У Львові з нагоди Дня шахів погасили марку
![](/cache/thumbnails/0/1c1/_1595251177_613x321_3_0.jpeg)
З нагоди Міжнародного дня шахів у Львові сьогодні, 20 липня, відбулось спеціальне погашення шахової марки. Про це інформують в управлінні фізичної культури та спорту Львівської ОДА.
Участь в урочистостях, організованих обласною шаховою федерацією, взяв начальник управління Роман Хім‘як.
Спецпогашення провели штемпелем постійної дії «Львів відкритий для світу». Для цієї церемонії дизайнер Андрій Пилюх підготував проєкт власної марки та художні конверти.
«На Львівщині є понад 20 міжнародних гросмейстерів, тому наш регіон по праву може вважатись шаховою столицею України, і, можливо, навіть Європи», — зауважує Роман Хім‘як.
Зазначимо, що Міжнародний день шахів відзначається з 1966 року. Ініціатива створення такого свята належить Всесвітній шаховій федерації (ФІДЕ). Цього дня під її егідою проводяться різноманітні тематичні заходи та змагання. 1 листопада 2011 року Постановою Верховної Ради України 20 липня проголошено також Днем шахів в Україні.
Новини за темою
![У Львові погасили марку, присвячену фразі українського прикордонника про російський воєнний корабель](/cache/thumbnails/4/9bf/_1649775200_480x375_2_0_nw.jpeg)
У Львові погасили марку, присвячену фразі українського прикордонника про російський воєнний корабель
12 квітня 2022
У Львові урочисто погасили марку, присвячену знаменитій фразі про російський воєнний корабель, що вже стала одним із символів спротиву українців російській орді. Це перша марка, яку Укрпошта ввела в обіг в умовах війни. Погасили марку голова Львівської ОВА Максим Козицький, командир 103-ої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ, командир 125-ої бригади Сил ТРО ЗСУ, директор львівської дирекції АТ Укрпошта Євгеній Савчук. «Укрпошта завжди випускала чудові марки, які присвячувала героїчній історії України, її визначним людям. Сьогодні завдяки нашим військам твориться вже нова історія, тому приємно, що зусиллями багатьох людей, увіковічується те, за що бореться весь український народ. Ця марка – символ спротиву українського народу російській агресії. Вона вказує на правильний напрямок армії окупантів та всього так званого «руського міра». Ворог ніколи не здолає українську націю, бо за нами правда», – зазначив Максим Козицький. Автор ескізу Борис Грох також взяв учать в погашенні марки та навіть роздав свої перші автографи. Він став переможцем у конкурсі, який оголосили ще 1 березня. Загалом участь взяли 500 художників, однак опитувачам найбільше сподобався варіант оформлення марки, запропонованої саме Борисом. «Цей ескіз, що на марці, я намалював ще у перші дні вторгнення. Тоді мені здалось, що єдине, чим я можу бути корисний – це вміло робити свою роботу, а значить – малювати. А вже згодом я дізнався про конкурс. У ситуації, коли в твоїй країні війна, дуже важко тішитися цією перемогою, однак я дякую, усім кому сподобалась моя робота», – розповів автор ескізу марки Борис Грох. До слова, до 2014 року Борис мешкав в Євпаторії. Після окупації Росією Криму був вимушений перебратися до Львова. На погашеній марці український військовий стоїть перед кораблем і жестом вказує напрямок для усієї російської армії. Марку випустили у двох номіналах (для відправки по Україні та за кордон) тиражем в 1 мільйон. Фраза про російський воєнний корабель – це відповідь українських прикордонників, захисників острова Зміїний, російському кораблю на пропозицію здатися в день вторгнення військ рф в Україну 24 лютого. Її виголосив прикордонник Роман Грибов, який буквально два тижні тому повернувся з полону до рідної Черкаської області. Придбати поштові марки «Русскій воєнний корабль, іді …!» можна у відділеннях Укрпошти та у філателістичному онлайн магазині.
![До 150-ліття отця Климентія Шептицького у Львівській опері урочисто погасили поштову марку](/cache/thumbnails/0/8cd/_1576929629_480x375_2_0_nw.jpeg)
До 150-ліття отця Климентія Шептицького у Львівській опері урочисто погасили поштову марку
21 грудня 2019
Львівщина відзначає 150-ліття від дня народження Блаженного Климентія Шептицького. Відтак, сьогодні, 21 грудня, у Львівському Національному Академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької провели урочисте спецпогашення поштової марки, присвяченій цій події. Участь у заході взяв перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський. «Отець Климентій Шептицький все своє життя думав, працював та страждав за Україну. Його нелегке життя демонструє нам, що ми маємо любити і шанувати один одного, свою землю. Також його приклад служіння дітям є зразком для наслідування. Я впевнений, що отець Климентій щодня молився до Бога за український народ та нашу країну, і це також є прикладом для нас у щоденному житті, щоб своїми вчинками робити все для розвитку нашої країни та продовжувати справу її синів-Героїв», - зазначив він. Також, опісля відбулась духовно-мистецька програма «Літургія життя: Блаженний Климентій Шептицький». У програмі лунатиме духовна музика Олександра Козаренка у виконанні хору та оркестру заслуженої академічної капели України «Трембіта».
![До 150-річчя залізничної станції "Підзамче" відбулось урочисте погашення марки](/cache/thumbnails/d/3e8/1_1563124085_480x375_2_0_nw.jpg)
До 150-річчя залізничної станції "Підзамче" відбулось урочисте погашення марки
13 липня 2019
Сьогодні, 13 липня, на площі Криничній у Львові розпочався фестиваль, присвячений 150-річчю залізничної станції та району «Підзамче». У межах заходу відбулось урочисте погашення марки «Підзамче. 150 років» за участі голови Львівської обласної державної адміністрації Маркіяна Мальського. «Район «Підзамче» завжди був важливим історичним центром. Це - одні з перших з воріт Львова та Львівщини. У цьому місці завжди чудова атмосфера та унікальний дух», – зазначив Маркіян Мальський. Очільник Львівщини підкреслив, саме ця залізнична станція є символічною для молоді: кожного абітурієнта чи студента, які приїжджають навчатися на терени Львівщини. Маркіян Мальський відмітив, що сьогодні станція та район «Підзамче» набуває особливого значення, а також подякував мешканцям за чудову можливість розділити історичну подію - 150-річчя разом із ними. Захід завершиться виступами колективів: «ICE Cream ladies band», інструментального гурту «Rockoko» та гурту «Шосте чуття». Також відбуватиметься розважальна програма для дітей та працюватиме зона вуличної їжі. Довідково: У XIX ст. та на початку ХХ ст. місцевість дільниці Підзамче називали Гаврилівкою (Ґабрієлівкою). Ця назва походить від родини Ґабріелллі, багатих міщан, які мали тут фільварок у ХVII ст. Проте після прокладання залізниці й утворення станції Підзамче, район стали називати співзвучно до назви станції. І саме ця назва побутує досі.
![Сторіччя створення ЗУНР зафіксують на маркованих конвертах](/cache/thumbnails/b/9d1/43ce721_dsc_0015_1539783232_600x401_3_0_1540209589_480x375_2_0_nw.jpg)
Сторіччя створення ЗУНР зафіксують на маркованих конвертах
22 жовтня 2018
Спецпогашення маркованого конверта з оригінальною маркою відбудеться 1 листопада під час проекту «Історія сили. Музичний літопис ЗУНР» у Львівському національному академічному театрі імені опери та балету імені Соломії Крушельницької. Погашення приурочили до відзначення сторіччя створення Західноукраїнської Республіки. «Один конверт буде присвячений військовому льотчику УГА Петру Франку, другий – Василеві Беню, який був ад’ютантом Симона Петлюри та директор єдиної в Польщі державної української школи ім. Маркіяна Шашкевича. Ідея такого проекту в тому, щоб поширювати знання не лише про головнокомандувачів чи президентів, а й про інших видатних українців, без яких не відбулося би української держави», - розповів почесний голова Всеукраїнського Товариства політичних в'язнів і репресованих Петро Франко. Окрім того, ще один конверт присвятять одному з основних організаторів Листопадового чину у Львові Петру Бубелі. «Події, що відбувалися тоді потребують ретельного трактування, адже багато хто думає, що Автро-Угорська імперія розпалась і наші хлопці позаймали владні крісла. На жаль, так не було. Наприклад, Петро Бубела зробив велику роботу, домовляючись із військовими, аби не допустити кровопролиття. Це надзвичайні заслуги цієї людини, і про них варто говорити», - зазначив Петро Франко. Ще один маркований конверт мають намір присвятити Митриполиту Андрею Шептицькому, з нагоди дестиріччя встановлення меморіальної таблиці на вулиці Митрополита Андрея.
![День шахів на Львівщині: понад 100 учасників змагаються у «Шаховому фестивалі»](/cache/thumbnails/6/7b9/4viber_image_1532177828_480x375_2_0_nw.jpg)
День шахів на Львівщині: понад 100 учасників змагаються у «Шаховому фестивалі»
21 липня 2018
Другою ключовою подією в межах відзначення Дня шахів на Львівщині став початок дводенного «Шахового фестивалю» в готелі «НТОН». Фестиваль складатиметься з двох турнірів: класу «А» - дорослі та класу «Б» - юнаки і молодь. Упродовж двох днів змагатимуться понад 100 юних шахістів. Організатор заходу – управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації спільно з Львівською обласною шаховою федерацією. З вітальним словом до юних шахістів звернулась заступник голови Львівської облдержадміністрації Оксана Стоколос-Ворончук та начальник управління фізичної культури та спорту ЛОДА Роман Хім’як. Також учасникам фестивалю побажали успіху тренери збірної команди України з шахів і міжнародні гросмейстери. Опісля, під час неформальної зустрічі провідні шахісти та міжнародні гросмейстери, керівники спортивних шкіл, секцій та районних осередків федерації шахів Львівщини обговорили із заступником голови Львівської ОДА Оксаною Стоколос-Ворончук перспективи розвитку галузі. Нагадаємо, за сприяння управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА та Львівської обласної шахової федерації, на Львівщині триває серія заходів, присвячених Дню шахів в Україні. Загалом в області відбудеться 48 таких подій.
![Юні шахісти Львівщини та іноземні військовослужбовці змагались у товариському турнірі з нагоди Дня шахів](/cache/thumbnails/5/11b/37516356_2142367956043611_4014589563174387712_n_1532092566_480x375_2_0_nw.jpg)
Юні шахісти Львівщини та іноземні військовослужбовці змагались у товариському турнірі з нагоди Дня шахів
20 липня 2018
20 липня у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачноговідбулась «Товариська матчева зустріч» присвячена відзначенню Дня шахів. У заході брали участь кращі вихованці спортивних шкіл та клубів Львівщини, члени юнацької збірної команди України та військовослужбовці іноземних держав-учасники міжнародних військових навчаннях на Яворівському полігоні. На турнірі також були присутні почесні гості – тренери збірної команди України з шахів і міжнародні гросмейстери. Серед них заслужений тренер України, ФІДЕ сеньйор тренер, міжнародний майстер Володимир Грабінський, заслужений майстер спорту України, міжнародний гросмейстер Андрій Волокітін, міжнародний гросмейстер, багаторазовий переможець та призер Європейських та світових шахових турнірів, старший тренер збірної команди Львівської області, заступник президента ГО «Львівська обласна шахова федерація» Назар Фірман та багато інших. 15 кращих шахістів змагались з іноземними військовослужбовцями, серед яких представники Канади, Данії, США та Литви. Долучились до товаристської гри в шахи з військовослужбовцями й держслужбовці, зокрема заступник голови Львівської облдержадміністрації Оксана Стоколос-Ворончук, голова постійної комісії з питань молодіжної політики, фізичної культури та спорту Львівської обласної ради Петро Жукровський, начальник управління фізичної культури та спорту ЛОДА Роман Хім’як. Наприкінці турніру відбулось нагородження переможців та екскурсія на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Нагадаємо, в готелі «НТОН» впродовж 21-22 липня відбудеться «Шаховий фестиваль» серед дорослих, юнаків і молоді. Додамо, організаторами заходів з нагоди Дня шахів на Львівщині виступили: управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації, Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного та Львівська обласна шахова федерація.
![На Львівщині урочисто погасили марку в підтримку Олега Сенцова](/cache/thumbnails/e/d47/1_1530875499_480x375_2_0_nw.jpg)
На Львівщині урочисто погасили марку в підтримку Олега Сенцова
6 липня 2018
Урочисте спепогашення марки «Свободу Олегу Сенцову» відбулось сьогодні, 6 липня, у приміщенні «Укрпошти». «Хочу подякувати ідейникам і творцям цієї марки. Адже одна справа, коли ти вболіваєш і журишся вдома, інша справа, коли ти виходиш в публічний простір і пропагуєш ті речі, які об’єднують людей по всьому світу. Я переконаний, що така синергія і людська правда приведе до того, що ті люди, яких ми відстоюємо, будуть разом з нами в Україні, такій Україні, яку ми хочемо. По-перше, в наших кордонах, багатій та країні, де будуть жити достойні люди», - зазначив під час урочистостей голова Львівської ОДА Олег Синютка. Автор ідеї - львівський журналіст Олег Радик. «Я дуже сумніваюсь, що цю марку побачить Путін, але я думаю, що її побачить хтось у світі. Не знаю, чи вона зможе допомогти Олегу, але хоча б зможе підняти його моральний дух. Не можна нічого не робити», - наголосив Олег Радик. Дизайн марки створили за ілюстраціями Андрія Єрмоленка. «Ми створили серію плакатів, присвячених Олегу Сенцову, на його підтримку і популяризацію того, що він робить на даний момент. Не лише Сенцова, але і 70-ти політичних в’язнів, які зараз знаходиться у в’язницях Російської імперії. Найголовніше те, щоб весь світ почув і побачив, що Україні не все рівно, а по друге, що це відбувається, незаконно утримуються люди за гратами Російської імперії», - розповів Андрій Єрмоленко.