Районним лікарням передадуть відремонтовані апарати штучної вентиляції легень

14 травня 2020р, Новини. Прес-служба ОДА

За ініціативи Президента України сформували перелік наявних у лікарнях апаратів ШВЛ, які потребують ремонту. Усі ці апарати відправили у сервісний центр неподалік столиці, аби відновити.

«Із початком пандемії стало зрозуміло, що не кожен апарат є у досконалому стані, тому ухвалили рішення зібрати базу даних наявних апаратів iVent.. Нам вдалося у співпраці з усіма районними лікарнями сформувати перелік апаратів, тринадцять з яких потребують оновлення. Сьогодні ми отримали уже два із тих 13 апаратів. Відновлення апаратів ШВЛ не тимчасова річ, а дуже потрібна лікарням Львівщини для порятунку пацієнтів щодня, адже вони застосовуються у відділеннях інтенсивної терапії та реанімаціях, в окремих випадках - використовують спеціальні апарати ШВЛ для порятунку новонароджених», - розповів Народний депутат України Ростилав Тістик.

Ремонт одного апарату вартує 60 тисяч грн, тоді як на новий апарат доведеться витратити майже 800 тисяч гривень.

«Ми докладаємо всіх зусиль, аби систематично оновлювати метаріально-технічну базу медичних закладів, однак ми також маємо потребу в ремонті наявних засобів, термін служби яких уже налічує багато років. До боротьби із пандемією активно долучаються благодійники. Зношеність апаратів не дозволяла повноцінно забезпечувати респіраторну підтримку пацієнтів. Усі відремонтовані апарати - середнього класу, але для нас кожен апарат важливий. Такі апарати зможуть прослужити ще не один рік. Рано чи пізно Covid-19 закінчиться, а апарати можна буде використовувати для інших потреб», - наголосив директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис.

Зараз в лікарнях області є понад 200 апаратів, які готові до роботи. Фахівці констатують, що попри зростання кількості пацієнтів, потреба у респіраторній підтримці низька.

Ключові слова:

швлбрифінгкоронавірус

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook