Формування бюджету на наступний рік обговорили із народними депутатами

28 вересня 2020р, Новини. Департамент фінансів, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 28 вересня, голова Львівської ОДА Максим Козицький провів Zoom-зустріч із народними депутатами Верховної ради України від Львівщини.

Участь у зустрічі також взяли перший заступник голови ОДА Андрій Годик та заступники голови облдержадміністрації Іван Собко, Тарас Грень та Юрій Бучко, а також керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники податкових органів та обласної ради.

На нараді озвучено спільні пропозиції щодо внесення змін до проєктів Законів України “Про Державний бюджет України на 2021 рік”, “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України” та “Про внесення змін до Податкового кодексу України” під час їх доопрацювання у Комітеті Верховної Ради України з питань бюджету.

Під час заходу присутні обговорили низку важливих питань для розвитку області.

Пропозиції Львівської ОДА стосувались збільшення обсягу базової дотації та зменшення обсяг реверсної дотації (понад 700 млн грн для Львівщини) за рахунок врахування показників податкової спроможності міста Києва, реструктуризації вугільної галузі ДП «Львіввугілля», заходів з ліквідації неперспективних вугледобувних підприємств тощо.

«Одними з основних завдань ДП “Львіввугілля” є забезпечення безпечних умов роботи шахтарів, підвищення продуктивності праці за рахунок модернізації обладнання шахт, вихід на беззбиткову роботу, своєчасна та в повному обсязі виплата заробітної плати працівникам. Враховуючи важкий фінансово-економічний стан підприємства, досягнути виконання цих завдань можливо лише за умови забезпечення достатнього фінансування ДП “Львіввугілля” у поточному та в наступних роках за рахунок коштів державного бюджету. Потреба  в  коштах субвенції лише для Львівської області становить 3156,3 млн гривень», - акцентував під час наради перший заступник голови Андрій Годик.

Окрім того, станом на початок вересня ПрАТ «Шахта «Надія» знаходиться у скрутному фінансово-економічному становищі, зокрема, через наявну заборгованість з виплати зарплати працівникам шахти за березень-червень та борг за спожиту електроенергію. Однією із причин такої ситуації є те, що середньомісячний дохід від реалізації вугільної продукції не покриває усіх видатків підприємства. Промислові запаси вугілля на шахті вичерпані. Врегулювання кризової ситуації можливе лише за умови закриття шахти та фінансування підприємства з державного бюджету. Потреба Львівської області в коштах для шахти становить 100 млн гривень.

Також окремо акцентували увагу на фінансування видатків з компенсації пільгового проїзду окремих категорій громадян із державного бюджету. Фінансовий ресурс для забезпечення їх виплати місцевим бюджетам із державного бюджету не був переданий, і зміни до законодавчої бази щодо відміни чи призупинення пільг окремим категоріям громадян не були внесені. Таким чином, склалася ситуація, коли держава зобов’язує надавати пільги, однак фінансовий ресурс на це не виділяє.

»Фінансового ресурсу у місцевих бюджетах на компенсацію пільгового проїзду недостатньо. З метою дотримання чинного законодавства,  недопущення соціальної напруги серед населення, а також з метою  удосконалення управління бюджетними видатками соціального спрямування пропонуємо здійснювати такі видатки з державного бюджету та щорічно  в Законі України про державний бюджет на відповідний рік передбачати відповідні видатки для Мінсоцполітики», - наголосив Максим Козицький.

Окремо слід зауважити, що згідно зі статтею 142 Конституції України витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, компенсуються державою.

За підсумками зустрічі голова ЛОДА підготує відповідне подання пропозицій на розгляд Комітету Верховної Ради України з питань бюджету для врахування під час затвердження Державного бюджету України на 2021 рік.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook