''Львівщина є одним із показових регіонів, де робота з подоланням насильства ведеться з особливою завзятістю'', - Уляна Дорош

29 листопада 2021р, Новини. Служба у справах дітей, Департамент соціального захисту населення, Прес-служба ОДА

Домашнє насильство та насильство щодо жінок є найпоширенішим порушення прав людини у світі. Від рук кривдників помирає більше жінок ніж тих, хто гинуть внаслідок автокатастроф.

Про це заявили на сьогоднішньому брифінгу на тему Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Спікери обговорили проблему насильства у Львівській області та заходи боротьби з його виникненням.

Як повідомила начальниця управління з питань сімейної політики та співпраці з громадським середовищем Уляна Дорош, Львівська ОДА уже декілька років поспіль у такий період посилено працює над інформуванням населенням щодо наявності подібної проблеми.
 
''Звично вважати домашнім насильством лише фізичне насильство. Також потрібно розрізняти таке насильство як психологічне'', - зазначила Уляна Дорош.

Вона нагадала про плани відкриття у кінці грудня двох денних центрів з кризовими кімнатами у Новому Роздолі та Дрогобичі. Зокрема цьогоріч на базі Львівської обласної дитячої клінічної лікарні "Охматдит" відкрили першу в області кризову кімнату у якій проводять опитування дітей, які зазнали насильства.

''Що більший відсоток звернень постраждалих від насильства осіб, то більший показник того, що жінки стали свідоміші та готові говорити про подібні випадки насильства, а не замовчувати їх. Львівщина є одним із показових регіонів, де робота з подоланням насильства ведеться з особливою завзятістю'', - наголосила вона.

Начальник служби у справах дітей Володимир Лис зазначив, що станом на сьогодні в області перебувають на обліку 1234 дитини, які опинилися у складних життєвих обставинах, а 155 з них потерпіли насилля. Цього року осиротіло близько двох сотень дітей, що також є частиною тенденції. Зараз формують службу у справах дітей у кожній територіальній громаді для більш ефективної боротьби з насильством.

''Саме тому цією акцією ми закликаємо нікому не стояти осторонь насильства над дітьми'', - сказав Володимир Лис.

Також він повідомив, що з року в рік продовжують формувати мережу та набирати кваліфіковані кадри для зменшення кількості дітей, які знаходяться на обліку як такі, що потерпіли насилля. 

''Наші зусилля спрямовані на зменшення кількості таких дітей шляхом активної роботи служби у справах дітей. Не треба стояти осторонь випадків насильства, адже наша служба реагує на анонімні дзвінки зокрема. Замовчування подібних випадків породжує більше насильства, тому не потрібно мовчати, а вчасно передавати інформацію про такі протиправні дії компетентним органам'', - наголосив Володимир Лис.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook