На Львівщині працюють над розвитком молодіжної політики в громадах

18 листопада 2020р, Новини. Департамент комунікацій та внутрішньої політики, Прес-служба ОДА

«Громади дружні до молоді» - проєкт з розвитку молодіжної політики в умовах децентралізації. Його завдання – сприяти формуванню дієвих молодіжних осередків у кожній громаді.

Для цього, представники відділу молодіжної політики Львівської ОДА, Львівського обласного молодіжного центру відвідують різні райони області. Там вони спілкуються з працівниками органів місцевого самоврядування, які відповідають за молодіжну політику у себе в громаді, лідерами молодіжних просторів та керівниками громадських організацій.

В центрі зустрічей – нагальні потреби та запити місцевих молодіжних просторів, їх співпраця з органами місцевого самоврядування та виконавчої влади.

«Відділ молодіжної політики, як і обласний молодіжний центр, має великий досвід реалізації різноманітних проєктів. Окрім цього, ми чудово розуміємо, як правильно вибудовувати комунікацію на різних етапах реалізації та формування молодіжної політики. Наше завдання – поділитися власним досвідом, допомогти, підказати шляхи розв’язання проблемних питань. Також такі мандрівки – гарна нагода залучити молодь до проєктів обласного та загальноукраїнського масштабу. Ми розуміємо, що розвиток молоді на місцях, у громадах – це необхідний, нагальний крок в умовах децентралізації. Разом прагнемо створити сильні та дієві молодіжні простори», - розповіла начальник відділу молодіжної політики Софія Курман.

Окрім активного спілкування, молодь-представники органів місцевого самоврядування презентують вже реалізовані успішні проєкти та участь місцевої молоді у грантових проєктах.

До прикладу, на днях «Громади дружні до молоді» завітали у Давидівську ОТГ. Участь у зустрічі також взяли представники громадської організації «Ай Ем». Успішним досвідом поділилась інспектор з інформаційної політики відділу культури та інформаційної політики Давидівської сільської ради Марта Прокопів.

«У нашій громаді реалізовано багато заходів для молоді. Чимало з них проводяться щорічно. До прикладу, це літні табори, різноманітні екологічні ініціативи, заходи на яких порушується проблематика булінгу, що сьогодні надзвичайно актуально. Всі вони мають соціально-виховний вплив», - зазначила вона.

Провели у Давидові й «Перший юнацький форум». Тут молоді люди могли ознайомитись з особливостями професії, яка їх цікавить, поставити запитання спеціалістам різних галузей.

Зроблено багато, - зазначила спеціаліст, проте це лише початок. Найближча перспектива – створення дієвих молодіжних просторів.

«Віримо, що створення молодіжних осередків допоможе нашій громаді рухатись у правильному напрямку розвитку. Молоду людину важливо мотивувати мислити по-дорослому, відповідально ставитись до громади та країни», - наголосила Марта Прокопів.

Найближча поїздка запланована у с. Деревня на Жовківщині, у молодіжний простір «Хата читальня».

«Молодь повинна брати участь у житті громади й прийнятті рішень. У наш час молоді люди стикаються з новими викликами й до цих викликів потрібно бути готовими. Молодіжна політика в умовах децентралізації є формуванням комфортного середовища для життя, розвитку, зайнятості молоді у громадах» - зазначив працівник відділу молодіжної політики Львівської облдержадміністрації Віктор Аторвін.

 

Юлія Савостейко 

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook