Верховна Рада підтримала виділення 1,4 млрд гривень на зарплати шахтарям
У Держбюджеті планується передбачити ще 1,4 млрд грн на виплату зарплати гірникам до кінця року та погашення заборгованості, що виникла з вересня. Ці кошти мають надійти з обов’язкових виплат НАК «Нафтогаз» та АТ «Укрнафта» - відповідний законопроект (реєстр № 4119) ухвалили у першому читанні народні депутати.
Фонд боротьби з COVID-19 для погашення боргів перед шахтарями не використовувався. Натомість вказаний законопроект сприятиме його поповненню на 8,9 млрд грн, які також мають надійти від виплат НАК «Нафтогаз» та АТ «Укрнафта» до держбюджету.
Для цього Парламент має ухвалити законопроект в цілому.
«Впродовж року ми максимально забезпечували виплати заробітної плати шахтарям та погашення поточної заборгованості. Вдячна Уряду і народним депутатам за ефективні рішення і можливість вийти на 100% розрахунки держави перед робітниками вугільної галузі, не обтяжуючи спецфонди, зокрема фонд боротьби з COVID-19. Більше того, за можливість наповнити цей фонд», – зазначила в.о. Міністра енергетики Ольга Буславець.
Нагадаємо, Міненерго вже завершило підготовку проекту Концепції реформування вугільної галузі, яка має на меті, зокрема, оптимізацію видатків держбюджету. Концепція передбачає розподіл шахт на три групи. Перша група – шахти, що підлягають інтеграції з ПАТ «Центренерго» і є його ресурсною базою. Друга – шахти подвійного призначення, збут яких не обмежується виключно тепловими генераціями. Третя група шахт – такі, що будуть пропонуватися до приватизації не лише як вугледобувні підприємства, а й як цілісні майнові комплекси, які можна використовувати для іншої господарської діяльності.
В рамках підготовки Концепції Міненерго вивчає досвід Німеччини з трансформації вугільних мономіст на сучасні інноваційні центри.
Міненерго спільно з міжнародними партнерами планує запуск пілотних проектів трансформації шахт. Серед варіантів, зокрема, шахта «Великомостівська» в місті Червоноград, тяка потенційно може стати потужним туристичним кластером.
Новини за темою
З державного бюджету скерували кошти на зарплати гірникам: Львіввугілля отримало понад 170 млн грн
7 квітня 2022
Міністерство енергетики спільно з Міністерством фінансів та Державною казначейською службою перерахували шахтарям країни кошти в сумі 677,7 млн гривень. Як інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОВА на рахунки ДП «Львіввугілля» поступили кошти з державного бюджету в сумі 171,2 млн грн. Завдяки їм погасили заборгованість із заробітної плати працівникам підприємства за грудень 2021 року та лютий 2022 року. Разом з тим, за рахунок отриманих бюджетних коштів також виплатили аванс за березень у сумі 16,4 млн гривень.
Як говорити з дітьми про військову агресію? - роз'яснення освітнього центру ВРУ
21 березня 2022
Діти схильні до емоційного сприйняття інформації не менше, аніж дорослі. Нижче перелічені основні правила спілкування з дітьми різного віку про військову агресію. Про це повідомили в Освітньому центрі Верховної ради України в Telegram. Найголовніше правило – варто дитині завжди говорити правду, але без паніки та надмірних емоцій. Правильно підібравши слова ви можете психологічно підготувати дитину до звуків сирени, вибухів і т.д.. Головне – дорослі мають проявляти спокій в очах дитини, в наслідок чого дитина буде відчувати безпеку. У разі, коли батьки починають панікувати та обговорювати між собою в присутності дітей власні страхи та переживання, діти починають також боятися та хвилюватись за власне життя та життя рідних. Найкраще - коли про війну дітям пояснять батьки, але якщо ви не можете контролювати емоції, попросіть когось з близьких друзів чи родини поговорити з вашою дитиною. - Для дошкільнят: Для маленьких дітей добре доводити інформацію через казки. Є достатньо багато казок, які стосуються теми безпеки, не лише питання війни. Навіть на прикладі найпростішої казки "Коза-дереза" можна пояснити дитині, наскільки небезпечно є пускати чужого у свою домівку. Історії можна моделювати самим батькам, придумувати алегорії та сюжети, які б зображали події навколо. - Для дітей 6-10 років: Варто повторювати, що батьки до всього готові та захистять: якщо скажімо збирають «тривожну валізу» можна пояснити дитині, що все необхідне мають на будь-який випадок. Нагадати, що поряд є укриття, там можна сховатись і бути в безпеці. Якщо хтось з дорослих в родині на позиціях у війську, чи на місцях в теробороні, варто пояснити, що це їхня робота та обов'язок, так сама як робота та обов'язок дитини зараз продовжувати навчання. Запропонуйте дитині підтримати наших захисників та намалювати малюнок, скласти віршика, чи написати історію. - Для старших дітей та підлітків: Старші діти вже мають доступ до інформації. Завдання батьків - фільтрувати новини, які вони черпають з інтернет-простору і правильно визначати, з яких джерел вони беруть відповідну інформацію, пояснити чому важливо читати лише офіційну і перевірену інформацію. Про війну треба говорити. Варто звертатись до історії й казати про те, що Україна у своїй історії вже пережила низку воєн. Можна розповідати спогади родичів. Такі життєві історії дітей можуть заспокоїти. ''Не забувайте, що не зважаючи на вік дитини, варто знайти спосіб пояснити чіткі правила поведінки та що у ситуації війни ми маємо бути більш обережними, ніж зазвичай. Треба нагадувати, що не можна підіймати нічого на вулиці – незнайомі речі. Будьте поряд із дітьми, зараз як ніколи вони потребують уваги та любові дорослих'', - додали в освітньому центрі.
Верховна Рада продовжила воєнний стан в Україні на 30 діб
15 березня 2022
Верховна Рада затвердила указ президента про продовження строку дії воєнного стану в Україні з 5 години 30 хвилин 26 березня ще на 30 діб. Про це повідомив спікер парламенту Руслан Стефанчук в ефірі Ukraine Media Center. Голова Верховної ради уточнив, що на сьогоднішньому засіданні нардепи ухвалили понад 20 законів, які стосуються регулювання суспільних відносин в умовах воєнного стану. "Сьогодні всі рішення прийняті конституційною більшістю голосів. Першим питанням, яке ми сьогодні розглянули, було продовження воєнного стану ще на 30 днів. За проголосували 343 народні депутати", - сказав Руслан Стефанчук.
На рахунки ДП «Львіввугілля» скерували кошти з державного бюджету
10 лютого 2022
Сьогодні, 10 лютого, на рахунки ДП «Львіввугілля» надійшли кошти у сумі 20, 252 млн гривень за бюджетною програмою «Реструктуризація вугільної промисловості». Отриманий фінансовий ресурс скерували на виплату 23% заробітної плати за січень промислово-виробничому персоналу ДП «Львіввугілля». Зазначимо, Міністр енергетики Герман Галущенко на брифінгу щодо поточного стану проходження опалювального сезону зазначив, що продовжується стабільний ріст запасів вугілля на складах теплової генерації. На сьогодні вони становлять 841 тис. тонн. «З листопада в Україну вже надійшло 15 суден з енергетичним вугіллям. Протягом лютого-березня планується прибуття ще 8 суден загальним обсягом вугілля близько 700 тис тонн», - повідомив він.
Медикам на Львівщині почали нараховувати підвищену зарплату
8 лютого 2022
Медикам на Львівщині почали нараховувати підвищену зарплату. Згідно з Постановою КМУ від 12.01.2022 №2 «Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров’я» лікарям виплатили не менше 20 тисяч грн, а середньому медперсоналу — не менше 13,5 тисяч грн. Про це, зокрема, повідомили керівник Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Васько та директорка Львівського обласного перинатального центру Марія Малачинська. «В п’ятницю усі працівники нашого Центру отримали заробітну плату за січень відповідно до Постанови КМУ від 12.01.2022 #2 «Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров’я». Пакет «ЕМД» від НСЗУ на 2022 рік становить 725 млн грн. Фонд оплати праці персоналу Центру (2832 штатні посади) на 2022 рік становить 615 млн грн», - зазначив Андрій Васько. «Львівський обласний клінічний перинатальний центр виконав Постанову КМУ від 12.01.22 №2 «Деякі питання оплати праці медичних працівників ЗОЗ” та виплатив заробітну плату працівникам у відповідності до відпрацьованого робочого часу за січень 2022 року на рівні не менше: 20 000 грн для лікарів, лікарів-лаборантів та біологів, 13500 грн - для медичних сестер, акушерок, лаборантів та фельдшерів-лаборантів. Саме так! Кількість медичних послуг, що надаються в нашій установі дозволяє це зробити!», - зазначила Марія Малачинська. Як повідомив вчора прем’єр-міністр Денис Шмигаль, загалом по Україні цього тижня НСЗУ перерахувала закладам первинної медичної допомоги майже 2 млрд грн за січень. Ці кошти направлять у 1969 закладів первинки. Уже найближчими днями виплати надійдуть на рахунки медиків. «У період загострення пандемії дуже важливо, щоб заклади охорони здоров’я розвивалися, а медики отримували гідну заробітну плату, адже саме вони працюють «на передовій» і ризикують власним життям. Принагідно хочу подякувати лікарям і медичному персоналу за щоденну працю. Керівництво Львівської ОДА завжди толеруватиме, аби зусилля лікарів оплачувалися відповідно», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Нагадаємо, раніше Кабмін опублікував роз’яснення щодо виплати підвищених заробітних плат. Згідно з ними постанова КМУ №2 від 12.01.2022 поширюється абсолютно на всіх працівників державних та комунальних закладів охорони здоров'я. Окрім того, постанова встановлює лише базовий рівень заробітної плати для лікарів та медичних сестер. Тобто, медики, які працюють на повну ставку, не можуть отримувати заробітну плату меншу, ніж зазначено в постанові. При цьому, згаданий вище рівень заробітної плати не є фіксованим і може бути збільшений керівником медзакладу.
Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект про удосконалення системи позашкільної освіти та підвищення її якості
26 січня 2022
25 січня 2022 року Верховною Радою України в першому читані ухвалено законопроект щодо удосконалення функціонування системи позашкільної освіти, підвищення її якості, а також розширення доступу до неї. "В сучасних умовах на позашкільну освіту покладаються нові функції – формування лідера, успішної, конкурентоспроможної особистості. На сьогодні функціонує понад 1350 закладів позашкільної освіти, у яких навчаються понад 1 мільйон 200 дітей. Саме тому розроблено проект закону, яким передбачено урегулювати важливі питання, зокрема, розвитку системи закладів позашкільної освіти", – зазначила заступник Міністра освіти і науки Віра Рогова. Ухвалення закону забезпечить: реалізацію, охорону та захист конституційного права дитини на здобуття позашкільної освіти відповідно до потреб особистості; законодавче підґрунтя для розвитку системи позашкільної освіти; підвищення якості освіти, що сприятиме зростанню інтелектуального, патріотичного, духовно-морального потенціалу суспільства та особистості. Проект закону спрямовано також на розвиток закладів позашкільної освіти усіх форм власності, інших суб’єктів освітньої діяльності в системі позашкільної освіти.
Триває виплата заробітної плати шахтарям Львівщини
19 листопада 2021
Вчора, 18 листопада, на рахунок ДП «Львіввугілля» вчергове поступили кошти від ПАТ «Центренерго». Інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА. Фінансовий ресурс скерували згідно з графіком від переуступлення боргів ТОВ «Укрвуглезбагачення Груп» за реалізовану раніше вугільну продукцію, яка закуповувалася через цю компанію й спалювалася на теплостанціях «Центренерго». З цих коштів виплатять частину заробітної плати працівникам ДП «Львіввугілля» за жовтень, а саме 13% від фонду заробітної плати. Відтак, станом на 19 листопада працівникам підприємства вже виплатили 44% зарплати за жовтень цього року.
Триває виплата заробітної плати шахтарям області
27 жовтня 2021
26 жовтня в ДП «Львіввугілля» поступила перша частина коштів від ПАТ «Центренерго» в сумі 15 млн гривень. Це кошти від переуступлення боргів ТОВ «Укрвуглезбагачення Груп» за вугілля, що закуповувалося через цю компанію і спалювалося на теплостанціях «Центренерго». Інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА. Їх скерували на виплату авансу за жовтень 2021 року усім працівникам держпідприємства. З урахуванням попередньої виплати в сумі 12,5 млн грн, працівники ДП «Львіввугілля» вже отримали 27,5 млн грн авансу за жовтень 2021 року. Зазначимо, що 8 жовтня підписано закон № 6052 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» щодо реалізації соціальних заходів та інфраструктурних проектів, яким передбачається додатково 1 млрд грн на виплату заробітної плати працівникам державних шахт України.
ВРУ внесла зміни до Закону України «Про альтернативні види палива» щодо розвитку виробництва біометану
21 жовтня 2021
Сьогодні Верховна Рада України у другому читанні та в цілому прийняла Закони України «Про внесення змін до Закону України «Про альтернативні види палива» щодо розвитку виробництва біометану» та «Про енергетичну ефективність». Інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА. Перший Закон спрямований на забезпечення можливості верифікації очищеного біогазу (біометану), фізико-технічні характеристики якого мають відповідати вимогам нормативно-правових актів на природний газ, видачі гарантії походження на обсяг такого газу, формування реєстру біометану. Закон передбачає запровадження механізму розвитку ринку біометану, який спрямований на використання можливостей української газотранспортної системи (ГТС), яка пов’язана з ГТС європейських країн, і, в довгостроковій перспективі, фізичний або віртуальний експорт біометану на ринки країни Європейського Союзу, може покращити економічну привабливість виробництва біометану в Україні. Розробка українського реєстру виробництва і використання біометану та співпраця з подібними реєстрами країн Європейського Союзу є потенційною можливістю продажу біометану іншим країнам з обміном гарантій (сертифікатів) його походження. Закон України «Про енергетичну ефективність» передбачає встановлення правових, економічних та організаційних засад діяльності у сфері забезпечення енергетичної ефективності, забезпечення здійснення енергоефективних заходів, які проводитимуться під час виробництва, транспортування, передачі, розподілу, постачання та споживання енергії. Він визначає основні засади державної політики у сфері забезпечення енергетичної ефективності, особливості формування та виконання національних планів дій з енергоефективності, підходи до формування стратегії забезпечення енергетичної ефективності будівель, засади забезпечення економії енергії в будівлях центральних органів виконавчої влади. Законом також визначає: • особливості врахування критеріїв енергоефективності під час здійснення публічних закупівель чи придбання та найму (оренди) будівель органами державної влади, органами місцевого самоврядування та юридичними особами, які забезпечують потреби держави або територіальної громади; • вимоги до екодизайну продуктів, пов’язаних із споживанням енергії; • засади енергетичного аудиту та енергетичного менеджменту; • особливості запровадження інтелектуальних систем обліку; • стимулювання енергоефективності в сфері передачі та розподілу електричної енергії, транспортування та розподілу природного газу; • стимулювання енергоефективності в сфері теплопостачання; • основні засади здійснення енергосервісу; • популяризація та стимулювання підвищення рівня енергоефективності серед споживачів; • відповідальність за порушення законодавства у сфері забезпечення енергетичної ефективності.
Триває виплата заробітної плати шахтарям Львівщини
5 жовтня 2021
Сьогодні, 5 жовтня, на рахунки ДП «Львіввугілля» поступили кошти від реалізації вугільної продукції. Інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА. Отримані кошти скерували на погашення виплат, які не можна було здійснити з бюджетних коштів. Заборгованість по заробітній платі та інших виплатах за травень 2021 року погасили 100%.
«Шахтарі повинні отримати заробітну плату в повному обсязі», - ЛОДА
29 вересня 2021
Сьогодні, 29 вересня, за ініціативи Міністерства економіки України відбулась онлайн нарада щодо врегулювання проблемних питань погашення заборгованості із заробітної плати працівникам вугільної галузі. Львівщина долучилась онлайн. В межах наради заслухали інформацію Міненерго щодо стану заборгованості із заробітної плати перед шахтарями та обговорили подальші кроки, спрямовані на ліквідацію причин, що призводять до постійного росту цих боргів. Як зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик, за оперативними даними станом на сьогодні заборгованість з заробітної плати по ДП «Львівугілля» становить понад 231 млн грн. Кошти, які були передбачені в межах бюджетної програми «Реструктуризація вугільної галузі» для підприємства, по факту вже використані. Гостро стоїть питання погашення заборгованості за вже відвантажене вугілля. Крім того, необхідно врегулювати ситуацію із заборгованістю з зарплати у розмірі 36 млн грн за 2020 рік по шахті «Надія». Сьогодні шахта перебуває в стані підготовки до ліквідації, відтак не може самостійно покрити видатки із цієї заборгованості. Відтак, Андрій Годик наголосив на важливості збільшення фінансування в межах поточного року програми «Реструктуризація вугільної галузі» для покриття наявної заборгованості перед шахтарями Львівщини. «Шахтарі повинні отримати заробітну плату в повному обсязі», - зазначив перший заступник. Додамо, що сьогодні надійшли кошти на рахунки ДП «Львіввугілля» з реалізації вугільної продукції. Їх скерували на погашення виплат, які не можна було здійснити з бюджетних коштів. За рахунок цього фінансового ресурсу повністю погасили заборгованість по заробітній платі та інших виплатах за квітень 2021 року.
Триває виплата заробітної плати шахтарям Львівщини
14 вересня 2021
Вчора на рахунки ДП «Львіввугілля» поступили кошти з держбюджету за програмою «Реструктуризація вугільної галузі» з яких виплатять 38 % зарплати за серпень промислово-виробничому персоналу підприємства. Інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА. Окрім того, сьогодні 14 вересня надійшли кошти за реалізовану продукцію, які спрямували на виплату 32 % заробітної плати за серпень адмінперсоналу та непромгрупі шахт, працівникам обслуговуючих відокремлених підрозділів, контрактникам, строковикам, а також виплачені лікарняні коштом підприємства та інше. Кошти надходять на особові рахунки працівників ДП «Львіввугілля». Зазначимо, що з 10 вересня в ДП «Львіввугілля» збільшили договірну ціну на вугільну продукцію підприємства. Так, для постачання ПАТ «Центренерго» встановлено ціну в розмірі 2150 грн за тонну при базових показниках якості - зола 23,0%, волога 8,9. Для всіх інших споживачів ціна - 2300 гривень за тонну при базових показниках якості - зола 23,0%, волога 8,9.