16 громад Львівщини юридично оформили громадські пасовища

22 грудня 2021р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

Під головуванням заступника голови Львівської облдержадміністрації Віталія Загайного відбулась робоча нарада «Поліпшення пасовищ в громадах Львівщини: досвід використання обласної субвенції».

Основною темою наради стало обговорення питання юридичного оформлення громадських пасовищ, важливості поліпшення таких угідь за кошти обласного бюджету у вигляді субвенції.

Учасниками наради стали Голова постійної комісії з питань діяльності агропромислового комплексу, підприємництва та інвестицій Львівської обласної ради Юрій Раделицький, представники департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА, керівники та землевпорядники Рудківської, Заболотцівської, Миколаївської Новороздільської, Меденицької, Бродівської, Івано-Франківської територіальних громад.

«На Львівщині ведення сільського господарства здавна базується на сімейному і кооперативному принципах, адже у сільській місцевості проживає 39 % населення області. Основна частка поголів’я ВРХ, як відомо, традиційно зосереджена в господарствах населення. Відтак, важливим завданням  на сьогодні є забезпечення безперебійного випасу власних тварин мешканців громад на створених пасовищах, а також їх поліпшення», - наголосив заступник голови облдержадміністрації Віталій Загайний.

Громадські пасовища – земельні ділянки, що в більшості випадків  знаходяться на землях запасу або резервного фонду за межами населених пунктів, які, як правило, використовуються мешканцями територіальних громад для випасання власної худоби.

«Оскільки, на сьогодні основними розпорядниками землі сільськогосподарського призначення за межами населеного пункту є територіальні громади, саме вони є основним ініціатором створення громадських пасовищ. Жителі громади також можуть сприяти процесу створення таких пасовищ. Вони можуть провести збори села,  обрати уповноважену особу та звернутись із питанням створення пасовища до місцевої ради. Департаментом було розроблено дорожні карти (покрокові інструкції) з юридичного оформлення територіальними громадами громадських пасовищ. Такі дорожні карти зі зразками документів надіслані до всіх територіальних громад для врахування та використання в роботі», - зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Гетьман.

На сьогодні громадські пасовища юридично оформили 16 громад Львівщини на загальну площу 1279 га. У 2021 році сім громад взяли участь в «Комплексній програмі підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021 – 2025 роки» та отримали фінансову підтримку – субвенцію на покращення 432 га пасовищ на загальну суму 3092,8 тис.грн.

«Хочу сказати, що це вперше ми запровадили таку допомогу органам місцевого самоврядування – субвенцію на поліпшення громадських пасовищ в територіальних громадах Львівщини. Всі ми розуміємо, які проблеми  є в сільському господарстві, тому хочемо допомогти. Сьогодні маємо нагоду проговорити всі моменти щодо робіт з поліпшення, напрацювати зміни, за потреби», - наголосив Голова постійної комісії з питань діяльності агропромислового комплексу, підприємництва та інвестицій Львівської обласної ради Юрій Раделицький.

Кожна із громад, що взяла участь в поточному році в Комплексній програмі, в ході заходу мала змогу поділитись особистим досвідом проведення робіт з поліпшення пасовищ та використання субвенції з обласного бюджету.

Зауважимо, що на 2022 рік департаментом агропромислового розвитку Львівської ОДА у Комплексній програмі підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021 – 2025 роки окрім напрямку – субвенція органам місцевого самоврядування на заходи з поліпшення громадських пасовищ передбачено ще один новий напрям підтримки. Це субвенція органам місцевого самоврядування на заходи з проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення. Планова загальна сума субвенції для громад становитиме 4255,0 тис.грн. 

У ході наради громади також мали змогу подискутувати щодо змін до Комплексної програми і обговорити плани щодо участі в Комплексній програмі у наступному 2022 році. 

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook