Питання збереження пасовищ обговорили на селекторі із Мінекономрозвитку

10 Червня 2020р, Новини. Прес-служба ОДА

Сьогодні, 10 червня, представники департаменту агропромислового розвитку взяли участь в селекторі з Мінекономрозвитку щодо питань співпраці з центральними органами виконавчої влади, а також щодо питання створення громадських пасовищ в межах всеукраїнського стратегічно-перспективного проєкту.

Громадське пасовище – це земельна ділянка, що в більшості випадків знаходиться на землях запасу або резервного фонду за межами населених пунктів, і як правило, використовуються мешканцями територіальних громад для випасання власної худоби. Передача земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, які використовуються мешканцями для випасання худоби на території відповідної територіальної громади для ведення фермерського господарства, особистого селянського господарства, садівництва без погодження із органами територіальної громади (що не передбачено чинним законодавством), а також інвентаризація земель державної форми власності та продаж прав оренди на земельні ділянки, які використовуються мешканцями як пасовище породжує незадоволення мешканців сільських рад.

«Одним із варіантів вирішення зазначеної проблеми є передача земельних ділянок, які використовуються або можуть бути використані для створення громадських пасовищ із земель державної власності у комунальну. Департаментом розроблено дорожню карту - методичні рекомендації - покрокову інструкцію створення таких пасовищ на підставі Земельного кодексу України, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності», «Про оренду землі», «Про землеустрій», «Про Державний земельний кадастр», «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». Методичні рекомендації органи місцевого самоврядування отримали безпосередньо на свої електронні адреси, можуть напрацьовувати пакет документів», - зазначила начальник відділу розвитку аграрної інфраструктури, земельних відносин департаменту агропромислового розвитку Тетяна Борушок.

Заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко зазначив, що на сьогодні по всій Україні запущено процес оформлення таких громадських пасовищ.

«Саме зараз органи місцевого самоврядування мають можливість зарезервувати земельні ділянки під пасовище законним способом і ніколи в майбутньому не мати проблем із забезпеченням площ землі сільськогосподарського призначення для мешканців, що здійснюють випас худоби. Це в свою чергу дасть можливість зупинити спад поголів’я ВРХ та розвивати молочне скотарство. Прошу органи місцевого самоврядування активно включитись в роботу. Відмовки, що процес розробки документів є тривалим, а ваша каденція добігає кінця не мають здорового глузду. Почніть процес заради мешканців свої рад. Голів райдержадміністрації прошу поставити питання на контроль, дедлайн по цій роботі до 15 червня. Хочу, аби від кожної сільської ради було стільки клопотань до ГУ Держгеокадастру у Львівській області, на скільки є потреба по селах», - зазначив заступник голови облдержадміністрації Юрій Бучко.

Ключові слова:

завданняпасовища

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook