Двом десяткам амбулаторій області передали обладнання для телемедицини

28 жовтня 2020р, Новини. Управління капітального будівництва, Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

На закупівлю 254 комплектів телемедичного обладнання для сільських амбулаторій Львівщини передбачено 25 146,0 тис. грн субвенції з державного бюджету.  Аби кожна амбулаторія отримала такі комплекти, співфінансування із місцевих бюджетів становить 10%.

Сьогодні комплекти для телеметрії та телемедичного консультування отримали ті медичні заклади, для яких місцева влада передбачила таке співфінансування.

«Вартість одного комплекту становить 106 тисяч гривень. Співфінансування до наданих державою коштів становить лише 10 відсотків. Проте навіть ці незначні кошти вдалось вишукати не усім. Без співфінансування від базових бюджетів ми не зможемо всім амбулаторіям передати такі комплекти. Це відповідальність місцевої влади. На їх совісті здоров'я українців. Першим амбулаторія, які виділили співфінансування, ми передали набори. Такі заклади ми поставимо за приклад для тих, хто ще не знайшов можливості виділити 11 тисяч на подібні комплекти», - наголосив під час передачі заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

У програмно-апаратний комплекс для телеметрії та телемедичного консультування входять портативний ЕКГ, вимірювач артеріального тиску, пульсоксиметр, спірометр, безконтактний термометр, дерматоскоп, цифрова оглядова камера та планшет для зберігання та передачі даних.

Комплекти для телемедичного консультування отримали 22 амбулаторії у Пустомитівському, Миколаївському, Стрийському та Перемишлянському районах.

Телемедицина — це напрям медицини, а саме комплекс дій, технологій та заходів, що застосовуються при наданні медичної допомоги з використанням засобів дистанційного зв’язку у вигляді обміну електронними повідомленнями (у випадках, коли відстань є критичним чинником, наприклад, в сільській місцевості). Повідомленнями обмінюються лікарі між собою. Так лікарі первинної ланки мають можливість швидко отримати фахову консультацію вузькопрофільних колег.

Консультації в форматі «лікар — лікар» можна отримати у сфері пульмонології, ендокринології, дерматології, педіатрії тощо.

Ключові слова:

комплектителемедицина

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook