Понад 7 тисяч мешканців області охопили акцією з попередження соціально небезпечних захворювань
Упродовж жовтня цього року благодійна організація «Благодійне товариство «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» м. Львів» спільно з департаментом внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА реалізували проєкт, спрямований на попередження соціально небезпечних захворювань, зокрема ВІЛ-СНІДу.
«Поважай! Розумій! Дій! Просвітницькі заходи щодо мінімізації стигматизації в суспільстві» - такою є назва проєкту. Організатори поширювали інформаційні матеріали, які закликали мешканців області пройти безкоштовний тест на ВІЛ.
«Ми вже не вперше спільно з департаментом внутрішньої та інформаційної політики проводимо профілактичні акції на території Львівської області, - розповів керівник благодійної організації Дмитро Тигач. - Такі заходи з попередження соціально небезпечних захворювань є надзвичайно актуальним не лише в регіональних масштабах, але і в національному контексті. На нашу думку, це внесок із довготривалою перспективою».
Інформаційні буклети поширювали у протитуберкульозних кабінетах, які знаходяться при Центральних районних лікарнях. Тут організаторам допомагали ДОТ–провайдери. Це фахівці, які відповідають за доставку та прийом протитуберкульозної терапії.
Окрім цього, у районах людей інформували у кабінетах «Довіри», які є лікувально-профілактичними підрозділами медичних закладів і займаються профілактикою та боротьбою із поширенням ВІЛ-інфекції та СНІДу.
Активними інформаційними помічниками були «Центр громадського здоров’я» та «Центр легеневого здоров’я» у Львові.
Загалом організатори охопили 7125 осіб. Кажуть – це гарний результат.
Проєкт реалізували в межах конкурсу для інститутів громадянського суспільства. Це один із понад двадцяти суспільно важливих проєктів втілені за підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики. До кінця року планують реалізувати ще з десяток.
Новини за темою
В Україні запустили платформу і чат-бот для пошуку лікування для людей з ВІЛ
17 квітня 2022
Центр громадського здоров’я МОЗ України за підтримки проєкту «Інновації для подолання епідемії ВІЛ» розробив платформу та чат-бот у Telegram. Ці ресурси допоможуть людям, що живуть з ВІЛ, знайти АРТ там, де вони зараз — в Україні або за кордоном. Ці продукти запустили у межах національної інформаційної кампанії з покращення доступу до ВІЛ-сервісів. Нині кожна людина в Україні, яка живе з ВІЛ і отримує антиретровірусну терапію (АРТ), може отримати життєво необхідні ліки у найближчому закладі, який працює. Також є мережа закладів за кордоном, які надають АРТ українцям. За допомогою чат-бота можна дізнатися, де розташований найближчий від вас сайт АРТ, що працює, а також проглянути актуальний список АРТ-сайтів у регіоні, куди ви переїхали. Фахівці Центру громадського здоров’я регулярно оновлюють дані про заклади, що працюють. Крім того, через бот можна дізнатися список закладів за кордоном, в яких можна отримати АРТ українцям. Платформа дає відповіді на найбільш актуальні питання про доступ до АРТ: Як дізнатися, чи ваш АРТ-сайт працює? Що робити, якщо ваш АРТ-сайт не працює або ви не можете до нього дістатися? Як отримати АРТ, якщо ви переїхали в межах України? Де отримати АРТ за кордоном? Також на платформі можна отримати інформацію про сервіси для отримання допомоги з доступом до лікування ВІЛ, ТБ, вірусних гепатитів по всьому світу, контакти лікарів, до яких можна звернутися по телефону та онлайн, способи отримання правової та соціальної допомоги. Нагадаємо, що антиретровірусна терапія — метод лікування від ВІЛ-інфекції та СНІДу, що полягає у максимальному пригніченні розмноження ВІЛ в організмі. Завдяки такому лікуванню імунна система відновлюється, а рівень вірусного навантаження досягає невизначуваного. Ліки необхідно приймати щодня протягом усього життя. Переривати терапію не варто, інакше вірус зможе адаптуватися до компонентів ліків і стати невразливим до них. Так він знову почне розмножуватися і вражати імунну систему.
Мешканців Львівщини закликають долучитися до акції «Ліс Перемоги»
4 квітня 2022
Зараз, коли Україна міцно утверджується на світовій арені як незалежна, соборна та сильна держава, українці повинні згуртуватися і подбати про один з найважливіших природних ресурсів нашої країни – ліс. Про це повідомив на своїй Facebook-сторінці начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. «Саме тому, спільно з Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства та ГО Добро.Дій, ми проведемо на Львівщині масову акцію з висадки «Лісу перемоги». Долучіться і ви до висадки у своєму районі! Пишемо історію, закладаємо ліси, які століттями будуть свідчити про нашу перемогу», - зазначив очільник області. Акція відбудеться 16 квітня у межах програми Президента України «Зелена країна». Номери контактних осіб відповідальних на час проведення акції за посиланням.
На Львівщині вшанували Героїв Небесної Сотні під час акції «Ангели пам’яті»
18 лютого 2022
На Меморіалі Героїв Небесної Сотні у Львові відбулася акція «Ангели пам’яті», під час якої представник влади та діти вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні. Зокрема, учасники заходу розвішали власноруч зроблених паперових янголів на стенді з зображеннями Героїв та запалили лампадки. Опісля Почесна Варта Національної академії сухопутних військ ім. П. Сагайдачного урочисто підняла Державний прапор під виконання оркестром академії Державного гімну Україну. Також всі присутні долучилися до поминальної панахиди. Участь у заході взяли заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій Ірина Гаврилюк та заступниця директорки Тетяна Плугатор. «Людина сильна доти, доки знає, заради чого і заради кого вона живе, радіє, і у важкий час – заради кого терпить. Терпіти можливо тоді, коли знаєш, що за певний час буде те, на що очікують ті, заради кого ти терпів. Ангели, за яких ми сьогодні молилися, точно терпіли заради того, щоби нам було краще, щоб ми цінували те, що маємо. Щоби цінності, заради яких вони віддали своє життя, були з нами кожної хвилини. Вічна пам’ять нашим Ангелам!», - сказав Іван Собко. Акцію «Ангели пам’яті» провели вже п’яте. Організатор – Музей гідності у Львові, керівницею якого є Андріяна Дигдалович, донька учасника Революції Гідності, Героя Небесної Сотні, який загинув під час лютневих протистоянь у Києві у 2014 році Андрія Дигдаловича. Нагадаємо, 20 лютого, у День Героїв Небесної Сотні, на Львівщині відбудуться також інші заходи вашнування Героїв.
Важлива інформація: змінено контактний телефон, за яким можна дізнатися про обстеження та лікування ВІЛ/СНІД
27 січня 2022
Як повідомили у департаменті охорони здоров’я Львівської ОДА, інформацію щодо обстеження та лікування ВІЛ-позитивних/хворих на СНІД, а також щодо тестування осіб, які бажають дізнатися про свій ВІЛ-статус, можна за новим телефоном: 236-89-94. Зміни відбулися у зв'язку з приєднанням амбулаторно-поліклінічного відділення з лікування ВІЛ-інфекції/СНІДу Львівського обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики (раніше - Львівський обласний центр громадського здоров'я) до КНП ЛОР "Львівський регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр". Нагадаємо, що амбулаторно-поліклінічне відділення проводить не лише тестування на ВІЛ-інфекцію, а й надає усю необхідну кваліфіковану та якісну допомогу особам з підтвердженим діагнозом.
ДонорUA розпочав Всеукраїнську акцію «Найтепліший день донора»
20 грудня 2021
ДонорUA розпочав Всеукраїнську акцію «Найтепліший день донора». Подія покликана привернути увагу до донорського руху та проблеми нестачі донорської крові. Із метою популяризації донорства та зміни ставлення суспільства, у межах даної акції, проведуть забір крові для маленьких пацієнтів онкогематологічного відділення Львівської обласної дитячої лікарні. Для донорів підготували частування та сувеніри від партнерів, а також розіграш гаджетів від бренду «Gelius». Окрім того, організатори закликають донорів зробити маленькі подаруночки для підопічних онкогематологічного відділення. Це можуть бути: маленькі іграшки, які можна мити, без дрібних деталей книжки для різного віку розмальовки, канцтовари пазли невеличкі конструктори. Категорично не можна дарувати: м'які іграшки, іграшки з вираженим ароматом, снеки, смаколики тощо. У Львові захід відбудеться за адресою вул. Княгині Ольги, 95, ТЦ «МАРК» - центр меблів та інтер'єру, 21 грудня (вівторок) з 8:30 до 13:30. Щодо уточнення інформації можна звертатися за телефоном або писати на пошту: 067 303 96 99; 073 965 5878, a.magaletskyi@donor.ua (Андрій). Довідково: ДонорUA – автоматизована система рекрутингу та управління донорами крові, розроблена з метою популяризації донорського руху в Україні. Проєкт створений під егідою ГО «Всеукраїнська асоціація донорів України» й української ІТ-компанії «DevRain». За час свого існування ДонорUA об’єднав більше 40 тисяч донорів.
1 грудня – Всесвітній день боротьби з ВІЛ-СНІДом
1 грудня 2021
Щорічно 1 грудня світ відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Люди у всьому світі об'єднуються, щоб висловити підтримку хворим на ВІЛ/СНІД. З 2012 року багаторічною метою Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом було досягнення нульових нових випадків ВІЛ-інфекції, нульової смертності від хвороб, пов’язаних зі СНІДом, та нульової дискримінації. Всесвітній день боротьби зі СНІДом намагається кинути виклик цим уявленням та захистити всіх. Тема цьогорічного дня: «Покінчити з нерівністю. Покінчити з СНІДом». У Львівській області з 1 по 8 грудня департамент охорони здоров’я ОДА проводить акцію, в межах якої усі охочі зможуть пройти тестування на наявність ВІЛ-інфекції (у відділенні діагностики та лікування ВІЛ/СНІДу на вул. Лисенка,45 або у свого сімейного лікаря). За словами директорки Львівського обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики Мар’яни Служинської, за оціночними даними у Львівській області проживає 5429 ВІЛ-позитивних особи. За 9 місяців 2021 року вперше діагностували 284 випадки ВІЛ-інфекції. Рівень охоплення тестуванням на ВІЛ представників ключових груп ризику щодо інфікування ВІЛ через пандемію COVID-19 склав лише 4005 осіб, проти 15180 осіб за 9 місяців 2020 року. Натомість зросла захворюваність на СНІД – до 7,1 випадків на 100 тис. нас. за 9 міс. 2021 року. Це пов’язано з тим, що майже 40% ВІЛ-позитивних отримують діагнози на пізній стадії захворювання через пізнє звернення. Померли від хвороб, обумовлених СНІДом, лише 17 осіб, завдяки розширенню антиретровірусної терапії. Серед СНІД-індикаторних захворювань переважає, як і в усіх регіонах України, ВІЛ-асоційований туберкульоз (ТБ), як легеневий, так і позалегеневий. Також ТБ залишається провідною причиною смерті серед ВІЛ-позитивних осіб, тому рання діагностика та початок лікування мають вирішальне значення для забезпечення виживання. «Сьогодні СНІД – це не вирок. Це хронічне захворювання, яке не призводить до смерті, а ВІЛ-інфіковані особи можуть жити повноцінним життям. Більшість усіх зареєстрованих випадків інфікування ВІЛ в Україні трапляються під час незахищених статевих контактів. Особливих симптомів ВІЛ-інфекція немає, тому запідозрити, що людина хвора – складно. Необхідно, у разі ризикової поведінки в минулому, просто зробити тест та дізнатись свій ВІЛ-статус. Сподіваюсь, що тестування на ВІЛ для кожної особи стане звичним регулярним обстеженням, аби подбати про своє здоров’я та здоров’я своїх близьких», - наголосила Мар’яна Служинська. Приблизно 40 мільйонів людей у всьому світі померли від СНІДу з 1981 року, близько 37 мільйонів живуть з ВІЛ, що робить це одним з найважливіших глобальних проблем громадського здоров'я в історії. Незважаючи на останні покращення лікування, епідемія СНІДу все ще забирає близько двох мільйонів життів щороку, з яких понад 250 000 - діти.
«Приблизно 30% з усіх інфікованих мешканців області навіть не здогадуються про свій ВІЛ-позитивний статус», - Мар'яна Служинська
30 листопада 2021
1 грудня у всьому світі відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Львівщина, як і вся Україна, долучається до кампанії боротьби з цим захворюванням. У Львівській області з 1 по 8 грудня департамент охорони здоров’я ОДА проводить акцію, в межах якої усі охочі зможуть пройти тестування на наявність ВІЛ-інфекції (у відділенні діагностики та лікування ВІЛ/СНІДу на вул. Лисенка,45 або у свого сімейного лікаря). Як зазначила директорка Львівського обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики Мар'яна Служинська, ця інфекція характеризується тривалим безсимптомним перебігом. Приблизно 30% з усіх інфікованих мешканців області навіть не здогадуються про свій ВІЛ-позитивний статус. На Львівщині проживають близько 5,5 тисяч людей, які мають позитивний статус цього захворювання. Лише 70% з них знають про те, що вони хворіють на цю хворобу. На сьогодні є широкий спектр медикаментів, які забезпечують ефективне лікування і високу якість життя для таких хворих. Тому раннє виявлення ВІЛ-інфекції є важливим чинником для збереження здоров‘я пацієнтів. Стереотипом є поширена інформація, що люди, які хворі на ВІЛ, вживають ін’єкційні наркотики. Насправді основним шляхом передачі ВІЛ-інфекції є саме статевий шлях. «Тому якщо ви маєте сумніви щодо епізодів у своїй небезпечній поведінці, запрошую усіх перевіритися. Хочу наголосити, що тестування на наявність інфекції є безкоштовним, а результат пацієнт отримує упродовж 15 хвилин», - наголосила Мар'яна Служинська.
«Приблизно 30% з усіх інфікованих мешканців області навіть не здогадуються про свій ВІЛ-позитивний статус», - Мар'яна Служинська
30 листопада 2021
1 грудня у всьому світі відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Львівщина, як і вся Україна, долучається до кампанії боротьби з цим захворюванням. У Львівській області з 1 по 8 грудня департамент охорони здоров’я ОДА проводить акцію, в межах якої усі охочі зможуть пройти тестування на наявність ВІЛ-інфекції (у відділенні діагностики та лікування ВІЛ/СНІДу на вул. Лисенка,45 або у свого сімейного лікаря). Як зазначила директорка Львівського обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики Мар'яна Служинська, ця інфекція характеризується тривалим безсимптомним перебігом. Приблизно 30% з усіх інфікованих мешканців області навіть не здогадуються про свій ВІЛ-позитивний статус. На Львівщині проживають близько 5,5 тисяч людей, які мають позитивний статус цього захворювання. Лише 70% з них знають про те, що вони хворіють на цю хворобу. На сьогодні є широкий спектр медикаментів, які забезпечують ефективне лікування і високу якість життя для таких хворих. Тому раннє виявлення ВІЛ-інфекції є важливим чинником для збереження здоров‘я пацієнтів. Стереотипом є поширена інформація, що люди, які хворі на ВІЛ, вживають ін’єкційні наркотики. Насправді основним шляхом передачі ВІЛ-інфекції є саме статевий шлях. «Тому якщо ви маєте сумніви щодо епізодів у своїй небезпечній поведінці, запрошую усіх перевіритися. Хочу наголосити, що тестування на наявність інфекції є безкоштовним, а результат пацієнт отримує упродовж 15 хвилин», - наголосила Мар'яна Служинська.
''Кожен з нас може бути тим рушієм, який допоможе розірвати ланцюг насильства'', - Марта Чумало
29 листопада 2021
У ці дні акція протидії гендерно зумовленому насильству проходить по всьому світі. Основною ідеєю якої є заклик до подолання такого насильства. Про це заявили на сьогоднішньому брифінгу на тему Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Спікери обговорили проблему насильства у Львівській області та заходи боротьби з його виникненням. Як повідомила заступниця голови Центру «Жіночі перспективи» Марта Чумало, у всіх країнах світу спостерігають значний зріст статистики звернень постраждалих від насильства осіб. Пандемія коронавірусу негативно вплинула на зміну статистики. В Україні також спостерігають такий зріст звернень. ''Упродовж цих шістнадцяти днів необхідно звернути увагу не лише тих суб‘єктів, що запобігають насильству, але і краще проінформувати населення про наявність подібної проблеми. Кожен з нас може бути тим рушієм, який допоможе розірвати ланцюг насильства'', - сказала Марта Чумало. Керівник Львівського обласного центру соціальних служб Ярослав Бордіян наголосив, що найбільшою небезпекою є саме латентне насильство - коли жертва не може або не хоче визнати себе такою. Попри це, з року в рік збільшується кількість поінформованих людей, які обізнані з небезпекою виникнення насильства. Він додав, що існують заклади підтримки такі як центр соціально-психологічної допомоги, який призначений для роботи з сім‘ями, котрі опинилися у складних життєвих обставинах. Там надають психологічну допомогу тим людям, які потребують такої підтримки. Нещодавно у Трускавці відкрився притулок для жінок з дітьми, які зазнали насильства. Тут вони можуть отримати на місці кваліфіковану допомогу. ''Основною нашою місією є навчання та інформування населення, а також координація зусиль задля подолання проблеми насилля'', - повідомив Ярослав Бородіян. Світлана Калініна представляє проєкт «Кар‘єрний хаб жінок», робота якого реалізується на Львівщині міжнародним благодійним фондом ''Українська фундація громадського здоров‘я'' за підтримки фонду народонаселення ООН та посольства Великої Британії в Україні. Це пілотний проєкт, у межах якого цього року для жінок провели понад 40 професійно-навчальних курсів різних професій. Жінки в межах цих курсів змогли спробувати себе як швачки, закрійниці чи перукарки, а також як програмістки, тестувальниці та HR-спеціалісти. ''Щомісяця ми працевлаштовуємо від 4 до 9 жінок. Також ми намагалися вирахувати, скільки повинна отримувати жінка для того, щоб уникнути будь-якої залежності від інших. Ми визначили, що ця сума має бути не меншою 15 тисяч гривень. Саме тому у нас дуже велика потреба у високооплачуваних професіях. Аналізуючи інформацію сайтів з пошуку роботи ми дійшли до висновку, що жінка з попереднім досвідом роботи може розраховувати на зарплату в розмірі 10-12 тисяч гривень, що є недостатнім для забезпечення себе сповна. Ми співпрацюємо з працедавцями для надання жінкам, що опинилися в кризових ситуація, роботи на декілька годин на день'', - сказала Світлана Калініна. Вона додала, що проєкт «Кар‘єрний хаб жінок» сприяє побудові фінансової спроможності жінок, які намагаються шукати роботу, але через брак досвіду змушені іти на низькооплачувані посади. Завдяки соціальним підприємствам, які регулярно відкриваються на території області, жінки отримали можливість опановувати нові професії та заробляти кошти водночас.
''Львівщина є одним із показових регіонів, де робота з подоланням насильства ведеться з особливою завзятістю'', - Уляна Дорош
29 листопада 2021
Домашнє насильство та насильство щодо жінок є найпоширенішим порушення прав людини у світі. Від рук кривдників помирає більше жінок ніж тих, хто гинуть внаслідок автокатастроф. Про це заявили на сьогоднішньому брифінгу на тему Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Спікери обговорили проблему насильства у Львівській області та заходи боротьби з його виникненням. Як повідомила начальниця управління з питань сімейної політики та співпраці з громадським середовищем Уляна Дорош, Львівська ОДА уже декілька років поспіль у такий період посилено працює над інформуванням населенням щодо наявності подібної проблеми. ''Звично вважати домашнім насильством лише фізичне насильство. Також потрібно розрізняти таке насильство як психологічне'', - зазначила Уляна Дорош. Вона нагадала про плани відкриття у кінці грудня двох денних центрів з кризовими кімнатами у Новому Роздолі та Дрогобичі. Зокрема цьогоріч на базі Львівської обласної дитячої клінічної лікарні "Охматдит" відкрили першу в області кризову кімнату у якій проводять опитування дітей, які зазнали насильства. ''Що більший відсоток звернень постраждалих від насильства осіб, то більший показник того, що жінки стали свідоміші та готові говорити про подібні випадки насильства, а не замовчувати їх. Львівщина є одним із показових регіонів, де робота з подоланням насильства ведеться з особливою завзятістю'', - наголосила вона. Начальник служби у справах дітей Володимир Лис зазначив, що станом на сьогодні в області перебувають на обліку 1234 дитини, які опинилися у складних життєвих обставинах, а 155 з них потерпіли насилля. Цього року осиротіло близько двох сотень дітей, що також є частиною тенденції. Зараз формують службу у справах дітей у кожній територіальній громаді для більш ефективної боротьби з насильством. ''Саме тому цією акцією ми закликаємо нікому не стояти осторонь насильства над дітьми'', - сказав Володимир Лис. Також він повідомив, що з року в рік продовжують формувати мережу та набирати кваліфіковані кадри для зменшення кількості дітей, які знаходяться на обліку як такі, що потерпіли насилля. ''Наші зусилля спрямовані на зменшення кількості таких дітей шляхом активної роботи служби у справах дітей. Не треба стояти осторонь випадків насильства, адже наша служба реагує на анонімні дзвінки зокрема. Замовчування подібних випадків породжує більше насильства, тому не потрібно мовчати, а вчасно передавати інформацію про такі протиправні дії компетентним органам'', - наголосив Володимир Лис.
У рамках всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» посадили саджанці калини
25 листопада 2021
25 листопада, у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок у Львові біля пам’ятника Тарасові Шевченку, що на проспекті Свободи, пройшов флешмоб «#не_ламай_калину!». Представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, правоохоронних органів, інститутів громадянського суспільства, інші зацікавлені особи висадили саджанці калини. Співорганізатором також виступило управління з питань сімейної політики та співпраці з громадськими середовищами департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА. Учасники флешмобу висадили 16 кущів калини, що символізують 16 днів акції присвяченій Дню боротьби з насильством над жінками. Як розповіла заступниця голови центру «Жіночої перспективи» Марта Чумало, цей захід вони організовують уже другий рік підряд для привернення уваги та більшої обізнаності мешканців Львівщини цією гостросоціальною проблемою. «Ми садимо калину як символ українських жінок і вона буде рости на цьому місці, таким чином нагадуючи усім про важливість попередженню насильству. Саме тому ми залишимо тут інформаційну табличку, щоб кожен, хто з нею ознайомиться, усвідомив важливість захисту жінок», - заначила Марта Чумало. До акції долучилися також представники Національної поліції, зокрема заступник начальника управління превенції ГУ НП у Львівській області підполковник Роман Гранківський, який розповів про заходи попередження насильству над жінками. «Поліція готова оберігати спокій жінок документуванням фактів домашнього насильства для притягнення кривдників до відповідальності. На теренах Львівщини діють п’ять мобільних груп протидії домашньому насильству, які можуть надати як психологічну, так і юридичну допомогу», - повідомив Роман Гранківський. Нагадаємо, щорічна акція „16 днів проти насильства” ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати акції символічно наголошують на цьому зв’язку: 25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 10 грудня – Міжнародний день прав людини.
Мешканців Львівщини закликають пройти обстеження на ВІЛ та гепатити В і С
17 листопада 2021
З 22 листопада в Україні стартує Європейський тиждень тестування на ВІЛ-інфекцію і виявлення гепатиту В і С. У зв’язку з цим у Львові та Червонограді упродовж наступного тижня працюватиме мобільна амбулаторія неурядової організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ-СНІДом», де можна пройти безкоштовне обстеження за 15 хвилин за допомогою швидкого тесту. «В Україні близько 30% хворих на ВІЛ не знають про свій позитивний ВІЛ-статус. Окрім того, понад 90% осіб, які живуть з гепатитом В і С, не знають про наявність у них цих хвороб. Тому з початком Європейського тижня, присвяченого приверненню уваги до цих захворювань, закликаємо мешканців Львівщини пройти обстеження, які є безкоштовними. Чим пізніше виявлена захворювання, тим важче людину лікувати. Своєчасне обстеження та лікування ВІЛ-інфекції та гепатитів В і С також знижує імовірність подальшої передачі інфекції іншим», - розповів Андрій Сороколіт, лікар-епідеміолог, завідувач відділу аналітики та супроводу медичних програм Львівського обласного центру медичної статистики Він також додав, що на Львівщині майже 2800 людей хворі на ВІЛ і проходять антиретровірусну терапію. Також цього року лише у Львівській обласній клінічній інфекційній лікарні проліковали близько 80 хворих з хронічним гепатитом В і близько 300 хворих з вірусним гепатитом С. Графік роботи мобільної амбулаторії: - 22 листопада, понеділок: просп. В. Чорновола, 16, біля ТЦ «Ашан», з 10 до 15 год; - 23 листопада, вівторок: біля Львівського обласного центру профілактики та боротьби з ВІЛ-СНІДом, вул. Лисенка, 45, з 13 до 16 год; - 24 листопада, середа: на парковці біля ТЦ «Епіцентр», вул. Городоцька, 302, з 10 до 15 год; - 25 листопада, четвер: м. Червоноград, біля Червоноградської центральної міської лікарні на вул. Івасюка, 2, з 12 до 15 год; - 26 листопада, п’ятниця, на парковці біля ТЦ «Вікторія Гарденс», з 10 до 15 год. Окрім того, безкоштовно можна обстежитися у сімейного лікаря або у поліклініці у лікаря-інфекціоніста.