Сімейні лікарі зобов’язані реагувати на дзвінки пацієнтів, - Іван Собко
В умовах боротьби із Covid-19 виникає багато зауважень до роботи лікарів первинної ланки.
Якщо сімейні лікарі одразу перекладають роботу на екстрену медицину та радять викликати швидку, може настати колапс. Про це сьогодні під час брифінгу розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.
«Сімейні лікарі зобов’язані реагувати на дзвінки пацієнтів, з якими підписано декларацію, консультувати і надавати фахову допомогу. А карети швидкої допомоги мають їхати до людини, яка потребує госпіталізації. У сімейних лікарів є усі можливості для надання первинної допомоги хворим: всі амбулаторії забезпечені транспортом та відповідними технічними засобами. Міністр охорони здоров’я акцентував увагу, що НЗСУ переглядатиме та робитиме детальний аналіз роботи сімейних лікарів. При виявленні системних фактів відсутності реагування чи непрофесійного підходу до супроводу пацієнта буде зроблено певні висновки», - зазначив Іван Собко.
За його словами, Національна служба здоров’я України має право розірвати угоду з такими сімейними лікарями.
«Хворих багато, працювати складно, але консолідована робота всіх ланок медицини дозволить подолати цю епідемію», - резюмував заступник голови.
Новини за темою
Громад навчають практичним навичкам з управління ресурсами
22 жовтня 2021
На Львівщині триває практичний тренінг «Управління ресурсами громади». Зокрема, вчора, у готелі Львів, перед учасниками тренінгу виступив заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний. У своєму виступі заступник процитував Альберта Ейнштейна. «Логіка приведе вас з точки А в точку Б. Уява приведе вас куди завгодно… Уява набагато важливіша, ніж знання. Знання спираються лише на те, що ми зараз знаємо і розуміємо, в той час як уява включає в себе цілий світ і все те, що ми коли-небудь зрозуміємо і дізнаємося», - зазначив Віталій Загайний/ Як йшлося в межах тренінгу, об’єднані територіальні громади сьогодні вступають в новий етап свого життя, вони отримали повноваження та ресурси. Громади є відповідальними перед своїми мешканцями за формування комфортного та безпечного середовища проживання. Досвід, якого не вистачає, доводиться отримувати під час руху. Громада має 3 основних внутрішні ресурси: - Соціальний капітал (знання, компетенції, досвід, традиції, окремих членів, взаємодію у спільноті на основі взаємної довіри, самозарадність, солідарність і співвідповідальність.) - Фінансові ресурси (місцевий бюджет, медична і освітня субвенції, доходи комунальних підприємств, лікарняня каса, добровільні внески.) - Ресурси довкілля (землі, ліси, водойми, природні копалини, пам’ятки природи, міфи і легенди.) Також, серед учасників тренінгу: Володимир Олійник, менеджер проектів представництва фонду “Фрідріха Науманна за Свободу” в Україні – з темою представлення Фонду Фрідріха Науманна; Олександр Гнітецький, експерт із земельних питань, сертифікований інженер-землевпорядник – з темою Земельні ресурси (облік, використання та збереження земель). Тренінг триватиме до 23 жовтня. Окрім теоретичних занять, запланований виїзд у м. Кам’янка-Бузька та огляд розвиткових інфраструктурних об’єктів міста.
Олександр Кулепін - новопризначений заступник голови Львівської облдержадміністрації
12 травня 2021
11 травня новим заступником голови Львівської облдержадміністрації призначили Кулепіна Олександра Сергійовича. Відучора новопризначений посадовець приступив до виконання своїх обов'язків. На посаді Олександр Кулепін займатиметься цифровим розвитком, а також цифровою трансформацією і цифровізацією. Олександр Кулепін закінчив Міжрегіональну Академію управління персоналом за спеціальністю "Економіка та підприємництво". Зазначимо, до призначення на посаду Олександр Кулепін працював у компанії, яка спеціалізується на пасажирських перевезеннях, де був відповідальний за досягнення її цілей в Україні.
Віталія Загайного призначили на посаду заступника голови Львівської ОДА
2 березня 2021
Заступником голови Львівської облдержадміністрації призначено Віталія Загайного. Відповідне розпорядження підписав голова Львівської ОДА Максим Козицький сьогодні, 2 березня. У підпорядкуванні нового заступника буде департамент соціального захисту, агропромислового розвитку, цивільного захисту, служба у справах дітей, Державний архів у Львівській області. Віталій Загайний закінчив Український державний лісотехнічний університет. До призначення на посаду заступника голови Львівської ОДА більше року працював на посаді першого заступника голови Чернігівської облдержадміністрації.
Львівщина – серед лідерів за кількістю укладених декларацій із сімейними лікарями
27 листопада 2020
Понад 2 млн мешканців області уклали декларації із сімейними лікарями. Від початку реформування первинної ланки охорони здоров’я 1801 лікар має укладені декларації із пацієнтами. Переважна більшість людей, а це майже 80%, обрали своїм лікарем сімейних лікарів, 12% - уклали угоди із терапевтами, іще 8% обрали педіатрів. Найбільше навантаження на одного лікаря зафіксовано у Дрогобичі, Пустомитах та у cелищі Славське. В середньому в області на одного лікаря припадає 1198 пацієнтів. Менший показник лише на Івано-Франківщині. Зазначимо, Львівщина – на третьому місці серед областей в Україні за рівнем укладених декларацій. 85,9% жителів області мають свого лікаря. За цим показником наш регіон випереджає лише Вінницька (86,2%) та Київська (88,9%) області. Прес-служба ОДА
При відсутності реакції сімейних лікарів на запити, пацієнтам радять звертатись до адміністрації закладу, де укладена угода
28 серпня 2020
При відсутності реакції сімейних лікарів на запити, пацієнтам радять звертатись до адміністрації закладу, де укладена угода. Тільки таким чином можна вплинути на такі випадки. Про це сьогодні розповіли під час щотижневого брифінгу щодо епідситуації в області. «Для сімейних лікарів ця пандемія теж виклик та напружений період. Вони є на контакті 24 години на добу і зобов’язані реагувати на всі запити від пацієнтів. Однак якщо трапляються якісь поодинокі випадки некоректної поведінки з боку лікарів, одразу інформуйте про це керівництво закладу. Не приїде швидка допомога до пацієнта, у якого температура 37. Є чіткі критерії, за якими екстрена допомога має приймати виклик. Серед них, зокрема, температура вище 38 градусів, яку неможливо знизити впродовж цілого дня, задишка, шо з’явилась раптово, загальна слабкість. В такому випадку швидка не відмовить», - розтлумачила експерт департаменту охорони здоров’я ОДА з терапії та сімейної медицини Ірина Федак. Експерт закликає мешканців Львівщини пам’ятати, що навіть у випадку виклику швидкої, всі дії її лікарів узгоджуються з сімейним лікарем, адже ніхто краще за нього не знає про пацієнта та його анамнез. «Екстрена медична допомога теж працює в посиленому режимі, тому додаткового навантаження варто уникати, адже вона може не потрапити до пацієнта, якому це реально потрібно. Окрім того, із настанням холодів ми прогнозуємо новий сезон захворюваності. Тому, варто бути уважнішим до свого здоров’я. Якщо є підвищення температури, з’явились якісь симптоми, варто звертатись до сімейного. Повідомити його про свій стан телефоном чи вайбером. Якщо нема підстав та потреб зайвий раз іти в поліклініку, не треба туди йти», - наголосила Ірина Федак. Експерти також радять не займатись самолікуванням, а при погіршенні стану здоров’я ізолюватись у межах власної квартири.
Інформуємо про розподіл обов'язків та повноважень між заступниками голови Львівської ОДА
29 квітня 2020
На сьогодні повністю сформований керівний склад Львівської ОДА. У команді голови облдержадміністрації Максима Козицького працює перший заступник Андрій Годик та четверо заступників – Іван Собко, Юрій Холод, Тарас Грень, Юрій Бучко. Відтак, передбачений розподіл обов'язків та функціональних повноважень між заступниками голови – хто за яку сферу відповідає і несе персональну відповідальність за стан справ на дорученій ділянці роботи. Зокрема, перший заступник голови ЛОДА Андрій Годик координує роботу департаментів: економічної політики, міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, паливно-енергетичного комплексу, внутрішньої та інформаційної політики, а також взаємодію з правоохоронними органами. Іван Собко курує департаментами фінансів, охорони здоров'я, культури та релігій, освіти і науки. Юрій Холод курує роботу Служби у справах дітей, управління туризму та курортів, фізичної культури та спорту, галузь капітального будівництва та управління господарсько-технічного забезпечення. Тарас Грень відповідає за управління транспорту та зв’язку, департаменти з питань цивільного захисту та соціального захисту населення, державний архів та координування з оборонної роботи. Юрій Бучко координує роботу департаментів агропромислового розвитку, архітектури та розвитку містобудування, дорожнього господарства, галузі ЖКГ, екології.
Новим заступником голови Львівської ОДА став Юрій Бучко
22 квітня 2020
Сьогодні, 22 квітня, голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький представив колективу Львівської обласної державної адміністрації новопризначеного заступника. Ним став Юрій Бучко. Заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко у 2007 році закінчив Львівську комерційну академію, за освітою – юрист. Зазначимо, до призначення на посаду, Юрій Бучко працював юристом у ТзОВ “Нордік-Буд”, а також за сумісництвом директором ТзОВ “Енергоінвест”.
Інформуємо про розподіл обов'язків та повноважень між заступниками голови Львівської ОДА
11 жовтня 2019
На сьогодні повністю сформований керівний склад Львівської ОДА. У команді голови Маркіяна Мальського працює перший заступник Василь Лозинський та троє заступників – Юрій Холод, Тарас Грень та Іван Собко. Відтак, передбачений розподіл обов'язків та функціональних повноважень між заступниками голови – хто за яку сферу відповідає і несе персональну відповідальність за стан справ на дорученій ділянці роботи. Зокрема, перший заступник голови ЛОДА Василь Лозинський координує роботу департаментів: фінансів, економічної політики, міжнародної співпраці, агропромислового розвитку та паливно-енергетичного комплексу, а також управління туризму та курортів. Юрій Холод відповідає за регулювання земельних відносин в сфері містобудування та архітектури, за галузі ЖКГ, екології, капітального будівництва. Він також курує роботу Служби у справах дітей та управління господарсько-технічного забезпечення. Тарас Грень відповідає за галузь транспорту і зв'язку, соціального забезпечення та соціального захисту населення, цивільного захисту, а також Державний архів та координування з правоохоронної та оборонної роботи. Іван Собко курує галузі охорони здоров'я, культури та релігій, освіти і науки, а також спорту та фізичної культури. Додамо, що внутрішня та інформаційна політика тепер у безпосередньому підпорядкуванні голови Львівської ОДА Маркіяна Мальського.
Заступником голови Львівської облдержадміністрації став Іван Собко
1 жовтня 2019
Сьогодні, 1 жовтня, у Львівській ОДА представили заступника голови облдержадміністрації Івана Собка. Відсьогодні новопризначений заступник приступив до виконання своїх обов’язків. Зазначимо, до призначення на посаду Іван Собко обіймав посаду заступника керуючого справами обласної ради – начальника відділу з питань реалізації проектів місцевого розвитку, міжнародної технічної допомоги та зовнішньоекономічних зв’язків Львівської обласної ради.
Заступником голови Львівської облдержадміністрації став Тарас Грень
26 вересня 2019
Сьогодні, 26 вересня, у Львівській ОДА представили заступника голови облдержадміністрації Тараса Греня. Відсьогодні новопризначений заступник приступив до виконання своїх обов’язків. Зазначимо, до призначення на посаду Тарас Грень обіймав посаду начальника юридичного управління Львівської ОДА.
Василь Лозинський – перший заступник голови Львівської ОДА
27 серпня 2019
Новопризначеним першим заступником голови Львівської ОДА став Василь Лозинський. Його сьогодні, 27 серпня, в межах апаратної наради, представив голова Львівської ОДА Маркіян Мальський. Василь Лозинський до призначення першим заступником працював виконавчим директором Асоціації місцевих рад «Ради Львівщини».
Майже 600 тисяч мешканців в області підписали декларації із сімейним лікарем
18 Червня 2018
На Львівщині триває реалізація медичної реформи. Зокрема майже 600 тисяч мешканців вже підписали декларації із сімейними лікарями. Про це йшлося сьогодні, 18 червня, під час брифінгу у поліклініці Миколаївської центральної районної лікарні (ЦРЛ). «На сьогоднішній день на Львівщині вже підписали 591 тисячу 191 декларацію. У системі E-Health зареєстровано 118 лікувальних закладів і 1482 лікаря, які можуть обиратися для надання медичної допомоги. Сьогодні важливо розуміти, що кожен має право обрати того лікаря, якому довіряє», - розповіла головний лікар Миколаївської ЦРЛ Ірина Хрущ. Обрати лікаря, якому довіряє, вирішила і мешканка Миколаєва Ярина Білик, яка вже підписала декларацію із сімейним лікарем. «В певний період часто зверталась до лікарів, оскільки були проблеми із здоров’ям, була в багатьох терапевтів і лікарка, яку сьогодні обрала, як кваліфікований спеціаліст сподобалась мені найбільше», - зазначила Ярина Білик. Відтак, на Львівщині за проміжними результати реформи вже виокремились лідери у підписанні декларацій. Серед них сімейний лікар сільської лікарської амбулаторії села Рудники Олег Стецишин, з яким підписали 1992 декларації та сімейний лікар амбулаторії загальної практики сімейної медицини міста Миколаїв Зоряна Добушовська із результатом 1400 декларацій. «Така кількість декларацій, на мою думку, результат кількох складових. Це – сильна команда, яка мене підтримує і розуміє важливість реформи, друге – довгорічний стаж роботи на дільниці та довіра населення до мене. Не менш важливою є інформаційна робота серед населення, яку проводять у районах. Зокрема роз’яснення, що це має значення для села, зокрема ті села, де є фельдшерсько-акушерські пункти. Якщо буде організована громада і будуть підписуватись до лікаря цієї амбулаторії, до якої вони територіально відносяться, то є шанс зберегти фельдшерсько-акушерські пункти», - наголосив Олег Стецишин. «Відтепер пацієнт має контактний телефон лікаря, з яким уклав декларацію, адже він зазначається у бланку декларації, який залишається у пацієнта. Цього раніше не було. Відтак, зараз проконсультувати пацієнта можна і по телефону», - про одну з переваг змін у медичній галузі зазначила Зоряна Добушовська. Нагадаємо, для того щоб обрати свого лікаря, потрібно: взяти паспорт, ідентифікаційний код та мобільний телефон і прийти до фахівця та підписати з ним декларацію. Для обрання лікаря дитині (педіатра) необхідно взяти ще свідоцтво про її народження. Дитину приводити необов’язково. Декларацію з лікарем в цьому випадку підписує один з батьків або інший законний представник дитини. Підписати декларацію можна лише в медзакладах, що підключені до електронної системи. Вони матимуть наліпку «Тут можна обрати свого лікаря». Лікар, або представник медзакладу (медсестра, працівник реєстратури) введе ваші дані в електронну систему. Після чого на ваш мобільний надійде СМС з кодом, який потрібно повідомити працівнику закладу. Декларацію роздруковують з електронної системи, ви перевіряєте правильність внесених даних та підписуєте її у двох примірниках, один з яких забираєте з собою. До обов’язків вашого лікаря входить: лікування та обстеження, призначення необхідних аналізів, направлення до профільних спеціалістів, вакцинація, профілактика захворювань, видача рецептів, медичних довідок та лікарняних листків.