Ще 27 амбулаторіям Львівщини сьогодні передали сучасне телемедичне обладнання
28 січня 2021р, Новини. Управління капітального будівництва, Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА
Медичні прилади отримали заклади Пустомитівського, Перемишлянського, Золочівського, Миколаївського, Жовківського, Городоцького, Камянка-Бузького районів.
Комплекти передали заступники голови Львівської ОДА Юрій Бучко та Іван Собко.
“Загалом на закупівлю 254 комплектів Львівщина отримала субвенцію - 25 млн гривень. Співфінансування із місцевих бюджетів становить 10%. Відтак, кожна амбулаторія матиме телемедичне обладнання. Державні кошти ми освоїли у 100% розмірі. У результаті тендерних процедур із закупівлі комплектів зекономили майже 980 тисяч гривень”, – зазначив Юрій Бучко.
У програмно-апаратний комплекс для телеметрії та телемедичного консультування входять портативний ЕКГ, вимірювач артеріального тиску, пульсоксиметр, спірометр, безконтактний термометр, дерматоскоп, цифрова оглядова камера та планшет для зберігання та передачі даних.
“Коли лікар приїжджає до пацієнта додому на виклик у місцевість, де немає амбулаторії, то за допомогою цього комплекту може провести різні обстеження – перевірити серецево-судинну систему, виміряти тиск, температуру тіла, здійснити, дерматоскопію. При фіксації дерматоскопа лікар може обстежити дитину, яка має підозру на лишай. Також обстежити дорослих, які мають зміни на шкірних покривах. Усі дані лікар отримує на портативний комп’ютер, опісля може зробити свої первинні висновки. Окрім того, результати обстеження можна перескерувати вузькопрофільному фахівцю, наприклад, дерматологу, і той відповідно аналізує стан здоров’я пацієнта”, – зазначила заступник директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ірина Шурпяк.
“Важливо, щоб медики активно використовували це обладнання у своїй роботі. Користуватись ним не складно, сімейні лікарі проводитимуть навчання для фельдшерів сільських амбулаторій”, – зазначив Іван Собко.
Нагадаємо, торік в області ми збудували 25 нових медамбулаторій у межах програми “Доступна медицина”. Під час будівництва зекономили 17 млн гривень, і ці кошти скерували на реконструкцію, капремонт та добудову 9 діючих медзакладів.
Оксана Буй
Новини за темою
Розвиток телемедицини: у Львові лікарі застосовують новітню технологію роботи з пораненими на війні пацієнтами
23 березня 2022
До одного з медичних закладів Львова надійшов пацієнт з вкрай важкою травмою – біля чоловіка розірвався снаряд. Щоб вилікувати його, лікарі застосували пристрій доповненої реальності, яких на всю Україну лише чотири. Оскільки характер травм пацієнта незвичний для цивільної медицини, аби максимально якісно надати йому допомогу, лікарі вирішили залучити колег з інших клінік та навіть країн, які мають великий досвід в лікуванні схожих травм. Однак зробили це в унікальний спосіб - завдяки пристрою доповненої реальності американської компанії RealWear, що лише з'явився в Україні. «Пацієнт потрапив до нас тиждень тому зі столиці з важкою мінно-вибуховою травмою. У нього були пошкоджені осколками руки, гомілки тощо. Наші лікарі двічі прооперували чоловіка. На щастя, зараз ми спостерігаємо позитивну динаміку реабілітації, тобто загальний стан стабілізується», - розповіла лікарка-анестезіолог Леся Пелещак. Сам пристрій, обладнаний потужною камерою з функцією зближення, двома мікрофонами, він кріпиться на голові у лікаря. Прилад під’єднується до інтернету та керується голосом. Залучати до консультації, що відбувається в режимі реального часу, можна людину у будь-якій точці світу. Єдина умова - наявність інтернету. «Це унікальна річ, яка дає можливість в реальному часі з’єднати нас з колегами з усього світу, які нам можуть допомогти. Завдяки пристрою, вони бачать те ж саме, що ми, навіть у зближеному форматі. Водночас ми можемо отримувати рекомендації у момент операційного втручання, яку тактику слід обрати. Нову технологію вже опрацювали в країнах Скандинавії, але в Україні з таким приладом працюють вперше. Один такий апарат є у Львові, ще три – у Києві», - зазначив професор Львівського національного медичного університету Андрій Базилевич. Він запевнив, що апарат з додатковою реальністю незамінний під час роботи з пацієнтами, які отримали саме військові поранення. Пристрій доповненої реальності - це апарат першого покоління (HMT-1) американської компанії RealWear, який пройшов всі випробування та перевірений за останні 6 років в країнах Європи та США.
Центр телемедицини планують облаштувати у Львівському діагностичному центрі
28 липня 2021
«Ще у грудні минулого року за 25 млн 146 тис грн коштів субвенції з державного бюджету для сільських амбулаторій Львівщини закупили 254 комплекти телемедичного обладнання. У такий програмно-апаратний комплекс для телеметрії та телемедичного консультування входять портативний ЕКГ, вимірювач артеріального тиску, пульсоксиметр, спірометр, безконтактний термометр, дерматоскоп, цифрова оглядова камера та планшет для зберігання та передачі даних. Тепер необхідно облаштувати головний серверний центр, де сімейні лікарі будуть виходити на онлайн зв’язок, надсилати обстеження пацієнтів і спеціалісти діагностичного центру консультуватимуть їх. Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації надаватиме методологічну та консультативну підтримку серверному центру», - розповів заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко. Сьогодні представники обласної влади, департаменту охорони здоров’я ЛОДА, Львівської обласної клінічної лікарні та Львівського діагностичного центру спільно оглянули приміщення діагностичного центру, призначені для облаштування головної серверної. «На сьогодні на базі Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги працює телемедичний центр, де є лікар –кардіолог якому можна надсилати кардіограму пацієнта і отримати консультацію. За допомогою комплектів телемедицини, які раніше отримали сімейні лікарі, вони можуть проводити основні базові обстеження пацієнта у віддаленій місцевості. Усі дані лікар отримує на портативний комп’ютер, опісля може зробити свої первинні висновки. Окрім того, результати обстеження можна перескерувати вузькопрофільному фахівцю і той відповідно аналізує стан здоров’я пацієнта», - зазначив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. «Діагностичний центр має відповідні приміщення, де можна розташувати телемедичний центр. Окрім того, саме тут можна отримати консультацію вузькопрофільних спеціалістів. Основна мета такого проєкту – покращення організації співпраці сімейних лікарів із віддалених місцевостей, де функціонує лише амбулаторія, з іншими лікарями, консультація яких їм може бути необхідна (гастроентеролог, кардіолог тощо). Працюємо над тим, аби найближчим часом телемедичний центр розпочав свою роботу», - додав Іван Собко.
Усі амбулаторії Львівщини отримали сучасне телемедичне обладнання
15 березня 2021
Сьогодні передали останню партію комплектів телемедичного обладнання ще 27 амбулаторіям Дрогобицького, Жидачівського, Мостиського, Пустомитівського, Сколівського, Стрийського, Самбірського, Старосамбірського, Жовківського та Городоцького районів. Відтак, усі 254 амбулаторій охопили телемедициною. Медичні прилади вручив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. “Більшість амбулаторій вже активно користуються обладнням. На закупівлю усіх комплектів Львівщина отримала субвенцію - 25 млн гривень. Співфінансування із місцевих бюджетів становить 10%. Державні кошти ми освоїли у 100% розмірі. У результаті тендерних процедур із закупівлі комплектів зекономили майже 980 тисяч гривень. Окрім того, у межах програми “Доступна медицина” ми передали амбулаторіям 269 автомобілів”, – зазначив заступник голови. У програмно-апаратний комплекс для телеметрії та телемедичного консультування входять портативний ЕКГ, вимірювач артеріального тиску, пульсоксиметр, спірометр, безконтактний термометр, дерматоскоп, цифрова оглядова камера та планшет для зберігання та передачі даних. “На сьогодні більше 100 сімейних лікарів вже пройшли практичні навчання щодо користування обладнанням телемедицини. Такі ж навчання відбудуться і після сьогоднішнього вручення обладнання. Опісля організуємо консультування лікарів. На сьогодні на базі Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги працює телемедичний центр, де є лікар –кардіолог якому можна надсилати кардіограму і отримати консультацію. За допомогою цієї сумки та приладів, які є у ній, лікар може здійснити основні базові обстеження пацієнта у віддаленій місцевості. Усі дані лікар отримує на портативний комп’ютер, опісля може зробити свої первинні висновки. Окрім того, результати обстеження можна перескерувати вузькопрофільному фахівцю і той відповідно аналізує стан здоров’я пацієнта”, – наголосила заступник директора департаменту охорони здоров’я Ірина Шурпяк. Нагадаємо, торік в області збудували 25 нових медамбулаторій у межах програми “Доступна медицина”. Під час будівництва зекономили 17 млн гривень, і ці кошти скерували на реконструкцію, капремонт та добудову 9 діючих медзакладів. Оксана Буй
Опорним лікарням Львівщини передали сучасні ультразвукові та рентгенівські діагностичні системи
15 січня 2021
Сьогодні опорним лікарням області передали 9 сучасних ультразвукових та 6 рентгенівських діагностичних систем. Сертифікати на обладнання головним лікарям закладів вручив очільник області Максим Козицький. “Обладнання вже на складі. Нагадаю, в рамках Програми президента “Велике будівництво” ми проводимо ремонт та оновлюємо матеріально-технічну базу приймальних відділень 9-ти опорних закладів. Це комунальні некомерційні підприємства: Новояворівська районна лікарня імені Юрія Липи, Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги, 8-ма міська клінічна лікарня міста Львова, Самбірська центральна районна лікарня, Львівська обласна клінічна лікарня, Дрогобицька міська лікарня №1, Стрийська центральна районна лікарня, Центральна міська лікарня Червоноградської міської ради, Буська центральна районна лікарня. Системи УЗД передамо кожному з цих закладів.Обладнання для рентгену поїдуть в Новояворівськ, Самбір, Червоноград, Буськ, 8-му лікарню Львова та в обласну клінічну лікарню”, - наголосив Максим Козицький. Також він додав, вся апаратура - високого класу, дозволяє медикам проводити якісну діагностику. “Рентгенівська система, до речі, має також функцію томографії. На закупівлю цього обладнання ми отримали 41,3 млн грн субвенції з ковідного фонду”, - підкреслив очільник області. Зазначимо, першочергово планували закупити 5 рентгенів, але вдалось зекономити кошти та закупити ще один апарат. "Будівництво приймальних відділень має важливе значення для Львівської області, адже забезпечить доступність до всіх медичних послуг та створить комфортні умови для пацієнтів. Для нас дуже важливо, щоб люди отримували якісні медичні послуги, щоб у лікарнях було необхідне сучасне обладнання, а фахівці могли вміло працювали в достойних умовах", - акцентував директор департаменту охорони здоров'я Орест Чемерис. Оксана Буй
Опорним лікарням області передадуть 9 ультразвукових та 6 рентгенівських діагностичних систем
30 грудня 2020
У межах програми Президента України «Велике будівництво» у 9-ти опорних медичних закладах області оновлюють матеріально-технічну базу. Зокрема, у комунальних некомерційних підприємствах: Новояворівська районна лікарня імені Юрія Липи, Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги, 8-ма міська клінічна лікарня міста Львова, Самбірська центральна районна лікарня, Львівська обласна клінічна лікарня, Дрогобицька міська лікарня №1, Стрийська центральна районна лікарня, Центральна міська лікарня Червоноградської міської ради, Буська центральна районна лікарня. Для цих закладів придбали 9 ультразвукових систем General Electric Medical Systems, а також 6 рентгенівських діагностичних систем OPERA RT20HARP з функцією томографії. «Системи УЗД передамо кожному з цих закладів. Обладнання для рентгену поїдуть в Новояворівськ, Самбір, Червоноград, Буськ, 8-му лікарню Львова та в обласну клінічну лікарню. Уся апаратура - високого класу, дозволяє медикам проводити якісну діагностику. Рентгенівська система, до речі, має також функцію томографії», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Зазначимо, що на закупівлю цього обладнання витратили 41,3 млн грн субвенції з Фонду боротьби з COVID-19. Христина Дмитрик
Ще понад двадцять амбулаторій отримали комплекти для телемедицини
23 грудня 2020
На закупівлю 254 комплектів телемедичного обладнання для сільських амбулаторій Львівщини передбачено 25 146,0 тис. грн субвенції з державного бюджету. Аби кожна амбулаторія отримала такі комплекти, співфінансування із місцевих бюджетів становить 10%. Сьогодні комплекти для телеметрії та телемедичного консультування отримали ті медичні заклади, для яких місцева влада передбачила таке співфінансування. Комплекти урочисто передали заступникb голови Львівської ОДА Іван Собко та Юрій Холод. "До кінця року стовідсотково всі амбулаторії сімейної медицини отримають комплекти. Обласний бюджет дофінансував півмільйона на цю мету, аби всі мали змогу отримати сучасні пакети телемедицини. Не всі території дали співфінансування. Але втратити таку цільову субвенцію ми не мали права. Це була наша деражавницька позиція, аби сімейним лікарям помогти працювати у сучасних умовах. На жаль, до тих, хто не дав спіфінансування, входять і доволі профіцитні громади. Ми ефективно освоїли державну субвенцію і результативно закрили це питання", - наголосив Іван Собко. У програмно-апаратний комплекс для телеметрії та телемедичного консультування входять портативний ЕКГ, вимірювач артеріального тиску, пульсоксиметр, спірометр, безконтактний термометр, дерматоскоп, цифрова оглядова камера та планшет для зберігання та передачі даних. Комплекти для телемедичного консультування отримала 21 амбулаторія у Жовківському та Самбірському районах. Телемедицина — це напрям медицини, а саме комплекс дій, технологій та заходів, що застосовуються при наданні медичної допомоги з використанням засобів дистанційного зв’язку у вигляді обміну електронними повідомленнями (у випадках, коли відстань є критичним чинником, наприклад, в сільській місцевості). Повідомленнями обмінюються лікарі між собою. Так лікарі первинної ланки мають можливість швидко отримати фахову консультацію вузькопрофільних колег. Консультації в форматі «лікар — лікар» можна отримати у сфері пульмонології, ендокринології, дерматології, педіатрії тощо.
Майже 1 млн гривень зекономили на закупівлі обладнання для телемедицини
16 листопада 2020
У результаті тендерних процедур із закупівлі комплектів телемедичного обладнання для амбулаторій Львівщини зекономили майже 980 тисяч гривень. Економія на кожному комплекті склала майже 4 тисячі гривень. «Вартість одного такого комплекту становить понад 106 тисяч гривень. Для амбулаторій Львівщини ми уже передали 65 наборів для телеметрії та телемедичного консультування. Наразі чекаємо співфінансування з місцевих бюджетів, аби решта медичних закладів також поповнилось новим сучасним обладнанням. Немає нічого важливішого, аніж життя та здоров'я людей. Тому ми робимо усе для того, аби охопити якісними медичними послугами наших мешканців», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод. Нагадаємо, що на закупівлю 254 комплектів телемедичного обладнання для сільських амбулаторій Львівщини передбачено понад 25 мільйонів гривень субвенції з державного бюджету. Для того, щоб кожна амбулаторія отримала такі комплекти території повинні передбачити співфінансування із місцевих бюджетів, що становить 10%. Комплекти для телемедичного консультування уже отримали медичні заклади у Пустомитівському, Миколаївському, Стрийському, Перемишлянському, Самбірському, Городоцькому, Сокальському, Старосамбірському, Радехівському, Бродівському, Буському районах. Програмно-апаратний комплекс для телеметрії та телемедичного консультування складається з портативного електрокадіографа, вимірювача артеріального тиску, пульсоксиметра, спірометра, безконтактного термометра, дерматоскопа, цифрової оглядової камери та планшета для зберігання та передачі даних. Довідково. Телемедицина — це напрям медицини, а саме комплекс дій, технологій та заходів, що застосовуються при наданні медичної допомоги з використанням засобів дистанційного зв’язку у вигляді обміну електронними повідомленнями (у випадках, коли відстань є критичним чинником, наприклад, в сільській місцевості). Повідомленнями обмінюються лікарі між собою. Так лікарі первинної ланки мають можливість швидко отримати фахову консультацію вузькопрофільних колег. Христина Дмитрик
Двадцятьом чотирьом амбулаторіям області передали комплекти для телемедичного консультування
11 листопада 2020
На закупівлю 254 комплектів телемедичного обладнання для сільських амбулаторій Львівщини передбачено 25 146,0 тис. грн субвенції з державного бюджету. Аби кожна амбулаторія отримала такі комплекти, співфінансування із місцевих бюджетів становить 10%. Сьогодні комплекти для телеметрії та телемедичного консультування отримали ті медичні заклади, для яких місцева влада передбачила таке співфінансування. Комплекти урочисто передали заступник голови Львівської ОДА Іван Собко та начальник управління капітального будівництва Павло Терех. У програмно-апаратний комплекс для телеметрії та телемедичного консультування входять портативний ЕКГ, вимірювач артеріального тиску, пульсоксиметр, спірометр, безконтактний термометр, дерматоскоп, цифрова оглядова камера та планшет для зберігання та передачі даних. Комплекти для телемедичного консультування отримали 24 амбулаторій у Буському, Пустомитівському та Радехівському районах. Телемедицина — це напрям медицини, а саме комплекс дій, технологій та заходів, що застосовуються при наданні медичної допомоги з використанням засобів дистанційного зв’язку у вигляді обміну електронними повідомленнями (у випадках, коли відстань є критичним чинником, наприклад, в сільській місцевості). Повідомленнями обмінюються лікарі між собою. Так лікарі первинної ланки мають можливість швидко отримати фахову консультацію вузькопрофільних колег. Консультації в форматі «лікар — лікар» можна отримати у сфері пульмонології, ендокринології, дерматології, педіатрії тощо. Прес-служба ОДА
Двадцятьом чотирьом амбулаторіям області передали комплекти для телемедичного консультування
11 листопада 2020
На закупівлю 254 комплектів телемедичного обладнання для сільських амбулаторій Львівщини передбачено 25 146,0 тис. грн субвенції з державного бюджету. Аби кожна амбулаторія отримала такі комплекти, співфінансування із місцевих бюджетів становить 10%. Сьогодні комплекти для телеметрії та телемедичного консультування отримали ті медичні заклади, для яких місцева влада передбачила таке співфінансування. Комплекти урочисто передали заступник голови Львівської ОДА Іван Собко та начальник управління капітального будівництва Павло Терех. У програмно-апаратний комплекс для телеметрії та телемедичного консультування входять портативний ЕКГ, вимірювач артеріального тиску, пульсоксиметр, спірометр, безконтактний термометр, дерматоскоп, цифрова оглядова камера та планшет для зберігання та передачі даних. Комплекти для телемедичного консультування отримали 24 амбулаторій у Буському, Пустомитівському та Радехівському районах. Телемедицина — це напрям медицини, а саме комплекс дій, технологій та заходів, що застосовуються при наданні медичної допомоги з використанням засобів дистанційного зв’язку у вигляді обміну електронними повідомленнями (у випадках, коли відстань є критичним чинником, наприклад, в сільській місцевості). Повідомленнями обмінюються лікарі між собою. Так лікарі первинної ланки мають можливість швидко отримати фахову консультацію вузькопрофільних колег. Консультації в форматі «лікар — лікар» можна отримати у сфері пульмонології, ендокринології, дерматології, педіатрії тощо. Прес-служба ОДА
Понад десяток амбулаторій області отримали комплекти для телемедичного консультування
3 листопада 2020
На закупівлю 254 комплектів телемедичного обладнання для сільських амбулаторій Львівщини передбачено 25 146,0 тис. грн субвенції з державного бюджету. Аби кожна амбулаторія отримала такі комплекти, співфінансування із місцевих бюджетів становить 10%. Сьогодні комплекти для телеметрії та телемедичного консультування отримали ті медичні заклади, для яких місцева влада передбачила таке співфінансування. Комплекти урочисто передали заступник голови Львівської ОДА Іван Собко та начальник управління капітального будівництва Павло Терех. У програмно-апаратний комплекс для телеметрії та телемедичного консультування входять портативний ЕКГ, вимірювач артеріального тиску, пульсоксиметр, спірометр, безконтактний термометр, дерматоскоп, цифрова оглядова камера та планшет для зберігання та передачі даних. Комплекти для телемедичного консультування отримали 14 амбулаторії у Миколаївському, Городоцькому, Радехівському, Старосамбірському та Бродівському районах. Телемедицина — це напрям медицини, а саме комплекс дій, технологій та заходів, що застосовуються при наданні медичної допомоги з використанням засобів дистанційного зв’язку у вигляді обміну електронними повідомленнями (у випадках, коли відстань є критичним чинником, наприклад, в сільській місцевості). Повідомленнями обмінюються лікарі між собою. Так лікарі первинної ланки мають можливість швидко отримати фахову консультацію вузькопрофільних колег. Консультації в форматі «лікар — лікар» можна отримати у сфері пульмонології, ендокринології, дерматології, педіатрії тощо.
Двом десяткам амбулаторій області передали обладнання для телемедицини
28 жовтня 2020
На закупівлю 254 комплектів телемедичного обладнання для сільських амбулаторій Львівщини передбачено 25 146,0 тис. грн субвенції з державного бюджету. Аби кожна амбулаторія отримала такі комплекти, співфінансування із місцевих бюджетів становить 10%. Сьогодні комплекти для телеметрії та телемедичного консультування отримали ті медичні заклади, для яких місцева влада передбачила таке співфінансування. «Вартість одного комплекту становить 106 тисяч гривень. Співфінансування до наданих державою коштів становить лише 10 відсотків. Проте навіть ці незначні кошти вдалось вишукати не усім. Без співфінансування від базових бюджетів ми не зможемо всім амбулаторіям передати такі комплекти. Це відповідальність місцевої влади. На їх совісті здоров'я українців. Першим амбулаторія, які виділили співфінансування, ми передали набори. Такі заклади ми поставимо за приклад для тих, хто ще не знайшов можливості виділити 11 тисяч на подібні комплекти», - наголосив під час передачі заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. У програмно-апаратний комплекс для телеметрії та телемедичного консультування входять портативний ЕКГ, вимірювач артеріального тиску, пульсоксиметр, спірометр, безконтактний термометр, дерматоскоп, цифрова оглядова камера та планшет для зберігання та передачі даних. Комплекти для телемедичного консультування отримали 22 амбулаторії у Пустомитівському, Миколаївському, Стрийському та Перемишлянському районах. Телемедицина — це напрям медицини, а саме комплекс дій, технологій та заходів, що застосовуються при наданні медичної допомоги з використанням засобів дистанційного зв’язку у вигляді обміну електронними повідомленнями (у випадках, коли відстань є критичним чинником, наприклад, в сільській місцевості). Повідомленнями обмінюються лікарі між собою. Так лікарі первинної ланки мають можливість швидко отримати фахову консультацію вузькопрофільних колег. Консультації в форматі «лікар — лікар» можна отримати у сфері пульмонології, ендокринології, дерматології, педіатрії тощо.
Двом десяткам амбулаторій області передали обладнання для телемедицини
28 жовтня 2020
На закупівлю 254 комплектів телемедичного обладнання для сільських амбулаторій Львівщини передбачено 25 146,0 тис. грн субвенції з державного бюджету. Аби кожна амбулаторія отримала такі комплекти, співфінансування із місцевих бюджетів становить 10%. Сьогодні комплекти для телеметрії та телемедичного консультування отримали ті медичні заклади, для яких місцева влада передбачила таке співфінансування. «Вартість одного комплекту становить 106 тисяч гривень. Співфінансування до наданих державою коштів становить лише 10 відсотків. Проте навіть ці незначні кошти вдалось вишукати не усім. Без співфінансування від базових бюджетів ми не зможемо всім амбулаторіям передати такі комплекти. Це відповідальність місцевої влади. На їх совісті здоров'я українців. Першим амбулаторія, які виділили співфінансування, ми передали набори. Такі заклади ми поставимо за приклад для тих, хто ще не знайшов можливості виділити 11 тисяч на подібні комплекти», - наголосив під час передачі заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. У програмно-апаратний комплекс для телеметрії та телемедичного консультування входять портативний ЕКГ, вимірювач артеріального тиску, пульсоксиметр, спірометр, безконтактний термометр, дерматоскоп, цифрова оглядова камера та планшет для зберігання та передачі даних. Комплекти для телемедичного консультування отримали 22 амбулаторії у Пустомитівському, Миколаївському, Стрийському та Перемишлянському районах. Телемедицина — це напрям медицини, а саме комплекс дій, технологій та заходів, що застосовуються при наданні медичної допомоги з використанням засобів дистанційного зв’язку у вигляді обміну електронними повідомленнями (у випадках, коли відстань є критичним чинником, наприклад, в сільській місцевості). Повідомленнями обмінюються лікарі між собою. Так лікарі первинної ланки мають можливість швидко отримати фахову консультацію вузькопрофільних колег. Консультації в форматі «лікар — лікар» можна отримати у сфері пульмонології, ендокринології, дерматології, педіатрії тощо.