Розпочато конкурсний відбір проєктів регіонального розвитку, що фінансуватимуться за кошти ЄС
Міністерством розвитку громад та територій України оголошено про конкурсний відбір проєктів відповідно до Порядку проведення конкурсного відбору проєктів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2016 № 827 «Деякі питання фінансування програм та проектів регіонального розвитку» (зі змінами).
Для участі в конкурсному відборі заявник проєкту (центральний або місцевий орган виконавчої влади; органи місцевого самоврядування, агенції регіонального розвитку, утворені відповідно до Закону України «Про засади державної регіональної політики») подає через онлайн-платформу https://sectoral.minregion.gov.ua/ документи (заявку на участь, інформаційну картку проекту та опис проекту, оформлені відповідно до вимог, визначених наказом Мінрегіону від 18.05.2017 № 120 (у редакції наказу Мінрегіону від 15.04.2020 № 93) «Про затвердження Вимог до опису та інформаційної картки проекту регіонального розвитку, який може реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу»).
Документи на участь у конкурсному відборі подаються виключно в електронному вигляді до 17:00 год 20.10.2020 року включно.
Новини за темою
Актуальні гранти ЄС для культури та креативних індустрій в Україні – перелік
6 квітня 2022
Національне бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні опублікувало список актуальних грантових можливостей для українських представників сектору культури та креативних індустрій. Про це інформує Міністерство культури та інформаційної політики України. Відтепер, взяти участь у конкурсі можна буде за спрощеною процедурою. Зокрема, подати заявку можна як партнер Програми (для полегшення умов звітування, отримання грантових коштів тощо). При цьому проєктна діяльність може відбуватися в інших європейських країнах або онлайн. Деталізація опису контенту при подачі заявки не обов’язкова. Наразі відкрито прийом заявок на такі конкурси: Підпрограма «Культура»: – Європейські проєкти співпраці – Поширення європейських художніх робіт Підпрограма «Медіа»: – Мережа європейських кінофестивалів; – Розвиток талантів та навичок; Підпрограма «Міжсекторальна співпраця»: – НОВИНИ-Медіаграмотність; – Журналістські партнерства; – Інноваційні лабораторії. З детальним описом цілей конкурсу та заходів, що можуть бути підтримані Програмою, можна ознайомитися на сайті Національного бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні.
У чому різниця між статусом особи, якій надано тимчасовий захист, та статусом біженця: роз'яснення
31 березня 2022
Міністерство закордонних справ представило порівняльну таблицю для тих громадян України, які змушені шукати прихисток за кордоном. В таблиці вказані два основних статуси, які можуть бути надані біженцям у Європейському Союзі: статус особи, якій надано тимчасовий захист та статус шукача притулку (статус біженця). Статус особи, якій надано тимчасовий захист Статус шукача притулку (статус біженця) 1. Кому надається такий статус? 1. Громадянам України та членам їх сімей 2. Особам без громадянства, біженцям та членам їх сімей із третіх країн, які рятуються від війни в Україні 3. Іноземцям, які постійно проживають в Україні на законних підставах та не можуть безпечно повернутися в країну свого походження Будь-якій особі, яка рятується від війни або переслідувань 2. Що треба зробити, щоб його отримати? Звернутися за дозволом на проживання до органів влади відповідної країни Звернутися з заявою до компетентних органів країни, до якої ви прибули. Після цього ними здійснюватиметься спеціальна процедура, що триває до 6 місяців або більше 3. У якій країні я можу претендувати на такий статус? У будь-якій країні ЄС Лише в першій країні, кордон якої ви перетнули 4. Де я можу проживати залежно від статусу? Вибір місця проживання довільний: житло може бути надано родинами волонтерів, громадськими організаціями, державою. Також можна проживати у рідних або знайомих. Місце проживання можна змінити у будь-який час (зокрема, переїхати до іншої країни) Лише у визначених державою закладах для розміщення біженців. Змінювати місце проживання не дозволено (залишати країну - також) 5. Як довго я можу перебувати в такому статусі? 1 рік (до 4 березня 2023 року) з можливістю продовження ще на рік залежно від ситуації в Україні Безстроково на час існування підстав його надання 6. Чи зможу я одразу почати працювати в країні, де шукаю прихистку? Так, ви матимете доступ до роботи Ні, ви матимете доступ до роботи виключно після отримання статусу біженця (через 6 місяців або більше) 7. Чи зможуть мої діти навчатися? Так, діти до 18 років мають право навчатися в закладах освіти 8. Чи матиму я доступ до соціального забезпечення та медичного обслуговування Так 9. Коли я зможу повернутися в Україну? У будь-який момент Після подання заяви про надання статусу біженця ви зобов'язані залишатися в країні, в якій подали заяву, протягом усього часу її розгляду (до 6 місяців або більше) 10. Якщо я не подав (-ла) заяву про надання статусу біженця одразу, то вже й не зможу? Ні, ви маєте можливість подати таку заяву в будь-який час Про два простих кроки для тих, хто вимушено залишають свої домівки та їдуть за кордон через війну Росії проти України читайте за посиланням.
Україна стала частиною енергетичної системи ЄС
16 березня 2022
Україна стала членом «енергетичного Євросоюзу», тобто приєдналася до системи ENTSO-E. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський. «Завершилось об’єднання української та європейської енергосистем. Тепер наша електроенергія тече в Європу, а європейська – в Україну. Дякую членам ЄС, особисто президентці Еврокомісії Урсулі фон дер Ляєн, єврокомісарці з питань енергетики Кадрі Сімсон і всім, завдяки кому у нас тепер єдина енергосистема», –зазначив він. Довідково ENTSO-E (European Network of Transmission System Operators for Electricity) — європейська мережа операторів системи передачі електроенергії, що об'єднує 43 оператори у 36 країнах європейського континенту. Організація створена у липні 2009 року шляхом первинного об'єднання операторів ATSOI, BALTSO, ETSO, NORDEL, UCTE і UKTSOA. Станом на 2021 рік у своїй структурі має 5 керуючих галузевих груп які координують забезпечення безпечної та оптимальної роботи мережі Європи в реальному часі, підтримує та розробляє комунікаційну інфраструктуру, забезпечує координацію захисту критичної інфраструктури, розробляє правила координації, веде класифікацію та оцінку ризиків, займається плануванням та стратегіями розвитку.
Три іноземні країни передадуть ЗСУ 70 бойових літаків
1 березня 2022
Українське військо отримає в рамках допомоги від Євросоюзу 70 бойових літаків. Про це інформує у Facebook Командування Повітряних Сил ЗСУ. “Наші партнери передають нам Міг-29 та Су-25! У разі потреби, вони зможуть базуватись на польських аеродромах з яких українські пілоти виконуватимуть бойові завдання”, йдеться у повідомлення. Відтак, Болгарія передсть (Міг-29) - 16 шт, (Су-25) - 14 шт. Польща (Міг-29) - 28 шт Словаччина (Міг-29) - 12 шт
Володимир Зеленський підписав заявку на членство України в ЄС
28 лютого 2022
Президент України Володимир Зеленський сьогодні підписав заявку на членство України у Європейському Союзі. У документі йдеться: «Цим листом Україна, як європейська держава, яка поважає цінності, закріплені в статті 2 Договору про Європейський Союз, має честь подати заявку на членство в Європейському Союзі відповідно до 49 Договору про Європейський Союз». «Впевнений, що це реально»,- зазначив Володимир Зеленський. Нагадаємо, сьогодні зранку Президент Володимир Зеленський звернувся до ЄС щодо невідкладного приєднання України за спеціальною процедурою.
ЄС надасть Україні летальну зброю на 450 млн євро - Жозеп Боррель
27 лютого 2022
В Європейському союзі узгодили надання летальної зброї для Збройних сил України на суму 450 мільйонів євро для боротьби з російським вторгненням. Про це оголосив глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель після неформальної зустрічі глав МЗС країн-членів, пише "Європейська правда". "Ми прийняли рішення надати летальну зброю, летальну допомогу українській армії на суму 450 мільйонів євро і рамках пакету допомоги і ще 50 мільйонів для нелетальної допомоги: паливо, захисне обладнання. Ми робимо це вперше в історії. Усі країни погодилися, чи принаймні не заперечили цьому рішенню", - сказав Боррель. Він також подякував Польщі, яка погодилася стати транспортним хабом для прийому цієї допомоги, яка надалі відправлятиметься в Україну. "Завтра міністри оборони зустрінуться і обговорять, як конвертувати ці фінанси у конкретну допомогу і як цю допомогу доставити на передову лінію, де українські військові борються з російським вторгненням", - додав Боррель. Зазначимо, на неформальній зустрічі офіційно рішень не ухвалюють, але узгоджують спільну позиції, яку мають затвердити у понеділок.
Країни ЄС підтримали відключення росії від SWIFT: що це означає (оновлено)
26 лютого 2022
Лідери Європейської комісії, Франції, Німеччини, Італії, Великобританії, Канади та США оголосили про новий потужний набір економічних санкцій, який включає відключення від платіжної системи SWIFT та заборону продажу "золотих паспортів" заможним росіянам. Про це йдеться у спільній заяві, опублікованій на сайті Єврокомісії. "У міру того, як російські сили розв'язують свої атаки на Київ та інші українські міста, ми сповнені рішучості продовжувати покладати на Росію витрати, які ще більше ізолюють Росію від міжнародної фінансової системи та наших економік. Ми реалізуємо ці заходи найближчими днями", - йдеться у заяві. Зокрема, західні країни зобов'язуються вжити таких заходів: виключити окремі російські банки із системи обміну повідомленнями SWIFT. Це забезпечить відключення цих банків від міжнародної фінансової системи та завдасть шкоди їхній здатності працювати у глобальному масштабі. запровадити обмежувальні заходи, які не дозволять Центральному банку Росії використовувати свої міжнародні резерви в такий спосіб, щоб підірвати вплив наших санкцій. діяти проти громадян та організацій, які сприяють війні в Україні та шкідливій діяльності російського уряду. Зокрема, країни зобов'язуються вжити заходів щодо обмеження продажу громадянства — так званих "золотих паспортів", які дозволяють заможним росіянам, пов'язаним з російським урядом, ставати громадянами цих країн і отримувати доступ до їхніх фінансових систем. До слова, остання країна, яка підтримала запровадження санкцій проти росії це Німеччина підтримала відключення росії від SWIFT. Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у Facebook. «Ми гризли-гризли і вигризли. Працювала вся вартикаль української дипломатії - від Президента України до аташе в українському посольстві. Дякую також тисячам людей, зокрема, українській діаспорі, які тиснуть на різні уряди для підтримки цього рішення», - зазначив Дмитро Кулеба. Відключення росії від цієї системи виведе фінансові структури країни з ладу та завадить переказам коштів. А отже — заблокує витрати на російську армію та значно погіршить економічне становище рф. Нагадаємо, SWIFT — міжнародна міжбанківська система передавання інформації та здійснення платежів. Її послугами користуються близько 11 тис. банків і фінансових установ у понад 200 країнах, в тому числі і росія.
Президент Володимир Зеленський закликав лідерів ЄС зупинити агресора
25 лютого 2022
В Україні вирішується доля Європи: якщо Путін не отримає гідної відсічі зараз, він піде далі. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський у своєму Facebook. ''Слід негайно ухвалити потужні економічні та фінансові санкції проти агресора, позбавити його засобів для продовження агресії: відключити від SWIFT, накласти ембарго на торгівлю нафтою й газом, допомогти українській армії озброєнням та боєприпасами, підтримати миротворчу операцію ООН. Наші люди гинуть за свободу України та Європи. Ми довго чекали біля відкритих дверей. Ми запитали про членство в НАТО – відповіді не почув. Зараз потребуємо міжнародно-правових гарантій безпеки, чіткої європейської перспективи, швидких та конкретних дій'', - повідомив Глава держави.
Європейський Союз змінив правила в'їзду
2 лютого 2022
Відтепер дозвіл на відвідування Європи визначатимуть за індивідуальним статусом (станом здоров’я) людини, а не за епідеміологічною ситуацією в країні, звідки подорожує турист. Інформують у департаменті міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА. З 1 лютого 2022 року основними підставами для в’їзду в країни ЄС стануть: - сертифікат про щеплення вакциною, схваленою на європейському рівні, за умови, що з моменту останньої дози пройшло не менше 14-ти і не більше 270 днів, або якщо турист має бустерне щеплення; - негативний результат ПЛР-тесту, який турист має отримати не пізніше ніж за 72 години до перетину кордону (також підходить і негативний результат експрес-тесту на антиген, який дійсний протягом 24 годин); - довідка про одужання із поміткою, що з дати першого позитивного результату тесту пройшло більше 180 днів. Ця інформація має бути підтверджена чинними цифровими сертифікатами Євросоюзу. Людей, які не мають такого сертифікату, можуть зобов’язати пройти ПЛР або експрес-тестування до або після прибуття до ЄС протягом 24 годин. Ці вимоги не стосуються таких категорій іноземців: - мандрівники з особливим статусом (наприклад, медичні працівники, дипломати, сезонні працівники, дослідники в галузі охорони здоров’я тощо); - люди, які подорожують за транскордонною маятниковою міграцією (щодня або щотижня перетинають кордон по дорозі на роботу і додому); діти до 12 років. Нові рекомендації Ради ЄС не є юридичним зобов’язанням. Країни-члени самостійно повинні прийняти рішення щодо їх імплементації.
Конкурс проєктів регіонального розвитку обговорять цього тижня під час навчального онлайн-семінару
11 січня 2022
У четвер, 13 січня, департамент економічної політики облдержадміністрації проведе навчальний Zoom-семінар щодо умов проведення Конкурсу проєктів регіонального розвитку на 2022 рік. Час семінару – 12:00 год. До участі у навчальному семінарі запрошуються відповідальні за підготовку проєктних заявок особи (один представник від територіальної громади). Під час навчання будуть висвітлені такі питання: основні умови конкурсу; пріоритетні напрями на 2022 рік; форма проєктної заявки; перелік необхідних документів; критерії оцінювання. Подати заявку на участь у навчальному семінарі можна через форму за посиланням. Реєстрація триватиме до 16:00 год 12 січня. При заповненні форми необхідно перевірити правильність написання електронної пошти. На електронну пошту буде надіслано повідомлення з посиланням для входу на платформу Zoom (напередодні семінару). Довідково: Конкурс проєктів регіонального розвитку проводитиметься в межах Комплексної програми регіонального розвитку Львівщини на 2021-2025 роки. Цьогоріч на його реалізацію з обласного бюджету затверджено 66 млн грн. Прийом заявок триває з 4 січня до 21 лютого включно.
У межах 23-го Саміту Україна – ЄС підписали Угоду про Спільний авіаційний простір
12 жовтня 2021
У Києві 12 жовтня відбувся 23-й Саміт Україна-Європейський Союз. Під час Саміту підписали Угоду про спільний авіаційний простір. Отож, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, віцепрезидент Європейської комісії, Високий представник Європейського Союзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель та Надзвичайний і Повноважний Посол Словенії в Україні Томаж Менцін підписали Угоду між Україною та Європейським Союзом і його державами-членами про Спільний авіаційний простір. «Через вісім років нарешті підписано Угоду про Спільний авіаційний простір. Я вітаю Україну, вітаю президентів і всіх членів Європейського Союзу. Це високі стандарти безпеки польотів, нові можливості для громадян і бізнесу, більша кількість рейсів та ширша географія подорожей», – заявив Глава Української держави. Документ передбачає створення спільного авіаційного простору між Україною та ЄС, що сприятиме взаємному доступу до ринків авіаперевезень з рівними умовами конкуренції та повагою до однакових правил. Йдеться, зокрема, про безпеку польотів, авіаційну безпеку, організацію повітряного руху, гармонізацію соціальної сфери та захисту довкілля. Угода забезпечить поглиблення співпраці у сфері авіаційного транспорту. Серед іншого - поліпшення економічних, культурних і транспортних зв’язків між Україною та державами – членами ЄС.
Пілотування проекту SELFIE в Україні обговорили під час семінару
11 жовтня 2021
Львівщина стала одною із областей, де реалізували європейський проект SELFIE (Self-reflection on Effective Learning by Fostering the Use of Innovative Educational Technologies). Це платформа, що дозволяє здійснювати самоаналіз закладу освіти до цифрових трансформацій. Тобто оцінити наскільки освітній заклад готовий до перетворень. Інструмент створений Європейським фондом освіти та Європейським центром професійної підготовки. Львівщина разом із Запорізькою областю обрана як пілот. У Львівській області координацію та супровід проекту здійснює Центр інноваційних освітніх технологій Навчально-наукового інституту права, психології та інноваційної освіти «Львівської політехніки». Пілотування проекту, яке відбулось у травні-червні 2021 року, продемонструвало позитивну динаміку зрушень у цифровізації освіти. «Узагальнений аналіз результатів оцінювання цього інструменту показав, що його оцінили на 4,7 бала. Пілотування показало, що у нас є проблеми з професійним розвитком, однак є динаміка змін у цьому напрямі. Також є проблема з оцінюванням та взаємодією в середовищі. Відтак, бачимо, що в одному напрямі є розвиток, а в інших – пасивна позиція. Завдяки цьому інструменту кожна школа може напряму без впливів ззовні отримати розгорнутий об’єктивний аналіз стану речей у своєму закладі, з якого може зробити певні висновки для покращення ситуації», - розповіла обласний координатор проекту Маргарита Носкова. В області до проекту залучили понад 6700 респондентів із числа учнів, вчителів та керівників пілотних закладів освіти. Більшість шкіл мають намір і в подальшому використовувати цей інструмент для розуміння динаміки змін в тій чи іншій сфері. Успішне пілотування проекту в Україні відзначили в межах семінару міжнародні партнери. «Пандемія продемонструвала нам потребу у пришвидшенні цифрового переходу, особливо в освіті. Тому ми багато зусиль зосереджуємо на цифровій трансформації. Україну варто привітати із успішними кроками на цьому шляху. Модернізація освіти і професійної підготовки у нас в пріоритеті. Важливу роль приділяємо системі підвищення кваліфікації. Невдовзі плануємо нову програму підтримки цифрового перетворення системи освіти і науки. В його рамках будемо забезпечувати підтримку України в цифровізації», - наголосив відповідальний за політику з підтримки України Генерального директорату Європейської комісії з питань сусідства і розширення Фернандо Фонсека. В межах семінару обговорили шляхи використання SELFIE із міжнародними партнерами, представникам регіональних органів влади та керівниками шкіл, в яких пілотували проект. «Приємно бачити, що директори усвідомлюють наскільки це стратегічний інструмент. Навіть не віриться, що нам вдалось здійснити такий масштабний пілот. Ми зробили неймовірно складне завдання, дякую нашим партнерам і кожному, хто долучився до проекту», - акцентувала національна експертка проекту SELFIE в Україні Тетяна Нанаєва. Анкета опитувань проекту SELFIE була створена фахівцями європейської комісії з розвитку освіти. Вона уже три роки працює в країнах Євросоюзу. Зараз проект масштабується на всю Україну, тож всі охочі заклади загальної середньої, професійно-технічної та фахової передвищої освіти можуть використовувати цей інструмент.