“Арена Львів” прийматиме Конгрес Української асоціації футболу
Уже 7 червня у Львові на стадіоні «Арена Львів» відбудеться XXIII черговий Конгрес Української асоціації футболу. Таке рішення під час засідання ухвалив виконавчий комітет УАФ. Конгрес розпочне роботу о 14:00 год із дотриманням передбачених законодавством санітарних та протиепідемічних заходів.
У порядку денному конгресу, серед іншого, передбачені питання: звіт президента, виконавчого комітету та адміністрації УАФ; звіт аудиторського органу УАФ щодо консолідованої фінансової звітності та річний фінансовий звіт УАФ за 2019 рік та затвердження нової редакції Статуту УАФ.
Нагадаємо, голова Львівської Асоціації футболу Олександр Шевченко кандидує на посаду президента Української Прем’єр-ліги.
Новини за темою
На Золочівщині організували благодійний турнір з футболу на підтримку ЗСУ
9 травня 2022
У Золочівському районі організували благодійний футбольний турнір, зібрані кошти з якого передадуть на потреби Збройних Сил України. Ідею проведення турніру запропонувало керівництво Асоціації футболу Золочівського району. Її одностайно підтримала футбольна громадськість району. Представники футбольних команд вирішили не стояти осторонь і долучитись до підтримки наших військовослужбовців, серед яких є і гравці команд Золочівщини, що мобілізувались чи добровільно вступили до лав ЗСУ. Основною метою змагань є допомога Збройним Силам України. Участь в турнірі беруть футбольні колективи з Бродівської, Буської, Красненської, Заболотцівської територіальних громад. До збору коштів, окрім команд та гравців, долучаються вболівальники, глядачі та небайдужі люди. На сьогодні зібрали уже 95,5 тисяч гривень. Кошти переховуються на рахунки допомоги ЗСУ, для закупівлі автомобілів, військової амуніції та інших необхідних речей нашим українським захисникам та захисницям. В майбутньому до таких змагань планують долучитись футбольні колективи з інших населених пунктів Золочівського району. Збір допомоги триватиме і надалі, бо мета у всіх одна – перемога!
Місце прихистку для сотень тисяч: як Львівщина зустрічає переселенців та яку допомогу пропонує
9 квітня 2022
Для більшості внутрішньо переміщених українців саме Львівська область стала тимчасовим прихистком, місцем, куди найбільше тікають, рятуючись від війни. Полишаючи рідні домівки, часом без документів чи елементарних речей першої необхідності сюди щоденно прибувають десятки тисяч людей. Станом на зараз в регіоні проживають понад 240 тисяч ВПО. У ході розмови із заступником начальника Львівської обласної військової адміністрації Віталієм Загайним інформуємо, як саме місто Львів та Львівська область зустрічає переселенців. Здебільшого люди евакуйовуються двома шляхами: власним автомобілем чи залізницею. Саме Головний залізничний вокзал Львова приймає найбільшу кількість переселенців щодня. Тут облаштували кілька наметів, в яких люди можуть поїсти, отримати медичну чи психологічну допомогу, а також необхідну інформацію. «Основне місце перебування для переселенців розташоване на Арені Львів. Тут люди можуть проживати тимчасово, тобто в межах кількох днів, де вони можуть відпочити та набратися сил. Дістатися з вокзалу до Арени Львів можна завдяки шатл-басам, які регулярно курсують», - розповів Віталій Загайний. Вже на місці ВПО забезпечують харчування, за потреби одягом та іншими речами. Волонтери тісно співпрацюють з гуманітарним штабом. Водночас на Арені ви зможете дізнатись які варіанти для розселення є в місті чи області, або ж як дістатися кордону. Принагідно волонтери повідомляють охочим, куди звертатися щодо працевлаштування. Переселенці з областей, де тривають бойові дії можуть стати на облік внутрішньо переміщеної особи. Це дає можливість отримати допомогу на проживання від держави та благодійних організацій, отримати компенсацію за зруйноване житло, гуманітарну допомогу тощо. Зараз по Львівській області в Єдиній базі даних про ВПО зареєстрували майже 60 тисяч осіб. Детальніше про те, як стати на облік читайте тут. «Львівщина розміщує людей по об’єктах соціальної інфраструктури : школи, садочки, гуртожитки тощо. В області напрацьовують також план будівництва тимчасового житла для ВПО. Це може бути новозбудована будівля, на яку потрібно більше часу, щоб підвести усі комунікації, а може бути незавершений об’єкт, який потребує менше капіталовкладень, який легко трансформувати під житло і в який швидше можна буде заселитися», - наголосив заступник. Важливо. Усю корисну інформацію для внутрішньо переміщених осіб на Львівщині шукайте у розділі новини департаменту соціального захисту ОВА за посиланням.
Випускник Львівського коледжу спорту Данило Сікан продає своє золото чемпіонату світу, аби допомогти армії
1 квітня 2022
20-річний футболіст Данило Сікан вирішив продати свою золоту медаль чемпіона світу U-20 2019 року на аукціоні eBay. Усі виручені кошти підуть на допомогу українським військовим. Зараз ціна медалі – 8 100 доларів. Торги вже розпочались та триватимуть до 6 квітня. Данило передав свою нагороду для серії аукціонів World Sports For Ukraine, яку проводить Tribuna.com разом із волонтерською організацією Ukraine Alive 2022 та Білоруським фондом спортивної солідарності на підтримку української армії. Талановитий футболіст родом з Житомира. Хлопець навчався у Львівському фаховому коледжі спорту. Дебютував у дорослому футболі у 2018 році у складі львівських «Карпат». Зараз Данило виступає за німецький клуб «Ганза» на правах оренди в «Шахтаря» та збірної України. «Ворог постійно і жорстоко руйнує моє рідне місто Житомир. Одного дня обстрілу зазнав житловий масив та пологовий будинок. Наступного дня така ж доля спіткала будівлю школи, потім гуртожиток, який міг бути військовим об’єктом, можливо, десь у радянських архівах. Росіяни роблять все, щоб знищити наших дітей і наше майбутнє. Житомиряни живуть із постійними повітряними тривоги, які замінили традиційний для березня пташиний спів. І кожен день починається з перевірки новин і хвилювання, чи вирішила Росія атакувати через території Білорусі. Звичайно, важко зосередитися на футболі, але в ФК «Ганза Росток» я також граю за Україну. І перемога буде на нашому боці, бо інших варіантів немає», – сказав Данило, звертаючись до своїх уболівальників. Нагадаємо, раніше бронзу Олімпійських Ігор у Токіо на аукціон виставив львів’янин Станіслав Горуна.
Що треба знати внутрішньо переміщеним особам: система розселення на території Львівщини
22 березня 2022
На Львівщині для внутрішньо переміщених осіб створили обласний Контактний центр. Крім того, організовані пункти тимчасового та тривалого проживання у закладах державної, комунальної та приватної форм власності. Куди можна звернутись? 1. Контактний центр «Арена Львів» (вул. Стрийська, 199). Контактний центр виконує функцію інформаційного центру. Відтак, звернувшись сюди, Ви пройдете відповідну реєстрацію та зможете обрати один з наступних варіантів: залишитись в тимчасовому пункті перебування (до 36 годин);відправитись на коротко- чи довготривале проживання в заклади області шляхом забезпечення організованого (безоплатного) доїзду до місць розселень. Окрім того, на «Арені Львів» працює цілодобова лінія з питань розселення: 0962328193; 0684147963; 0971821860; 0973474459. 2. Центри підтримки внутрішньо переміщених осіб Львівської міської ради Шість районних адміністрацій міста Львова за умови звернення до них проводять реєстрацію внутрішньо переміщених осіб та скеровують їх на тимчасове проживання в установи міста Львова. Розташовані районні адміністрації у місті Львові за такими адресами: Франківська (вул. Генерала Чупринки, 85) Шевченківська (вул. Липинського, 11) Галицька (вул. Ференца Ліста, 1) Залізнична (вул. І. Виговського, 34) Сихівська (просп. Червоної Калини, 66) Личаківська (вул. К. Левицького, 67). 3. Пункти тимчасового перебування. Це зокрема установи, які розміщують внутрішньо переміщених осіб на короткотривалий період (від 12 до 48 годин). Ці пункти створено у місті Львові задля забезпечення максимально сприятливих умов очікування внутрішньо переміщеними особами трансферів за кордон або в межах регіону/сусідніх регіонів. Більшість з них розташовані неподалік залізничного вокзалу та автовокзалу. Це зокрема: Палац Залізничників (вул. Федьковича, 54/56) Львівський професійний ліцей залізничного транспорту (вул. Ангеловича, 28) ТЦ "Скриня" (вул. Городоцька, 179) Львівська українська гуманітарна гімназія ім. Олени Степанівни (вул. О. Степанівни, 13) Школи №1, №55 м.Львова (вул.Комарова,12, вул. С. Бандери, 91, вул. Є. Коновальця,6) Міське відділення поштового зв'язку Поштамт-Центр (вул. Словацького, 1) Корпуси №1, №21, №22 НУ "Львівська Політехніка" (вул. Карпінського, 2/4, вул. Уласа Самчука, 14) Львівський автовокзал (вул. Стрийська, 109) Перелік ресурсів та місць на Львівщині, де тимчасово переміщені батьки та їх діти можуть отримати допомогу та можливості для активного проведення дозвілля за посиланням. Як внутрішньо переміщені особи можуть отримати від держави фінансову допомогу на проживання читайте за посиланням. У цій статті ми зібрали перелік необхідних документів як внутрішньо переміщеним особам стати на облік.
Від початку нападу росії на Україну Львівщина прийняла тисячі вимушено переміщених осіб
10 березня 2022
Завдяки спільній роботі з головами територіальних громад у Львівській області вдалось розгорнути майже 120 тисяч місць для поселення. Станом на 9 березня загальна кількість поселених складає понад 100 тисяч осіб. Львівська обласна військова адміністрація на «Арені Львів» створила Центр підтримки внутрішньо переміщених осіб. Подальшу координацію здійснює департамент економічної політики ОВА. А саме, забезпечує реєстрацію та розподілення за 2 напрямками: Тимчасове поселення в близькому розташуванні до залізничного вокзалу для осіб, які потребують поселення на одну ніч для подальшого виїзду за кордон або у інші області. Тривале проживання: забезпечується довезення до закладів державної та комунальної форми власності територіальних громад. Від головного залізничного вокзалу Львова курсують шатл-баси, які доставляють біженців на «Арену Львів», а вже звідти є автобуси, які розвозять безпосередньо по громадах. Також нагадуємо, усі важливі контакти Центру для тимчасово переміщених осіб у Львові: надати будь-яку допомогу для центру: +380962328193 для тих, хто потребує притулку, помешкання, або гуманітарної допомоги: +380684147963, +380971821860 для тих, хто потребує притулку: +380973474459 для вирішення транспортних питань: +380962328058
На Львівщині для переміщених осіб, які потребують допомоги діє «гаряча лінія 112» та окремий чат-бот
3 березня 2022
На стадіоні Арена Львів діє Центр підтримки внутрішньо переміщених осіб. У Центрі новоприбулі особи з усіх регіонів України, які були вимушені покинути свої домівки, отримують медичну допомогу та поради щодо тимчасового місця поселення. Для внутрішньо переміщених осіб, які потребують поселення чи гуманітарної допомоги, а також для тих, хто готовий запропонувати допомогу у будь-якому вигляді в області діє «лінія 112» та чат-бот гарячої лінії у телеграмі @lodahotline_bot. Якщо ви перебуваєте в межах Львівської області телефонуйте за коротким номером 112, якщо на території інших областей - +38 032 259 60 31. Читайте також: Максим Козицький роз’яснив алгоритм дій переміщених осіб після прибуття на Львівщину. Також повідомляємо, що у зв'язку з численними запитами представників медіа, від сьогодні на території Центру підтримки внутрішньо переміщених осіб дозволено зйомки з 06:00 до 22:00. Але просимо вас не створювати там хаосу і погоджувати свої дії з координаторами Центру, які розкажуть, що дозволено знімати. Дякуємо за розуміння!
Володимир Зеленський: Ефективна модель тероборони – це надійний тил для армії, і разом вони становлять основу сильної України
11 лютого 2022
Для побудови ефективної моделі територіальної оборони й національного спротиву має бути повна взаємодія влади всіх рівнів і розуміння зони своєї відповідальності. Про це заявив Президент України Володимир Зеленський на засіданні президії Конгресу місцевих та регіональних влад у Харкові. Глава держави наголосив, що в питанні національної безпеки немає місця для політики, інтриг, спекуляцій і хаосу, який вони можуть створити. «Щодня, а тим паче зараз, має бути повна взаємодія влади всіх рівнів і повне розуміння зони своєї відповідальності – з боку ОДА і РДА, обласних і районних рад та інших представників місцевого самоврядування для побудови дуже ефективної моделі територіальної оборони й національного спротиву. Це надійний тил для професійної й добре оснащеної армії, що разом становлять основу нашої держави, сильної держави», – сказав Володимир Зеленський у вступному слові на засіданні президії Конгресу. Президент зазначив, що організація національного спротиву й територіальної оборони в нашій державі відбувається під егідою та безпосереднім керівництвом Збройних Сил України. «Всі керівники на місцях мають чітко усвідомити: є речі, які повинні втілювати у життя виключно військові, виключно професіонали. Допомагати їм – це добре, але інколи не заважати їм – набагато краще», – зауважив він. Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак поінформував учасників засідання президії Конгресу про результати зустрічі політичних радників лідерів держав – учасниць Нормандського формату. Він розповів, що під час переговорів була зафіксована безумовна підтримка всіма сторонами всеосяжного режиму припинення вогню на Донбасі. Керівник Офісу Глави держави також зазначив, що реалізація Закону України «Про основи національного спротиву» є надзвичайно важливим і актуальним питанням. «Я думаю, ми всі вже розуміємо, що тільки потужна армія й система безпеки на різних рівнях забезпечать загальну безпеку нашої країни», – наголосив він. Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний розповів членам президії Конгресу місцевих та регіональних влад про систему управління територіальною обороною, яка складається з командування, чотирьох регіональних управлінь, 29 бригад та 150 батальйонів. Крім того, є ще добровольчі формування територіальних громад. «Це така сила, яка дійсно може стримувати ворога й навіть охолодити його думку про бажання ступити на нашу землю. Адже ціна, яку він платитиме за це, буде величезною. Мета всього цього – щоб спротив був у кожному місті, кожному селі, на кожній вулиці і в кожному будинку», – наголосив Валерій Залужний. Головнокомандувач ЗСУ звернув увагу керівників місцевих органів влади на те, що в кожному батальйоні тероборони мають бути приміщення для зберігання зброї на весь особовий склад батальйону, зокрема сучасних зразків озброєння, боєприпасів, а також майна, таємних документів та приміщення для роботи фінансово-економічної частини. Валерій Залужний повідомив, що на сьогодні батальйони територіальної оборони в 13 прикордонних областях укомплектовані не менш ніж на 70%, і до кінця березня цей показник буде доведено до 90%. Крім того, є мета мати на кінець березня не менше 70% резервістів, що проходитимуть службу в батальйонах тероборони. «Нас цікавить півтора-два мільйони достатньо мотивованих громадян, які бажають захистити свою домівку, сім’ю, країну, яких ми маємо підготувати», – наголосив він. Валерій Залужний пояснив, що головною ідеєю добровольчих формувань територіальних громад є можливість для громадян України, що мають цивільний статус, у добровільному порядку долучатися до тероборони у межах своїх громад. За його словами, за умови вчасного досягнення необхідних умов у березні можуть бути розпочаті масові вишколи з резервістами та військовозобов’язаними Сил територіальної оборони із залученням громадян за адміністративно-територіальним принципом. У цьому контексті Головнокомандувач ЗСУ закликав керівників місцевих органів влади до сприяння у проведенні цих заходів. Зі свого боку Володимир Зеленський подякував тим керівникам ОДА та місцевих органів влади, де комплектування підрозділів територіальної оборони відбувається за графіком. Водночас Глава держави звернувся до керівництва Києва та Київської області, Маріуполя, Одеси, Рівного, де найгірший стан виконання, щоб у найближчі тижні було зроблено все необхідне. Президент також закликав міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка до співпраці з усіма головами ОДА, міськими головами, керівниками районів, щоб усюди в державі була однакова інформаційна політика. «Щоб люди точно розуміли, що до чого, розуміли, у якому стані зараз підготовка тієї чи іншої області», – сказав він.
У липні 2023 року на Львівщині проведуть чемпіонат світу з футболу серед учнів
5 лютого 2022
У вересні 2021 року Міжнародна асоціація учнівського спорту (ISF) погодила проведення в Україні двох міжнародних спортивних заходів у 2023 році – чемпіонату світу з футболу серед учнів улітку та Всесвітньої зимової Гімназіади. З відповідним клопотанням до Міжнародної асоціації за підтримки Президента та уряду України зверталася Українська федерація учнівського спорту. Вчора ж за участі голови Львівської ОДА Максима Козицького та заступника голови Івана Собка відбулося засідання організаційного комітету щодо проведення зазначених заходів. Члени комітету під головування міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, серед іншого, визначили Львів одним із міст проведення чемпіонату світу з футболу серед учнів. Окрім того, комітет узгодив план заходів по підготовці до змагань та їх фінансуванню. «Організація таких заходів є стимулом для поповнення кадрів не тільки професійних спортсменів, а й тренерів, фахівців з підготовки нашої молоді. Це подія неординарна для нашої держави. І залучення якомога більше професійних людей для організації цих двох спортивних заходів є запорукою успіху», - зазначив Сергій Шкарлет. Місцем проведення чемпіонату світу з футболу серед учнів у Львові обрали академію футболу ФК «Рух». Представники Міжнародної асоціації учнівського спорту проінспектували академію у січні цього року та високо її оцінили, зазначивши, що тут змагання можна організувати за найвищими стандартами. Терміни проведення чемпіонату: 03–10 липня 2023 року. Очікувана кількість учасників: країн (команд) – 48 (хлопці та дівчата); учасників – 1200 учнів. Друге місто, яке розглядають для проведення чемпіонату, є Київ. «Проведення чемпіонату світу з футболу серед учнівських команд - це багато нових можливостей для Львівщини. Адже такі престижні спортивні змагання, в яких участь візьмуть десятки країн, стосуються не тільки популяризації спорту серед молоді. Це величезна кількість організаційних моментів, забезпечення логістики, варіант виходу з кризи для індустрії гостинності, а також прекрасний шанс для реклами самої України. Адже ми розуміємо, що крім команд, тренерів і організаторів, до нас приїде багато вболівальників. А я дуже хочу вірити, що на цьому чемпіонаті тренери дорослих команд також зможуть знайти майбутніх зірок світового футболу. І нехай серед них будуть - українські підлітки», - сказав голова Львівської ОДА Максим Козицький. Щодо Всесвітньої зимової гімназіади, то Зимові та літні Гімназіади ISF є наймасштабнішими спортивними заходами серед учнів. Їх проводять один раз на два роки з 2018 року, вони об'єднують учнів у віці від 15 до 18 років у мультиспортивному заході, створюючи унікальний контекст для змагань високого рівня, освітніх програм і культурних обмінів, для заохочення учнів із раннього віку вести здоровий спосіб життя, набувати і розвивати лідерські навички. Терміни проведення – 27 лютого – 05 березня 2023 року, місце – Івано-Франківська область. Очікувана кількість учасників – 2000 учнів з 50 країн світу. До програми Всесвітньої зимової гімназіади 2023 року пропонується включити 10 видів спорту.
На «Арені Львів» встановили спортивні тренажери: займатися на них можна безкоштовно
11 листопада 2021
На стадіоні «Арена Львів» офіційно відкрили новий спортивний простір – майданчик з 17-ма спортивними тренажерами, займатися на яких можна безкоштовно у час роботи стадіону (з 9 до 18 год). Тренажери встановили у межах ініціативи та за кошти компанії «Нова Пошта». Подібний майданчик раніше компанія облаштувала також у Києві на НСК «Олімпійський». Як зазначила директорка з управління репутацією та маркетингу «Нової Пошти» Олена Плахова, така ідея виникла минулого року, коли через карантин усі спортзали були закритими. Тому у компанії, яка вже багато років поспіль пропагує заняття спортом, вирішили створити для людей можливість займатися спортом на вулиці. Адже спорт – це запорука міцного здоров’я. У відкритті майданчика взяв участь заступник голови Львівської ОДА з питань молоді та спорту, охорони здоров’я, культури, освіти та бюджету Іван Собко. «Спорт – це та галузь, яка об’єднує! Спортом займаються всі - незалежно від віку і статусу. Після закінчення навчання ми створюємо сім’ю, знаходимо себе професійно, але забуваємо про спорт. Це потрібно змінювати, тому що той, хто займається спортом, здоровий не тільки фізично, а й психологічно. Негативні думки і поганий настрій потрібно десь залишати – і це найкраще робити під час занять спортом! Відтепер, завдяки компанії «Нова Пошта» Арена Львів має простір не лише для футболу, а й для занять на тренажерах! Дякуємо компанії, яка реалізувала таку цінну соціально важливу ідею! Робити добрі справи легко, якщо, окрім можливостей, є мотивація і бажання!», - зазначив Іван Собко. Також у заході взяли участь: Роман Хім’як – начальник управління молоді та спорту Львівської ОДА; Ольга Манько – директорка ДП «Арена-Львів»; Вадим Климович – директор Львівського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»; Володимир Гоза – український важкоатлет, майстер спорту України, учасник Олімпійських ігор 2016 року; Студенти та волонтери Львівського державного університету фізичної культури.
Директорка «Арени Львів» розповіла про пріоритети та перспективи діяльності стадіону в умовах пандемії
2 листопада 2021
Стадіон «Арена Львів» - це багатофункціональна структура, яка, окрім ігрового поля, включає в себе медіа-центр, конференц-зали, фан-кафе, ресторан. У зв’язку з пандемією коронавірусу на кінець 2020 року у стадіону, який є державним підприємством, були заборгованості перед працівниками по заробітній платі, податкові та комунальні борги. Проте завдяки залученню нових партнерів, організації заходів (в тому числі, проведенню матчів), а також завдяки сприянню органами влади у виділенні коштів, інфраструктура підприємства оновлюється. Борг по зарплаті закритий повністю, а податковий борг – на 80%. Про це на брифінгу про спортивну інфраструктуру області розповіла директорка стадіону Ольга Манько, яка очолює підприємство з 2020-го року. «Цього року на Арені досягнуто спільних домовленостей щодо співпраці з футбольними клубами - зараз в нас грають ФК «Рух» та ФК «Львів». Також було здійснено низку великих заходів, таких як Міжнародний економічний форум, бізнес-форум, форум туристичної індустрії, Івент-форум, Форум медсестер, тощо. Ми провели понад 5 великих виставок, відкрили двері для проведення концерту “Української пісні”, “Дискотеки 90-х” та інших концертів на Арені. Крім того, прийняли Збірну Україну із матчем з Боснією-Герцеговиною. До речі, в листопаді чекаємо на відбірковий матч молодіжної команди України на чемпіонат Європи 2023 року, наші гратимуть з Сербією. Кожного тижня на Арені щось відбувається і це чудово. Одним із моїх пріоритетів було зміцнення матеріально-технічної бази підприємства, і завдяки фінансовій підтримці Міністерства молоді і спорту вдалося закупити у цьому році нові газонокосарки, реноватор, нові лампи для освітлення газону. Плануємо оновити серверне та медіаобладнання. Також вдалося закупити захисні плити для газону для проведення концертів, і тепер організатори великих турів можуть надійно планувати графік гастролей із нашою локацією», - зазначила Ольга Манько. Вона також розповіла, що і далі планується залучення нових партнерів, щоб акумулювати кошти на поточні та капітальні ремонти стадіону і розвиток в напрямку його оновлення. За її словами, найбільш вигідною є співпраця щодо проведення матчів збірної, футбольних матчів УПЛ, концертів, а також форумів та конференцій, які тривають по декілька днів. «Виклики, які є перед нами зараз – це запровадження «червоної» зони епіднебезпеки. Колектив підприємства вакцинований на 80% і ми робимо все можливе, аби забезпечити якісну перевірку ПЛР-тестів та ковід-сертифікатів на заходах, які відбуваються на Арені. Маючи велику площу медіа-центру та ресторану, ми можемо забезпечити дотримання необхідної дистанції між людьми на заходах», - зауважила Ольга Манько. Окрім того, вона повідомила, що на території стадіону компанія «Нова Пошта» планує встановити антивандальні тренажери, на яких зможуть займатися усі охочі, а також наразі ведуться переговори щодо створення на стадіоні тенісних кортів. «Робимо все, аби стадіон став центром культурного, мистецького, спортивного та концертного життя міста», - наголосила директорка найбільшої спортивної арени області. Фото: Прес-клуб Львів
Глава держави в Одесі на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад: Треба вакцинуватися – на сьогодні це єдине рішення
29 жовтня 2021
У межах робочої поїздки на Одещину Президент України Володимир Зеленський провів засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Главі держави, на якому було детально розглянуто питання протидії поширенню коронавірусної хвороби. Участь у заході взяв перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. «Ми з вами сьогодні свідки чергової потужної хвилі коронавірусу, хвилі «Дельта» й появи нових штамів. Щодня – антирекорди в усьому світі, і ми не виняток. Щодня в Україні антирекорди й захворілих, і, на жаль, померлих», – зазначив Президент. Володимир Зеленський зауважив, що втрати від пандемії за добу вже наближаються до добових втрат військових під час Другої світової війни. Тому й чиновники, і бізнес, і громадяни мають вживати заходів, щоб збільшити кількість щеплених. «Ми розуміємо, що вихід один – вакцинація. Треба збільшувати відсоток вакцинованих людей, щоб вийти з цього колапсу. Очільники на місцях, дуже вас прошу засинати й прокидатися з цією темою», – закликав Глава держави. Президент нагадав, що на минулому засіданні Ради національної безпеки і оборони було поставлено завдання збільшити кількість щеплень проти коронавірусу до 300 тисяч за добу. І на сьогодні в Україні вже роблять близько 290 тисяч щеплень, але треба ще активніше нарощувати темпи вакцинації, адже збільшується кількість хворих і смертей. У цьому контексті Володимир Зеленський подякував ЗМІ, зокрема й центральним, які долучилися до кампанії з донесення до людей інформації про важливість та безпечність вакцинації. «Я дуже прошу, щоб ми всі виключили соцмережі з цього питання і включили мозок. Треба вакцинуватися – на сьогодні це не «страшилки», це єдине рішення. Я хочу, щоб ми не боялися цих «страшилок» у ЗМІ та соцмережах, а боялися цього вірусу», – сказав Глава держави й додав, що нині в усьому цивілізованому світі ставлення людини до вакцинації стає майже показником її грамотності та обізнаності. Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак зазначив, що кожен посадовець має щодня попереджати громадян про небезпеку COVID-19 і на власному прикладі демонструвати важливість вакцинації. За його словами, сьогодні в Україні достатньо вакцин проти коронавірусу й відкрито значну кількість пунктів вакцинації. «Уряд, і команда Президента, і всі владні структури зробили все, щоб цей процес був організований, але досі в деяких містах виникають питання», – зауважив Андрій Єрмак. Він також повідомив, що на виконання завдання Володимира Зеленського представники Кабінету Міністрів та Офісу Президента частіше відвідуватимуть регіони України, контролюватимуть і допомагатимуть у розв'язанні проблемних питань на місцях. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, який брав участь у роботі Конгресу за допомогою відеозв'язку, розповів про забезпечення киснем медичних закладів, де лікують хворих на коронавірус. «Кисню вистачає. Достатньо зроблено кисневих станцій, які генерують кисень на місцях. Де є потреба підвозити (кисень. – Ред.), Міністерство охорони здоров’я дуже чітко дотримується логістики стосовно поставок. Переконаний, ми можемо говорити про забезпечення лікарень киснем всюди, де це необхідно», – наголосив очільник уряду. За інформацією міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, наразі 16 областей України перейшли на «червоний» рівень епідемічної небезпеки. У системі охорони здоров’я розгорнуто 70 тис. ліжок для хворих на коронавірус, з них понад 48 тис. зайняті, зазначив він. Віктор Ляшко також нагадав, що у п'ять-шість разів зросло споживання кисню інфікованими. «Сьогодні серед госпіталізованих 80% пацієнтів – киснезалежні. Споживання кисню зросло в рази. У жовтні два заводи зупинилися на регламентні роботи, щоб відновитись і продовжити працювати з більшою потужністю. Один завод уже відновив роботу у п’ятницю, інший – з понеділка», – повідомив міністр. За словами урядовців, згідно з прогнозами, через тиждень очікується вихід на плато захворюваності. На завершення Президент подякував медикам, без яких Україна не змогла б упоратися з пандемією коронавірусу. Глава держави також закликав уряд не допускати затримок з виплатою заробітної платні й доплат лікарям та іншому медперсоналу. «З наступного року наші медпрацівники отримуватимуть мінімум тринадцять з половиною тисяч, а лікарі – мінімум двадцять тисяч гривень… Але прошу звернути увагу на те, щоб усе ж таки жодних затримок з нашого боку… Я розумію, що вони невеликі, не по всій території України, однак не може бути затримок щодо заробітних плат наших лікарів», – наголосив Володимир Зеленський.
«Арена Львів» прийме матч відбору на молодіжне Євро-2023 з футболу
27 жовтня 2021
Поєдинок шостого туру кваліфікації Євро-2023 (U-21) Україна — Сербія національна збірна проведе на стадіоні «Арені Львів». Рішення щодо місця проведення гри сьогодні озвучила Українська асоціація футболу. Матч відбудуться у вівторок, 16 листопада. Гра розпочнеться о 18.00. Зараз команда Руслана Ротаня перебуває на другій позиції у групі кваліфікації, Сербія – на п‘ятій. Перше місце в групі займає збірна Франції. У фінальній частині Євро-2023 (U-21) виступатимуть 16 команд — Румунія та Грузія як господарі турніру та ще 14 збірних, що приєднаються до них за результатами відбору (дев'ять переможців груп, краща команда серед володарів других місць та чотири переможці плей-офф, в якому гратимуть вісім володарів других місць).