Трускавець започаткував власну театралізовану екскурсію
У місті Трускавець, відомому лікувальними джерелами, впровадили екскурсію з елементами вистави під назвою «Легенди давнього курорту». Вона поєднує тематику містики й кохання.
Участь у виставі-екскурсії беруть троє акторів, радіоведучих – Андрій Юркевич, Ігор Іванович та Марія Настьошин. Триває мандрівка з виставою приблизно півтори години.
Екскурсії відбуваються щоп’ятниці о 20:00, а цього тижня показ вперше відбудеться ще й у неділю 18:00. Початок екскурсії біля інформаційно-курортного центру Трускавця на вулиці Бориславській, 1.
Заступник керівника управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Тарас Лозинський зауважує, що такого роду екскурсія вже є у Дрогобичі й користується у гостей великим успіхом. Минулого року вона потрапила до рейтингу найцікавіших в Україні.
«Відомий бальнеологічний курорт Трускавець багато працює над тим, аби крім оздоровлення чи реабілітації гостям було цікаво проводити вільний час у місті. За конкурсом секторальної підтримки ЄС відреставрують одну з окрас центру громади – віллу Гопляна, де є художній музей Михайла Біласа. А тепер впроваджують і театралізовану екскурсію. Знаково, що до цього залучили тих же акторів, які беруть участь в екскурсії-виставі у Дрогобичі», - зауважує Тарас Лозинський.
Учасниця ініціативи з впровадження театралізованої екскурсії, заступниця керівника Трускавецького інформаційно-курортного центру Галина Клепач розповідає, що прогулянка для гостей міста охоплює історичні місцини Трускавця.
«Це вілли Клюберг і Гопляна, костел Внебовзяття Пресвятої Діви Марії, плакучий бук, музичну альтанку, бювет, а також джерело «Едвард», – перераховує представниця інформаційно-курортного центру Трускавця.
Для замовлення прогулянки з виставою обов’язкова попередня реєстрація за номером телефону 096-447-16-50. Екскурсії проводять для туристичних груп від 20 осіб, вартість з одного учасника – 100 грн.
Відеоанонс екскурсії:
Новини за темою
«Сліди історії - площа Ринок у Львові»: Львівський історичний музей запрошує на екскурсію
10 травня 2022
Щовівторка, щочетверга та щонеділі о 14:00 год Львівський історичний музей запрошує на екскурсію, міську прогулянку серцем міста Львова, площею Ринок. Проводить екскурсію завідувач відділу Львівського історичного музею "Музей-Арсенал" Тарас Процак. В супроводі фахового історика-дослідника учасники дізнаються про минуле площі та її мешканців, зрозуміють коли і як забудовано центральну площу міста, куди подівся готичний Львів, якою була атмосфера міста у XVI–XX ст. та як виглядає сучасне життя у львівських кам’яницях. Під час екскурсії буде можливість заглянути у дворики найцікавіших будинків площі – Італійське подвір'я (пл. Ринок,6) та Лапідарій (виставка кам'яних пам'яток) у Чорній кам’яниці (пл. Ринок, 4). На екскурсантів також чекатиме археологічна пригода та знайомство з етапами становлення державності України на інтерактивній виставці «Historia Magistra Vitae Est – Наша державність» у Масарівській кам’яниці (пл. Ринок, 24). Зустріч: пл. Ринок, 6 о 14 год. щовівторка, щочетверга, щонеділі. Вартість з особи: повна - 100 грн., пільгова - 50 грн. (включає відвідання трьох експозицій Львівського історичного музею). Замовлення за тел.: 0978661878 (Тарас) Фото Львівського історичного музею: з однієї з екскурсій
Спілкування без кордонів: у Трускавці з’явилось перше дерево миру з IT-технологіями
10 травня 2022
У курортному місті Трускавець відкрили перше в Україні Дерево Миру - сучасний символ солідарності та визнання цінностей демократії і свободи. Його мета дозволити людям побачити будь-яке місто світу в режимі реального часу, вітатися з випадковим перехожим, спілкуватися, обмінюватись думками та позбуватися будь - яких кордонів. Дерево обладнане бездротовою точкою Wi-Fi з високошвидкісним інтернетом, камерою відеоспостереження та тривожною кнопкою для відеочату і безпеки, сонячними панелями, що дають автономність, інтерактивною інформаційною панеллю, вбудованим цифровим дисплеєм для додаткової інформації. Кожна деталь дерева має свою символіку: верхівка у вигляді каштанового листка – це символ Києва – незламної столиці України, ІТ технології - розвиток та технічний прогрес, який можливий лише в мирному суспільстві, а сонячні батареї – це технології турботи про довкілля, що протиставляється безповоротному забрудненню екології під час війни. «Ми хочемо жити мирно, з тими сусідами, які нас поважають і шанують, але завжди готові дати відсіч своїм ворогам. Тому люди, які цінують мир, завжди готові до війни. Дай Боже, що усі ці Дерева, які будуть виростати на всій території України й за її межами, насправді допомагали втримувати мир на нашій землі», — зазначив міський голова Трускавця Андрій Кульчинський. Трускавець став першим містом у цьому проєкті. На знак поваги до боротьби українського народу з російським агресором створення «дерев миру» передбачено у всьому світі. Наступним місцем в Україні, де розглядають можливість встановлення Дерева Миру є територія першого публічного Парку української скульптури у готельному комплексі «Edem Resort», яке має стати доповненням місця популяризації українського сучасного мистецтва. Загалом у всьому світі планують «висадити» 27 таких дерев. Частину з них розмістять в Україні, а інші – за кордоном. Наступні міста, де з’являться дерева будуть Київ, Львів, Буча, Бородянка, Маріуполь, а, також за кордоном: Варшава, Ніцца, Париж, Лісабон.
У Трускавці правоохоронці перевірили понад 90 порушників комендантської години
3 травня 2022
У Трускавці продовжують проводити щоденне патрулювання вулиць з дотримання комендантської години. За останні два тижні перевірили 92 порушників, які у заборонений час перебували на вулиці та у публічних місцях. З цієї кількості 12 осіб перебували у стані алкогольного сп’яніння, серед них, як тимчасово переміщені особи, так і жителі Трускавця. Чотирьох водіїв доставили у відділ поліції з підозрою на алкогольне або наркотичне сп’яніння. Сімом особам призовного віку, службовці Дрогобицького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військкомат), які входять до складу патрулів, вручили військові повістки. Відтак незабаром вони поповнять лави Збройних сил України. Серед порушників комендантської години зафіксували також неповнолітніх осіб віком від 14 до 18 років. Нагадаємо, на час дії воєнного стану на території Львівської області впроваджено комендантську годину. На вулиці та у публічних місцях заборонено перебувати з 23:00 год до 05:00 год. Також у водіїв, які перебувають за кермом у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, вилучають автівки на потреби армії. Фото: умовне
У Трускавці відбувся благодійний концерт “Пісенне древо України”
2 травня 2022
1 травня на головній сцені Трускавця відбувся благодійний концерт “Пісенне древо України за участі солістів Львівської національної філармонії імені М. Скорика. Захід провели у межах Музично-мистецького проєкту “З піснею до перемоги”, організатором якого є департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА. Зі сцени лунали народні, стрілецькі, популярні українські пісні. Для трускавчан, гостей міста та внутрішньо переміщених осіб, які зараз перебувають у Трускавці, виступили артисти Ірина Стефанко, Ліля Вікарук, Віталія Голубнича, Станіслав Гоян, заслужені артисти України Маріанна Лаба та Василь Понайда. “З особливим захопленням приймала публіка "Червона руту" Володимира Івасюка та "Україну" Тараса Петриненка, "Сам собі країна" Андрія Кузьменка, "Заспіваймо пісню за Україну" Олександра Поньомарьова. Разом з артистами глядачі співали народні пісні. Бо пісня супроводжує українців завжди і всюди, піднімає наш дух, додає відваги, гартує силу. З піснею боронимо рідну землю та йдемо до перемоги!”, - зазначила директорка департаменту Ірина Гаврилюк. Нагадаємо, нещодавно в рамках проєкту «З піснею до перемоги» артисти Львівської філармонії представили музичну казку для дітей з внутрішньо переміщених сімей.
У центрі Трускавця відбувся благодійний концерт на підтримку захисників України
15 квітня 2022
Вчора, 14 квітня, у Трускавці на головній сцені міста на майдані Незалежності відбувся благодійний концерт, під час якого зібрали кошти на потреби Збройних Сил України. Для місцевих мешканців та внутрішньо переміщених осіб, які зараз проживають у Трускавці, виступили українські виконавці Андріана, ЗАЛІСКО, Андрій Князь, Артур Боссо та Анна Добриднєва. Концерт відбувся за ініціативи департаменту з питань культури національностей та релігій Львівської ОВА. “Нещодавно наш департамент закликав усіх діячів культури та мистецтва об’єднуватися та спільно робити те, що ми найкраще вміємо - боротися на культурному фронті. Одними з перших на наш заклик відгукнулася “Команда А” . Це артисти Андрій Заліско, Андріана, Андрій Князь, Артур Боссо та Анна Добриднєва. Спільно ми запланували низку благодійних концертів Львівщиною: це і концерти для збору коштів на потреби ЗСУ, і безкоштовні концерти для внутрішньо переміщених осіб. Вчора в Трускавці успішно відбувся перший такий концерт. Захід ми не анонсували у зв’язку із воєнним станом та з метою дотримання заходів безпеки. Та, незважаючи на це, артистам вдалося зібрати публіку, яка впродовж години концерту пожертвувала більше 15 тисяч гривень на потреби наших військових”, - розповіла директорка департамену з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА Ірина Гаврилюк. Як повідомили у департаменті, наступний концерт артистів “Команди А” відбудеться у Дрогобичі.
Гостей області запрошують на екскурсійні прогулянки підвалами львівських храмів
12 квітня 2022
Всіх охочих, зокрема і тимчасово переміщених осіб, запрошують на екскурсійні прогулянки до підвалів львівських храмів. Перебування у середньовічних підземеллях цікаве та безпечне. Розважально-пошуковий квест «Середньовічне підземелля Домініканського костелу» від Львівського музею історії релігії – це подорож коридорами часу, яка відбудеться 14 квітня о 15:00. Ви дізнаєтесь хто такі ченці-домініканці, як звати засновника домініканського ордену, розшукаєте диво-карту, знайдете стару жебрачку, відьму, Юрія Змієборця. Спробуєте дізнатися як у невеличкому підземеллі поруч із церквами, монахами й мирянами розмістився величезний монастир. Телефон для попереднього запису: 0677021321. Для внутрішньо переміщених осіб щосереди, щосуботи і щонеділі о 15:00 год безкоштовні екскурсії музейною експозицією пропонує Музей «Львів Стародавній», який оповідає історію нашого краю від 11 до 18 століття. Інтерактивний музей розташований у підземеллі Преображенської церкви. В умовах воєнного стану заклад працює з 11:00 до 20:00 год, каса – до 19:00 год. Вартість вхідних квитків оплачується відповідно до тарифів музею з додатковою знижкою 20%. Увесь прибуток Музею спрямовують на підтримку Збройних Сил України. Для усіх діток в подарунок – квест зі щуриком Музейком. Довідкова інформація за телефоном: 0977082121. Одне з найбільших та найстаріших підземель міста у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла, де можна побачити Львів, якого вже немає, теж запрошуємо на екскурсії. Вони відбуваються щодня о 13:00 та 14:00 год. Деталі за номером телефону: 067373 36 83.
В Трускавці та Моршині кількість тимчасово переміщених осіб досягла найвищого рівня: куди селять переселенців
12 березня 2022
На Львівщині продовжують розселяти внутрішньо переміщених осіб. Наприклад, кількість офіційних ліжкомісць у Трускавці складає 15 тисяч. Станом на зараз усі заповнені. Так само люди орендують квартири, а це ще близько 10 тисяч переміщених осіб. Як повідомив міський голова Андрій Кульчинський, до 25% трускавчан приїхали родичі з окупованих областей. Переселенців також розміщують безкоштовно в школах, офісах, санаторіях «Джерело» та «Джерельний». «Загалом ми розселили близько 30 тисяч людей. При цьому місцеве населення складає 20 тисяч. Упродовж березня Трускавець надсилає ряд гуманітарних вантажів у точки України, де є можливість доставки і де це найбільше необхідно. Надіслали продукти, одяг, медикаменти, засоби гігієни в Бучу Київської області, Чорноморськ Одеської області, Бровари Київської області, а також в Запоріжжя та Миколаїв», - розповів Андрій Кульчинський. Відповідно до наказу голови Львівської обласної військової адміністрації в Моршині створили Територіальний центр обліку внутрішньо переміщених осіб. Він знаходиться в приміщенні моршинського центру зайнятості на вул. Привокзальна, 63. Тут відбувається реєстрація всіх, хто тимчасово проживає на території Моршинської ОТГ. «Всі, хто прибувають до Моршина: чоловіки, жінки, діти повинні бути обліковані в цьому центрі. З собою потрібно мати документи. Ті, що поселилися в приватних оселях, повинні з'явитися до центру обліку самостійно», - повідомив міський голова Моршина Руслан Ільницький. Він також додав, що в моршинській середній школі, на вул. Лесі Українки, 36 знаходиться пункт для тимчасово переміщених осіб, які зовсім не мають де зупинитися. Там вони можуть отримати інформацію та допомогу.
Представники Львівської обласної кінокомісії з робочим візитом відвідали Трускавець
28 січня 2022
Сьогодні відбулась робоча зустріч представників кінокомісії при Львівській облдержадміністрації з керівництвом Трускавецької міської ради та організаторами кінофестивалю «Корона Карпат». Як розповів директор департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОДА Дмитро Посипанко, школа кіномайстерності та кінофестиваль «Корона карпат» в Трускавці – чи не єдині проєкти, які сприяють розвитку кіноматографу на місцевому рівні та області загалом. Такий досвід потрібно передавати й іншим громадам нашої області. «Львівська обласна кінокомісія вже розпочала роботу щодо формування інтерактивної мапи про місцеві локації, які будуть привабливі для кінозйомок», - додав Дмитро Посипанко. Цього року міжнародний кінофестиваль «Корона Карпат» відбудеться 03 – 06 листопада 2022 року у м. Трускавець, Львівської області. Фестиваль проводять з метою популяризації кращих досягнень українського кіно, а також для зміцнення та збагачення взаємин між митцями кіно та українським глядачем. Окрім того, на зустрічі обговорили роботу Львівської обласної кінокомісії у 2022 році, діяльність Трускавецької школи кіномайстерності, створення інтерактивної мапи локацій для кінозйомок, проведення X ювілейного кінофестивалю «Корона Карпат» та реалізація спільних проєктів з Українським культурним фондом та Державним агентством України з питань кіно. Нагадаємо, що на початку цього року при Львівській облдержадміністрації створили Львівську обласну кінокомісію. До її складу, окрім представників структурних підрозділів Львівської ОДА, входять кіноексперти та представники правоохоронних органів. Основними завданнями комісії є: надання консультаційної, організаційної для отримання суб’єктами кінематографії погоджень на проведення кінозйомок; надання консультаційної, організаційної, технічної, представницької для отримання суб’єктами кінематографії погоджень на проведення кінозйомок; формування баз даних та оприлюднення інформації про місцеві локації, привабливі для кінозйомок; формування баз даних та оприлюднення інформації про місцеві кіновиробничі обслуговуючі, зокрема сервісні, підприємства, установи, організації, що надають послуги, пов’язані з кіновиробництвом; організація та проведення заходів, спрямованих на розвиток та підтримку кіновиробництва та/або створення аудіовізуального твору в Україні. та ін.
Мандрівки гірськими територіями: у Львівській області реалізовують туристичний проєкт «ВелоБескиди»
5 жовтня 2021
Місяць тому дали старт реалізації туристичного проєкту «ВелоБескиди». А вже сьогодні на території гірськолижного курорту «Буковиця», що у Бориславі делегація Львівської ОДА оглянула хід виконання будівельних робіт за маршрутом Трускавець – Орів – Борислав – Східниця. Завдання проєкту «ВелоБескиди» полягає в тому, щоб розвивати та популяризувати активний туризм, здоровий спосіб життя. Його мета - прокласти та розбудувати велосипедну інфраструктуру так, аби створити безпечні умови для туристів, які здійснюють свої мандрівки гірськими територіями Львівської області. Водночас проєкт має на меті підвищити екосвідомість та екодружність людини до природи. Новий туристичний веломаршрут об’єднає три територіальні громади – Трускавецьку, Бориславську та Східницьку. «Реалізація цього проєкту забезпечить розвиток велосипедних маршрутів, які будуть універсальними для використання як професіоналами, так і аматорами. Окрім велосипедистів, це стосується також інтересів й потреб пішохідних туристів. Та найважливішим завданням проєкту «ВелоБескиди» є об’єднання трьох громад, на території яким прокладені нові маршрути. У процесі експлуатації туристичних шляхів ці громади будуть взаємодіяти, в інтересах туристів», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний. На об’єкті тривають роботи з будівництва пішохідно-трекінгових та велосипедних маршрутів. «Це сприятиме сталому розвитку та економічному зростанню гірських територій, збереження природних ресурсів, активізації підприємницької ініціативи, розвитку малого та середнього туристичного бізнесу, збільшенню зайнятості місцевого населення, зростанням надходжень до місцевих бюджетів та підвищенням якості життя», - наголосила начальниця управління туризму та курортів Львівської ОДА Наталя Табака. Разом з тим триває процес подачі заявки на отримання дозволу на нове будівництво оглядової вежі. Проєкт «ВелоБескиди» реалізується коштами Державного бюджету через субвенцію Державний фонд регіонального розвитку. Кошторисна вартість проєкту 11, 8 млн гривень. У результаті його реалізації на території регіону Трускавець – Орів – Борислав – Східниця будуть 12 сучасних об’єктів туристичної велосипедної та пішохідної інфраструктури, що сприятиме збільшенню туристичного потоку та надходжень до місцевих бюджетів. Велошлях №1 від м. Борислава по горі Буковиця до кінцевої точки - гори Цюхів Верх орієнтовною завдовжки складе 6,34 км. Це одна вершина у Сколівських Бескидах та найвища точка Орівської скиби. На горі Цюхів Верх облаштують 15-метрову оглядову вежу, звідки відкриється панорамний вид на околиці. Ілона Орнат
Трускавчани та гості міста пробігли в пам'ять про загиблих воїнів
27 вересня 2021
У неділю, 26 вересня, у Трускавці відбувся другий для Львівщини епізод Всеукраїнського забігу «Шаную воїнів, біжу за Героїв України». Минулого місяця такий же захід відбувся у Львові у Стрийському парку. Недільний ранковий забіг зібрав у центрі Трускавця понад 80 мешканців та гостей міста. Серед тих, хто стартував у пам'ять про загиблих українських воїнів, представники Полтави, Рівного, Кривого Рогу, Млинова, Дрогобича, Одеси, Києва та Харкова. У пам'ять про загиблих героїв пробіг і учасник російсько-української війни з Трускавця Володимир Ахунов. Діти мали можливість здолати дистанції у 100 та 300 метрів, а дорослі – 1 кілометр та 5 кілометрів. На останній дистанції стартували також трускавчани, що займаються скандинавською ходьбою. Пам‘ятні медалі чекали на усіх фінішерів. Спортивне свято для трускавчан організовували Львівський обласний центр «Спорт для всіх», Федерація скандинавської ходьби у Львівській області, Трускавецька міська рада та міський інформаційний центр.
«Децентралізація ініціює чимало важливих реформ та законодавчих змін», - Максим Козицький на Форумі місцевого розвитку
2 вересня 2021
Сьогодні у Трускавці стартував V Форум місцевого розвитку, у якому беруть участь представники місцевих рад та адміністрацій з різних регіонів України, представники міністерств, іноземні делегації з Польщі, Словаччини, Румунії, Угорщини. У перший день Форуму до панельних дискусій долучилися заступник Міністра розвитку громад та територій Василь Лозинський, голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький, народні депутати України Ростислав Тістик, Орест Саламаха та ін. Форум розпочали із пленарної дискусії про реформу децентралізації, зокрема, про законодавчі ініціативи для підвищення ефективності розвитку територіальних громад. Як зазначив голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький, децентралізація в Україні ініціювала чимало важливих реформ та законодавчих змін. «Багато всього зроблено. Наприклад, громади отримали фінансовий ресурс та самостійність, в Україні з’явився ринок землі. Але процес змін триває, багато всього ще маємо допрацювати і втілити. І це вимагає спілкування, довіри, співпраці та відповідальності усіх нас. І Львівська ОДА вже зробила крок до цієї мети, адже Львівщина має Стратегію розвитку до 2027 року. Натомість, ситуація в громадах, яку ми вивчили, невтішна - дві третіх громад не мають стратегій, а ті, що мають, не завжди є актуальними. Ми допомагаємо територіальним громадам у формуванні дієздатних стратегій розвитку, які б доповнювали та підсилювали стратегію області та держави. І це лише один напрям нашої роботи та наших ініціатив, який, нам здається, є дуже важливий для справжньої децентралізації», - зазначив у своєму виступі Максим Козицький. Форум місцевого розвитку триватиме два дні – 2 і 3 вересня. Окрім обговорення перспектив розвитку громад, учасники Форуму також братимуть участь у дискусіях про транскордонне співробітництво, перспективи розвитку вугільних територій, охорону довкілля, нові цифрові рішення для громад тощо. З програмою дискусій можна ознайомитися на офіційному сайті заходу. Організатори Форуму – Львівська обласна рада та Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон-Карпати-Україна».
У Трускавці відзначили 130-річчя заснування «Львівського Бояна»
30 серпня 2021
29 серпня у храмі Покрови Пресвятої Богородиці м. Трускавець відбулася мистецько-концертна програма «… ЩОБ СЛУЖИТИ РОЗВОЄВІ НАШОЇ СПІВОЧОЇ КУЛЬТУРИ», присвячена 130-річчю від заснування «Львівського Бояна» - найстаршого хорового колективу України. Під час заходу присутні вшанували пам`ять захисників нашої держави, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Присутніх ознайомили з історією товариства «Львівський Боян» та ключовими етапами розвитку української музичної культури. Опісля, солісти, камерний оркестр та хор Заслуженої академічної капели України «Трембіта» під керівництвом Володимира Вівчарика виконали музичні твори хору. Як зазначають у департаменті комунікацій та внутрішньої політики облдержадміністрації, відзначення 130-річчя «Львівського Бояна відбувається в межах реалізації проєктів, що стали переможцями у конкурсі серед інститутів громадянського суспільства за фінансової підтримки Львівської облдержадміністрації. Зазначимо, що в межах реалізації проєкту, благодійною організацією «Фундацією «Андрей» планується проведення вищевказаної концертної програми також і в інших містах Львівщини, зокрема у Яворові 5 вересня та Старому Самборі – 12 вересня.