У Львові нагородили переможців проєкту «Громада для сім’ї: створення соціальних послуг в ОТГ»

2 жовтня 2020р, Новини. Служба у справах дітей, Департамент соціального захисту населення, Прес-служба ОДА

2 жовтня у Львові відбулось нагородження громад-переможців, які отримали грант у розмірі 100 тисяч гривень на створення нової соціальної послуги у своїй громаді.

Розподіл грантів:

Рудківська ОТГ – 100 тис. грн.

Новокалинівська ОТГ – 100 тис. грн.

Саранчуківська ОТГ (Тернопільська область) – 100 тис. грн.

Підберізцівська ОТГ – 96 тис. грн.

Привітала переможців директор департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Наталія Кузяк.

«Дуже радію з того, що громади є соціально відповідальними. Сьогодні ваші громади є одними з перших, які впроваджують соціальні послуги на місцях. Адже ви маєте розуміння, що важливо вкладатись і розвивати саме соціальний напрямок, так як це є вкладенням у добробут ваших мешканців, а чим більш соціально захищеною буде ваша громада, тим більш спроможною вона буде. Тепер ви будете ділитись успішним досвідом з іншими громадами», - наголосила вона.

Важливою умовою отримання гранту є те, що громада повинна підтримувати існування послуги щонайменше протягом 3-х років.

Нагадаємо, упродовж 2020 року в області тривала навчально-ґрантова програма «Громада для сім’ї: створення соціальних послуг в ОТГ» для 6 громад Львівської області (також в проєкті брала участь одна громада з Тернопільської області – Саранчуківська ОТГ).

Мета програми: забезпечення громади інструментами, що необхідні при створенні конкретної соціальної послуги для мешканців громади (сімей, дітей, літніх людей).

Програма передбачала сім навчальних модулів для ініціативної групи представників державного і недержавного сектору ОТГ протягом 6-ти місяців, у рамках якого учасники:

-пройшли тренінги у сфері соціального захисту та розвитку соціальних послуг;

-отримали консультаційну підтримку у розвитку конкретної соціальної послуги, якої громаді не вистачає;

-розробили проєкт створення конкретної соціальної послуги та взяли участь у конкурсі проєктних заявок на отримання гранту до 100 тисяч гривень на втілення ідеї.

До завершального етапу було допущено 3 громади з Львівщини, які підготували проєкти на створення соціальних послуг, а саме:

Рудківська ОТГ з проєктом «Простір дитячого та підліткового розвитку», що передбачає створення простору для всебічного та гармонійного розвитку дітей та підлітків з сімей, які опинились у складних життєвих обставинах;
Підберізцівська ОТГ з проєктом «Родинний центр «SVITLO», який передбачає надання послуг психологічної підтримки, навчальними, культурними та виховними заходами, для сімей, які опинились у складних життєвих обставинах;
Новокалинівська ОТГ з проєктом «Діджиталізація перерв - яскраво, сучасно, активно!», який передбачає створення інтерактивного середовища для учнів з відпочинковою зоною та розвитковими засобами.

Окрім цього допущена Саранчуківська ОТГ (Тернопільська область) з проєктом «Центр дозвілля та просвітництва для людей поважного віку». Метою діяльності Центру є адаптація покоління людей старшого віку до сучасного суспільного життя, підтримка фізичного і інтелектуального здоров’я, сприяння зайнятості і об’єднанню, розширення світогляду, організація такої діяльності, що створює умови для спілкування, самореалізації та активної участі у житті. Однією із можливостей, що буде реалізована завдяки діяльності Центру – це організація туристичних поїздок та екскурсій.

Організатори проєкту «Громада для сім’ї: створення соціальних послуг в ОТГ»: благодійна організація «Львівська освітня фундація», департамент соціального захисту населення, служба у справах дітей облдержадміністрації та благодійний фонд «Майбутнє для громади».

 

Марта Кудляк

Фото автора

Ключові слова:

соціальні допомоги

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook