У 20 центрах зайнятості області відновлюється прийом громадян у режимі офлайн
Із 10 серпня цього року у базових центрах зайнятості та філіях Львівського ОЦЗ змінюється прийом громадян із врахуванням рівня епіднебезпеки поширення коронавірусу.
Такі підрозділи Львівської обласної служби зайнятості як Дрогобицький, Самбірський та Стрийський МРЦЗ, Бориславська, Моршинська, Трускавецька, Стебницька, Червоноградська, Новороздільська міські філії ЛОЦЗ, а також Бродівська, Буська, Городоцька, Жидачівська, Золочівська, Мостиська, Радехівська, Сколівська, Сокальська, Старосамбірська, Турківська районні філії Львівського обласного центру зайнятості, що функціонують на території, що увійшла до «зеленої» зони, проводять реєстрацію громадян з метою надання статусу безробітного та призначення допомоги з безробіття на підставі документів, поданих пошуковцем роботи особисто під час візиту до центру зайнятості (філії) або отриманих в електронній формі (через застосунок «ДІЯ»).
Прийом громадян, у тому числі тих, котрі були зареєстровані у центрах зайнятості (філіях) ЛОЦЗ у період карантину шляхом подання документів через e-mail, здійснюватиметься виключно за попереднім записом з дотриманням часового інтервалу, що дозволить уникнути контакту між відвідувачами.
Окрім цього, безробітні, котрі були зареєстровані під час карантину дистанційно, повинні під час особистого відвідування подати оригінали своїх документів.
Наголошуємо, що у «зеленій» зоні передбачено перебування громадян у громадських будівлях у масках або респіраторах.
Обслуговування представників фірм і компаній, котрі відвідують центри зайнятості (філії) з метою подання інформації про вакансії чи отримання інших послуг, зокрема допомоги з часткового безробіття, проводитиметься із дотриманням обмежень (одна особа на 10м2 площі приміщення).
У Жовківській, Яворівській і Кам’янка-Бузькій районних філіях ЛОЦЗ, а також Новояворівській МФ ЛОЦЗ, які функціонують на території, що увійшла до «жовтої» зони, а також у Львівському міському центрі зайнятості, Миколаївській, Перемишлянській, Пустомитівській районних філіях ЛОЦЗ, що знаходяться на території, що належить до «помаранчевої» зони, прийом громадян й надалі проводитиметься дистанційно, тобто спеціалісти будуть опрацьовувати документи, надіслані клієнтами для реєстрації з метою надання статусу безробітного та призначення допомоги з безробіття електронним шляхом. Індивідуальні та групові заходи активної підтримки безробітних організовуватимуться в онлайн-режимі. Детальніше про це за посиланням.
Соціальні послуги працедавцям, у тому числі щодо умов отримання допомоги з часткового безробіття у вищеназваних центрах зайнятості (філіях) ЛОЦЗ надаватимуться дистанційно. Більш детально за посиланням.
Додатково інформуємо, що адміністративно-територіальні одиниці можуть переходити з однієї зони в іншу за умови, якщо упродовж 5 днів поспіль там спостерігаються зміни одного із визначених показників поширення коронавірусної інфекції. Про ці зміни ми будемо вас оперативно інформувати.
Ключові слова:
центр зайнятостіНовини за темою
У Львівському обласному центрі зайнятості розповіли про особливості ринку праці в умовах воєнного стану
11 травня 2022
В умовах воєнного стану служба зайнятості Львівщини працює у штатному режимі й надає соціальні послуги як працедавцям задля укомплектування заявлених вакансій, так і шукачам роботи з метою повернення їх до трудової діяльності. Про це повідомили у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Львівського обласного центру зайнятості. З 24 лютого по 10 травня за допомогою у працевлаштуванні до базових центрів зайнятості та філій ЛОЦЗ звернулося 6,4 тис. безробітних та працевлаштували 2,2 тис. безробітних. «За цей час соціальні послуги служби зайнятості з метою пошуку роботи отримали 1,8 тис. переселенців, котрі прибули на Львівщину з районів ведення активних бойових дій, із них 0,6 тис. мали статус вимушено перемішених осіб. Роботою забезпечено 205 внутрішньо переміщених осіб», - зазначили в центрі зайнятості. В обласному центрі зайнятості додали, що від 926 фірм і компаній надійшла інформація про наявність 4,3 тис. вільних робочих місць і вакантних посад. До топ-10 найбільш затребуваних професій увійшли водії автотранспортних засобів, швачки, оператори верстатів та установок, касири торговельного закладу, двірники, електромонтери, продавці продовольчих товарів, кухарі, монтери кабельного виробництва та охоронники. Нагадаємо, в області триває робота щодо надання працедавцям компенсації витрат з оплати праці за працевлаштування осіб, котрі офіційно визнані вимушено переміщеними. Станом на 10.05.2022 року до Львівського обласного центру зайнятості для призначення компенсаційних виплат надійшли пакети документів від 76 підприємств, які забезпечили роботою 120 переселенців. Здебільшого урядовою програмою в області скористалися суб’єкти господарювання, що ведуть діяльність у таких галузях економіки як переробна промисловість (виробництво), оптова та роздрібна торгівля, організація харчування, професійна, наукова та технічна діяльність, охорона здоров’я, сільське господарство та будівництво. З інструкцією щодо отримання компенсації можна ознайомитися за посиланням.
Перелік документів для набуття статусу безробітного: обласний центр зайнятості нагадує про актуальні вакансії
9 травня 2022
Львівська обласна служба зайнятості працює в штатному режимі та допоможе кожному, хто готовий працювати в тилу, знайти роботу незалежно від наявності у вимушених переселенців трудової книжки, розірваних трудових відносин, місця реєстрації тощо. Зокрема, відновили реєстрацію безробітних в дистанційному режимі через застосунок «Дія». Ознайомитися з актуальними вакансіями можна на новому каналі Державного центру зайнятості: «Робота зараз: Державна служба зайнятості» за посиланням. Роботодавці можуть подати вакансію через чат-бот @DCZWorkNowBbot, де її опублікують, після цього стартуватиме підбір кандидатів, у тому числі через форми рекрутингу. З питань працевлаштування слід звертатися до будь-якого базового центру зайнятості або філії Львівського ОЦЗ, які зручно відвідувати. Контакти за посиланням. Перелік документів для набуття статусу безробітного: - паспорт; - ідентифікаційний код; - документ про освіту; - трудова книжка; - військовий квиток. На порталі державних послуг Дія стала доступною заява на скасування статусу безробітного. Більше інформації про обслуговування клієнтів під час війни за посиланням. Додаткову інформацією можна отримати, зателефонувавши на «гарячі лінії» Львівського ОЦЗ: (032)245 05 45 (понеділок-четвер з 9.00 до 18.00, у п’ятницю – з 9.00 до 16.45). +380966825183 (щоденно з 9.00 до 19.00). Консультації з питань роботи обласної служби зайнятості, можливостей працевлаштування, реєстрації клієнтів та отримання статусу безробітного також можна отримати за допомогою: телеграм-каналу Львівської обласної служби зайнятості @DCZ_Lviv; месенджера Львівської обласної служби зайнятості. Щоденно на сайті Львівського обласного центру зайнятості оновлюють інформація про наявність вільних робочих місць і вакантних посад. Окрім того, відомості про можливості працевлаштування, а також варіанти роботи на волонтерських засадах оперативно розміщують на профілі «Львівська обласна служба зайнятості» у соціальній мережі «Фейсбук». У разі виїзду з місця проживання або перебування безробітного за межами країни, можна відмовитися від послуг служби зайнятості. Для цього слід виповнити заяву (бланк за посиланням http://surl.li/bnzcz або http://surl.li/bnzcz) та надіслати на пошту nbox@es.dcz.gov.ua. Унаслідок таких дій буде припинена реєстрація особи як безробітного. Після повернення можна повторно звернутися до служби зайнятості та отримувати послуги в сфері працевлаштування відповідно до норм чинного законодавства.
Компенсацію за працевлаштування переселенців отримали 11 працедавців Львівщини
27 квітня 2022
Станом на сьогодні до Львівського обласного центру зайнятості надійшли документи від 17 фірм і компаній для призначення компенсації витрат з оплати праці за працевлаштування 25 осіб, що офіційно визнані внутрішньо переміщеними. З них 11 працедавців вже отримали кошти, загальна сума яких становить 110,5 тис. грн. Серед тих, хто подав документи переважають галузі переробної промисловості (виробництво), заклади роздрібної торгівлі, організації харчування, професійної, наукової та технічної діяльності, охорони здоров’я, сільського господарства та будівництва. За словами директора Львівського обласного центру зайнятості Василя Барилюка, ініціатива уряду, на яку виділили 200 млн грн, покликана підтримати вітчизняний бізнес, що продовжує функціонувати час війни, активізує процес працевлаштування переселенців, сприятиме відновленню вітчизняної економіки та зменшенню рівня безробіття. Скористатися державною фінансовою допомогою, що надається у розмірі 6500 гривень упродовж 2-х місяців з дати працевлаштування ВПО на умовах строкового або безстрокового трудового договору, гіг-контракту, зокрема за сумісництвом, можуть суб’єкти господарської діяльності, які перебувають на обліку як платники єдиного страхового внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, подали податкову звітність за четвертий квартал 2021 року або річну звітність за минулий рік. При цьому встановлений переселенцям розмір заробітної плати не може бути меншим за мінімальний. Програма діє у період воєнного стану та впродовж 30 календарних днів після його закінчення, однак вона не поширюється на установи на організації, що фінансуються з бюджету, а також фонди соціального страхування. Щоб отримати компенсацію, працедавець повинен не раніше ніж через 5 днів після працевлаштування ВПО подати до базового центру зайнятості або філії ЛОЦЗ заяву встановленого взірця, копію наказу про працевлаштування особи, документ, що підтверджує працевлаштування на умовах, передбачених Порядком, відомості про працівників, які є застрахованими особами, копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Більш детально процедура надання працедавцям компенсації описана в інфографіці за посиланням https://bit.ly/3rLlpAI .
За три поточні місяці на Львівщині працевлаштували понад три тисячі людей
14 квітня 2022
У січні-березні поточного року послуги з питань працевлаштування в обласній службі зайнятості отримували майже 23 тисячі осіб, у тому числі трохи більше ніж 20 тисяч офіційно визнаних безробітних. «Якщо порівнювати цьогорічні статистичні дані з цифрами за перший квартал торік, то число тих, хто шукав роботу за сприяння служби зайнятості, зменшилося на 21,5 тис. осіб або на 52%. Водночас в області на 5 тис. одиниць або 34% скоротилася кількість вільних робочих місць і вакантних посад: якщо у січні-березні 2021 року працедавці задекларували 14,7 тис. вакансій, то в поточному році до нас надійшло 9,7 тис. пропозицій працевлаштування», – повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк. За його словами, за три місяці 2022 року фахівцям служби зайнятості вдалося забезпечити роботою 3,1 тис. осіб, у тому числі 2,8 тис. безробітних. Більш як чверть безробітних працевлаштована на підприємства переробної промисловості, а п’ята частина погодилася працювати у сфері гуртової та роздрібної торгівлі або влилася у трудові колективи, що займаються ремонтом автотранспортних засобів і мотоциклів. Станом на 1 квітня роботу за посередництва служби зайнятості шукали понад 12 тисяч безробітних, серед яких 63% – жінки. Найбільшу частку – 18% – складали ті, що працювали у сфері торгівлі та послуг, 17% обіймали посади керівників і менеджерів, 14% відносилися до професіоналів, 13% – до фахівців. В основному (54%) на лаві безробітних опинилися працівники, звільнені з підприємств, установ та організацій за угодою сторін (ст. 36 п.1 КЗпПУ), котрі у термін до одного року після припинення трудових відносин звернулися до служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні. Більшість безробітних – 62% – з вищою освітою, 29% – з професійно-технічною, а 9% – із середньою.
Машиніст, швачка, пекар: ким тепер працюють ті, хто знайшов прихисток на Львівщині
11 квітня 2022
Від початку війни й до сьогодні до центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості звернулося 739 переселенців, котрі шукали роботу. З них лише 10% мають офіційний статус вимушено переміщених осіб, тобто вже зареєструвалися в управлінні соцзахисту. Як повідомили у Львівському обласному центрі зайнятості, понад 60% становили жителі Харківської, Донецької, Київської областей та столиці України. Місцем праці вдалося забезпечити 74 переселенців. Найбільше – 22 особи – приступили до трудової діяльності за скеруванням працівників Львівського міського центру зайнятості, 13 допомогли працевлаштуватися спеціалісти Жидачівської районної філії ЛОЦЗ, 8 забезпечили роботою фахівці Стрийського міськрайонного центру зайнятості, ще по 4 особи залучили до продуктивної зайнятості у Новояворівській міській та Кам’янка-Бузькій районній філіях ЛОЦЗ. Ким тепер працюють ті, хто знайшов прихисток на Львівщині? Спектр вакансій, які підійшли ВПО найрізноманітніший. Багато хто став до роботи на підприємствах виробничої сфери і тепер трудиться в тилу операторами автоматичних та напівавтоматичних верстатів та установок, ізолювальниками, слюсарями-сантехніками, верстатниками деревообробних верстатів, машиністами автоматизованої лінії, слюсарем-ремонтником, лицювальником-плиточником, пресувальником виробів з деревини, шліфувальником, накатником, електрогазозварником, електриком дільниці тощо. ВПО також поповнили штат швейних підприємств, влаштувавшись швачками, закрійниками або розкрійниками. Дехто став частиною колективів закладів сфери обслуговування і працює продавцем продовольчих товарів, касиром торговельного залу, барменом, кухарем, кондитером, пекарем, комплектувальником, прибиральником службових приміщень чи двірником. Частка переселенців працюють у поштових відділеннях. Нині вони листоноші або сортувальники поштових відправлень. Пощастило знайти роботу й 4 ескулапам: лікарю з УЗД-діагностики, рентгенологу, анестезіологу, сестрі медичній. Є й такі, хто обійняв посади психолога, практичного психолога, інспектора, менеджера (управителя) зі збуту або постачання, інженера з відтворення природних екосистем, комірника, завідувача господарства, інспектора з кадрів. А дехто, переїхавши на Львівщину, продовжив трудитися водієм автотранспортних засобів, оператором заправних станцій, черговим з режиму, сторожем та ін. Під час пошуку роботи спеціалісти служби зайнятості керуються нормами статті 46 Закону України «Про зайнятість населення». Згідно з нею, прийнятною для безробітного вважається робота, що відповідає освіті, професії (спеціальності), кваліфікації особи з урахуванням доступності транспортного обслуговування, встановленої рішенням місцевої державної адміністрації, виконавчого органу відповідної ради. Винагорода має бути не нижчою за розмір зарплати такої особи за останнім місцем роботи з урахуванням середнього рівня заробітної плати, що склався у регіоні за минулий місяць, де особа зареєстрована як безробітна. Під час пропонування прийнятної роботи враховується тривалість роботи за професією (спеціальністю), кваліфікація, досвід, тривалість безробіття, а також потреби ринку праці.
Харчування та працевлаштування: як на Львівщині організована робота з внутрішньо переміщеними особами
24 березня 2022
На Львівщині завершується підготовка програми для роботи з внутрішньо переміщеними особами. Документ міститиме в собі заходи з вирішення питання поселення переселенців, логістики та їхнього харчування. Про це повідомив заступник начальника Львівської ОВА Віталій Загайний. У Львівській області налічують понад 200 тисяч переселенців. Вони матимуть змогу в територіальних громадах звернутися до підрозділів соціального захисту, щоб отримати документ, який засвідчить їхню належність до списку ВПО. «Довідка про отримання статусу внутрішньо переміщеної особи дозволить людині отримати соціальну підтримку від держави. Цю підтримку зараз допомагають забезпечувати Міжнародні фонди. Маємо пропозиції від Польщі, Швеції та Норвегії», - розповів заступник. Область продовжує системно забезпечувати переселенців харчуванням. Велику підтримку надають волонтери та жителі області, які допомагають гуманітарним штабам у зборі продуктів. Разом з цим, триває закупівля соціально значущих продуктів за кошти державного бюджету. «Закупівлі здійснюються виключно у постачальників, які включені до переліку затвердженого Мінагрополітики. Від Львівщини до переліку увійшли 37 виробників продовольчої продукції. Серед видів продуктів: м’ясо великої рогатої худоби та свинини, яйця, цукор, олія, сир, масло, сіль. Зараз важливо, щоб продукти, що закуповують одразу потрапляли до кінцевих бенефіціарів, а не залежувалися на складах», - зауважив Віталій Загайний. Читайте також: Львівська ОВА приймає пропозиції від виробників продуктів харчування для участі в держзакупівлях. Щодо працевлаштування, то до обласного центру зайнятості у пошуку роботи звернулись 370 переселенців. Найбільший відсоток складають жителі Харківської та Київської областей. Погодились отримати роботу за вакантними посадами лише 11. «Фахівці центру зайнятості після спілкування з людьми кажуть, що така мала кількість працевлаштованих переселенців обумовлена синдромом тимчасовості. Тобто люди планують повертатися додому, у рідні регіони, рідні міста та села», - додав Віталій Загайний. У порівнянні з кількома тижнями раніше, кількість звернень щодо пошуку роботи у Львівській області зросла в чотири рази.
За час війни на Львівщині роботою забезпечили понад 500 осіб, в тому числі переселенців
22 березня 2022
Від початку вторгнення росії на територію України до Львівської обласної служби зайнятості з пошуком роботи звернулися 298 вимушено переміщених осіб з районів активного ведення бойових дій, у тому числі 119 чоловіків. Серед переселенців – жителі Харківщини, Києва та області, а також Донеччини. Понад 60% новоприбулих отримують соціальні послуги у Львівському міському центрі зайнятості. Через відсутність прийнятних пропозицій роботи 86 переселенців отримали статус безробітного, 8 осіб уже вдалося працевлаштувати на такі робочі місця та посади як психолог, майстер, пресувальник виробів з деревини, касир торговельного залу, прибиральник службових приміщень, двірник, швачка, електрогазозварник. Інформує обласний центр зайнятості. Усього ж від 24 лютого до 21 березня цього року фахівці обласної служби зайнятості допомогли знайти роботу 535 людям. З них за групами професій п’яту частину склали оператори та складальники устаткування і машин, 17% - робітники сфери торгівлі та побутових послуг, 12% – кваліфіковані робітники з інструментом, 11% – законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (управителі), 10% – фахівці, 9% – професіонали, 6,5% – робітники найпростіших професій, 6% – особи без професії, майже 4% – технічні службовці, трохи більше 1% – кваліфіковані робітники сільського та лісового господарства. Для спрощення пошуку роботи на профілі Львівської обласної служби зайнятості у фейсбуці щодня публікують перелік вільних робочих місць і вакантних посад, наявних на підприємствах регіону, ця інформація також розміщена у рубриці «Шукаю роботу» на сайті ЛОЦЗ. Консультації щодо перспектив працевлаштування можна отримати у будь-якому центрі зайнятості чи філії, які клієнтам зручно відвідувати (контакти) у Центрі підтримки переселенців, що функціонує у Львові (вул. Кн. Романа, 6), а також за допомогою телеграм-каналу та «гарячих ліній» 0322450545 (у понеділок-четвер з 9.00 до 18.00, у п’ятницю – з 9.00 до 16.45), +380966825183 (щоденно з 9.00 до 19.00).
Центри зайнятості сприятимуть переселенцям у пошуку роботи, в тому числі на релокованих підприємствах
12 березня 2022
Сьогодні Львівщина щодня приймає українців, які залишають свої домівки через бойові дії. Одні залишаються в області на тривалий час, інші, щоб перепочити зі складної дороги, треті, щоб вирушити далі на кордон. Ті ж, які залишаються, потребують чи надалі потребуватимуть заробітку. Як розповів керівник департаменту економічної політики ЛОВА Степан Куйбіда таким особам у працевлаштуванні сприятимуть Центри зайнятості. «Центри зайнятості будуть приймати абсолютно всіх людей, які будуть до них звертатись. При пошуку роботи залучатимуть ті виробництва, які мають актуальні вакансії, а також ті, які релокуються на Львівщину і шукатимуть працівників»,- зазначив Степан Куйбіда. Відтак, якщо людина переїхала на Львівщину з інших областей, де тривають активні бойові дії, вона зможе звернутись у найближче територіальне відділення центру зайнятості та отримати послуги передбачені у випадку безробіття. Також у співпраці з органами місцевого самоврядування області сформують потребу в кадрах в комунальних установах територій. Степан Куйбіда також наголосив підприємцям області на важливості відновлення їх діяльності, запуску підприємств, виробництв. Нагадаємо, ще раніше голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький звернувся до підприємців області з проханням відновити діяльність.
4,5 тисячі вакансій пропонує Львівський обласний центр зайнятості: які професії найбільш затребувані
11 лютого 2022
Станом на 01.02.2022 року база вакансій Львівського обласного центру зайнятості налічувала 4,5 тисяч пропозицій працевлаштування. 30,0% складали вільні місця праці для кваліфікованих робітників з інструментом (швачок, монтерів кабельного виробництва, слюсарів-сантехніків, слюсарів аварійно-відновлювальних робіт, слюсарів-ремонтників, електромонтерів з ремонту та обслуговування електроустаткування, пекарів та ін.). Середній розмір заробітної плати за цією групою професій становив 10058 грн. Майже п’ята частина вакансій – 19,0% – була для робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин, тобто, водіїв автотранспортних засобів, операторів автоматичних та напівавтоматичних ліній верстатів та установок, виробників морозива, трактористів, токарів, машиністів екскаватора, складачів поїздів, машиністів крана тощо. Потенційним працівникам працедавці в середньому пропонували заробіток 10526 грн. Варіанти працевлаштування для поліцейських (за спеціалізаціями), кухарів, продавців продовольчих чи непродовольчих товарів, продавців-консультантів, охоронників, офіціантів, барменів, молодших сестер медичних, тобто, для осіб, що готові працюватиу сфері торгівлі та послуг, становили 14,6%, а середня винагорода – 7927 грн. Ще 10,5% вакансій зафіксовано для інспекторів, спеціалістів державної служби (місцевого самоврядування), бухгалтерів, вчителів закладів загальної середньої освіти, інспекторів (пенітенціарна система), вихователів, фармацевтів із середнім заробітком 9109 грн. Щодо вакансій, які не вимагають наявності конкретної спеціальності (двірників, підсобних робітників, вантажників, укладальників-пакувальників, прибиральників службових/виробничих приміщень чи територій, мийників посуду, контролерів енергонагляду та ін.) вільними залишалися 8,5% робочих місць, середня заробітна плата у яких становила 7934 грн. Решта вакансій зареєстровано для фахівців (7,3%), законодавців, вищих держслужбовців, керівників, менеджерів (4,6%), технічних службовців (4,5%), кваліфікованих робітників сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства (1,0%). «Найскладніше на Львівщині знайти роботу законодавцям, вищим держслужбовцям, керівникам і менеджерам (управителям): за одну посаду конкурували 11 безробітних. А найлегше – кваліфікованим робітникам з інструментом: на одну вакансію – один претендент», - розповів директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк. Нагадаємо, що на початку лютого цього року дисбаланс між попитом і пропозицією на робочу силу дійшов позначки один до трьох.
В області більш як в два рази зменшилася кількість безробітних
13 січня 2022
У перші дні нового року на Львівщині за сприяння служби зайнятості шукали роботу 12,8 тис. безробітних, що на 15,5 тис. менше, аніж торік (28,2 тис. осіб). Як повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк, у році, що минув, регіональний ринок праці зазнав суттєвих змін. В області більш як в два рази зменшилася кількість безробітних, втричі – навантаження на одне вільне місце праці: якщо станом на 01.01.2021 року на вакансію претендували 9 безробітних, то на початку січня 2022-го – 3. Позитивним є те, що минулого року з 8,5 тис. до 9,1 тис. грн збільшився середній розмір заробітної плати, яку працедавці зазначали у вакансіях, із 26,0% до 29,8 % зріс рівень працевлаштування безробітних (вдалося забезпечити роботою майже 21,0 тис. безробітних, що на 3,0 тис. більше, ніж у 2020-му). Загалом торік за скеруванням служби зайнятості до трудової діяльності повернулося 29,0 тис. осіб. Упродовж минулого року 9,5 тис. працедавців заявили про наявність 43,2 тис. вакансій, із них актуальними на початку поточного року залишилися 4,0 тис. Найбільше вільних місць праці зафіксовано для робітників (65,2%), 25,7% – для службовців, 9,1% – для тих, хто не має професії та спеціальної підготовки. У Львівському обласному центрі зайнятості інформують: дисбаланс на ринку праці спричинений тим, що майже 66% безробітних мають вищу освіту й шукають роботу відповідно до здобутого фаху, натомість у базі вакансій – 66% пропозицій працевлаштування адресовані представникам робітничих професій.
Цьогоріч за сприяння служби зайнятості роботу знайшли майже 29 тисяч мешканців області
30 грудня 2021
За цей рік 9,4 тисячі підприємств, установ та організацій заявили про потребу у робочій силі. До обласної служби зайнятості надійшла інформація про наявність 43 тисяч вакансій. Інформують у Львівському обласному центрі зайнятості. Статут безробітного отримали 41,9 тис осіб. Роботою забезпечили 28,7 тис жителів області, у тому числі 20,9 тис безробітних. У середньому щодня служба зайнятості працевлаштовувала 115 жителів області. «Одноразову виплату допомоги з безробіття для започаткування власної справи отримали 25 осіб, новими робочими місцями з наданням працедавцям компенсації зі сплати єдиного соціального внеску забезпечили 200 осіб, у тому числі 56 безробітних з числа соціально вразливих верств населення, 144 особи працевлаштували на підприємства, що ведуть діяльність у пріоритетних видах економіки», - зазначають у Львівському обласному центрі зайнятості. Професійним навчанням охопили 5 тис безробітних, 91% із них повернулися до трудової активності, до участі у громадських та інших робіт тимчасового характеру залучили 710 безробітних. Станом на 29 грудня за сприяння служби зайнятості роботу в області шукали 12,8 тис безробітних, у базі вільних робочих місць і вакантних посад налічувалося 4,5 тис пропозицій працевлаштування. Середній розмір зарплати, зазначений у вакансіях, становив 9,1 тис грн, у середньому на одне робоче місце в області претендували 3 безробітних.
Хто на Львівщині може розраховувати на найбільшу зарплату? - дані Львівського центру зайнятості
15 грудня 2021
На Львівщині є понад сто пропозицій працевлаштування із заробітної платою, що коливається від 20 до 35 тисяч гривень. Із них третина – для водіїв автотранспортних засобів, трактористів-машиністів сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, а також машиністів крана, екскаватора, бульдозера або автогрейдера. Про це повідомили у Львівському обласному центрі зайнятості. Високу винагороду пропонують працедавці фахівцям будівельного профілю, зокрема, монтажникам, мулярам, бетонярам, лицювальникам-плиточникам або зварникам. Також на 20 і більше тисяч гривень можуть розраховувати забійники, укладальники-пакувальники, оператори автоматичної лінії для виготовлення ізольованих жил, обвалювальники м’яса, різальники скла, друкарі флесографічного друкування, скручувальники виробів кабельного виробництва, механіки тощо. У рейтинг із зарплатою 20-30 тисяч гривень потрапили вакансії і для осіб з вищою освітою: майстра шляхового, начальника зміни, відділення або цеху, інженера з проєктно-кошторисної роботи, інженера-програміста, начальника відділу, провідного інженера. Лише три позиції є із найвищою в області зарплатою - 35 тисяч гривень. Таку винагороду пропонують завідувачу лабораторії (сфера сільського господарства), агроному та головному інженеру на виробництві (харчова промисловість). Загалом в області потребують укомплектування 4420 вільних робочих місць і вакантних посад.