх інвалідність (українські - також підходять). Громадяни, інвалідність яких видно неозброєним оком, можуть не надавати відповідні документи. Перевозити багаж та тварин громадяни України можуть безкоштовно. З Польщі українці також можуть безкоштовно виїхати далі за кордон, дотримуючись тих самих правил (безкоштовні квитки доступні в міжнародних касах).
Понад 30 тисяч українців евакуювались з країни минулої доби: яка ситуація на західному кордоні
8 квітня 2022
З України минулої доби вибули 34 тисячі осіб. Майже 22 тисячі з них перетнули кордон через українсько-польську ділянку, решта поїхали до Угорщини, Словаччини, Румунії та Молдови. Разом з цим, 7 квітня західні кордони України з ЄС та Молдовою перетнули понад 59 тисяч осіб та більше 13 тисяч транспортних засобів. Пасажиропотік на західній ділянці кордону залишається стабільним. До України за минулу добу прибули майже 25 тисяч осіб, понад 22 тисячі з яких – українці. Крім того, оформлено близько 550 транспортних засобів з гуманітарними вантажами. Рекомендуємо відстежувати завантаженість пунктів пропуску для перетину кордону до ЄС і Молдови (у Чернівецькій області) на фейсбук-сторінці Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон. Дані оновлюються кожні три години. Усі пункти пропуску на західному кордоні (за винятком ППр «Дзвінкове» та «Косино» - https://cutt.ly/1DZ5uF4) працюють у цілодобовому режимі.
Фонд при Вищій лікарській палаті Польщі передав в Україну 4 автомобілі швидкої допомоги
4 квітня 2022
Фонд «Лікарі для лікарів», що діє при Вищій лікарській палаті Республіки Польща, передав для Львівської обласної дитячої клінічної лікарні "Охматдит" автомобіль швидкої допомоги, придбаний власним коштом. Ще 3 автомобілі передали за потребою в інші області. «З польськими колегами маємо давні дружні стосунки: обмін досвідом, безпосередня їх участь в операціях наших дітей, стажування наших фахівців у них та інше. Щиро дякуємо польським колегам за дружню підтримку та розуміння. Живемо в такий час, коли для порятунку дитячого життя є важливою кожна хвилина», - зазначили у департаменті охорони здоров’я Львівської ОВА. Нагадаємо, 2 квітня Львівщина отримала 4 автомобілі швидкої допомоги від сейму Литовської Республіки.
Ситуація на західному кордоні: оперативна інформація
4 квітня 2022
За добу 3 квітня західні кордони України з ЄС та Молдовою перетнули понад 58 тисяч осіб та 13 тисяч транспортних засобів. Відносно 2 квітня пасажиропотік на західній ділянці кордону зменшився майже на 10 тисяч подорожніх. Минулої доби вибули з України понад 33 тисячі осіб. Майже 22 тисячі з них перетнули кордон через українсько-польську ділянку, решта – через пункти пропуску у Закарпатській та Чернівецькій областях. Наразі на усіх вищевказаних напрямках черги пішоходів і транспортних засобів відсутні. До України за минулу добу прибули понад 25 тисяч осіб, більше 22 тисяч з них – українці. Крім того, оформлено понад 390 транспортних засобів з гуманітарними вантажами. Відстежувати завантаженість пунктів пропуску для перетину кордону до ЄС і Молдови (у Чернівецькій області) рекомендують на фейсбук-сторінці Західного регіонального управління Держприкордонслужби України-Західний кордон. Дані оновлюються кожні три години. Також нагадують, що усі пункти пропуску на західному кордоні (за винятком ППр «Дзвінкове» та «Косино» - https://cutt.ly/1DZ5uF4) працюють у цілодобовому режимі.
Литва та Польща активно підтримують Україну у боротьбі з ворогом: Максим Козицький зустрівся з делегаціями Сеймів країн
2 квітня 2022
Сьогодні начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зустрівся з делегаціями Сейму Литовської Республіки та Сейму Республіки Польща. Країни висловили абсолютну підтримку Україні у боротьбі з російським агресором. «Величезне вам дякую за ту допомогу, яку ви надаєте Україні. Це перш за все допомога українському народу, за життя і свободу якого наші військовослужбовці борються на фронті. Зі своєї сторони ми тут робимо все, щоб вони там знали, що їхні діти і жінки можуть тут почуватись у безпеці»,- зазначив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. Своєю чергою Віцемаршалок 8-го та 9-го скликання Сейму Республіки Польща Малгожата Госєвска наголосила: «Ми є тут, щоб показати, як ми сильно вас підтримуємо і наскільки глибоко розуміємо, чим насправді є ця війна. Ви обороняєте всіх нас. Як і у 1920 році українці з поляками боронили Європу від більшовицької навали, так і сьогодні з цією навалою йде боротьба, з тим самим ворогом. Я впевнена, що разом ми переможемо і разом будемо святкувати перемогу». Малгожата Госєвска наголосила, що дуже важливо, щоб усі країни приєднались до санкцій і неухильно їх дотримувались. Як вона розповіла українська діаспора, яка є у Польщі, наскільки могла блокувала фури на польсько-білоруському кордоні, які прямували до росії. Сьогодні українська діаспора проявила ініціативу блокувати польсько-німецький кордон для припинення торгівлі з агресором. Також польська сторона звернулась до Німеччини із закликом припинити цю торгівлю. Адже дуже важливо, за словами польської гості, щоб Німецький уряд прийняв рішення про заборону торгівлі і Росією. Підтримує колегу і Віце-спікер Сейму Литовської Республіки Паулюс Саударгас. «Ми власним прикладом показуємо всій Європі, що потрібно бути тут: і говорити, і допомагати, і надсилати допомогу. Це демонструє, що Україна – це територія демократичного світу, а не територія мордору. Ми завжди попереду говорячи про санкції, адже ми дуже глибоко розуміємо, що час не на нашій стороні. Європа думає: «Ну вони там відбивають самі, нехай самі справляються». Це помилка!», - зазначив Паулюс Саударгас. Сьогодні і Литва і Польща активно допомагають Україні, приймають українців, які покидають державу, втікаючи від бомб та насильства, яке принесла росія у незалежну демократичну країну. Представники сеймів запевнили, що і надалі будуть допомагати у боротьбі зі спільним ворогом.
Максим Козицький спільно з представником МЗС Польщі вшанували пам'ять новітніх Героїв України
24 березня 2022
Місяць тому росія здійснила повномасштабний наступ на територію української держави. Сьогодні начальник Львівської ОВА Максим Козицький та заступник міністра МЗС Польщі, шеф закордонної служби Аркадій Жегоцький, на Личаківському кладовищі вшанували пам'ять новітніх Героїв, які віддали своє життя, обороняючи рідну землю. Принагідно очільник області подякував польському народу в особі заступника міністра МЗС Польщі за підтримку у війні, у тому числі гуманітарну допомогу, надану нашій державі. Аркадій Жегоцький зазначив, що Польща і надалі допомагатиме Україні і побажав, щоб якнайшвидше українці здобули омріяну перемогу. Він наголосив, що її ціна дуже висока, але український народ зможе вистояти і захистити свої території. Поляки пишаються українцями.
Польща продовжує надавати Україні гуманітарну підтримку
21 березня 2022
Республіка Польща продовжує підтримувати Україну не тільки на дипломатичному рівні. Левова частка гуманітарної допомоги українцям, які постраждали від російського вторгнення, надходить саме від Республіки Польща. Окрім того, гуманітарні вантажі з інших країн прибувають саме до польсько-українського кордону, звідки перевозяться на територію України. Зокрема, 10 вантажівок гуманітарного вантажу, переважно з продуктами довготривалого зберігання, зараз перебувають у польському Жешуві і найближчими днями приїдуть до Львова для подальшого розподілу до Києва та інших міст. Про це під час зустрічі з начальником Львівської ОВА Максимом Козицьким розповів глава канцелярії Прем’єр-міністра Республіки Польща Міхал Дворчик. У зустрічі також взяла участь Генеральна Консулка Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкєвіч. За словами Міхала Дворчика від початку російської агресії до Польщі з України виїхали 2 млн людей і поляки намагаються допомогти їм всім, чим можуть. Максим Козицький подякував за постійну підтримку України у воєнний час. Він зазначив, що Львівщина зараз зосередила у себе гуманітарний центр, звідки допомогу відповідно до запитів Офісу Президента доставляють в області, де її найбільше потребують. «В офіційних пунктах розселення на Львівщині ми поселили близько 200 тисяч осіб. Проте кількість людей, які переїхали сюди значно більша і може складати від 400 до 500 тисяч. Окрім того, зараз розглядаємо заявки від підприємств, зокрема, зі східної України, щодо їх релокації. На разі таких заявок є майже 200», - розповів Максим Козицький. Міхал Дворчик також додав, що нещодавній візит представників урядів Польщі, Чехії і Словенії у Києві був демонстрацією рішучості підтримати Україну з боку Європи. Як сказав він, делегація, у складі якої були прем’єр Польщі Матеуш Моравєцький і віце-прем’єр Ярослав Качинський, дала чіткий сигнал, що Україна не залишиться сама щодо російської агресії. Щодо перевезення через кордон гуманітарних вантажів: Нагадаємо, що на період дії воєнного стану в Україні чоловікам призовного віку обмежений виїзд за кордон. Однак є категорії громадян, яких все ж таки будуть пропускати через кордон без погодження Держприкордонслужби. Детальніше – тут. З порядком ввезення гуманітарного вантажу з-за кордону можна ознайомитися за посиланням.