Розвиток молоді Львівщини: рішенням сесії затвердили обласну програму

23 лютого 2021р, Новини. Департамент комунікацій та внутрішньої політики, Прес-служба ОДА

Важливим є залучення молоді до процесу прийняття інноваційних рішень в новоутворених громадах та розвиток молодіжної інфраструктури. Так, сьогодні, 23 лютого, рішенням сесії затвердили обласну програму «Молодь Львівщини», яка напрацьована відповідно до Концепції Державної цільової соціальної програми «Молодь України» на 2021-2025 роки. Бюджет програми у 2021 році  - 2,5 млн грн.

Серед завдань програми: конкурс молодіжних проєктів, культура волонтерства, залучення молоді до процесів ухвалення рішень, мобільність молоді, підготовка фахівців, які працюють з молоддю та ін.   

«В основу програми закладено проєкт «Участь молоді в місцевих громадах», яким передбачено навчання з електронних форм участі молоді, інструменти участі, розвиток молодіжних рад, які напряму працюватимуть з депутатськими комісіями», - зазначив директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Андрій Ковальський.  

У програмі передбачена реалізація проєкту щодо розвитку молодіжної інфраструктури за методикою БУР-таборів, які мають показовий ефект по всій Україні. До слова, БУР - це волонтерський молодіжний рух, який діє з 2014 року. Учасники руху мандрують між громадами України, підсилюючи місцеву молодь та допомагаючи створювати молодіжні простори, відновлювати інфраструктуру в парках, занедбаних будинках культури та домівок для потребуючих сімей. 

«Плануємо цього року відновити 10 таких місць та просторів. Також молодь в громадах за цим проєктом працюватиме над напрацюванням стійких волонтерських груп. Через три роки ми запланували повне картування громад з метою визначення найпроблемніших місць, де молодь матиме змогу вкласти свої знання і час задля їх відновлення. Такі проєкти будуть супроводжуватись навчанням про волонтерство та командними вправами», - додав Андрій Ковальський.

Важливою складовою програми є профільне навчання для молодіжних працівників у новоутворених територіальних громадах.

Одним із ключових завдань обласної програми «Молодь Львівщини» на наступні роки є розвиток мережі молодіжних центрів на території Львівської області, які по своїй суті є осередками практичної роботи з молоддю.   

Зауважимо, що молодіжний простір - це місце, де молодь може напрацьовувати соціальні ініціативи для своєї громади, можливості для особистого розвитку, навчання, творчості. Варто наголосити, що такі простори створюються в громадах на базі бібліотек, будинків культури, школах. На Львівщині ініціатором таких просторів завжди була ініціативна група молодих людей, яка разом у співпраці з владою працювала над залученням коштів, партнерів, донорів для розбудови таких місць. Саме завдяки їх активності громади отримують безліч якісних проєктів.

Важливим пріоритетом у молодіжній політиці на Львівщині незмінно залишається національно-патріотичне виховання, зокрема, можливість участі молоді області у всеукраїнських заходах, регулярні екскурсії у військові частини та підприємства оборонної галузі, курси домедичної допомоги, виставки, перегляд патріотичних фільмів та багато іншого.   

«Важливо під час реалізації програми показати молоді військову службу, як можливість реалізувати себе, а також доповнити курсами навчання домедичної допомоги. Плануємо залучити понад 3000 молодих осіб, які пройдуть ці курси, а також підготувати 70 молодіжних фахівців, які матимуть навички тренера », - розповів головний спеціаліст відділу молодіжної політики Тарас Назарків.

Серед масштабних заходів, до яких залучатимуть молодь з усієї України: ювілейний XV Всеукраїнський фестиваль «Зашків», присвячений 130 річниці від дня народження Євгена Коновальця. У червні учасники матимуть змогу відчути дух патріотизму на малій Батьківщині полковника Коновальця, приміряти форму тих часів, пройти патріотичний квест, відвідати різноманітні гутірки, школи виживання та вдосконалити навички першої домедичної допомоги.   

Також в межах програми передбачений конкурс молодіжних проєктів. На нього скерували найбільший фінансовий ресурс – понад мільйон гривень.

Ключові слова:

молодіжна політика

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook