Двадцятьом чотирьом амбулаторіям області передали комплекти для телемедичного консультування
11 листопада 2020р, Новини. Управління капітального будівництва, Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА
На закупівлю 254 комплектів телемедичного обладнання для сільських амбулаторій Львівщини передбачено 25 146,0 тис. грн субвенції з державного бюджету. Аби кожна амбулаторія отримала такі комплекти, співфінансування із місцевих бюджетів становить 10%.
Сьогодні комплекти для телеметрії та телемедичного консультування отримали ті медичні заклади, для яких місцева влада передбачила таке співфінансування.
Комплекти урочисто передали заступник голови Львівської ОДА Іван Собко та начальник управління капітального будівництва Павло Терех.
У програмно-апаратний комплекс для телеметрії та телемедичного консультування входять портативний ЕКГ, вимірювач артеріального тиску, пульсоксиметр, спірометр, безконтактний термометр, дерматоскоп, цифрова оглядова камера та планшет для зберігання та передачі даних.
Комплекти для телемедичного консультування отримали 24 амбулаторій у Буському, Пустомитівському та Радехівському районах.
Телемедицина — це напрям медицини, а саме комплекс дій, технологій та заходів, що застосовуються при наданні медичної допомоги з використанням засобів дистанційного зв’язку у вигляді обміну електронними повідомленнями (у випадках, коли відстань є критичним чинником, наприклад, в сільській місцевості). Повідомленнями обмінюються лікарі між собою. Так лікарі первинної ланки мають можливість швидко отримати фахову консультацію вузькопрофільних колег.
Консультації в форматі «лікар — лікар» можна отримати у сфері пульмонології, ендокринології, дерматології, педіатрії тощо.
Прес-служба ОДА
Новини за темою
Розвиток телемедицини: у Львові лікарі застосовують новітню технологію роботи з пораненими на війні пацієнтами
23 березня 2022
До одного з медичних закладів Львова надійшов пацієнт з вкрай важкою травмою – біля чоловіка розірвався снаряд. Щоб вилікувати його, лікарі застосували пристрій доповненої реальності, яких на всю Україну лише чотири. Оскільки характер травм пацієнта незвичний для цивільної медицини, аби максимально якісно надати йому допомогу, лікарі вирішили залучити колег з інших клінік та навіть країн, які мають великий досвід в лікуванні схожих травм. Однак зробили це в унікальний спосіб - завдяки пристрою доповненої реальності американської компанії RealWear, що лише з'явився в Україні. «Пацієнт потрапив до нас тиждень тому зі столиці з важкою мінно-вибуховою травмою. У нього були пошкоджені осколками руки, гомілки тощо. Наші лікарі двічі прооперували чоловіка. На щастя, зараз ми спостерігаємо позитивну динаміку реабілітації, тобто загальний стан стабілізується», - розповіла лікарка-анестезіолог Леся Пелещак. Сам пристрій, обладнаний потужною камерою з функцією зближення, двома мікрофонами, він кріпиться на голові у лікаря. Прилад під’єднується до інтернету та керується голосом. Залучати до консультації, що відбувається в режимі реального часу, можна людину у будь-якій точці світу. Єдина умова - наявність інтернету. «Це унікальна річ, яка дає можливість в реальному часі з’єднати нас з колегами з усього світу, які нам можуть допомогти. Завдяки пристрою, вони бачать те ж саме, що ми, навіть у зближеному форматі. Водночас ми можемо отримувати рекомендації у момент операційного втручання, яку тактику слід обрати. Нову технологію вже опрацювали в країнах Скандинавії, але в Україні з таким приладом працюють вперше. Один такий апарат є у Львові, ще три – у Києві», - зазначив професор Львівського національного медичного університету Андрій Базилевич. Він запевнив, що апарат з додатковою реальністю незамінний під час роботи з пацієнтами, які отримали саме військові поранення. Пристрій доповненої реальності - це апарат першого покоління (HMT-1) американської компанії RealWear, який пройшов всі випробування та перевірений за останні 6 років в країнах Європи та США.
Центр телемедицини планують облаштувати у Львівському діагностичному центрі
28 липня 2021
«Ще у грудні минулого року за 25 млн 146 тис грн коштів субвенції з державного бюджету для сільських амбулаторій Львівщини закупили 254 комплекти телемедичного обладнання. У такий програмно-апаратний комплекс для телеметрії та телемедичного консультування входять портативний ЕКГ, вимірювач артеріального тиску, пульсоксиметр, спірометр, безконтактний термометр, дерматоскоп, цифрова оглядова камера та планшет для зберігання та передачі даних. Тепер необхідно облаштувати головний серверний центр, де сімейні лікарі будуть виходити на онлайн зв’язок, надсилати обстеження пацієнтів і спеціалісти діагностичного центру консультуватимуть їх. Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації надаватиме методологічну та консультативну підтримку серверному центру», - розповів заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко. Сьогодні представники обласної влади, департаменту охорони здоров’я ЛОДА, Львівської обласної клінічної лікарні та Львівського діагностичного центру спільно оглянули приміщення діагностичного центру, призначені для облаштування головної серверної. «На сьогодні на базі Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги працює телемедичний центр, де є лікар –кардіолог якому можна надсилати кардіограму пацієнта і отримати консультацію. За допомогою комплектів телемедицини, які раніше отримали сімейні лікарі, вони можуть проводити основні базові обстеження пацієнта у віддаленій місцевості. Усі дані лікар отримує на портативний комп’ютер, опісля може зробити свої первинні висновки. Окрім того, результати обстеження можна перескерувати вузькопрофільному фахівцю і той відповідно аналізує стан здоров’я пацієнта», - зазначив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. «Діагностичний центр має відповідні приміщення, де можна розташувати телемедичний центр. Окрім того, саме тут можна отримати консультацію вузькопрофільних спеціалістів. Основна мета такого проєкту – покращення організації співпраці сімейних лікарів із віддалених місцевостей, де функціонує лише амбулаторія, з іншими лікарями, консультація яких їм може бути необхідна (гастроентеролог, кардіолог тощо). Працюємо над тим, аби найближчим часом телемедичний центр розпочав свою роботу», - додав Іван Собко.
Усі амбулаторії Львівщини отримали сучасне телемедичне обладнання
15 березня 2021
Сьогодні передали останню партію комплектів телемедичного обладнання ще 27 амбулаторіям Дрогобицького, Жидачівського, Мостиського, Пустомитівського, Сколівського, Стрийського, Самбірського, Старосамбірського, Жовківського та Городоцького районів. Відтак, усі 254 амбулаторій охопили телемедициною. Медичні прилади вручив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. “Більшість амбулаторій вже активно користуються обладнням. На закупівлю усіх комплектів Львівщина отримала субвенцію - 25 млн гривень. Співфінансування із місцевих бюджетів становить 10%. Державні кошти ми освоїли у 100% розмірі. У результаті тендерних процедур із закупівлі комплектів зекономили майже 980 тисяч гривень. Окрім того, у межах програми “Доступна медицина” ми передали амбулаторіям 269 автомобілів”, – зазначив заступник голови. У програмно-апаратний комплекс для телеметрії та телемедичного консультування входять портативний ЕКГ, вимірювач артеріального тиску, пульсоксиметр, спірометр, безконтактний термометр, дерматоскоп, цифрова оглядова камера та планшет для зберігання та передачі даних. “На сьогодні більше 100 сімейних лікарів вже пройшли практичні навчання щодо користування обладнанням телемедицини. Такі ж навчання відбудуться і після сьогоднішнього вручення обладнання. Опісля організуємо консультування лікарів. На сьогодні на базі Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги працює телемедичний центр, де є лікар –кардіолог якому можна надсилати кардіограму і отримати консультацію. За допомогою цієї сумки та приладів, які є у ній, лікар може здійснити основні базові обстеження пацієнта у віддаленій місцевості. Усі дані лікар отримує на портативний комп’ютер, опісля може зробити свої первинні висновки. Окрім того, результати обстеження можна перескерувати вузькопрофільному фахівцю і той відповідно аналізує стан здоров’я пацієнта”, – наголосила заступник директора департаменту охорони здоров’я Ірина Шурпяк. Нагадаємо, торік в області збудували 25 нових медамбулаторій у межах програми “Доступна медицина”. Під час будівництва зекономили 17 млн гривень, і ці кошти скерували на реконструкцію, капремонт та добудову 9 діючих медзакладів. Оксана Буй
Ще 27 амбулаторіям Львівщини сьогодні передали сучасне телемедичне обладнання
28 січня 2021
Медичні прилади отримали заклади Пустомитівського, Перемишлянського, Золочівського, Миколаївського, Жовківського, Городоцького, Камянка-Бузького районів. Комплекти передали заступники голови Львівської ОДА Юрій Бучко та Іван Собко. “Загалом на закупівлю 254 комплектів Львівщина отримала субвенцію - 25 млн гривень. Співфінансування із місцевих бюджетів становить 10%. Відтак, кожна амбулаторія матиме телемедичне обладнання. Державні кошти ми освоїли у 100% розмірі. У результаті тендерних процедур із закупівлі комплектів зекономили майже 980 тисяч гривень”, – зазначив Юрій Бучко. У програмно-апаратний комплекс для телеметрії та телемедичного консультування входять портативний ЕКГ, вимірювач артеріального тиску, пульсоксиметр, спірометр, безконтактний термометр, дерматоскоп, цифрова оглядова камера та планшет для зберігання та передачі даних. “Коли лікар приїжджає до пацієнта додому на виклик у місцевість, де немає амбулаторії, то за допомогою цього комплекту може провести різні обстеження – перевірити серецево-судинну систему, виміряти тиск, температуру тіла, здійснити, дерматоскопію. При фіксації дерматоскопа лікар може обстежити дитину, яка має підозру на лишай. Також обстежити дорослих, які мають зміни на шкірних покривах. Усі дані лікар отримує на портативний комп’ютер, опісля може зробити свої первинні висновки. Окрім того, результати обстеження можна перескерувати вузькопрофільному фахівцю, наприклад, дерматологу, і той відповідно аналізує стан здоров’я пацієнта”, – зазначила заступник директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ірина Шурпяк. “Важливо, щоб медики активно використовували це обладнання у своїй роботі. Користуватись ним не складно, сімейні лікарі проводитимуть навчання для фельдшерів сільських амбулаторій”, – зазначив Іван Собко. Нагадаємо, торік в області ми збудували 25 нових медамбулаторій у межах програми “Доступна медицина”. Під час будівництва зекономили 17 млн гривень, і ці кошти скерували на реконструкцію, капремонт та добудову 9 діючих медзакладів. Оксана Буй
Ще 27 амбулаторіям Львівщини сьогодні передали сучасне телемедичне обладнання
28 січня 2021
Медичні прилади отримали заклади Пустомитівського, Перемишлянського, Золочівського, Миколаївського, Жовківського, Городоцького, Камянка-Бузького районів. Комплекти передали заступники голови Львівської ОДА Юрій Бучко та Іван Собко. “Загалом на закупівлю 254 комплектів Львівщина отримала субвенцію - 25 млн гривень. Співфінансування із місцевих бюджетів становить 10%. Відтак, кожна амбулаторія матиме телемедичне обладнання. Державні кошти ми освоїли у 100% розмірі. У результаті тендерних процедур із закупівлі комплектів зекономили майже 980 тисяч гривень”, – зазначив Юрій Бучко. У програмно-апаратний комплекс для телеметрії та телемедичного консультування входять портативний ЕКГ, вимірювач артеріального тиску, пульсоксиметр, спірометр, безконтактний термометр, дерматоскоп, цифрова оглядова камера та планшет для зберігання та передачі даних. “Коли лікар приїжджає до пацієнта додому на виклик у місцевість, де немає амбулаторії, то за допомогою цього комплекту може провести різні обстеження – перевірити серецево-судинну систему, виміряти тиск, температуру тіла, здійснити, дерматоскопію. При фіксації дерматоскопа лікар може обстежити дитину, яка має підозру на лишай. Також обстежити дорослих, які мають зміни на шкірних покривах. Усі дані лікар отримує на портативний комп’ютер, опісля може зробити свої первинні висновки. Окрім того, результати обстеження можна перескерувати вузькопрофільному фахівцю, наприклад, дерматологу, і той відповідно аналізує стан здоров’я пацієнта”, – зазначила заступник директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ірина Шурпяк. “Важливо, щоб медики активно використовували це обладнання у своїй роботі. Користуватись ним не складно, сімейні лікарі проводитимуть навчання для фельдшерів сільських амбулаторій”, – зазначив Іван Собко. Нагадаємо, торік в області ми збудували 25 нових медамбулаторій у межах програми “Доступна медицина”. Під час будівництва зекономили 17 млн гривень, і ці кошти скерували на реконструкцію, капремонт та добудову 9 діючих медзакладів. Оксана Буй
До уваги ОТГ: що варто знати про передачу районних лікарень громадам
25 грудня 2020
Законом № 1009 передбачено, що районна рада, яка представляє спільні інтереси територіальних громад новоутвореного району, з дня набуття нею повноважень є правонаступником всього майна, прав та обов’язків районних рад, які представляли спільні інтереси територіальних громад ліквідованих районів, території яких включені до складу новоутвореного району, якщо інше не передбачено цим Законом; Правонаступник районної ради району, ліквідованого Верховною Радою України, після припинення відповідних районних рад як юридичних осіб, але не пізніше 1 липня 2021 року, зобов’язаний передати у комунальну власність територіальних громад усі об’єкти спільної власності територіальних громад району, які знаходяться на території цих територіальних громад, відповідно до розмежування видатків між бюджетами, встановлених Бюджетним кодексом України. Додатково цю норму також визначено у проекті Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України 4100-д який прийнято Верховною радою України 15 грудня, а саме до прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України включено пункт 39 такого змісту: "39. Районні ради здійснюють передачу із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст у власність сільських, селищних, міських територіальних громад установ та закладів, розташованих на їхній території, відповідно до розмежування видатків між бюджетами, визначеного цим Кодексом. З 1 січня 2021 року видатки на функціонування зазначених установ і закладів плануються та здійснюються з бюджетів таких територіальних громад”. Таким чином, незалежно від дати передачі майна, з 1 січня 2021 року всі видатки плануються та здійснюються з бюджетів територіальних громад за місцезнаходженням закладів та відповідно до розподілу повноважень. З 1 квітня 2020 року в Україні змінено систему фінансування охорони здоров’я, зокрема медична послуга оплачена за програмою медичних гарантій з державного бюджету. Повноваження органів місцевого самоврядування зазначені у статті 89 Бюджетного кодексу України, зокрема це програми громадського здоров’я; оплата комунальних послуг та енергоносіїв комунальних закладів охорони здоров’я, які належать відповідним територіальним громадам, для забезпечення надання медичних послуг за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення; місцеві програми розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я, які належать відповідним територіальним громадам, місцеві програми надання населенню медичних послуг понад обсяг, передбачений програмою державних гарантій медичного обслуговування населення. У місцевих програмах розвитку та підтримки передбачаються капітальні видатки (обладнання та ремонти) та програми «місцевих стимулів» тобто додаткові премії та заохочення, у тому числі грошові (Закон України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення») З метою об’єднання зусиль щодо покращення матеріально – технічної бази закладів, проведення капітальних ремонтів тощо, громадам потрібно укладати договори про міжмуніципальне співробітництво. Порядок фінансування та утримання районних лікарень? Можливості бюджетів ОТГ у фінансуванні закладів охорони здоров'я? Відповідно до Проекту Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України 4100-д, який прийнято 15.12.2020, передбачено підпункти “ґ” і “д” пункту 3 ст. 89 викласти в такій редакції: «ґ) оплату комунальних послуг та енергоносіїв комунальних закладів охорони здоров’я, які належать відповідним територіальним громадам, для забезпечення надання медичних послуг за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення; д) місцеві програми розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я, які належать відповідним територіальним громадам, місцеві програми надання населенню медичних послуг понад обсяг, передбачений програмою державних гарантій медичного обслуговування населення». Додаткове уточнення щодо повноважень ОМС містить Закон 2168 « Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення»: органи місцевого самоврядування в межах своєї компетенції можуть фінансувати місцеві програми розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я, зокрема щодо оновлення матеріально-технічної бази, капітального ремонту, реконструкції, підвищення оплати праці медичних працівників (програми "місцевих стимулів"), а також місцеві програми надання населенню медичних послуг, місцеві програми громадського здоров’я та інші програми в охороні здоров’я. Таким чином до повноважень ОМС належить фінансування комунальних послуг та енергоносіїв, та підтримка матеріальної бази закладів. Крім того, ОМС можуть фінансувати програми місцевих стимулів, наприклад придбання службового житла та додаткові фінансові премії понад основну заробітну плату працівників. Утримання будь яких закладів наразі не здійснюється, фінансування послуги відбувається через єдиного закупівельника – НСЗУ з державного бюджету. Територіальні громади фінансують енергоносії та матеріальне оснащення таких закладів. Для забезпечення фінансової стійкості закладів у подальшому, збільшення обсягу фінансування з державного бюджету громадам варто визначити напрямки розвитку лікарні, необхідність придбання обладнання та залучення додаткових фахівців. З цією метою доцільно використовувати механізм міжмуніципального співробітництва та об’єднувати фінансові ресурси кількох громад для придбання наприклад спеціалізованого дороговартісного обладнання. На фінансування комунальних послуг та енергоносії може бути спрямована додаткова дотація, яка передбачена в державному бюджеті для фінансування видатків переданих закладів. Розподіл субвенції здійснює обласна рада. Яким чином та через кого проводити фінансування ЦРЛ? Яким чином при перехідних періодах проводити оплату комунальних послуг? Відповідно до законопроєкту 4100-д. з 1 січня 2021 року видатки на функціонування зазначених установ і закладів плануються та здійснюються з бюджетів таких територіальних громад. Тобто, незалежно від факту передачі закладу охорони здоров’я, відповідна рада, де знаходиться цей заклад, як правило це районні центри, має передбачити фінансування, зокрема комунальних послуг та енергоносіїв цього закладу відповідно до розподілу повноважень з бюджету територіальної громади. Механізм та складові фінансування закладів охорони здоров'я в 2021 році (нові угоди чи пролонгація договорів з НСЗУ, платні послуги і т.п.) Відповідно до законопроєкту 4100-д, який прийнято 15.12.2020 передбачено викласти підпункти “ґ” і “д” пункту 3 ст. 89 викласти в такій редакції: «ґ) оплату комунальних послуг та енергоносіїв комунальних закладів охорони здоров’я, які належать відповідним територіальним громадам, для забезпечення надання медичних послуг за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення; д) місцеві програми розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я, які належать відповідним територіальним громадам, місцеві програми надання населенню медичних послуг понад обсяг, передбачений програмою державних гарантій медичного обслуговування населення». Додаткове уточнення щодо повноважень ОМС містить Закон 2168 «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» : органи місцевого самоврядування в межах своєї компетенції можуть фінансувати місцеві програми розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я, зокрема щодо оновлення матеріально-технічної бази, капітального ремонту, реконструкції, підвищення оплати праці медичних працівників (програми "місцевих стимулів"), а також місцеві програми надання населенню медичних послуг, місцеві програми громадського здоров’я та інші програми в охороні здоров’я. Таким чином до повноважень ОМС належить фінансування комунальних послуг та енергоносіїв, та підтримка матеріальної бази закладів. Крім того, ОМС можуть фінансувати програми місцевих стимулів, наприклад придбання службового житла та додаткові фінансові премії понад основну заробітну плату працівників. Умови оплати медичних послуг визначаються Постановою Кабінету міністрів України. На 2021 рік відповідна Постанова поки не прийнята. Одним з вагомих джерел фінансування закладів є платні послуги, тарифи на які мають бути розраховані закладом та затверджені ОМС у встановленому законодавством порядку, перелік їх визначений Постановою 1138 Про затвердження переліку платних послуг, які надаються в державних і комунальних закладах охорони здоров’я та вищих медичних навчальних закладах. Яким чином закласти кошти в бюджет територіальної громади на 2021рік, якщо заклади охорони здоров'я у власності району, який ліквідовано і ще не відбулась передача до району новоутвореного, а передача до територіальної громади відбудеться до 01.07.2021. Відповідно до законопроєкту 4100-д, який прийнято 15.12.2020, передбачено, що «…районні ради здійснюють передачу із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст у власність сільських, селищних, міських територіальних громад установ та закладів, розташованих на їхній території, відповідно до розмежування видатків між бюджетами, визначеного цим Кодексом. З 1 січня 2021 року видатки на функціонування зазначених установ і закладів плануються та здійснюються з бюджетів таких територіальних громад». Тобто, незалежно від факту передачі закладу охорони здоров’я, відповідна рада, де знаходиться цей заклад, як правило це районні центри, має передбачити фінансування, зокрема комунальних послуг та енергоносіїв цього закладу відповідно до розподілу повноважень з бюджету територіальної громади. Чи можливо залучати на договірних умовах на співфінансування енергоносіїв КП ЦРЛ інші територіальні громади в межах району та з громад інших районів та областей, населення яких лікується в ЦРЛ? 15 грудня проголосовано проєкт 4100-д, редакція до другого читання передбачає, що з бюджетів сіл, селищ та міст здійснюються видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв комунальних закладів охорони здоров’я, які належать відповідним територіальним громадам, для забезпечення надання медичних послуг за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення. Тому видатки на комунальні послуги мають здійснюватися з бюджету територіальної громади, яка є власником цього закладу. В разі незабезпеченості в коштах на енергоносії з місцевого бюджету по КП ЦРЛ чи можна спрямовувати на вказані видатки кошти НСЗУ? Комунальне некомерційне підприємство (далі – КНП) спрямовує доходи, утому числі надходження від НСЗУ підприємства на забезпечення діяльності у тому числі на видатки щодо комунальних послуг, проте першочергово обов’язковому порядку забезпечується надання медичних послуг. Як буде здійснюватися з 01.01.2021р фінансування амбулаторій та фельдшерських пунктів, які відійдуть до інших громад? Якщо іншим громадам, за їх ініціативою, буде передано майно КНП, зокрема майно яке було закріплене за ФАПами та амбулаторіями, такій громадам потрібно створити власний заклад на базі цього майна, укомплектувати його персоналом, отримати ліцензію та укласти договір з НСЗУ. Відповідно медична послуга буде профінансована з державного бюджету. Комунальні послуги, енергоносії забезпечить власник закладу. Варто попередньо оцінити спроможність такого закладу та доцільність його створення. Крім того, зміна місць надання допомоги потребує внесення змін до ліцензії та договору з НСЗУ основним закладом, на балансі якого це майно перебуває на сьогоднішній день. Якщо громада не бажає створювати власний заклад, жителі можуть продовжувати обслуговуватися будь яким закладом, у якому працює лікар з яким укладено декларацію, оскільки надання медичної допомоги екстериторіальне та не пов’язане з приналежністю до певної громади. Що робити у випадку, коли новостворена територіальна громада не приймає у власність КНП ЦРЛ? Як будуть плануватись і фінансуватись комунальні послуги на лікарню у 2021 році? (з якого бюджету?) Відповідно до законопроєкту 4100-д, який прийнято 15.12.2020, передбачено, що «….районні ради здійснюють передачу із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст у власність сільських, селищних, міських територіальних громад установ та закладів, розташованих на їхній території, відповідно до розмежування видатків між бюджетами, визначеного цим Кодексом. З 1 січня 2021 року видатки на функціонування зазначених установ і закладів плануються та здійснюються з бюджетів таких територіальних громад». Тобто, незалежно від факту передачі закладу охорони здоров’я, відповідна рада, де знаходиться цей заклад, як правило це громади, утворені на базі районного центру, має передбачити фінансування, зокрема комунальних послуг та енергоносіїв цього закладу відповідно до розподілу повноважень з бюджету територіальної громади. У разі відсутності згоди щодо подальшого прийняття закладу охорони здоров’я (далі -ЗОЗ) у власність територіальної громади, районна рада може звернутися до суду з відповідним позовом. Хто повинен виділяти кошти на утримання районної лікарні, енергоносії? Якщо ОТГ відмовляються прийняти лікарню у власність, можна її передати на область? Чи можна залишити районну лікарню на рівні районну, а ТГ по угоді направляли кошти на енергоносії? Відповідно до законопроєкту 4100-д, який прийнято 15.12.2020, передбачено, що « районні ради здійснюють передачу із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст у власність сільських, селищних, міських територіальних громад установ та закладів, розташованих на їхній території, відповідно до розмежування видатків між бюджетами, визначеного цим Кодексом. З 1 січня 2021 року видатки на функціонування зазначених установ і закладів плануються та здійснюються з бюджетів таких територіальних громад». Тобто, незалежно від факту передачі закладу охорони здоров’я, відповідна рада, де знаходиться цей заклад, як правило це районні центри, має передбачити фінансування, зокрема комунальних послуг та енергоносіїв цього закладу відповідно до розподілу повноважень з бюджету територіальної громади. Район не має повноважень у сфері медицини, тому направляти громада субвенцію не може. Громади можуть об’єднувати кошти на засадах міжмуніципального співробітництва для покращення матеріальної бази закладів, наприклад для придбання дороговартісного обладнання, яке дозволить в подальшому закладу надавати більш якісні послуги та укласти додаткові договори з НСЗУ.
Ще понад двадцять амбулаторій отримали комплекти для телемедицини
23 грудня 2020
На закупівлю 254 комплектів телемедичного обладнання для сільських амбулаторій Львівщини передбачено 25 146,0 тис. грн субвенції з державного бюджету. Аби кожна амбулаторія отримала такі комплекти, співфінансування із місцевих бюджетів становить 10%. Сьогодні комплекти для телеметрії та телемедичного консультування отримали ті медичні заклади, для яких місцева влада передбачила таке співфінансування. Комплекти урочисто передали заступникb голови Львівської ОДА Іван Собко та Юрій Холод. "До кінця року стовідсотково всі амбулаторії сімейної медицини отримають комплекти. Обласний бюджет дофінансував півмільйона на цю мету, аби всі мали змогу отримати сучасні пакети телемедицини. Не всі території дали співфінансування. Але втратити таку цільову субвенцію ми не мали права. Це була наша деражавницька позиція, аби сімейним лікарям помогти працювати у сучасних умовах. На жаль, до тих, хто не дав спіфінансування, входять і доволі профіцитні громади. Ми ефективно освоїли державну субвенцію і результативно закрили це питання", - наголосив Іван Собко. У програмно-апаратний комплекс для телеметрії та телемедичного консультування входять портативний ЕКГ, вимірювач артеріального тиску, пульсоксиметр, спірометр, безконтактний термометр, дерматоскоп, цифрова оглядова камера та планшет для зберігання та передачі даних. Комплекти для телемедичного консультування отримала 21 амбулаторія у Жовківському та Самбірському районах. Телемедицина — це напрям медицини, а саме комплекс дій, технологій та заходів, що застосовуються при наданні медичної допомоги з використанням засобів дистанційного зв’язку у вигляді обміну електронними повідомленнями (у випадках, коли відстань є критичним чинником, наприклад, в сільській місцевості). Повідомленнями обмінюються лікарі між собою. Так лікарі первинної ланки мають можливість швидко отримати фахову консультацію вузькопрофільних колег. Консультації в форматі «лікар — лікар» можна отримати у сфері пульмонології, ендокринології, дерматології, педіатрії тощо.
Дітям-сиротам вручили ключі від помешкання у смт Рудне
14 грудня 2020
Для дітей-сиріт Надії і Дмитра, які між собою є братом та сестрою, придбали власне житло. Сьогодні, 14 грудня, ключі від двокімнатної квартиру у смт Рудно їм вручив заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Холод. Діти родом з Кам'янка-Бузького району. Загальна площа житлового об'єкту – 41,4 м2. Вартість житла становить 578 тисяч гривень. Це кошти обласного бюджету у співфінансуванні з коштами, що надала районна рада. ВІдтак, 336 800 тисяч гривень перечислили з області, а ще 241 200 тисяч гривень - з району. "Лише з обласного бюджету за три роки в Кам‘янка-Бузькому районі придбали для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, 16 домівок. Ми використовуємо усі можливості для того, щоб якнайбільше дітей отримали власне житло, де зможуть збудувати міцну і люблячу власну родину", - зазначив Юрій Холод. Як розповів начальник служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис, цього року у межах обласної програми для 33 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування загалом придбали 25 житлових об’єктів за майже 13 мільйонів гривень. Співфінансування з місцевих бюджетів склало 5 мільйонів 842 тисячі гривень. Христина Дмитрик
Майже 1 млн гривень зекономили на закупівлі обладнання для телемедицини
16 листопада 2020
У результаті тендерних процедур із закупівлі комплектів телемедичного обладнання для амбулаторій Львівщини зекономили майже 980 тисяч гривень. Економія на кожному комплекті склала майже 4 тисячі гривень. «Вартість одного такого комплекту становить понад 106 тисяч гривень. Для амбулаторій Львівщини ми уже передали 65 наборів для телеметрії та телемедичного консультування. Наразі чекаємо співфінансування з місцевих бюджетів, аби решта медичних закладів також поповнилось новим сучасним обладнанням. Немає нічого важливішого, аніж життя та здоров'я людей. Тому ми робимо усе для того, аби охопити якісними медичними послугами наших мешканців», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод. Нагадаємо, що на закупівлю 254 комплектів телемедичного обладнання для сільських амбулаторій Львівщини передбачено понад 25 мільйонів гривень субвенції з державного бюджету. Для того, щоб кожна амбулаторія отримала такі комплекти території повинні передбачити співфінансування із місцевих бюджетів, що становить 10%. Комплекти для телемедичного консультування уже отримали медичні заклади у Пустомитівському, Миколаївському, Стрийському, Перемишлянському, Самбірському, Городоцькому, Сокальському, Старосамбірському, Радехівському, Бродівському, Буському районах. Програмно-апаратний комплекс для телеметрії та телемедичного консультування складається з портативного електрокадіографа, вимірювача артеріального тиску, пульсоксиметра, спірометра, безконтактного термометра, дерматоскопа, цифрової оглядової камери та планшета для зберігання та передачі даних. Довідково. Телемедицина — це напрям медицини, а саме комплекс дій, технологій та заходів, що застосовуються при наданні медичної допомоги з використанням засобів дистанційного зв’язку у вигляді обміну електронними повідомленнями (у випадках, коли відстань є критичним чинником, наприклад, в сільській місцевості). Повідомленнями обмінюються лікарі між собою. Так лікарі первинної ланки мають можливість швидко отримати фахову консультацію вузькопрофільних колег. Христина Дмитрик
Понад десяток амбулаторій області отримали комплекти для телемедичного консультування
3 листопада 2020
На закупівлю 254 комплектів телемедичного обладнання для сільських амбулаторій Львівщини передбачено 25 146,0 тис. грн субвенції з державного бюджету. Аби кожна амбулаторія отримала такі комплекти, співфінансування із місцевих бюджетів становить 10%. Сьогодні комплекти для телеметрії та телемедичного консультування отримали ті медичні заклади, для яких місцева влада передбачила таке співфінансування. Комплекти урочисто передали заступник голови Львівської ОДА Іван Собко та начальник управління капітального будівництва Павло Терех. У програмно-апаратний комплекс для телеметрії та телемедичного консультування входять портативний ЕКГ, вимірювач артеріального тиску, пульсоксиметр, спірометр, безконтактний термометр, дерматоскоп, цифрова оглядова камера та планшет для зберігання та передачі даних. Комплекти для телемедичного консультування отримали 14 амбулаторії у Миколаївському, Городоцькому, Радехівському, Старосамбірському та Бродівському районах. Телемедицина — це напрям медицини, а саме комплекс дій, технологій та заходів, що застосовуються при наданні медичної допомоги з використанням засобів дистанційного зв’язку у вигляді обміну електронними повідомленнями (у випадках, коли відстань є критичним чинником, наприклад, в сільській місцевості). Повідомленнями обмінюються лікарі між собою. Так лікарі первинної ланки мають можливість швидко отримати фахову консультацію вузькопрофільних колег. Консультації в форматі «лікар — лікар» можна отримати у сфері пульмонології, ендокринології, дерматології, педіатрії тощо.
Двом десяткам амбулаторій області передали обладнання для телемедицини
28 жовтня 2020
На закупівлю 254 комплектів телемедичного обладнання для сільських амбулаторій Львівщини передбачено 25 146,0 тис. грн субвенції з державного бюджету. Аби кожна амбулаторія отримала такі комплекти, співфінансування із місцевих бюджетів становить 10%. Сьогодні комплекти для телеметрії та телемедичного консультування отримали ті медичні заклади, для яких місцева влада передбачила таке співфінансування. «Вартість одного комплекту становить 106 тисяч гривень. Співфінансування до наданих державою коштів становить лише 10 відсотків. Проте навіть ці незначні кошти вдалось вишукати не усім. Без співфінансування від базових бюджетів ми не зможемо всім амбулаторіям передати такі комплекти. Це відповідальність місцевої влади. На їх совісті здоров'я українців. Першим амбулаторія, які виділили співфінансування, ми передали набори. Такі заклади ми поставимо за приклад для тих, хто ще не знайшов можливості виділити 11 тисяч на подібні комплекти», - наголосив під час передачі заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. У програмно-апаратний комплекс для телеметрії та телемедичного консультування входять портативний ЕКГ, вимірювач артеріального тиску, пульсоксиметр, спірометр, безконтактний термометр, дерматоскоп, цифрова оглядова камера та планшет для зберігання та передачі даних. Комплекти для телемедичного консультування отримали 22 амбулаторії у Пустомитівському, Миколаївському, Стрийському та Перемишлянському районах. Телемедицина — це напрям медицини, а саме комплекс дій, технологій та заходів, що застосовуються при наданні медичної допомоги з використанням засобів дистанційного зв’язку у вигляді обміну електронними повідомленнями (у випадках, коли відстань є критичним чинником, наприклад, в сільській місцевості). Повідомленнями обмінюються лікарі між собою. Так лікарі первинної ланки мають можливість швидко отримати фахову консультацію вузькопрофільних колег. Консультації в форматі «лікар — лікар» можна отримати у сфері пульмонології, ендокринології, дерматології, педіатрії тощо.
Двом десяткам амбулаторій області передали обладнання для телемедицини
28 жовтня 2020
На закупівлю 254 комплектів телемедичного обладнання для сільських амбулаторій Львівщини передбачено 25 146,0 тис. грн субвенції з державного бюджету. Аби кожна амбулаторія отримала такі комплекти, співфінансування із місцевих бюджетів становить 10%. Сьогодні комплекти для телеметрії та телемедичного консультування отримали ті медичні заклади, для яких місцева влада передбачила таке співфінансування. «Вартість одного комплекту становить 106 тисяч гривень. Співфінансування до наданих державою коштів становить лише 10 відсотків. Проте навіть ці незначні кошти вдалось вишукати не усім. Без співфінансування від базових бюджетів ми не зможемо всім амбулаторіям передати такі комплекти. Це відповідальність місцевої влади. На їх совісті здоров'я українців. Першим амбулаторія, які виділили співфінансування, ми передали набори. Такі заклади ми поставимо за приклад для тих, хто ще не знайшов можливості виділити 11 тисяч на подібні комплекти», - наголосив під час передачі заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. У програмно-апаратний комплекс для телеметрії та телемедичного консультування входять портативний ЕКГ, вимірювач артеріального тиску, пульсоксиметр, спірометр, безконтактний термометр, дерматоскоп, цифрова оглядова камера та планшет для зберігання та передачі даних. Комплекти для телемедичного консультування отримали 22 амбулаторії у Пустомитівському, Миколаївському, Стрийському та Перемишлянському районах. Телемедицина — це напрям медицини, а саме комплекс дій, технологій та заходів, що застосовуються при наданні медичної допомоги з використанням засобів дистанційного зв’язку у вигляді обміну електронними повідомленнями (у випадках, коли відстань є критичним чинником, наприклад, в сільській місцевості). Повідомленнями обмінюються лікарі між собою. Так лікарі первинної ланки мають можливість швидко отримати фахову консультацію вузькопрофільних колег. Консультації в форматі «лікар — лікар» можна отримати у сфері пульмонології, ендокринології, дерматології, педіатрії тощо.