Майже 400 млн гривень - на розвиток фермерських господарств та сільськогосподарських кооперативів
Кабінет міністрів України затвердив виділення 379,8 млн грн на розвиток фермерських господарств та сільськогосподарських кооперативів.
Згідно з проектом постанови, кошти розподілять наступним чином:
100 млн грн виділять фермерським господарствам на утримання корів молочного напрямку (повинні мати більше п'яти корів).
95 млн грн скерують на бюджетну субсидію на одиницю угідь, що обробляються в розмірі 1 га, для нових фермерських господарств. Ці гроші розподілять по 60 тис. грн на одне господарство.
60 млн грн виділять сільгоспкооперативам на відшкодування 70% вартості техніки та обладнання вітчизняного виробництва (не більше 3 млн грн на один кооператив).
10 млн грн уряд планує направити для часткової компенсації витрат фермерським господарствам і кооперативам, пов'язаних з наданням консультативних послуг, шляхом компенсації 90% їх вартості (але не більше 10 тис. грн).
Крім цього, за рахунок коштів виділених на розвиток фермерських господарств та сільськогосподарських кооперативів в 2020 році планується погасити заборгованість в розмірі 114,78 млн грн за 2019 р. за напрямками: компенсація вартості насіння (20,56 млн грн), компенсація вартості сільгосптехніки і устаткування (42,98 млн грн), здешевлення кредитів (7,14 млн грн), субсидія на гектар новоствореним фермерським господарствам (44,1 млн грн).
Зазначимо, що з державного бюджету на підтримку аграрного сектора економіки у 2020 році виділено 4 млрд грн.
Новини за темою
Аграрії області отримали третю партію гуманітарної допомоги від насіннєвої компанії Австрії
28 квітня 2022
Сьогодні одна з найбільших організацій фермерів із селекції та насінництва Австрії передала аграріям Львівщини гуманітарний вантаж на підтримку галузі у час війни та розпалу посівної кампанії. Йдеться про насіння сільськогосподарських культур (озима пшениця, соя, кукурудза, соняшник) та суміші трав від австрійської насіннєвої компанії SAATBAU LINZ. Як зазначив заступник начальника Львівської ОВА Юрій Бучко, цього року сільгоспвиробники Львівщини мають максимально засівати поля та вирощувати урожай, щоб частково компенсувати втрати, пов’язані зі скорочення посівних площ на територіях, де тривають бойові дії. Поставка та розподіл насіння відбувся за підтримки департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації та ГО «Львівська аграрна палата». Загалом аграріям Львівщини передали понад 80 тонн насіння. «Аграрії області в цьому році проводять посівну в доволі жорстких умовах. Головним викликом є брак ресурсів. Тому ми дуже раді будь-якій пропозиції від наших зовнішніх партнерів, які допомагають нам провести посівну і забезпечити продовольчу безпеку регіону та країни в цілому. Високорепродукційне насіння не просто дозволить збільшити посівні площі. Воно також дає шанс нашим аграріям отримати максимальну врожайність та, відповідно, збільшити ефективність виробництва», - зауважила директорка департаменту АПР Тетяна Гетьман. Гуманітарну допомогу розподілили між дрібними та середніми аграріями регіону, зокрема, понад 200 фермерів отримали насіння, яке дасть змогу засіяти пшеницею близько 180 га, кукурудзою – 820 га, соняшником – 1700 га, соєю – 120 га, з них 49 сімейних фермерських господарств отримали суміш трав на площу 160 га. Нагадаємо, що це вже третя гуманітарна поставка вантажу сільгоспвиробникам області від міжнародних компаній. Перший вантаж отримали від Франції у вигляді елітної насіннєвої картоплі. Другий - насіння кукурудзи від корпорації Bayer.
Оновлено: Першу тисячу аптечок для воїнів пошили при Львівському гуманітарному хабі
20 квітня 2022
А мають на меті пошити і відправити на передову 100 000 тисяч готових аптечок. Частину з них вже передали військовим. Сьогодні, 20 квітня, про це розповів заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод на прес-брифінгу у Гуманітарному штабі області. Відшивати військові аптечки на Львівщині почали майже 2 тижні тому. Ще понад тиждень до того шукали та закуповували тканину, фурнітуру, шукали волонтерів для пошиття. “За гроші благодійників ми придбали матеріали на першу партію аптечок - на 20 тисяч штук. Це кошти спеціального рахунку БФ “Крила надії”, зібрані на заклик усіх нас та голови Львівської ОВА Максима Козицького. Маємо пошиті перші 1000 аптечок. Шиють їх на волонтерських засадах підприємці та вісім закладів профтехосвіти. До пошиття задіяні лише майстри, але учні часом допомагають з власної ініціативи. Медикаменти ми зібрали з обласних складів, а також вдячні за ліки всім волонтерам та друзям, які ними діляться. Також ми готові закуповувати медикаменти за розумними цінами, просимо про контакти постачальників. І так само шукаємо кваліфікованих швачок-волонтерів”, - каже Юрій Холод. Готові аптечки волонтери та депутати звозять до Львова. Тут, в обласному штабі, під наглядом фармацевтів волонтери їх наповнюють за списком ліків, який затвердили військові медики. «Індивідуальні аптечки дуже важливі у перші хвилини після поранення. Наше військо зараз великою мірою забезпечене тактичними аптечками натівського зразка. Але ці нічим не поступаються. У 2014-2015 ми таких не мали», - каже волонтер, ветеран російсько-української війни, керівник управління житлово-комунального управління області Петро Назар. Він шукає, формує і передає аптечки для українського війська з перших днів війни. Тож добре знає, яке їх наповнення та як важливо пильнувати за якістю наповнення. Ліки, які потрібні для формування аптечки та які шукають і звозять до гуманітарного штабу, можна переглянути за посиланням. Серед найбільш дефіцитних медикаментів: турнікети, таблетки для знезараження води, гемостатики, набір для декомпресії, тактичні ножиці. У наповненні аптечок, каже депутат Львівської обласної ради Захар Миляник, який відповідає за логістику процесу, область також співпрацює з волонтерами: готовими підсумками діляться зі всіма, хто може і готовий наповнити їх ліками. Відшивають аптечки у різних містах області. Щоб долучитися до ініціативи та стати волонтером-швачкою/шевцем, просимо заповнити е-форму: https://forms.gle/CmwemvE93Y7wysr9A
Понад 260 мільйонів грн на армію зібрали через Дію
14 квітня 2022
Через Дію на армію вже зібрано понад 260 мільйонів грн, - повідомляє Міністерство цифрової трансформації. До збору коштів долучилися більше як 250 тисяч людей. Завдяки донатам фонд «Повернись живим» забезпечує усі військові підрозділи тепловізорами та приладами нічного бачення, мобільними комплексами спостереження, безпілотниками, комплектами для розмінування та іншою високоточною технікою. Лише за останній тиждень фонд передав нашим захисникам 3592 технічні засоби та обладнання. Серед них: 88 одиниць тепловізійної, нічної та іншої оптики; 558 засобів зв’язку; 424 ноутбуки, планшети, монітори; 96 квадрокоптерів; 906 бронежилетів; 201 шолом. Допомогти армії фінансово можна за кілька кліків у Дії. Потрібно лише зайти в застосунок, на головному екрані натиснути Допомогти армії, ввести суму внеску та реквізити картки.
Щоб підтримати фермерів в час посівної Уряд вніс зміни до Програми «Доступні кредити 5-7-9%»
1 квітня 2022
За ініціативою Президента України внесли низку змін до Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» у напрямку підтримки сільськогосподарських товаровиробників. Інформують у департаменті економічної політики Львівської ОВА. Мета - забезпечення посівної кампанії, а також підтримка та активізація підприємницької діяльності у період дії воєнного стану. Основні нововведення до Програми «Доступні кредити 5-7-9%» з метою підтримки сільськогосподарських товаровиробників: - Програма розширена на середні підприємства з річним доходом до 50 млн євро (раніше було 20 млн євро) та на великі підприємства з річним доходом більше 50 млн євро незалежно від кількості працюючих. - Максимальна сума кредиту для всіх суб’єктів підприємництва збільшена з 50 млн грн до 60 млн грн з урахуванням групи пов’язаних компаній. - Процента ставка – 0% річних. - Ціль кредитування: інвестиційний кредит на придбання сільськогосподарської техніки; кредит на поповнення обігових коштів для придбання насіння, добрив та паливно-мастильних матеріалів. - Термін кредиту – 6 місяців. - Термін подачі заявки на участь у програмі – до 31 травня 2022 року. - Розмір кредитної гарантії – 80% від суми кредиту суб’єкта мікро, малого та середнього підприємництва (крім суб’єктів великого підприємництва). Уряд, Мінфін закликає представників бізнесу та банківські установи активно долучатися до реалізації нововведень. Програму реалізовує Фонд розвитку підприємництва (ФРП). Єдиним учасником ФРП є Уряд України в особі Міністерства фінансів України, що координує усі аспекти діяльності Фонду.
Фермери Львівщини можуть взяти участь у конкурсі фінансової підтримки
1 квітня 2022
Український державний фонд підтримки фермерських господарств оголошує конкурс на отримання фінансової підтримки фермерськими господарствами для провадження виробничої діяльності та диверсифікації виробництва за бюджетною програмою «Надання кредитів фермерським господарствам». У 2022 році за програмою «Надання кредитів фермерським господарствам» відповідно до Постанови КМУ від 25 серпня 2004 р. № 1102 на Львівську область виділено 4 млн 588 тис гривень що в 3,8 рази більше в порівнянні з минулим роком . Фінансова підтримка фермерських господарств надається у розмірі, що не перевищує 1 млн гривень із забезпеченням виконання зобов’язання щодо повернення бюджетних коштів на строк до 5 років. Прийом заявок та документів здійснюватиметься з 31 березня 2022 року до 30 квітня 2022 року. Фермерські господарства подають у паперовій та електронній формі до Львівського регіонального відділення документи (фотокопії). 1. Заявку у двох примірниках за формою, затвердженою Мінагрополітики; 2. Копію статуту фермерського господарства із статусом юридичної особи або копію договору /декларації про створення сімейного фермерського господарства; 3. Відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності та/або користування земельною ділянкою; 4. Баланс та звіт про фінансові результати фермерського господарства за 2021 рік за встановленою формою; 5. Копію паспорта (у разі коли голова фермерського господарства віком до 35 років (включно); 6. Бізнес-план з техніко-економічним обгрунтуванням доцільності надання фінансової підтримки фермерському господарству із зазначенням графіка повернення коштів; 7. Пропозицію фермерського господарства щодо забезпечення виконання зобов’язання з повернення бюджетних коштів у порядку, встановленому законодавством; Львівське відділення приймає документи за адресою: 79026, м. Львів, вул. Липинського, 54, каб. 11,22. lvivudfpfg@ukr.net Контактні дані: +380 (67) 781 82 87 - Розмус Оксана Степанівна +380 (97) 210 74 57 - Кульчицька Наталія Володимирівна З більш детальною інформацією можна ознайомитись за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1102-2004-%D0%BF#Text «В такий непростий для держави час основним завданням кожного фермера є ведення свого фронту – забезпечення продовольчої безпеки. В свою чергу держава сприяє розвитку фермерства та надає можливості додатково залучити такий необхідний додатковий фінансовий ресурс», - зазначають в департаменті агропромислового розвитку ЛОВА.
Український культурний фонд скерує майже 600 млн грн на потреби Збройних сил України
14 березня 2022
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10 березня 2022 року №245, кошти у сумі 583 281 млн грн, що були передбачені на реалізацію культурно-мистецьких проєктів у 2022 році, скерують на забезпечення потреб Збройних сил України для протидії агресії з боку російської федерації. Український культурний фонд повідомляє, грантовий сезон у 2022 році призупинено до остаточної перемоги над російськими окупаційними військами. Незабаром зв’яжуться з грантоотримувачами, проєкти яких пройшли технічний відбір, а також з експертами, які здійснюють оцінювання проєктів і роз’яснять подальші кроки нашої спільної роботи. «Водночас Український культурний фонд продовжує свою роботу щодо боротьби з російською агресією, підтримкою наших захисників. Тримаємося разом, нікого не кидаємо напризволяще та продовжуємо боронити країну кожен на своєму фронті», - зазначив Владислав Берковський, виконавчий директор УКФ.
Пенсії та соціальні виплати незахищеним будуть підвищені з 1 березня, - Мінсоцполітики
25 січня 2022
На виконання законів України щодо загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, пенсійного забезпечення військовослужбовців, учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та з метою здійснення додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році Мінсоцполітики підготовлений проект постанови, який забезпечить з 1 березня 2022 року наступні кроки: Пропонується проіндексувати на 14 %: - страхові пенсії, призначені до 2019 року (при цьому сума підвищення буде не менше 100 грн, а середній розмір підвищення складатиме біля 500 грн); - пенсії військовим (середній розмір підвищення складатиме 700 грн); - мінімальні розміри пенсій по інвалідності внаслідок аварії на ЧАЕС (середній розмір підвищення складатиме 400 грн) та інші пенсії особам з інвалідністю з числа ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Пропонується встановити доплату особам, на яких не поширюється порядок індексації пенсій, у сумі 135 грн на місяць. Пропонується підвищити мінімальну пенсійну виплату особам з інвалідністю І групи та особам з повним страховим стажем (30/35 років) з 2 200 до 2 300 грн, а для непрацюючих пенсіонерів з числа одержувачів мінімальних пенсій, які не мають повного стажу, збільшити на 166 грн до 2 100 грн. Також пропонується збільшити розмір державної допомоги на: - 400 грн (з 1 700 грн до 2 100 грн) для одержувачів допомоги на кожну дитину, яка виховується у багатодітній сім’ї; - 166 грн (з 1934 грн до 2 100 грн) для одержувачів державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства і дітям з інвалідністю, а також особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, які одержують державну соціальну допомогу. Пропонується визначити індексацію на 14% розмірів щомісячних компенсаційних виплат до пенсії літніх людей. Після індексації виплати складуть для: - осіб віком 75 – 80 років – 456 грн; - осіб віком 80 + – 570 грн.
Понад 15 млн гривень скерували місцевим бюджетам на оплату за енергоносії
21 січня 2022
У межах Меморандуму про забезпечення належного проходження опалювального сезону 2021-2022 року, бюджетам територіальних громад скерували перший із п’яти траншів додаткової дотації з державного бюджету на розрахунки бюджетних установ за енергоносії в сумі 15,2 млн гривень. Як інформують, це дозволить органам місцевого самоврядування суттєво покращити в поточному місяці розрахунки за цей вид послуг. У департаменті фінансів інформують, що відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022рр, Уряд взяв на себе зобов’язання відшкодувати територіальним громадам із індексом податкоспроможності менше 0,9 і в яких додаткові надходження від податку на доходи фізичних осіб в розмірі 4% не покривають додаткові витрати на енергоносії, частину їх вартості, що споживають бюджетні установи. Зокрема, на цю мету в державному бюджеті на 2022 рік для Львівщини передбачена додаткова дотація в сумі 85,9 млн гривень.
641 мільйон гривень надійшов у держказну від приватизації державного майна на Львівщині
12 січня 2022
Торік у Львівській області приватизували 17 об’єктів, до державного бюджету від приватизації скерували понад 641, 3 млн грн. Серед об’єктів: Окреме майно «Львівської виправної колонії (№ 48)» по вул. Хуторівка, 2, продали 3 червня на аукціоні, (стартова ціна – 132,674 млн грн, зросла у майже 3 рази до 377,5 млн грн). Окреме майно «Львівської виправної колонії (№ 48)» по вул. Хуторівка, 4, продали 3 червня на аукціоні (стартова ціна – 3,386 млн грн зросла у понад 8 разів до 30 млн грн). Рава-Руський спиртзавод продали 14 травня (стартова ціна зросла з 27,7 млн грн до 31,7 млн грн). Як зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький, головна мета приватизації - перетворення непродуктивних активів на продуктивні шляхом залучення інвестицій в модернізацію активів. “Прозора приватизація непрофільних державних активів забезпечить державі фінансовий ресурс до бюджету та податкові надходження від діяльності успішних бізнес-проектів, а місцеві громади – ревіталізацію занедбаної території, пожвавлення економіки та нові робочі місця”, - наголосив Максим Козицький. Як повідомили у департаменті економічної політики, на сьогодні в Україні понад 3600 державних підприємств, якими керують 96 органів управління. Близько 1000 - непрацюючі, які вже можна лише ліквідувати, борги перевищують вартість. Зазначимо, найближчий аукціон об'єктів приватизації заплановано на 15 лютого. Це Окреме майно Вузлівського місця провадження діяльності та зберігання спирту ДП “Укрспирт зі стартовою ціною 10, 5 млн грн.
Піклування про землю та підвищення врожайності: в області розповіли про технологію виробництва органічної продукції
6 січня 2022
На базі Національного лісотехнічного університету України науковці вже давно розробляють винаходи, здатні підвищувати екологічну безпеку продуктів харчування та навколишнього середовища. Зокрема, це стосується й технології виробництва екологічно-чистої продукції. Йдеться про мікробіологічні добрива на основі гриба мікоризоутворювача (чорного трюфеля). З технологією використання та перевагами застосовування саме таких засобів ознайомився заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний. «В області діє Комплексна програма підтримки та розвитку сільського господарства, яка передбачає закупівлю мікробіологічних засобів захисту рослин нашими фермерами. Торік цей напрямок не був достатньо ефективно реалізований і нам важливо донести аграріям переваги, які вони зрештою отримають. Перш за все, використання цих засобів дозволяє зменшити негативний вплив хімічних засобів на якість продукції та ґрунтів, тому така пропозиція має привернути увагу, перш за все, виробників саме органічної продукції. Львівщина – це прикордонний регіон, тому ми маємо хороші можливості для експорту екологічно-чистої продукції в європейські країни», - наголосив заступник. Основним завданням біологічних добрив є стимулювання росту та розвитку рослин та підвищення їхньої стійкості до захворювань. На відміну від хімічних засобів, ці препарати дозволяють покращити якість ґрунтів і зменшити до мінімальних показників залишок хімічних речовин у зібраному врожаї. «Кожна рослина росте винятково в симбіозі з грибами та бактеріями, але цей ріст та якість самих ґрунтів легко можна зіпсувати хімічними засобами. У цьому випадку необхідні корисні речовини не надходять до кореня. Тому важливо відновити мікоризний симбіоз в ґрунті. До прикладу, цю функцію виконує препарат створений на основі плодового тіла чорного трюфеля, основу якого складає пігмент меланін. Він трансформує пестициди, нейтралізує важкі метали, створює сприятливе середовище (ризосферу) навколо ґрунту для того, щоб рослина могла рости», - розповіла кандидатка біологічних наук та доцентка кафедри екології Інституту екологічної економіки НЛТУ Вікторія Оліферчук. До переваг, які отримають в результаті використання таких засобів фермери відносять: кореневе живлення рослин, їхня стійкість до посухи, засолення чи забруднення важкими металами, збільшення врожайності. «Це місцева розробка. Нам важливо залучати львівських науковців до прикладних досліджень в галузі сільського господарства», - додав заступник. Після запуску ринку землі питання збереження її якості стало вагомішим. Саме тому зацікавлення області в популяризації серед аграріїв засобів, здатних покращити якість ґрунтів теж зросла. «Вимоги до якості продуктів з кожним роком зростають. В багатьох країнах Європи товар може з’явитися на прилавках магазинів лише за умови відсутності у його складі шкідливих речовин. Вимоги до екологічності продуктів харчування зростають і у нас. Для виробників не менш важливою є фінансова складова. У довгостроковій перспективі вони отримають якісніші ґрунти, на яких збиратимуть більш «чисту» продукцію, за яку споживач буде готовий платити додатково», - зауважила директорка департаменту агропромислового розвитку ОДА Тетяна Гетьман. Нагадаємо, що в межах обласної програми, фермерам, котрі використовують мікробіологічні засоби захисту рослин відшкодовують 50% від їхньої вартості (в межах 50 тисяч гривень).
5 млн гривень скерували з обласного бюджету на Програму підтримки та розвитку транспорту Львівської області
23 грудня 2021
Депутати Львівської обласної затвердили фінансовий ресурс Програми підтримки та розвитку транспорту Львівської області на 2022-й рік у сумі 5 млн гривень. Як зазначив керівник управління транспорту та зв'язку Степан Рудницький, у Львівській області пасажирські перевезення здійснюють 55 перевізників, які обслуговують 707 маршрутів, в тому числі 409 приміських і 298 міжміських внутрішньообласних. Загальна кількість автобусів, залучених до бслуговування маршрутів становить 1359 одиниць. Основними напрямами реалізації Програми є: Компенсація пільгового перевезення окремих категорій громадян транспортом загального користування та залізничним транспортом. Підтримка реалізації проєктів, спрямованих на розвиток залізничного транспорту (із залученням МТД, державного і місцевих бюджетів). Підтримка впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду (АСООП) на приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування в Львівській області. Підтримка впровадження заходів щодо покращення покриття мобільного зв’язку та швидкісного Інтернету. Стимулювання оновлення рухомого складу в сфері пасажирських автомобільних перевезень. “Метою Програми є забезпечення реалізації прав і задоволення потреб соціально вразливих верств населення області нарівні з іншими громадянами отримувати транспортні послуги, визначення перспектив розвитку пасажирсько-транспортної системи Львівської області на 2022 – 2025 роки і планування комплексу заходів, спрямованих на вдосконалення організації пасажирських перевезень у Львівській області і маршрутної мережі, забезпечення розбудови транспортної інфраструктури й оновлення транспортних засобів”, - прокоментував Степан Рудницький.
У Державному бюджеті на 2022 рік МОН передбачено 153,7 млрд грн – це на 14,4 млрд грн більше, ніж у 2021 році
2 грудня 2021
У Державному бюджеті на 2022 рік Міністерству освіти і науки України передбачено видатки обсягом 153,7 млрд грн, що на 14,4 млрд грн більше, ніж у 2021 році. Держбюджет на 2022 рік ухвалено Верховною Радою України сьогодні, 2 грудня 2021 року. “Дякую народним депутатам за підтримку сфери освіти і науки України. Ми продовжуємо працювати над посиленням соціального захисту педагогів. Уже з грудня зарплата педагогів зросла на понад 8%, з 1 січня 2022 року передбачено збільшення академічних стипендій у закладах професійної, фахової передвищої та вищої освіти. А також уперше буде надано субвенцію на забезпечення пожежної безпеки в школах у розмірі 1,50 млрд грн”, – зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет. Загалом на субвенції для розвитку освіти передбачено 112,9 млрд грн (103,7 млрд грн у 2021 році). У 2022 році буде виділено такі субвенції: освітня – 108 млрд грн; на розвиток НУШ – 1,57 млрд грн; на реалізацію програми “Спроможна школа для кращих результатів” – 1 млрд грн; на надання державної підтримки особам з ООП – 0,50 млрд грн; на створення НПЦ професійної освіти – 0,25 млрд грн; на забезпечення пожежної безпеки у школах – 1,50 млрд грн. Державні видатки МОН на 2022 рік становлять 40,9 млрд грн, що на 5,4 млрд грн більше за минулорічний показник. Зокрема, передбачено кошти для: підготовки кадрів закладами вищої та фахової передвищої освіти – 27,8 млрд грн; виплат академічних стипендій – 5,14 млрд грн; забезпечення діяльності Національного фонду досліджень, грантової підтримки наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) досліджень – 0,83 млрд грн; фонду розвитку закладів фахової передвищої та вищої освіти – 0,25 млрд грн.