Сторіччя створення ЗУНР зафіксують на маркованих конвертах
Спецпогашення маркованого конверта з оригінальною маркою відбудеться 1 листопада під час проекту «Історія сили. Музичний літопис ЗУНР» у Львівському національному академічному театрі імені опери та балету імені Соломії Крушельницької.
Погашення приурочили до відзначення сторіччя створення Західноукраїнської Республіки.
«Один конверт буде присвячений військовому льотчику УГА Петру Франку, другий – Василеві Беню, який був ад’ютантом Симона Петлюри та директор єдиної в Польщі державної української школи ім. Маркіяна Шашкевича. Ідея такого проекту в тому, щоб поширювати знання не лише про головнокомандувачів чи президентів, а й про інших видатних українців, без яких не відбулося би української держави», - розповів почесний голова Всеукраїнського Товариства політичних в'язнів і репресованих Петро Франко.
Окрім того, ще один конверт присвятять одному з основних організаторів Листопадового чину у Львові Петру Бубелі.
«Події, що відбувалися тоді потребують ретельного трактування, адже багато хто думає, що Автро-Угорська імперія розпалась і наші хлопці позаймали владні крісла. На жаль, так не було. Наприклад, Петро Бубела зробив велику роботу, домовляючись із військовими, аби не допустити кровопролиття. Це надзвичайні заслуги цієї людини, і про них варто говорити», - зазначив Петро Франко.
Ще один маркований конверт мають намір присвятити Митриполиту Андрею Шептицькому, з нагоди дестиріччя встановлення меморіальної таблиці на вулиці Митрополита Андрея.
Новини за темою
У Львові погасили марку, присвячену фразі українського прикордонника про російський воєнний корабель
12 квітня 2022
У Львові урочисто погасили марку, присвячену знаменитій фразі про російський воєнний корабель, що вже стала одним із символів спротиву українців російській орді. Це перша марка, яку Укрпошта ввела в обіг в умовах війни. Погасили марку голова Львівської ОВА Максим Козицький, командир 103-ої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ, командир 125-ої бригади Сил ТРО ЗСУ, директор львівської дирекції АТ Укрпошта Євгеній Савчук. «Укрпошта завжди випускала чудові марки, які присвячувала героїчній історії України, її визначним людям. Сьогодні завдяки нашим військам твориться вже нова історія, тому приємно, що зусиллями багатьох людей, увіковічується те, за що бореться весь український народ. Ця марка – символ спротиву українського народу російській агресії. Вона вказує на правильний напрямок армії окупантів та всього так званого «руського міра». Ворог ніколи не здолає українську націю, бо за нами правда», – зазначив Максим Козицький. Автор ескізу Борис Грох також взяв учать в погашенні марки та навіть роздав свої перші автографи. Він став переможцем у конкурсі, який оголосили ще 1 березня. Загалом участь взяли 500 художників, однак опитувачам найбільше сподобався варіант оформлення марки, запропонованої саме Борисом. «Цей ескіз, що на марці, я намалював ще у перші дні вторгнення. Тоді мені здалось, що єдине, чим я можу бути корисний – це вміло робити свою роботу, а значить – малювати. А вже згодом я дізнався про конкурс. У ситуації, коли в твоїй країні війна, дуже важко тішитися цією перемогою, однак я дякую, усім кому сподобалась моя робота», – розповів автор ескізу марки Борис Грох. До слова, до 2014 року Борис мешкав в Євпаторії. Після окупації Росією Криму був вимушений перебратися до Львова. На погашеній марці український військовий стоїть перед кораблем і жестом вказує напрямок для усієї російської армії. Марку випустили у двох номіналах (для відправки по Україні та за кордон) тиражем в 1 мільйон. Фраза про російський воєнний корабель – це відповідь українських прикордонників, захисників острова Зміїний, російському кораблю на пропозицію здатися в день вторгнення військ рф в Україну 24 лютого. Її виголосив прикордонник Роман Грибов, який буквально два тижні тому повернувся з полону до рідної Черкаської області. Придбати поштові марки «Русскій воєнний корабль, іді …!» можна у відділеннях Укрпошти та у філателістичному онлайн магазині.
Львівщина урочисто відзначила річницю утворення Західноукраїнської Народної Республіки
1 листопада 2021
Сьогодні, 1 листопада, на Львівщині відбулися заходи з нагоди відзначення 103-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки. Відтак, представники влади та громадськості поклали квіти до Меморіалу воїнам Української Галицької Армії, а також до могил Дмитра Вітовського – Держсекретаря військових справ ЗУНР, Михайла Галущинського – коменданта Січових Стрільців, Олександра Тисовського – керівника і засновника «Пласту», Северина Левицького – воїна УГА, які поховані на Личаківському кладовищі. «Синьо-жовтими прапорами замайоріла Львівська ратуша 1 листопада 1918 року. А за нею і всі інші важливі урядові установи краю. 103 роки тому Львів здійснив Листопадовий Зрив, а далі - проголосив Західноукраїнську Народну республіку. У цей же та наступні дні українські активісти і підрозділи Українських січових стрільців перейняли владу у Станіславові, Тернополі, Золочеві, Сокалі, Раві-Руській, Коломиї, Снятині, Печеніжині, Бориславі та інших містах і містечках Галичини. «Волею українського народу утворилася на українських землях Австро-Угорської монархії Українська Держава. Найвищою державною властю Української Держави є Українська Національна Рада. З нинішнім днем Українська Національна Рада обняла владу в столичнім місті Львові і на цілій території Української Держави», - такі слова відозви Української Національної Ради. Для всіх наступних поколінь - і тих, які були, і тих, які будуть після нас, дуже важлива ця перемога. І як приклад тактичних вольових дій, і як приклад великих особистостей, котрих ми маємо за взірець. Саме маємо, як показує новітня історія України. Хай не бракне нам, як і їм, рішучості, твердої певності і віри в Україну. Дай, Боже, нам сил іти лише вперед, відповідати за свої дії і відстоювати свою державу на рівні дипломатії та на полі бою!!", - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Опісля вшанували пам'ять Президента Національної Ради ЗУНР Євгена Петрушевича та Героїв, загиблих під час проведення антитерористичної операції/операції об’єднаних сил на сході України, на полі почесних поховань № 76 – до їх могил поклали квіти. Також учасники заходу взяли участь у поминальній панахиді.
Львівщина урочисто відзначила річницю утворення Західноукраїнської Народної Республіки
1 листопада 2020
Сьогодні,1 листопада, на Львівщині відбулися заходи з нагоди відзначення 102-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки. Відтак, представники влади та громадськість поклали квіти до Меморіалу воїнам УГА, а також до могил Дмитра Вітовського – Держсекретаря військових справ ЗУНР, Михайла Галущинського – коменданта Січових Стрільців, Олександра Тисовського – керівника і засновника «Пласту», Северина Левицького – воїна УГА на Личаківському кладовищі. "Утворення Західноукраїнської Народної Республіки було важливим етапом створення єдиної соборної України та потужним фундаментом державницько-правової розбудови нашої держави. Сьогодні приклад героїчної боротьби творців Західноукраїнської Народної Республіки наслідують незламні українські воїни, які мужньо протистоять агресору на Сході України. І вони обов’язково вистоять, обов’язково переможуть! То ж будьмо гідними наших Героїв! Слава Україні! Героям Слава!", - наголосив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Опісля вшанували пам'ять Президента Національної Ради ЗУНР Євгена Петрушевича та сучасних Героїв на полі почесних поховань № 76, а також провели чин панахиди.
У Львові з нагоди Дня шахів погасили марку
20 липня 2020
З нагоди Міжнародного дня шахів у Львові сьогодні, 20 липня, відбулось спеціальне погашення шахової марки. Про це інформують в управлінні фізичної культури та спорту Львівської ОДА. Участь в урочистостях, організованих обласною шаховою федерацією, взяв начальник управління Роман Хім‘як. Спецпогашення провели штемпелем постійної дії «Львів відкритий для світу». Для цієї церемонії дизайнер Андрій Пилюх підготував проєкт власної марки та художні конверти. «На Львівщині є понад 20 міжнародних гросмейстерів, тому наш регіон по праву може вважатись шаховою столицею України, і, можливо, навіть Європи», — зауважує Роман Хім‘як. Зазначимо, що Міжнародний день шахів відзначається з 1966 року. Ініціатива створення такого свята належить Всесвітній шаховій федерації (ФІДЕ). Цього дня під її егідою проводяться різноманітні тематичні заходи та змагання. 1 листопада 2011 року Постановою Верховної Ради України 20 липня проголошено також Днем шахів в Україні.
До 150-ліття отця Климентія Шептицького у Львівській опері урочисто погасили поштову марку
21 грудня 2019
Львівщина відзначає 150-ліття від дня народження Блаженного Климентія Шептицького. Відтак, сьогодні, 21 грудня, у Львівському Національному Академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької провели урочисте спецпогашення поштової марки, присвяченій цій події. Участь у заході взяв перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський. «Отець Климентій Шептицький все своє життя думав, працював та страждав за Україну. Його нелегке життя демонструє нам, що ми маємо любити і шанувати один одного, свою землю. Також його приклад служіння дітям є зразком для наслідування. Я впевнений, що отець Климентій щодня молився до Бога за український народ та нашу країну, і це також є прикладом для нас у щоденному житті, щоб своїми вчинками робити все для розвитку нашої країни та продовжувати справу її синів-Героїв», - зазначив він. Також, опісля відбулась духовно-мистецька програма «Літургія життя: Блаженний Климентій Шептицький». У програмі лунатиме духовна музика Олександра Козаренка у виконанні хору та оркестру заслуженої академічної капели України «Трембіта».
До 101-ї річниці проголошення ЗУНР організували театралізоване військово-історичне дійство
3 листопада 2019
Сьогодні, 3 листопада, у сквері "На валах" відбулося театралізоване військово-історичне дійство "Бої за Львів". Динамічна реконструкція спогадів про героїчну боротьбу українських вояків зібрала глядачів з усієї Львівщини. Захід приурочили до відзначення 101-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки. Організатор – громадська організація “Товариство пошуку жертв війни “Пам’ять”. Зазначимо, що захід став переможцем конкурсу проектів для інститутів громадянського суспільства, який проводиться в межах реалізації Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2018-2020 роки у 2019 році.
На Янівському кладовищі вшанували героїв Листопадового Чину
1 листопада 2019
Сьогодні, 1 листопада, з нагоди відзначення 101-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки біля Меморіалу Українських Січових Стрільців на Янівському кладовищі відбулось урочисте віче, під час якого вшанували борців за волю України. Студентство і громадськість поклали квіти до Меморіалу УГА та УСС, опісля чого відбулась панахида за всіма, хто віддав життя у боротьбі за незалежність України. Участь у заході взяв заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. “Історія України непроста, українці у всі часи мріяли мати власну, сильну, незалежну державу. Сьогодні – 101-ша річниця Західноукраїнської Народної Республіки – це мужній подвиг хлопців, які боролись за свою державу. Дуже приємно, що у сьогоднішніх заходах багато людей різного віку, особливо тішить око наша молодь, студентство, яке прийшло сюди, щоб вшанувати героїв. Мусимо пам’ятати, що ми сьогодні тут завдяки нашим героям. Ми усі, і політики, і громадськість,повинні докласти зусиль, щоб ця війна закінчилась, але завершитись вона має нашою перемогою, без жодного метра втрати території. Окупант повинен піти геть, бо українці є миролюбною, європейською нацією. Дякуємо кожному, хто захищає українські кордони. Ми повинні плекати пам'ять про тих, хто сто один рік тому віддав своє життя за нашу незалежну, вільну, суверенну Україну”, - зазначив Іван Собко. Нагадаємо, сьогодні також представники влади разом з громадськістю вшанували героїв Листопадового Чину на Личаківському кладовищі.
У Львові погасили марку до 101-ї річниці ЗУНР та 70-річчя марок підпільної пошти України
1 листопада 2019
У п’ятницю, 1 листопада, у Львівській ОДА відбулось урочисте спецпогашення поштової марки з нагоди 101-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки та 70-річчя марок підпільної пошти України. Участь у заході взяв заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень, директор Львіської філії АТ «Укрпошта» Микола Ростов, член асоціації філателістів Львівщини Олександр Жарівський. «Ми навіть не усвідомлюємо усю цінність та унікальність проведення процедури погашення марки. Переконаний, що із роками ці марки лише зростатимуть у своїй цінності, адже по них ми вже можемо вивчати нашу історію. Дякую Укрпошті за те, що вболіваєте за українську філателістику», - наголосив під час заходу Тарас Грень. Спецпогашення – це погашення спеціальним поштовим штемпелем поштових конвертів та марок, випущених з нагоди великих та пам’ятних подій. Відмінністю від стандартних поштових штемпелів є зовнішнє оформлення. Спецпогашення має особливе значення для філателістів, які збирають ювілейні марки та конверти. ДП «Укрпошта» традиційно відзначає найважливіші події погашенням поштових марок та конвертів спеціально виготовленим до урочистої дати поштовим штемпелем, який дійсний лише один день.
Львівщина урочисто відзначає 101-у річницю утворення Західноукраїнської Народної Республіки
1 листопада 2019
Сьогодні,1 листопада, на Львівщині відбуваються заходи з нагоди відзначення 101-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки. Відтак, представники влади та громадськість поклали квіти до Меморіалу воїнам УГА, а також до могил Дмитра Вітовського – Держсекретаря військових справ ЗУНР, Михайла Галущинського – коменданта Січових Стрільців, Олександра Тисовського – керівника і засновника «Пласту», Северина Левицького – воїна УГА на Личаківському кладовищі. Опісля вшанували пам'ять Президента Національної Ради ЗУНР Євгена Петрушевича та сучасних Героїв на полі почесних поховань № 76. Зазначимо, також сьогодні відбудеться масштабна Студентська хода від Франкового університету до Янівського кладовища.
Із нагоди 101-ї річниці ЗУНРу всіх охочих запрошують до чаювань з Січовими Стрільцями
1 листопада 2019
Сьогодні в Україні відзначають роковини проголошення Західноукраїнської Народної Республіки. З цього приводу біля входу до будівлі Львівської ОДА реконструктори в одностроях Української Галицької армії відтворюють події, коли українські вояки у ніч на 1 листопада захопили всі адмінбудівлі та військові склади. Усі охочі можуть поспілкуватися з учасниками заходу, попити чаю та сфотографуватися на згадку до 16:00 год сьогодні.
На Львівщині урочисто відзначать 101-у річницю утворення Західноукраїнської Народної Республіки
29 жовтня 2019
1 листопада Львівщина урочисто відзначить 101-у річницю утворення Західноукраїнської Народної Республіки. Як повідомив директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації Андрій Ковальський, з 9:00 год по 16:00 год усіх охочих запрошують на чаювання із Січовими стрільцями, яке відбудеться біля будівлі Львівської ОДА. Об 11:30 год відбудеться покладання квітів до Меморіалу воїнам УГА а також до могил Д. Вітовського – Держсекретаря військових справ ЗУНР, М.Галущинського – коменданта Січових Стрільців, О. Тисовського – керівника і засновника «Пласту», С. Левицького – воїна УГА на Личаківському кладовищі. О 12:00 год - покладання квітів до могили Президента Національної Ради ЗУНР Є. Петрушевича та могил сучасних Героїв на полі почесних поховань № 76. О 13:00 год до пам’ятника героям ЗУНР та УГА у м. Львові присутні покладуть квіти. Також о 13:00 год стартує масштабна Студентська хода від Франкового університету до Янівського кладовища. “Окрім того, 3 листопада о 15:00 год запрошуємо мешканців області та гостей у парк “На валах”, де відбудеться театралізоване військово-історичне дійство ”Бої за Львів”” , - наголосив Андрій Ковальський. Львівська обласна державна адміністрація щиро запрошує мешканців Львівщини та гостей стати частиною відзначення 101-ї річниці створення Західноукраїнської Народної Республіки.
До 150-річчя залізничної станції "Підзамче" відбулось урочисте погашення марки
13 липня 2019
Сьогодні, 13 липня, на площі Криничній у Львові розпочався фестиваль, присвячений 150-річчю залізничної станції та району «Підзамче». У межах заходу відбулось урочисте погашення марки «Підзамче. 150 років» за участі голови Львівської обласної державної адміністрації Маркіяна Мальського. «Район «Підзамче» завжди був важливим історичним центром. Це - одні з перших з воріт Львова та Львівщини. У цьому місці завжди чудова атмосфера та унікальний дух», – зазначив Маркіян Мальський. Очільник Львівщини підкреслив, саме ця залізнична станція є символічною для молоді: кожного абітурієнта чи студента, які приїжджають навчатися на терени Львівщини. Маркіян Мальський відмітив, що сьогодні станція та район «Підзамче» набуває особливого значення, а також подякував мешканцям за чудову можливість розділити історичну подію - 150-річчя разом із ними. Захід завершиться виступами колективів: «ICE Cream ladies band», інструментального гурту «Rockoko» та гурту «Шосте чуття». Також відбуватиметься розважальна програма для дітей та працюватиме зона вуличної їжі. Довідково: У XIX ст. та на початку ХХ ст. місцевість дільниці Підзамче називали Гаврилівкою (Ґабрієлівкою). Ця назва походить від родини Ґабріелллі, багатих міщан, які мали тут фільварок у ХVII ст. Проте після прокладання залізниці й утворення станції Підзамче, район стали називати співзвучно до назви станції. І саме ця назва побутує досі.