Львівська національна філармонія вшанувала пам’ять Мирослава Скорика

15 липня 2020р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

13 липня Мирославу Скорику мало б виповнитися 82 роки. Однак ця дата практично співпала із сороковинами із дня смерті композитора, які припали на 10 липня.

Пам’ять композитора у ці дні в Україні вшановували різноманітними подіями: публікаціями спогадів його колег, друзів, архівними відеозаписами за участі Маестро та покладанням квітів на могилі композитора.

До вшанування долучилася і Львівська національна філармонія, у якій багато десятиліть працював митець, та де неодноразово звучали його композиції!

Зокрема, у день народження композитора, 13 липня, на офіційному каналі Львівської національної філармонії у YouTube опублікували унікальне виконання всесвітньовідомої «Мелодії» Мирослава Скорика у виконанні Софії Соловій (сопрано) та Академічного симфонічного оркестру INSO-Львів. Цей твір прозвучав під орудою самого Мирослава Михайловича у 2012 році під час Всенародної прощі до собору Святої Софії у Римі.

Також для вшанування пам’яті видатного митця агенція «UKRArtists»спільно із порталом «Music-Review Ukraine» організували міжнародний медіа-проєкт «Пам’яті Скорика», ідеєю якого є публікація ексклюзивних відеозвернень визначних музикантів, керівників провідних навчальних та концертних закладів України, хорових та симфонічних колективів, відомих людей, з якими Маестро спілкувався протягом свого життя.

Акція розпочалася 10 липня та триватиме до 24 липня. Вона охопить 81 учасника, адже саме стільки повних років прожив митець.

До проєкту долучилася також і Львівська національна філармонія. Спогадами про митця поділився Генеральний директор – Володимир Сивохіп. Він згадав про маловідомі широкому загалу деталі закордонних гастролей камерного хору «Gloria», які відбувались за участі Маестро на початку 90-х років, а також розповів унікальні подробиці про написання творів майстра.

Відеокоментар можна переглянути за посиланням.

Також 13 липня пам’ять Мирослава Скорикавшанували покладанням квітів до його могили на Личаківському кладовищі. 

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook