Сьогодні в Україні відзначають День археолога

15 серпня 2020р, Новини. Департамент архітектури та розвитку містобудування, Прес-служба ОДА

15 серпня в Україні відзначають професійне свято –  тих, хто досліджують наше минуле, розвінчують міфи, допомагають писати історію – День археолога.

Сьогодні кожна сторінка нашої історії є надважливою і її потрібно вивчати. Тому департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації вже багато років співпрацює з археологами і разом досліджуємо терени нашої області. Бажаємо Вам ощадного сонця у полі, масштабних проєктів, гострої лопати, цікавих знахідок, здоров’я та наснаги до роботи.

Спільно з Науково-дослідним центром «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України з 2008 року першими в Україні реалізовуємо пілотний проєкт “Археологічний кадастр Львівської області”, взірцем для якого стала польська програма “Archeologiczne Zdjęcie Polski ”.

Даний проєкт буде реалізовуватися в Геоінформаційній системі містобудівного кадастру у Львівській області та стане доступним широкому колу користувачів.

За 2008-2019 роки фахівці обстежили приблизно 10% Львівської області в межах басейнів річок Варенжанка, Вишня, Солокія і Себечівка та досліджено понад 2000 нових археологічних об’єктів. Результати цього пілотного проєкту вже активно використовуються для розроблення і погодження програм просторового розвитку територій області (детальні плани територій, генеральні плани населених пунктів тощо).

Ключові слова:

професійне свято

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook