«Тут вивчають проблеми та потреби кожної сім’ї»: Віталій Загайний відвідав Центр матері та дитини у Дрогобичі

2 квітня 2021р, Новини. Служба у справах дітей, Прес-служба ОДА

Соціальний центр матері та дитини у Львівській області – заклад тимчасового проживання вагітних жінок та матерів з малими дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах, що перешкоджають виконанню материнського обов’язку.

В межах робочої поїздки у Дрогобич із роботою центру ознайомився заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний. Він зокрема оглянув приміщення та поспілкувався із керівником та працівниками закладу.

Кожна жінка з дитиною тут мешкають в окремій кімнаті із санвузлом, необхідними меблями для комфортного проживання. Такий побут слугуватиме зразком для уявлення матері щодо необхідних умов проживання для нормального розвитку дитини.

«Метою нашої роботи є соціальна підтримка жінки та запобігання відмові мами від новонародженої дитини. Ми їх вчимо ставати справжніми матерями, виховуємо прив’язаність, навчаємо відповідальному батьківству. Наша мета – щоб мами, коли покинуть центр, зуміли створити безпечні умови проживання для себе і своєї дитини», - розповіла керівник установи Галина Галушко.

Під час проживання у Центрі молодим матерям надається безоплатне житло та харчування, психологічна допомога, допомога в аналізі життєвих ситуацій, визначенні основних проблем та шляхів їх розв’язання, молодих мам навчають догляду за дитиною. Щоб влаштуватися у Центр матері і дитини, спершу варто звертатися до Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за місцем реєстрації, де вивчається проблема сім’ї, проводяться потрібні обстеження, після чого скеровують потребуючих у центр.

«Зараз жінки у закладі можуть перебувати максимум 20 місяців – від 7 місяця вагітності до виповнення дитині 1,5 року. Ми своєю чергою, працюємо над можливістю продовжити термін перебування у центрі до виповнення трирічного віку дитини. Це вирішить проблему спільного проживання матері і дитини – адже, за словами керівництва, у центр часто звертаються вагітні із малими дітьми. Відтак, дітей доводиться влаштовувати у інші заклади, - наголосив Віталій Загайний. - Важливо, що тут матерів навчають, як зберегти кошти державної допомоги для забезпечення матеріальної бази на майбутнє. У закладі максимально вивчається проблеми та потреби кожної сім’ї, тут сприяють отриманню або завершенню освіти, піклуються про отримання житла».  

За словами керівника Центру, на сьогодні із влаштуванням дітей, яким вже виповнилось 1,5 року, допомагає дитячий будинок «Оранта». На сьогодні тут перебувають 15 вихованців.

У закладі функціонує 2 вікові групи – дошкільна та шкільна. 11 вихованців «Оранти» є учнями Дрогобицької гімназії №5.

«Дуже важливо, що діти відвідують звичайну школу, спілкуватися з однолітками, всебічно розвиватися, пізнають життя», - зазначає Віталій Загайний.

Так, за словами працівників закладу, головна мета їхньої роботи – соціальний захист дітей, які залишились без батьківського піклування, надання їм навичок поведінки в суспільстві.

«Ми допомагаємо дітям віднайти свій шлях у житті. Чи не основне тут – відновити психічне та соціальне здоров’я дитини», - зазначає директор закладу Оксана Дацюк.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook