«Молодіжні ради та молодіжні центри в кожну ОТГ», - підсумки онлайн зустрічей з представниками ОТГ та молодіжних просторів

21 січня 2021р, Новини. Департамент комунікацій та внутрішньої політики, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 21 січня, відбулась онлайн конференція із працівниками, відповідальними за молодіжну політику та спорт в територіальних громадах області. Всі вони сьогодні працюють або ж розпочинають роботу над власними Стратегіями молодіжної політики.

Її завдання заохотити молодь до активної участі у суспільному і громадському житті на своїх територіях.

Відтак, обговорили можливості обласної програми «Молодь Львівщини», зокрема програму підсилення місцевої молоді у процесі створення молодіжних просторів, менторську підтримку створення молодіжних рад, національно-патріотичне виховання молоді, волонтерські ініціативи, тощо.

«Важливо поширювати успішні молодіжні практики між громадами Львівщини й основний акцент в роботі ставити на створенні молодіжної інфраструктури. Тут важливі дві складові: молодіжні простори та молодіжні працівники. Підтримка і розуміння цієї структури роботи в територіальній громаді важлива для дієвих та структурованих результатів спільної молодіжної стратегії», - зазначив керівник департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Андрій Ковальський.

«Ми хочемо чути ваші потреби у сфері молодіжної політики для того, щоб максимально ефективно запланувати та передбачити ресурси для області. Молодь має мати розвинену інфраструктуру і можливості для розвитку у своїй громаді», - додала голова комісії з питань молоді та спорту обласної ради Тетяна Бей.

В межах заходу наголосили, що обмін досвідом та співпраця, як громад між собою, так і громад з обласною владою, дозволить мотивувати молодь до позитивних змін у громадах та сприятиме розвитку молодіжної інфраструктури в області.

Зазначимо, що така ж зустріч сьогодні також відбулась із представниками молодіжних просторів та молодіжних ініціативних груп Львівської області. Тут учасники обговорили бачення розвитку молодіжних просторів, молодіжного середовища, з акцентом на підвищення участі молоді, навчання молодіжних працівників тощо.

Також, як зазначили, одним з пріоритетів у 2021-му році буде впровадження відкритої молодіжної політики шляхом відвідування громад, вивчення потреб молоді та проведення стратегування з метою напрацювання ефективних моделей роботи з молоддю в окремих ОТГ.

Іншим важливим аспектом партнерства буде розбудова мережі, налагодження співпраці молодіжних просторів в різних ОТГ, підвищення внутрішньої та міжнародної мобільності молоді.

«Завершення реформи децентралізації ставить перед громадами вагомі виклики, зокрема в частині формування молодіжної політики. Амбітна ціль Львівщини: молодіжні центри та молодіжні ради у кожній ОТГ. Тільки таким чином, буде забезпечуватись участь молоді у прийнятті рішень в кожній громаді. Окрім цього, важливою є мотивація молодих людей, які мають бажання, але не знають чи не розуміють шляхів реалізації власних ініціатив. Відділ молодіжної політики вже тривалий час працює з молоддю в громадах: це і виїзди на території, навчання, інформування тощо і ми продовжуємо цю роботу, ми – відкриті і готові до співпраці. Прагнемо бачити наші громади успішними, зокрема, що стосується участі молоді в їх житті», - зазначила керівник відділу молодіжної політики Львівської ОДА Софія Курман.

Нагадаємо, що у 2021 році  в обласному бюджеті передбачено 2,5 млн гривень на реалізацію регіональної програми «Молодь Львівщини». Детальніше про програму можна дізнатись за посиланням.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook