На Львівщині урочисто погасили марку в підтримку Олега Сенцова
Урочисте спепогашення марки «Свободу Олегу Сенцову» відбулось сьогодні, 6 липня, у приміщенні «Укрпошти».
«Хочу подякувати ідейникам і творцям цієї марки. Адже одна справа, коли ти вболіваєш і журишся вдома, інша справа, коли ти виходиш в публічний простір і пропагуєш ті речі, які об’єднують людей по всьому світу. Я переконаний, що така синергія і людська правда приведе до того, що ті люди, яких ми відстоюємо, будуть разом з нами в Україні, такій Україні, яку ми хочемо. По-перше, в наших кордонах, багатій та країні, де будуть жити достойні люди», - зазначив під час урочистостей голова Львівської ОДА Олег Синютка.
Автор ідеї - львівський журналіст Олег Радик.
«Я дуже сумніваюсь, що цю марку побачить Путін, але я думаю, що її побачить хтось у світі. Не знаю, чи вона зможе допомогти Олегу, але хоча б зможе підняти його моральний дух. Не можна нічого не робити», - наголосив Олег Радик.
Дизайн марки створили за ілюстраціями Андрія Єрмоленка.
«Ми створили серію плакатів, присвячених Олегу Сенцову, на його підтримку і популяризацію того, що він робить на даний момент. Не лише Сенцова, але і 70-ти політичних в’язнів, які зараз знаходиться у в’язницях Російської імперії. Найголовніше те, щоб весь світ почув і побачив, що Україні не все рівно, а по друге, що це відбувається, незаконно утримуються люди за гратами Російської імперії», - розповів Андрій Єрмоленко.
Новини за темою
У Львові погасили марку, присвячену фразі українського прикордонника про російський воєнний корабель
12 квітня 2022
У Львові урочисто погасили марку, присвячену знаменитій фразі про російський воєнний корабель, що вже стала одним із символів спротиву українців російській орді. Це перша марка, яку Укрпошта ввела в обіг в умовах війни. Погасили марку голова Львівської ОВА Максим Козицький, командир 103-ої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ, командир 125-ої бригади Сил ТРО ЗСУ, директор львівської дирекції АТ Укрпошта Євгеній Савчук. «Укрпошта завжди випускала чудові марки, які присвячувала героїчній історії України, її визначним людям. Сьогодні завдяки нашим військам твориться вже нова історія, тому приємно, що зусиллями багатьох людей, увіковічується те, за що бореться весь український народ. Ця марка – символ спротиву українського народу російській агресії. Вона вказує на правильний напрямок армії окупантів та всього так званого «руського міра». Ворог ніколи не здолає українську націю, бо за нами правда», – зазначив Максим Козицький. Автор ескізу Борис Грох також взяв учать в погашенні марки та навіть роздав свої перші автографи. Він став переможцем у конкурсі, який оголосили ще 1 березня. Загалом участь взяли 500 художників, однак опитувачам найбільше сподобався варіант оформлення марки, запропонованої саме Борисом. «Цей ескіз, що на марці, я намалював ще у перші дні вторгнення. Тоді мені здалось, що єдине, чим я можу бути корисний – це вміло робити свою роботу, а значить – малювати. А вже згодом я дізнався про конкурс. У ситуації, коли в твоїй країні війна, дуже важко тішитися цією перемогою, однак я дякую, усім кому сподобалась моя робота», – розповів автор ескізу марки Борис Грох. До слова, до 2014 року Борис мешкав в Євпаторії. Після окупації Росією Криму був вимушений перебратися до Львова. На погашеній марці український військовий стоїть перед кораблем і жестом вказує напрямок для усієї російської армії. Марку випустили у двох номіналах (для відправки по Україні та за кордон) тиражем в 1 мільйон. Фраза про російський воєнний корабель – це відповідь українських прикордонників, захисників острова Зміїний, російському кораблю на пропозицію здатися в день вторгнення військ рф в Україну 24 лютого. Її виголосив прикордонник Роман Грибов, який буквально два тижні тому повернувся з полону до рідної Черкаської області. Придбати поштові марки «Русскій воєнний корабль, іді …!» можна у відділеннях Укрпошти та у філателістичному онлайн магазині.
На Львівщині урочисто погасили конверт та марку до річниці Пакту Пілсудського-Петлюри
21 квітня 2021
101 рік тому, в ніч на 22 квітня, у Варшаві був укладений договір між Українською Народною Республікою та Польською державою, знаний як «Пакт Пілсудського-Петлюри», коли українці та поляки домовилися спільно діяти проти більшовицької Росії. Сьогодні ж у Львівському палаці мистецтв відбулось спецпогашення конверта та випуск марки, присвяченого підписанню цієї угоди. Серед підписантів – перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик, генеральний консул Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкевич, директор Львівської дирекції АТ «Укрпошта» Євгеній Савчук, художниця Олена Буджак. «Дуже важливо, що в основу марки лягла робота, яка не лише характеризує і зображає події понад 100-літньої давності, а й залишається актуальною і сьогодні. Адже, що в 1920, так і 2021 роках в нас один і той самий ворог, один і той самий виклик і один і той самий партнер. Ця подія дуже важлива, адже навіть зображенням на марці ми демонструємо, що попри історично складні й часто неоднозначні відносини між нашими країнами, в нас є спільна історія, спільне партнерське майбутнє», – зазначив Андрій Годик. «Юзеф Пілсудський та Симон Петлюра вирішили здійснити те, що в ті часи видавалось неможливим, адже не так давно ми боролись один з одним та були по різні боки барикад. А попри це, об’єднання та спільні справи допомагають осягнути щось більше. Потрібне бачення стратега, аби зрозуміти, що навіть, коли раніше не укладали таких відносин, які об’єднували, вони є правильними та необхідними. І такий план народився в головах цих двох постатей. І мене надзвичайно тішить, що люди, які тут зібрались, належать до тієї частини, яка має бачення побудови відносин між Україною і Польщею на тому, що нас об’єднує, а не роз’єднує. Сподіваюсь ми зуміємо бачити перспективи такої співпраці. Такі дружні відносини надихнули автора поштової марки, адже знаємо, що такі марки презентують лише важливі події. Надіюсь, що це також буде дороговказом нашої взаємної співпраці», – зазначила Еліза Дзвонкевич. В основу марки та конверту лягла праця художниці Олени Буджак із назвою «Примхи історії». «Мене дуже вразили слова Юзефа Пілсудського, де звучить вислів «…за нашу і вашу свободу…Обидва наші народи дуже тяжко і дуже довго йшли до свободи. А Україні доводиться і зараз виборювати свободу, незалежність, кордони. І добре, що в нас завжди є стратегічний партнер, і цей партнер Польща», – зазначила художниця.
„Українська молодь – Христові”: з нагоди ювілейного з'їзду погасили марку та конверт
30 грудня 2020
У вересні цього року виповнилось 30 років від днів проведення з'їзду „Українська молодь – Христові”, який відбувся за благословенням Глави УГКЦ Мирослава Івана Кардинала Любачівського у Львові на стадіоні “Україна”. Після з'їзду заснували молодіжну громадську організацію "Українська молодь - Христові". З нагоди ювілею сьогодні, 30 грудня, відбулось урочисте погашення марки та конверта. На останньому зображені світлини здвигу організації у 1990 році. Художнє оформлення - Андрія Пилюха, а наклад - 100 примірників. Участь в заході взяв заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод. "Для мене вага організації “Українська молодь - Христові”, Обнови, Пласту видається дуже і дуже вагомою. Ці організації стали доброю школою для української молоді. І я тішуся, що за 30 років ми змогли відновити й утвердити їхню діяльність. Бо як заступник голови ЛОДА в напрямі також Служби у справах дітей, переконаний, що змінити наше травмоване тоталітарним режимом суспільство ми можемо тільки добрим християнським вихованням. Дякую всім, хто від початку 90-х і до сьогодні, хто недавно долучився, але щиро відновлює і провадить нашу молодь, хто подає добрий приклад, виховує лідерів, відновлює та утверджує настанови Шептицького та, справді, змінює Україну", - зазначив Юрій Холод. Нагадаємо, що "Українська молодь - Христові" - це всеукраїнська християнська громадська організація, яка працює в межах молодіжного мирянського апостоляту. Метою діяльності УМХ є об’єднання християнської молоді для пропагування християнської моралі, поширення християнського світогляду, популяризація в молодіжному середовищі християнського способу життя, шляхом виховання членства на християнських засадах, готового працювати для добра церкви українського народу. Його завданням є сприяння та допомога молоді у прийнятті християнських цінностей та підвищенні її духовного рівня; відродження давніх родинно-побутових традицій, народних християнських дійств; провадження в молодіжне середовище досягнень світової християнської науки та культури; виховання у молоді поваги до минулого, пошук та збереження історичних документів, духовних, мистецьких та інших цінностей українського народу. Сьогодні “УМХ” прагне працювати для продовження впровадження у життя настанов Слуги Божого Митрополита Андрея, тих ідеалів і принципів, які Він намагався залишити у спадок кожному українцю для розбудови міцного християнського, патріотично свідомого суспільства. Христина Дмитрик
У Львові з нагоди Дня шахів погасили марку
20 липня 2020
З нагоди Міжнародного дня шахів у Львові сьогодні, 20 липня, відбулось спеціальне погашення шахової марки. Про це інформують в управлінні фізичної культури та спорту Львівської ОДА. Участь в урочистостях, організованих обласною шаховою федерацією, взяв начальник управління Роман Хім‘як. Спецпогашення провели штемпелем постійної дії «Львів відкритий для світу». Для цієї церемонії дизайнер Андрій Пилюх підготував проєкт власної марки та художні конверти. «На Львівщині є понад 20 міжнародних гросмейстерів, тому наш регіон по праву може вважатись шаховою столицею України, і, можливо, навіть Європи», — зауважує Роман Хім‘як. Зазначимо, що Міжнародний день шахів відзначається з 1966 року. Ініціатива створення такого свята належить Всесвітній шаховій федерації (ФІДЕ). Цього дня під її егідою проводяться різноманітні тематичні заходи та змагання. 1 листопада 2011 року Постановою Верховної Ради України 20 липня проголошено також Днем шахів в Україні.
До 150-ліття отця Климентія Шептицького у Львівській опері урочисто погасили поштову марку
21 грудня 2019
Львівщина відзначає 150-ліття від дня народження Блаженного Климентія Шептицького. Відтак, сьогодні, 21 грудня, у Львівському Національному Академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької провели урочисте спецпогашення поштової марки, присвяченій цій події. Участь у заході взяв перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський. «Отець Климентій Шептицький все своє життя думав, працював та страждав за Україну. Його нелегке життя демонструє нам, що ми маємо любити і шанувати один одного, свою землю. Також його приклад служіння дітям є зразком для наслідування. Я впевнений, що отець Климентій щодня молився до Бога за український народ та нашу країну, і це також є прикладом для нас у щоденному житті, щоб своїми вчинками робити все для розвитку нашої країни та продовжувати справу її синів-Героїв», - зазначив він. Також, опісля відбулась духовно-мистецька програма «Літургія життя: Блаженний Климентій Шептицький». У програмі лунатиме духовна музика Олександра Козаренка у виконанні хору та оркестру заслуженої академічної капели України «Трембіта».
У Львові погасили марку до 101-ї річниці ЗУНР та 70-річчя марок підпільної пошти України
1 листопада 2019
У п’ятницю, 1 листопада, у Львівській ОДА відбулось урочисте спецпогашення поштової марки з нагоди 101-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки та 70-річчя марок підпільної пошти України. Участь у заході взяв заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень, директор Львіської філії АТ «Укрпошта» Микола Ростов, член асоціації філателістів Львівщини Олександр Жарівський. «Ми навіть не усвідомлюємо усю цінність та унікальність проведення процедури погашення марки. Переконаний, що із роками ці марки лише зростатимуть у своїй цінності, адже по них ми вже можемо вивчати нашу історію. Дякую Укрпошті за те, що вболіваєте за українську філателістику», - наголосив під час заходу Тарас Грень. Спецпогашення – це погашення спеціальним поштовим штемпелем поштових конвертів та марок, випущених з нагоди великих та пам’ятних подій. Відмінністю від стандартних поштових штемпелів є зовнішнє оформлення. Спецпогашення має особливе значення для філателістів, які збирають ювілейні марки та конверти. ДП «Укрпошта» традиційно відзначає найважливіші події погашенням поштових марок та конвертів спеціально виготовленим до урочистої дати поштовим штемпелем, який дійсний лише один день.
До 150-річчя залізничної станції "Підзамче" відбулось урочисте погашення марки
13 липня 2019
Сьогодні, 13 липня, на площі Криничній у Львові розпочався фестиваль, присвячений 150-річчю залізничної станції та району «Підзамче». У межах заходу відбулось урочисте погашення марки «Підзамче. 150 років» за участі голови Львівської обласної державної адміністрації Маркіяна Мальського. «Район «Підзамче» завжди був важливим історичним центром. Це - одні з перших з воріт Львова та Львівщини. У цьому місці завжди чудова атмосфера та унікальний дух», – зазначив Маркіян Мальський. Очільник Львівщини підкреслив, саме ця залізнична станція є символічною для молоді: кожного абітурієнта чи студента, які приїжджають навчатися на терени Львівщини. Маркіян Мальський відмітив, що сьогодні станція та район «Підзамче» набуває особливого значення, а також подякував мешканцям за чудову можливість розділити історичну подію - 150-річчя разом із ними. Захід завершиться виступами колективів: «ICE Cream ladies band», інструментального гурту «Rockoko» та гурту «Шосте чуття». Також відбуватиметься розважальна програма для дітей та працюватиме зона вуличної їжі. Довідково: У XIX ст. та на початку ХХ ст. місцевість дільниці Підзамче називали Гаврилівкою (Ґабрієлівкою). Ця назва походить від родини Ґабріелллі, багатих міщан, які мали тут фільварок у ХVII ст. Проте після прокладання залізниці й утворення станції Підзамче, район стали називати співзвучно до назви станції. І саме ця назва побутує досі.
До 150-річчя Івана Труша погасять художньо-маркований конверт
17 січня 2019
У п'ятницю, 18 січня, виповнюється 150 років від дня народження великого українського художника Івана Труша. З цієї нагоди відбудеться ряд урочистих заходів. Відтак, у програмі святкувань: 11.00 - Покладання квітів до пам’ятника Іванові Трушу (вул. Івана Франка, 108). 13.00 - Заупокійне богослужіння на могилі Івана Труша (Личаківське кладовище, поле №1). 15.00 - Спецпогашення художньо-маркованого конверта, присвяченого 150-річчю від дня народження Івана Труша (Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького, проспект Свободи, 20). Нагадаємо, раніше в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького відкрилася виставка «Ретроспектива» з нагоди ювілею митця.
Сторіччя створення ЗУНР зафіксують на маркованих конвертах
22 жовтня 2018
Спецпогашення маркованого конверта з оригінальною маркою відбудеться 1 листопада під час проекту «Історія сили. Музичний літопис ЗУНР» у Львівському національному академічному театрі імені опери та балету імені Соломії Крушельницької. Погашення приурочили до відзначення сторіччя створення Західноукраїнської Республіки. «Один конверт буде присвячений військовому льотчику УГА Петру Франку, другий – Василеві Беню, який був ад’ютантом Симона Петлюри та директор єдиної в Польщі державної української школи ім. Маркіяна Шашкевича. Ідея такого проекту в тому, щоб поширювати знання не лише про головнокомандувачів чи президентів, а й про інших видатних українців, без яких не відбулося би української держави», - розповів почесний голова Всеукраїнського Товариства політичних в'язнів і репресованих Петро Франко. Окрім того, ще один конверт присвятять одному з основних організаторів Листопадового чину у Львові Петру Бубелі. «Події, що відбувалися тоді потребують ретельного трактування, адже багато хто думає, що Автро-Угорська імперія розпалась і наші хлопці позаймали владні крісла. На жаль, так не було. Наприклад, Петро Бубела зробив велику роботу, домовляючись із військовими, аби не допустити кровопролиття. Це надзвичайні заслуги цієї людини, і про них варто говорити», - зазначив Петро Франко. Ще один маркований конверт мають намір присвятити Митриполиту Андрею Шептицькому, з нагоди дестиріччя встановлення меморіальної таблиці на вулиці Митрополита Андрея.
З нагоди 100-річчя ЗУНР у Львові відбудеться спецпогашення марки
5 вересня 2018
1 листопада у дзеркальній залі Львівського Національного Академічного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької відбудеться урочисте спецпогашення поштової марки з нагоди 100-річчя утворення Західноукраїнської Народної Республіки. Спецпогашення – це погашення спеціальним поштовим штемпелем поштових конвертів та марок, випущених з нагоди великих та пам’ятних подій. Відмінністю від стандартних поштових штемпелів є зовнішнє оформлення. Спецпогашення має особливе значення для філателістів, які збирають ювілейні марки та конверти. ДП «Укрпошта» традиційно відзначає найважливіші події погашенням поштових марок та конвертів спеціально виготовленим до урочистої дати поштовим штемпелем, який дійсний лише один день.
Відтепер мешканці області можуть створити власну поштову марку
30 березня 2018
Сьогодні, 30 березня, у відділенні «Укрпошти», що розташоване на вул. Словацького,1, запрацювала нова дільниця «Власна марка». Відтепер мешканці можуть замовляти власну поштову марку в регіональній дільниці. «Я хочу подякувати Вам за те, що у наших реаліях, ви працюєте та розвиваєте пошту. Я переконаний, що з таким підходом до праці у нас є майбутнє», - зазначив під час відкриття начальник управління транспорту і зв'язку департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв'язку Львівської ОДА Тарас Оприск. Власну поштову марку можна виготовити упродовж 1-2 годин, якщо її макет одразу погоджують з клієнтом. Створення регіональних дільниць «Власна марка» – черговий крок шанувальникам поштових мініатюр та ексклюзивних подарунків. Зауважимо, що персоніфікована поштова марка з’явилась 16 років тому, а ідея її створення виникла у Австралії. В Україні таку марку почали друкувати у 2007 році. З нагоди відкриття на Львівщині нової дільниці урочисто погасили поштову марку. Унікальний продукт від Укрпошти «Власна марка» – це можливість приготувати друзям ексклюзивний подарунок; спосіб привітати колег з професійним чи державним святом; нагода відзначити й зафіксувати на пам’ять важливі події свого життя; можливість оплачувати свою особисту чи комерційну кореспонденцію Власними поштовими марками (власне зображення, логотип компанії або її новий продукт тощо). Детальнішу інформацію про «Власну марку» можна переглянути тут.