На Підзамчі вперше випробували екскурсію мультимедійним маршрутом району

26 серпня 2021р, Новини. Прес-служба ОДА

У вівторок, 24 серпня, в межах проєкту «Підзамче. Нарешті!» організували свято “Станція Незалежність” у Палаці Гната Хоткевича. Однією з подій програми стала тестова екскурсія мультимедійним маршрутом Підзамча. Фінальну версію додатку планують випустити у вересні.

Маршрут створювали в межах проєкту «Підзамче. Нарешті!». За словами ініціаторів задуму, його створювали мешканці району, котрим допомагали експерти. Він існує у вигляді мобільного додатку, складається з десяти точок та низки історій підзамчан. Основою мультимедійного маршруту є літературна історія від Героя Підзамча – Колі Капсуля, котру написав письменник Петро Яценко. 

На основі пригод та прогулянок Підзамчем Колі Капсуля маршрут веде людей від точки до точки, а сам Капсуль є головним «екскурсоводом», розповідає цікаві факти та байки. Ця історія створена як у текстовому, так і в аудіоформаті: голос Колі Капсуля озвучив актор театру імені Леся Курбаса Ярослав Федорчук.  

«Це небувалий досвід, коли ти ідеш поруч із героєм вулицями Підзамча, слухаєш його історії, дивишся на ті самі будинки, слухаєш звуки району: трамваї, собачий гавкіт, розмови справжніх підзамчан. Вони мимохіть стають також учасниками цієї вистави разом зі слухачами екскурсії. З нетерпінням чекаю, коли всі львів'яни та гості зможуть також пройти цим маршрутом та почути цю історію, зануритися в Підзамче. Як автор тексту я помічав реакцію екскурсантів і тішився, що все йде так, як я хитрим чином планував», – каже автор сценарію маршруту Петро Яценко.

У тестовій екскурсії 24 серпня взяли участь понад 20 людей. Організатори кажуть – у вересні планують випустити фінальну версію мобільного додатку, а зараз працюватимуть над усуненням недоліків, котрі виявили під час екскурсії. Відвідувачам екскурсії надіслали онлайн-анкету для відгуку, щоб швидше віднайти усі проблемні місця. Про створення фінальної версії повідомлять на фейсбук «Підзамче.Нарешті».

Підзамче. Нарешті!” – це ініціатива, що гуртує навколо себе активних діячів та мешканців мікрорайону Підзамче у Львові. Над ініціативою працює громадська організація Львівський культурний центр у партнерстві з Центром соціальних інновацій, Палацом Гната Хоткевича та офісом "Львів – місто літератури ЮНЕСКО". Проєкт існує за підтримки Українського культурного фонду. 

Ключові слова:

екскурсіяПідзамче

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook