«Приблизно 30% з усіх інфікованих мешканців області навіть не здогадуються про свій ВІЛ-позитивний статус», - Мар'яна Служинська

30 листопада 2021р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

1 грудня у всьому світі відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Львівщина, як і вся Україна, долучається до кампанії боротьби з цим захворюванням.

У Львівській області з 1 по 8 грудня департамент охорони здоров’я ОДА проводить акцію, в межах якої усі охочі зможуть пройти тестування на наявність ВІЛ-інфекції (у відділенні діагностики та лікування ВІЛ/СНІДу на вул. Лисенка,45 або у свого сімейного лікаря).

Як зазначила директорка Львівського обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики Мар'яна Служинська, ця інфекція характеризується тривалим безсимптомним перебігом. Приблизно 30% з усіх інфікованих мешканців області навіть не здогадуються про свій ВІЛ-позитивний статус. На Львівщині проживають близько 5,5 тисяч людей, які мають позитивний статус цього захворювання. Лише 70% з них знають про те, що вони хворіють на цю хворобу.

На сьогодні є широкий спектр медикаментів, які забезпечують ефективне лікування і високу якість життя для таких хворих. Тому раннє виявлення ВІЛ-інфекції є важливим чинником для збереження здоров‘я пацієнтів.

Стереотипом є поширена інформація, що люди, які хворі на ВІЛ, вживають ін’єкційні наркотики. Насправді основним шляхом передачі ВІЛ-інфекції є саме статевий шлях.

«Тому якщо ви маєте сумніви щодо епізодів у своїй небезпечній поведінці, запрошую усіх перевіритися. Хочу наголосити, що тестування на наявність інфекції є безкоштовним, а результат пацієнт отримує упродовж 15 хвилин», - наголосила Мар'яна Служинська.

Ключові слова:

акціяВІЛснід

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook